Skocz do zawartości
KAMILcom

Zalman Zm-rwb1

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś posiada ten blok lub słyszał cokolwiek o nim link

cena nie jest bardzo wygórowana - jakieś 50% dobrych miedzianych radiatorów, a niewątpliwie osiągi powinny być lepsze

 

ciekawy też jestem czy dam rade to upchnąć razem z frostem gpu i tunerem TV który jest w drugim slocie pod kartą :? niestety google zbyt dużo fotek o nim nie znalazł :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do schłodzenia pamięci na karcie graf. nie potrzebna jest żadna zaawansowana konstrukcja. Wystarczy, że woda płynie w środku a materiał z którego wykonana jest podstawa nie jest zbyt gruby.

Ja bym sobie coś takiego nawet kupił - gdyby pasował na GTS'a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy popierasz takie metody, ale mógłbyś kupić kawałek miedzienej rurki miękkiej (15zł/m)powiedzmy 3/8", dwa kroćce ( liczmy 4zł sztuka), gwintownik albo poxilina i taśma teflonowa (coś z tego powiino być w garażu). Rurke odpowiednio spłaszczyć, żeby dobrze przylegała do pamiąrek, wygiąć żeby wszystkie objęła, sadzić kroćce, uszczelnić i jest bloczek za 15zł i pół godziny pracy. :blink: :blink: :blink: :blink: Wydajnością nie powali, ale powinien wystarczyć.

Co o tym myśicie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurke odpowiednio spłaszczyć, żeby dobrze przylegała do pamiąrek, wygiąć żeby wszystkie objęła,

:lol: zrób mi to, zapłacę za wszystkie materiały

 

 

Co do bloku to nie głupie, też się kiedyś nad tym zastanawiałem, tylko ze mocowanie lipne - na fabrycznym blok prędzej czy później i tak odpadnie, więc trzeba by pomyśleć nad alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: zrób mi to, zapłacę za wszystkie materiały

Chyba nie skorzystam z propozycji :D :D

Myśle, że skoro niektórzy potrafią wyciąć kilkadziesiąt milimetrowych kanalików 10cm2 miedzi, to spłaszczenie kwałka rurki nie będzie aż takim wielkim wyzwaniem.

 

Co do mocowania, to trzeba by jakiś fajny patencik wymyślić ( bo wszystkie kleje i taśmy termo są raczej za słabe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, może być problem.

 

Do autora wątku: enteresuje sie pomysł na bloczek homemade z rurki miedzinej / wygiętego profilu :razz: , czy wolisz jakiegoś gotowca. Jeśli przedstawione przeze rozwiązanie również bierzesz pod uwagę, zapraszam do dyskusji nad udoskonaleniem mojego prototypu, głównie w kwestii mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy popierasz takie metody, ale mógłbyś kupić kawałek miedzienej rurki miękkiej (15zł/m)powiedzmy 3/8", dwa kroćce ( liczmy 4zł sztuka), gwintownik albo poxilina i taśma teflonowa (coś z tego powiino być w garażu). Rurke odpowiednio spłaszczyć, żeby dobrze przylegała do pamiąrek, wygiąć żeby wszystkie objęła, sadzić kroćce, uszczelnić i jest bloczek za 15zł i pół godziny pracy. :blink: :blink: :blink: :blink: Wydajnością nie powali, ale powinien wystarczyć.

Co o tym myśicie ???

powiedzmy że znalazł bym taką rurkę to i tak musze kupić króćce kontowe które kosztują 9zł sztuka i gwintownik do tego policzymy sobie wysyłeczke 2x, bo u siebie w mieście napewno tego nie dostane

 

znając moje zdolności to i tak wyszła by z tego kicha i bał bym sie założyć na kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc serio to zabawa dla 1 czy 2 sztuk nie warta tzw "świeczki"

Wydatek 70-80zł na taki bloczek to nie dużo - swiftech ma podobną (ładniejszą) konstrukcje w swojej ofercie a cena to ponad 200zł.

Tam podstawa też jest płaska (2-3mm) i jak widać po testach zdaje to egzamin.

Więc IMHO lepiej kupić tego zalmana niż wydawać 30-40zł na dobre radiatory.

PS ja bym ten bloczek na czarno pomalował B)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Spłaszczenie rurki miedzianej jest jak najbardziej wykonalne , ale raczej nie w domowych warunkach.Aby zachowac regularny kształt trzeba zastosowac odpowiednią formę ,a i nacisk musi byc całkiem spory (ja użyłem prasy śrubowej ). Może więc się okazac że całe przedsięwzięcie jest ,,sztuką dla sztuki'' .Ale perzecież to HOBBY :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Grzechu mówi cena nie jest wygórowana za ten bloczek... można by go zeszlifować ...wypolerować i polakierować na bezbarwny i byłby ala chrom :) a może ktoś z hołmmejdowców wyjdzie z inicjatywą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwintownik 1/4" z przesyłka to za 14zł można mieć:

http://allegro.pl/item190416781_gwintownik...y_1_4_cala.html

aukcja sie już skończyła ( nie reklamuje i nie chce %)

Kroćce kątowe za 9zł za Samhain bodajże sprzedaje, w hydraulicznym/metalowcu powinno sie taniej znaleźć.

Co do spłaszczenia rurki... imadłem ją :D :D :D :D

Dar!ush: w twoim projekcie troche mała powierzchnia przylega do kości pamięci, gdyby odpowiednio pogiąć i spłaszczyć taką rurę, pamięć mogłaby pokryta zostać bloczkiem myśle że nawet w 70-80% powierzchni.

Chyba spróbuje kiedyś wykonać se taki bloczek, największym problemem pozostaje montaż. Pozatym musze sie przyrzeć, czy na moim galaxy 7600gs pomiędzy pamięciami nie wstawili jakiś kondensatorów :wacko: :wacko:

Dzięki za odzew kokott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwintownik 1/4" z przesyłka to za 14zł można mieć:

http://allegro.pl/item190416781_gwintownik...y_1_4_cala.html

aukcja sie już skończyła ( nie reklamuje i nie chce %)

Kroćce kątowe za 9zł za Samhain bodajże sprzedaje, w hydraulicznym/metalowcu powinno sie taniej znaleźć.

Co do spłaszczenia rurki... imadłem ją :D :D :D :D

Dar!ush: w twoim projekcie troche mała powierzchnia przylega do kości pamięci, gdyby odpowiednio pogiąć i spłaszczyć taką rurę, pamięć mogłaby pokryta zostać bloczkiem myśle że nawet w 70-80% powierzchni.

Chyba spróbuje kiedyś wykonać se taki bloczek, największym problemem pozostaje montaż. Pozatym musze sie przyrzeć, czy na moim galaxy 7600gs pomiędzy pamięciami nie wstawili jakiś kondensatorów :wacko: :wacko:

Dzięki za odzew kokott

Zapewniam Cię, że największym problemem nie będzie montaż.

 

Powiedz mi w jaki sposób chcesz spłaszczyć rurkę miedzianą, tak aby aby chociaż w 20% zakrywała pamięci i była jednocześnie wygięta pod kątem, aby zakrywała pamięci rozłożone po całej pcb?

 

 

gdyby wszystko było takie proste, zapewne mielibyśmy już kolonie w innych galaktykach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh tak to ja już mam że pierw robię a potem myślę :D

 

tak więc teraz cos bardziej przemyślanego

 

Dołączona grafika

 

 

@msn : poco coś wyginać? od czego mamy kolanka :)

Edytowane przez Dar!ush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy popierasz takie metody, ale mógłbyś kupić kawałek miedzienej rurki miękkiej (15zł/m)powiedzmy 3/8", dwa kroćce ( liczmy 4zł sztuka), gwintownik albo poxilina i taśma teflonowa (coś z tego powiino być w garażu). Rurke odpowiednio spłaszczyć, żeby dobrze przylegała do pamiąrek, wygiąć żeby wszystkie objęła, sadzić kroćce, uszczelnić i jest bloczek za 15zł i pół godziny pracy. :blink: :blink: :blink: :blink: Wydajnością nie powali, ale powinien wystarczyć.

Co o tym myśicie ???

 

@msn : poco coś wyginać? od czego mamy kolanka :)

po to

 

EDIT: Po prostu chcę udowodnić koledze kokott, że jego pomysł jest beznadziejny i niewykonalny przynajmniej jego technikami.

 

 

Finy w Twoim drugim projekcie są zbędne.

Edytowane przez msn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwintownik 1/4" z przesyłka to za 14zł można mieć:

2611417[/snapback]

Co do spłaszczenia rurki... imadłem ją :D :D :D :D

[...]

Chyba spróbuje kiedyś wykonać se taki bloczek, największym problemem pozostaje montaż. Pozatym musze sie przyrzeć, czy na moim galaxy 7600gs pomiędzy pamięciami nie wstawili jakiś kondensatorów :wacko: :wacko:

Dzięki za odzew kokott

nawet jak spłaszczysz rurke to obawiam sie że przy wyginaniu pęknie, a jeśli nawet nie to bedzie nierówna i tak w kółko

mocowanie jak już msn napisał nie bedzie aż taki problemem - myśle że klej zalmana + pare kropelek kropelki + opaski zaciskowe i bedzie sie trzymać

a jak nie to do bloku na GPU zrobić zapinke która była by na tyle duza żeby można było docisnąć bloczek do ramu (3-4 śruby w kształcie odwróconej litery L coś jak korbka) jak nie rozumiesz o czym mowie to napisz zrobie rysunek o ile nie zabraknie talentu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak spłaszczysz rurke to obawiam sie że przy wyginaniu pęknie,

kup miedz miekka i spokojnie jak nie w rekach, to w jakims imadle + podstawowe narzedzia, lub na cieplo zrobisz odpowiedni ksztalt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14+2x9+wysyłka złączek + 50% (stosunkowo niskiej) ceny firmowego bloczku wiec szkoda zachodu

A i tak pewnie gwintownik ten by nie pasowal to zapewne to jest zwykły do śrub a nie rurowy.

Kiedys kupiłem cos podobnego i miał on około 6mm średnicy czyli do śrubek bo rurowy ma w okolicach 12mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będe mieć troche czasukupie z pół metra rury ( fi 12 będzie git ???) potne, spłaszcze i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

pietach: Raczej użyje jakieś poxyliny czy czegoś podobnego, gwintownika raczej kupować nie będe.

Dzięki za zainteresowanie, wsparcie i krytykę kokott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...