Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. 35 euro/50usd, to u nas po doliczeniu marży sprzedawców jakieś 150 złotych. Więc cena jak najbardziej jest OK. Tylko czy jest najmniejszy sens montowania tej zabawki na karte, która ma już prawie rok czasu i jej moc obliczeniowa uległa znacznej denominacji. :?

 

35 euro to nie powinno 140 zeta przekroczyc a moze i nawet blizej do 130. To jest sugerowana cena detaliczna - hurtownicy zapewne dostaja go za ok 17-20 euro.

 

A czy karta taka slaba to nie wiem jak na 480 zeta jakie teraz kosztuje bezproblemowe ciagniecie wiedzmina w 1920 to calkiem niezly rezultat.

 

Fajnie by bylo zobaczyc testy wykrecony 8800 gs 384 kontra 2900 256 bit@xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się może na temat kompatybilności accelero s1 z 2900pro?Jest dobre do tej karty?Na innym forum napisali mi,że z uwagi na to że rdzeń jest ustawiony ukośnie,chłodzenie nie pasuje :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie był pewen czy można wymienić chłodznie na accelero s1..to mówie-Tak,pasuje w 100%.Nie pytajcie mnie jednak skąd to wiem(pozdrowienia dla got3n :wink: )

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wydajnosc?accelero+stary wiatrak 92x92 na 7v

W idle-37C,po 3h 38C

W stresie przy 750/2100-60C po 15minut w atitool(scan for..)

Z tego co słyszałem :wink:.Nieługo test z 2x120mm acutake,wiec będą jeszcze lepsze wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stoje nad dylematem wyboru chłodzenia do swojego R600, bo od 10 miesięcy wpędza mnie w chorobę sierocą przez hałas, a ja jakoś nie potrafie się go pozbyc (allegro.pl). Zastanawiam się nad dwoma chłodziwami:

1 Thermalright HR-03 R600(~170pln)

2 Arctic Cooling Accelero Xtreme 2900(~130pln w cooling.pl ma byc dostępny na dniach)

Bardziej bym wybrał tego Arctic-a. Przemawia za niego cena i brak potrzeby montowania dodatkowych wiatraków, które jak powszechnie wiadomo kosztują. Co Wy na to?

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie :) czy pentagram xc70-cu bedzie lepszy do tej karty niz boxowe chlodzenie ? bo mam takiego w szufladzie ;) i nie wiem czy jest sens czas marnowac i go wrzucac na ta karte jak myslicie ? moze ktos probowal ?

A co myslicie co do ceny tego 2900xt tj. 400 zl oplacilo sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nabyłem Arctic Cooling Accelero Xtreme 2900, do swojego nieszczęsnego 2900xt i rezultaty są zaskakujące. Wiatraki ustawione na 70% są zdecydowanie cichsze jak turbina karty pracąjąca na 38% wydajności(1-szy "bieg" w 3D) :D .

A temperatury... (pokoju 22"C.)

- 2D: wiatraki na 50% - 46'C, do tego cisza absolutna (wcześniej 61-63)

- 3D: wiatraki na 70% - 60'C w wirującym "kudłaczu" ATITOOL (wcześniej 80 lub więcej), Frontlines: Fuel of War- 57'C (wcześniej 76-77).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

ATITOOL Dołączona grafika

po Frontlines Dołączona grafika

Martwi mnie jedynie temperatura VOLTAGE REGULATOR, która dramatycznie wzrosła o ok 10-15 stopni, a wszystko przykręcone jak trzeba. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu przyszedl moj 2900xt :) ale jak sie okazalo wymiana chlodzenia chyba nie bedzie konieczna ;) bo wentylator w zasilaczu z podpisu wytwarza przy obciazeniu nie wiele mniej halasu co szuszara od ATI ... ;) i w dodatku u ati jest to jednolite "szszszsz" w miare znosne dla ucha w porownaniu "yyyyyy" wydobywajacego sie z chieftca. :] Troche mnie to zdziwilo i zaskoczylo ze dzwiek szuszarki ati bedzie dla mnie przyjemniejszy niz chieftec w stresie ... :]

 

PS. przy 7900GS tak nie wyl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu przyszedl moj 2900xt :) ale jak sie okazalo wymiana chlodzenia chyba nie bedzie konieczna ;) bo wentylator w zasilaczu z podpisu wytwarza przy obciazeniu nie wiele mniej halasu co szuszara od ATI ... ;) i w dodatku u ati jest to jednolite "szszszsz" w miare znosne dla ucha w porownaniu "yyyyyy" wydobywajacego sie z chieftca. :] Troche mnie to zdziwilo i zaskoczylo ze dzwiek szuszarki ati bedzie dla mnie przyjemniejszy niz chieftec w stresie ... :]

 

PS. przy 7900GS tak nie wyl ;)

Warto wymienić tego wyjca w zasilaczu ja tak zrobiłem i teraz jest cicho a co do chłodzenia w 2900 idzie sie przyzwyczaić za tą cenę było wart brać tą kartę choć mi udało się wyrwać za 400zeta 3870. Edytowane przez krystian_gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nabyłem Arctic Cooling Accelero Xtreme 2900, do swojego nieszczęsnego 2900xt i rezultaty są zaskakujące. Wiatraki ustawione na 70% są zdecydowanie cichsze jak turbina karty pracąjąca na 38% wydajności(1-szy "bieg" w 3D) :D .

A temperatury... (pokoju 22"C.)

- 2D: wiatraki na 50% - 46'C, do tego cisza absolutna (wcześniej 61-63)

- 3D: wiatraki na 70% - 60'C w wirującym "kudłaczu" ATITOOL (wcześniej 80 lub więcej), Frontlines: Fuel of War- 57'C (wcześniej 76-77).

fajne chłodzonko :)

ja wymieniam na accelero s1 i mam nadzieję też na niezłe temperatury. Napaliłem się na to chłodzonko jak inny użytkownik je założył na radzia....pozdrowionka kad2 :rolleyes:

 

Warto wymienić tego wyjca w zasilaczu ja tak zrobiłem i teraz jest cicho a co do chłodzenia w 2900 idzie sie przyzwyczaić za tą cenę było wart brać tą kartę choć mi udało się wyrwać za 400zeta 3870 a 2900 mam do sprzedania i oddam za 300 gwarancja 1.5roku

hmmmm opłacało Ci się zmieniać z 2900 na 3870? Wydajność pierwszej po podkręceniu jest jak tej drugiej...no chyba, że priorytet to lepsze chłodzenie (co się nie dziwię) i mniejszy pobór mocy

 

edit:

poza tym witam wszystkich na forum a przede wszystkim hd2900pro/xt userów :)

Edytowane przez LoBo1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne chłodzonko :)

ja wymieniam na accelero s1 i mam nadzieję też na niezłe temperatury. Napaliłem się na to chłodzonko jak inny użytkownik je założył na radzia....pozdrowionka kad2 :rolleyes:

Z tego co wiem to chyba S1 nie pasuje na 2900, jeśli się mylę to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to chyba S1 nie pasuje na 2900, jeśli się mylę to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

 

pasuje:)

kad2 ma takie na swoim radku, zobacz post numer 1777. Na innym forum widziałem jego fotorelację z mozntażu chłodzenia. Na dowód, że pasuję mogę umieścić zdjęcia lub zdać jakąś relację kiedy już będę miał s1 na swoim radku :)

Edytowane przez LoBo1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to 2900xt połyka więcej prądu od PRO i raczej już nie będziesz miał takich temperatur. Jeśli źle prawie to mnie poprawcie.

 

wiem

też nie sądzę żebym miał po założeniu chłodzenia takich temperatur jak na radku pro ale nie o to chodzi. Z tym chłodzeniem (obecnym) może jest coś nie tak. Nie mogę zbytnio podkręcić bo temperatura przekracza 100 stopni. Wcześniej tak nie było. A do tego chcę mieć ciszę bo to chłodzenie mnie czasem dobija.

 

Także, jeśli temperatury będą tak mniej więcej 70-80 stopni w stresie przy względnej ciszy to będę bardzo zadowolony :)

Edytowane przez LoBo1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasuje:)

kad2 ma takie na swoim radku, zobacz post numer 1777. Na innym forum widziałem jego fotorelację z mozntażu chłodzenia. Na dowód, że pasuję mogę umieścić zdjęcia lub zdać jakąś relację kiedy już będę miał s1 na swoim radku :)

Mnie interesują 2 poważne rzeczy odnośnie S1 czy wchodzi bez żadnych dodatkowych kombinacji i jaki są temp. na regulatorach napięcia bo z tego co wiem to nie za fajnie to wygląda na chłodzeniach innych niż oryginalne ATi (no chyba że woda). Jeśli jest tak jak pisał krzysiek9920, że u niego po wymianie na Arctic Cooling Accelero Xtreme 2900 temp. VR wzrosła o 10 stopni względem oryginalnego to takie rozwiązanie jest o kant du... rozbić o tyle co u mnie na oryg. chłodzeniu rdzeń jest ok to właśnie VR grzeje się za bardzo nawet po zmianie pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesują 2 poważne rzeczy odnośnie S1 czy wchodzi bez żadnych dodatkowych kombinacji i jaki są temp. na regulatorach napięcia bo z tego co wiem to nie za fajnie to wygląda na chłodzeniach innych niż oryginalne ATi (no chyba że woda). Jeśli jest tak jak pisał krzysiek9920, że u niego po wymianie na Arctic Cooling Accelero Xtreme 2900 temp. VR wzrosła o 10 stopni względem oryginalnego to takie rozwiązanie jest o kant du... rozbić o tyle co u mnie na oryg. chłodzeniu rdzeń jest ok to właśnie VR grzeje się za bardzo nawet po zmianie pasty.

 

w fotorelacji kad2 nic nie wpominał o wzroście temperatury na regulatorach napięcia. Pisał o tym, że większość z zestawu dała się normalnie założyć. Jedynym problemem okazał się radiator na sekcję zasilania (bodajże ciutkę różnił się układ otworów) ale kad2 bardzo łatwo to rozwiązał dodając jedną małą blaszkę. Temperatury miał naprawdę dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.............. Nie mogę zbytnio podkręcić bo temperatura przekracza 100 stopni. Wcześniej tak nie było.

100'C :blink: Może "grzejnik" na karcie zatkał się kurzem, albo popraw mocowanie chłodzenia karty, bo się poluzowało. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100'C :blink: Może "grzejnik" na karcie zatkał się kurzem, albo popraw mocowanie chłodzenia karty, bo się poluzowało.

 

było poprawione mocowanie, całe chłodzenie było czyszczone sprężonym powietrzem...nic nie pomogło niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informuję, że accelero s1 siedzi u mnie na radku 2900xt

 

temp idle (jak narazie, mało testowane)

 

oryginalne chłodzenie - 65 - 80 stopni

accelero - 37 - 45 stopni

 

 

temp w stresie

 

oryginalne chłodzenie - 90 - 103 stopnie (padaka i porażka)

accelero - 52 - 58 stopni !!!!! :razz: - A do tego ta cisza :razz:

 

 

Teraz pytanko, czy chcecie jakąś małą fotorelację z procesu zakładania chłodzenia???

Edytowane przez LoBo1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informuję, że accelero s1 siedzi u mnie na radku 2900xt

 

temp idle (jak narazie, mało testowane)

 

oryginalne chłodzenie - 65 - 80 stopni

accelero - 37 - 45 stopni

 

 

temp w stresie

 

oryginalne chłodzenie - 90 - 103 stopnie (padaka i porażka)

accelero - 52 - 58 stopni !!!!! :razz: - A do tego ta cisza :razz:

 

 

Teraz pytanko, czy chcecie jakąś małą fotorelację z procesu zakładania chłodzenia???

Wszystkie fotorelacje na pewno pomogą nowym użytkownikom którzy mają troszkę mniejsze pojęcie o modyfikowaniu układów chłodzenia na kartach.

Z tego powodu jestem za i "czekamy" na relacje :razz: Tylko daj zdjęcia w możliwie dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie fotorelacje na pewno pomogą nowym użytkownikom którzy mają troszkę mniejsze pojęcie o modyfikowaniu układów chłodzenia na kartach.

Z tego powodu jestem za i "czekamy" na relacje :razz: Tylko daj zdjęcia w możliwie dobrej jakości.

 

ok, zdjęcia chyba możliwe, ustawiłem na 2 megapixele żeby się szybciej na stronę wgrywały. Nawet ich nie przeglądałem jeszcze na kompie także nie wiem jak z jakością ale mam nadzieję, że ok. Co do testów karty na wyższych taktak i temperaturze karty to będę dodawał w miarę tego jak czas mi pozwoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniał ktoś chłodzenie na 2900 pro 256 bit ?

 

Bo z tego co pamiętam to na początku ktoś pisał , że one mają PCB od 3850 i zastanawiam się czy pasują te same chłodzenia co na wersje 512.

 

tak, 2900pro ma kad2, on był pierwszym śmiałkiem który założył accelero s1 na hd2900... i tak naprawdę to mnie do tego nakłoniło. W jego przypadku tak jak i w moim trzeba było zrobić lekką modyfikację sposobu montażu radiatora na sekcję zasilania....ale jak to się mówi, dla chcącego nic trudnego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany wymianą chłodzenia na 2900pro 256bit ,to tutaj jest krótka fotorelacja ,post #353http://forum.purepc.pl/temat/Chlodzenie-Ko...220477/330.html

.Accelero s1 spisuje się świetnie,razem z accutake jest niesłyszalne,nie ma równiez problemu z chłodzeniem sekcji zasilania,tak jak ma to miejsce w acc 2900.W swojej karcie nie widziałem jeszcze wiecej jak 60C na sekcji przy napięciu 1.15V(oryginalne 1.0V).

 

edit:

Lobo1984@zamieść zdjęcia tej sekcji,sam jestem ciekawy jak to wyglada u ciebie :wink:

 

Zapomniłbym-pokaz też screen z rivatuner pod obciązeniem,gdzie będą tempy vr.Z wiadomej ci przyczyny,nie moge tego sprawdzić

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lobo1984@zamieść zdjęcia tej sekcji,sam jestem ciekawy jak to wyglada u ciebie :wink:

 

Zapomniłbym-pokaz też screen z rivatuner pod obciązeniem,gdzie będą tempy vr.Z wiadomej ci przyczyny,nie moge tego sprawdzić

ok, jeśli czas pozwoli to dziś po 20 zamieszczę zdjęcia. Chyba już zamknę budę i schowam w biurko także temperatury mogą przekroczyć 60 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...