Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.overclock.net/2808673-post34.html

 

Bardzo fajny pomysl z przykreceniem 80mm wentyla do oslony na tyle karty.

No i ciekawostka ktora wyjasnia czemu pamieci tak swietnie sie kreca na radku 2900 pro - karta sama zmienia timingi ramu po przekroczeniu pewnych wartosci (ok 1000 podobno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że jest to pozorne obniżenie temperatury. Zainstalował wentyl pod GPU i obniża temp laminatu, na którym prawdopodobnie jest czujnik temperatury (od strony GPU). GPU samym laminatem nie ostudzi. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna kolekcja gotowych biosow do 2900Pro 256bit. W obliczu braku checi wspolpracy AtiToola i innych programow z moja karta, chyba jedyne sluszne wyjscie. Gorzej ze przez brak wspolpracy nie do konca znam maksymalne stabilne wartosci, ale co tam, raz sie zyje ;]

 

kad2 - jaki przyrost temperatury dalo zwiekszenie napiecia z 1.10v do 1.15v, mniej wiecej?

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dosc koszmarna temperatura jak na stosunkowo niewielki przyrost.

 

U mnie bez podnoszenia napiec jest kolo 83-84 przy 750 na rdzeniu i wentylu na 38%.

 

Edit: Swoja droga to czy obserwujac przygody ludzi w temaci o 3850/70 nie macie wrazenia , ze trafila nam sie bardzo bezproblemowa karta :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie ukryc , chociaz po zmianie z 7600 gt odczuwam pod tym wzgledem poprawe na lepsze ;)

 

Musze teraz pokombinowac z zamontowaniem w obudowie bocznego nawiewu (panel TT z 23 cm wentylatorem) albo moze jakis tunel od przedniego wentyla i sprobowac czy nie da sie sciagnac temperatury ponizej 50 stopni.

 

Ewentualnie zawsze pozostaje flashowanie biosu i zmiana taktow w 2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie jedyna wada 2900pro jest glosne chlodzenie przy 31% jest juz niezle slyszalny szszszszszszsz

Mnie 31% wogole nie przeszkadza:) Przy 37% jest slyszalna ale wtedy to raczej mi gry zagluszaja i tez rzadko karta wchodzi na takie obroty. Max temp. 71` - Z karty jest bardzo zadowolony bo wydajnosc po przesiadce z 2600XT jest o wiele lepsza^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich urzytkowników tego forum :-P Z 2 tygodnie temu kupiłem Radeona 2900 Pro firmy Saphire i go podkręciłem na rdzeń 760 MHz zaś memory 2.20 GHz :D Niestety więcej już z niego nie wycisnę :mur: Wiem że istnieją V mody więc mam do was prośbę :) Czy moglibyście łaskawie odpisać który bios wgrać do mojego Radka aby go jeszcze bardziej podkręcić chodzi mi o napisanie krok po kroku jak to się robi ponieważ nigdy tego nie robiłem i jestem zielony ponieważ chodzi mi o podniesienie napięcia na rdzeniu tak aby móc chociaż na rdzeniu osiągnąć z 800 Mhz :lol:

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich urzytkowników tego forum :-P Z 2 tygodnie temu kupiłem Radeona 2900 Pro firmy Saphire i go podkręciłem na rdzeń 760 MHz zaś memory 2.20 GHz :D Niestety więcej już z niego nie wycisnę :mur: Wiem że istnieją V mody więc mam do was prośbę :) Czy moglibyście łaskawie odpisać który bios wgrać do mojego Radka aby go jeszcze bardziej podkręcić chodzi mi o napisanie krok po kroku jak to się robi ponieważ nigdy tego nie robiłem i jestem zielony ponieważ chodzi mi o podniesienie napięcia na rdzeniu tak aby móc chociaż na rdzeniu osiągnąć z 800 Mhz :lol:

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi :wink:

W ATITool nie można podnieść napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread...threadid=438630

Różne bios-y z podniesionym napieciem.Mam nadzieje ze umiesz flashować kartę.Wgraj 1,10v lub 1,15v w 3d.Pilnuj temperatur

No właśnie w tym jest ból że nie umiem flashować ani nie wiem który z tego bios wybrać :damage_wall: o temperatury się nie martwię bo przy podkręconej karcie przy turbinie ustawionej na 62% mam podczas grania na rdzeniu tylko 46 stopni zaś w stanie spoczynku przy turbinie 37% mam na rdzeniu tylko 38 stopni :lol: :rolleyes: Tak więc proszę pomóż mi kad2 i wklej mi linka który bios mam wybrać i opisz po kolei jak się to robi :rolleyes: Byłbym Ci dozgonnie wdzięczny :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza ci suszara na 62% :blink: Dobra,opisze ci co i jak:

Masz stacje dyskietek?Pododobno można flashować rowniez z pod windowsa,ale ja to robie zawsze za pomocą dyskietki.W razie czego,jeśli flash sę nie uda ,można spróbować wgrać wcześniej zapisany bios "na ślepo".Wgrywająć z pod windowsa,nie ma takiej opcji.

Pierwsze co musisz mieć to program flasciach!acy dla kart radeonów-atiflash w wersji 3.49,dlaczego w tej a nie innej?Ponieważ na 100% jest kompatybilny z ta kartą,sam go uzywałem :wink:. Gdy sciągniesz program rozpakowujesz go,będzie to prawdodpodobnie zip lub rar, do jakiegos folderu.Teraz potrzebujesz dyskietki,formatujesz ja wybierając "dysk startowy systemu ms-dos".Następnie nagrywasz na nią wszystko co wypakowąłeś wcześniej,oprócz plików tekstowych.Będzie to program+ jeszcze jakiś plik.Potrzebujesz teraz biosu,na początek ściagnij ten:

"[derschlambi] [250,302 / 0,90V] [std / 1,10V] DOWNLOAD <-- Mein aktuelles Bios ".Ma on podniesione napiecie w 3d,ściągnij róniez ten:

"[Tiger83] [200,295 / 0,85V] [std / 1,15V] DOWNLOAD".Jeśli ten wcześniejszy niewiele da,zainstaluj jeszcze ten:

"Tiger83] [200,295 / 0,85V] [std / 1,20V] DOWNLOAD" licz sie z tym że tempy znacznie wzrosną na tym ostatnim biosie,uzyj go w ostateczności.Wypróbuj najpierw pierwsze dwa.

Ściagniety bios wypakowujesz i nadajesz mu krótką,łatwą nazwę np: new.rom Rozszerzenie jest ważne,zawsze do nazwy dodajesz .rom

Dogrywasz bios na dyskietkę.Tak przygotowany resetujesz kompa,wchodzisz do biosu,ustawiasz bootowanie z dyskietki,zapisujesz.

Reset i Komputer powinien sam zacząć bootować.Po paru sekundach zobaczysz migający kursor a:\>

wpisujesz polecenie:

atiflash.exe

wciskasz kilka razy enter,aż nie zaobaczysz znowu kursor na ekranie,wpisujesz:

atiflash -s 0 stary.rom

program zapisze wtedy stary bios na dyskietce.Teraz wpisujesz:

atiflash -f -p -sst 0 new.rom

Program flasciach!e na karte nowy bios....chwila niepewnosci...i...powinno się udać.

Reset kompa i gotowe :wink:

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza ci suszara na 62% :blink: Dobra,opisze ci co i jak:

Masz stacje dyskietek?Pododobno można flashować rowniez z pod windowsa,ale ja to robie zawsze za pomocą dyskietki.W razie czego,jeśli flash sę nie uda ,można spróbować wgrać wcześniej zapisany bios "na ślepo".Wgrywająć z pod windowsa,nie ma takiej opcji.

Pierwsze co musisz mieć to program flasciach!acy dla kart radeonów-atiflash w wersji 3.49,dlaczego w tej a nie innej?Ponieważ na 100% jest kompatybilny z ta kartą,sam go uzywałem :wink:. Gdy sciągniesz program rozpakowujesz go,będzie to prawdodpodobnie zip lub rar, do jakiegos folderu.Teraz potrzebujesz dyskietki,formatujesz ja wybierając "dysk startowy systemu ms-dos".Następnie nagrywasz na nią wszystko co wypakowąłeś wcześniej,oprócz plików tekstowych.Będzie to program+ jeszcze jakiś plik.Potrzebujesz teraz biosu,na początek ściagnij ten:

"[derschlambi] [250,302 / 0,90V] [std / 1,10V] DOWNLOAD <-- Mein aktuelles Bios ".Ma on podniesione napiecie w 3d,ściągnij róniez ten:

"[Tiger83] [200,295 / 0,85V] [std / 1,15V] DOWNLOAD".Jeśli ten wcześniejszy niewiele da,zainstaluj jeszcze ten:

"Tiger83] [200,295 / 0,85V] [std / 1,20V] DOWNLOAD" licz sie z tym że tempy znacznie wzrosną na tym ostatnim biosie,uzyj go w ostateczności.Wypróbuj najpierw pierwsze dwa.

Ściagniety bios wypakowujesz i nadajesz mu krótką,łatwą nazwę np: new.rom Rozszerzenie jest ważne,zawsze do nazwy dodajesz .rom

Dogrywasz bios na dyskietkę.Tak przygotowany resetujesz kompa,wchodzisz do biosu,ustawiasz bootowanie z dyskietki,zapisujesz.

Reset i Komputer powinien sam zacząć bootować.Po paru sekundach zobaczysz migający kursor a:\>

wpisujesz polecenie:

atiflash.exe

wciskasz kilka razy enter,aż nie zaobaczysz znowu kursor na ekranie,wpisujesz:

atiflash -s 0 stary.rom

program zapisze wtedy stary bios na dyskietce.Teraz wpisujesz:

atiflash -f -p -sst 0 new.rom

Program flasciach!e na karte nowy bios....chwila niepewnosci...i...powinno się udać.

Reset kompa i gotowe :wink:

Dzięki wielkie kad2 :D Nie wiem jak Ci się odwdzięczę :rolleyes: Pozdrawiam i życzę kolejnych rekordów OC HD 2900 Pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze nowy arctic was zainteresuje:

 

http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx=153

Hmm.. 35 euro/50usd, to u nas po doliczeniu marży sprzedawców jakieś 150 złotych. Więc cena jak najbardziej jest OK. Tylko czy jest najmniejszy sens montowania tej zabawki na karte, która ma już prawie rok czasu i jej moc obliczeniowa uległa znacznej denominacji. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...