Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

ATi Radeon HD 2900XT/XTX

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Specyfikacja:

Taktowanie rdzenia – 742MHz

Taktowanie pamięci – 828MHz (efektywnie 1656MHz)

Taktowanie zunifiowanych jednostek cieniowania - 742MHz

Ilość zunifiowanych jednostek cieniowania – 320(64 jednostek wektorowych)

Ilość jednostek TMU - 16

Ilość jednostek ROP- 16

Ilość jednostek teksturujących - 4

Wydajność zmiennoprzecinkowa – 475GFlops

Wydajność wypełniania - 47.5GPixels/s

Przepustowości pamięci - 106GB/s

Magistrala pamięci – 512bit (8 kontrolerów, z czego każdy jest 64-bitowy)

Ilość pamięci – 512MB GDDR3 1ns (16szt.)

Ilość tranzystorów - 700mln.

Ilość warstw PCB - 12

Technologia wykonania - 80nm HS (420 mm2)

Pobór prądu - ~200W

Długość karty - ~24cm(9.5")

 

P: Nie uruchamia mi się 3DMark03/05/06. Dlaczego ??

O: Jest to wina nie wykrywania przez w/w marki poprawnego taktowania GPU oraz MEM. Aby zażegnać ten problem należy:

w folderze C:\WINNT\system32\Futuremark\MSC zamienić rozszerzenie pliku Direcpll.dll na Direcpll.bak lub uruchomić program z parametrem "-nosysteminfo". Po zastosowaniu fixu "-nosysteminfo" nie będzie można opublikować wyniku w online.

Istnieje jeszcze trzeci sposób odpalenia marków, wystarczy pobrać nową wersję pliku direcpll.dll i postępować wg załączonej instrukcji. Download direcpll.dll(v4.10.1.92)

 

P: Karta posiada dwa dodatkowe gniazda zasilania PCI-E 6-PIN oraz nowe PCI-E 2.0 8-PIN. Mój zasilacz nie dysponuje wtyczką 8-PIN, czy muszę kopić nowy zasilacz spełniający te wymagania, aby karta działała poprawnie ??

O: Nie, w gniazda 6-pin i 8-pin wpinamy normalne dwie wtyczki 6-pin i karta będzie działać OK. Lecz w tym przypadku nie będzie dostępna w sterownikach opcję Overdrive pozwalającą na podkręcanie karty. Dopiero po wpięciu w tyczki 8-pin opcja ta zostaje uaktywniona.

Funkcję Overdrive można odblokować przez połączenie trzech pinów:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

R600 mod FireGL V8600

“2900xt_mod_firegl_v8600_8.391.rar”

 

V-Mods:

vr-zone mod

http://vr-zone.com/?i=4946&s=19

ATiTool 0.27 Beta 1

http://www.techpowerup.com/wizzard/ATITool_0.27b1.exe

 

 

Artykuły

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

Przydatne programy:

- AMD GPU Clock Tool v0.7 Download

 

temat roboczy:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=217200

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na polskie testy. A testy z VR to dobrze wyszły jak na tą kartę. Założe się, że karta dostanie niezłego kopa po bardziej dopracowanych sterach, jak teraz czasem dorównuje GTX (a karta ma się równać z GTS)Tematu nie musieliście zamykać, wystarczyło wyczyścić temat i zmienić nazwę, przecież bym się zajął wszystkim dzisiaj :/

Edytowane przez MeoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś konkurs by był na wygranie tej karty :damage_wall:

:lol2: No.. Na benchmarku był z 8800 i co... Tyłek, nie wygrałem :mur: hehehe.. Co do tej serii, to liczę, że Amd (czy tam jak kto woli Ati) wkońcu postara się i wypuści jakiegoś fajnego giganta w średnim przedziale cenowym, co rozwali na łopatki to durne 8600 GTS!! Bo na high-end raczej nie mogę liczyć :unsure: Zresztą gdzieś ostanio czytałem, że to 2900 Xt to raczej kiszka i nie pokona 8800 gts czy tam teraz ultra - prawdziwy hero to będzie następca 2950 xt :lol:

Nawiasem mówięcy to mocno trzymam kciuki za zielonych B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Patrząc na wyniki w grze CoH, zastanawiam sie czy aby na pewno działa AF na tej karcie.

Gdzieś czytałem, że chyba własnie nie i dlatego są takie wysokie wyniki.

Obecnie gram tylko w CoH, wiec jeżeli te wyniki są prawdziwe to już wiem co kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ten test z ocworkbench.com i w 1600x1200 16xAniso i 4xAA karta - za sprawą 512-bitowej magistrali - sprawuje się na poziomie GTX'a :blink:

Testy w FEAR, Prey, Q4 itp. czyli w starszych grach. Co test to inne wyniki. Jutro będzie pewnie niezły mętlik z testami, jeśli ATi rzeczywiście zaprezentuje karty oficjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie sa wyniki z gry, a z wbudowanego benchmarka, a to robi spora roznice ;)

Tylko że właściwie wszystkie serwisy testują za pomocą tego wbudowanego benchmarka, więc ciężko o test który będzie przeprowadzony podczas normalnego grania.

A testu na egiełdzie lub innym serwisie które tak robią testy narazie nie ma :]

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że właściwie wszystkie serwisy testują za pomocą tego wbudowanego benchmarka, więc ciężko o test który będzie przeprowadzony podczas normalnego grania.

no niestety. jutro w ogole bedzie wielki b.u.r.d.e.l. trzy wersje sterow, kazda reperezentuja inna wydajnosc. zanim zaczne przegladac recke, trzeba bedzie najpierw doczytac na jakiej wersji robili :/

co do "normalnych" testow - np computerbase.de przeprowadza je w miare sensoweni. tylko znowu pytanie . na jakich sterach. szczerze to o kant pupy taka premiere mozna :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem (po przeczytaniu recki z vr-zone) karta obecnie jest kiepawa ale mzoe pokazac swoje pazurki w przeciagu kilku najblizszych tygodni po wprowadzebniu co raz lepszych sterownikow. Widac ze programisci skupili sie na pierw 3dmarkach bo to podstawa w dzisiejszych czasach, gorzej jest z grami, w niektorych przypadkach karta jest jest tak samo szybka jak poprzednia generacja Radeonow, co dla mnie jest czyms niemozliwym w sensie fizycznym bo HD2900XT wszystkiego ma wiecej czy wyzej ustawione...

Jednak po zobaczeniu tabelek na the inquiere http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=39578

po ktorym mocno objechali ATi (na forum XS uwazaja niektorzy ze kupione przez nvidia'e artykul ale troche wg. prawdy w nim jest) widac ze szybkosc wypelnienia itp jest sporo nizsza niz u Nvidii a etgo juz catalysty nie poprawia :/

 

Karta powinna byc wypuszczona rownolegle z GF8800GTX/GTS a obecnie wersja 65nm z podbitymi mocno zegarami, jednak tak nie ejst co wg mnie potwierdza ze ATi/AMD nadal sa mocno w tyle za konkurecnja (ma sie to zmienic w 3 kwartale mam nadzieje)

 

Do tego pobor pradu z ktorego ATi jak zawsze slynie, czyli zalowo..(notabenie AMD tez)

 

Mzoe poprawi mi sie humor 15 Maja po benchach Lost Planet DX10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jednak zawod. Karta w najwyzszych rozdzialkach dostaje od g80, jedynie w coh sie spisuje dzielnie. Chociaz cena nei jest zla byc moze amd powalczy cenami, no i nie wiadomo jak z dx10. Wedlug mnie troche slabo jak na 6 miesiecy, no ale moze jakies cudowne stery jeszcze sie pojawia ;)

Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze drodzy Panowie. Ilu z was gra na 1600x1200 ?? Po drugie: ilu z was ma tak rozwinięte oczy, by zobaczyć różnicę pomiędzy 80 a 100 FPS np?? Po trzecie:nie krytykujcie na razie tego, bo to grafika dla DX 10 przede wszsytkim, a DX 9 już idzie w niepamięć powolutku, tak więc i tak sobie w każdą praktycznie grę pogracie na tej karcie. Po czwarte poczekajcie na więcej testów. Po piątek: poczekajcie na nowsze sterowniki. To wszystko jak na razie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meo masz po części rację, ale do wielu takie rozumowanie nie dociera. Poza tym, patrząc z punktu widzenia marketingu i dobrego imienia firmy, produkt, który wychodzi z takim opóźnieniem w stosunku do konkurencji (GTS) powinien nie pozostawiac aż tylu niedomówień. A tu mamy : karta wypada dobrze w wysokich rozdzielczościach, w niższych słabiej, a po wyłączeniu trybów AA i AF wogóle odstaje od konkurencji i trzyma niejednokrotnie poziom X1950XTX z podkręconymi zegarami.

Ja jednak wierzę, że poprawione sterowniki ukażą kartę w innym, tym lepszym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze drodzy Panowie. Ilu z was gra na 1600x1200 ??

A wyobraź sobie, że niektórzy posiadają takie high-endowe monitory, które zazwyczaj podpinają do high-endowej karty (jaką niby jest radek 2900), aby cieszyć się high-endową grafiką, bo w końcu na coś wydali kilka kafli.

 

Po drugie: ilu z was ma tak rozwinięte oczy, by zobaczyć różnicę pomiędzy 80 a 100 FPS np??

A co powiesz za rok, gdy w nowych grach zamiast 30 fps, będziesz miał 10. Też nie będzie różnicy?

 

Po trzecie:nie krytykujcie na razie tego, bo to grafika dla DX 10 przede wszsytkim, a DX 9 już idzie w niepamięć powolutku, tak więc i tak sobie w każdą praktycznie grę pogracie na tej karcie. Po czwarte poczekajcie na więcej testów. Po piątek: poczekajcie na nowsze sterowniki. To wszystko jak na razie :D

Taaa, grafika kierowana na DX10, wydana w czasach gdy króluje DX9. Zanim direct 9 pójdzie w niepamięć, jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze drodzy Panowie. Ilu z was gra na 1600x1200 ?? Po drugie: ilu z was ma tak rozwinięte oczy, by zobaczyć różnicę pomiędzy 80 a 100 FPS np?? Po trzecie:nie krytykujcie na razie tego, bo to grafika dla DX 10 przede wszsytkim, a DX 9 już idzie w niepamięć powolutku, tak więc i tak sobie w każdą praktycznie grę pogracie na tej karcie. Po czwarte poczekajcie na więcej testów. Po piątek: poczekajcie na nowsze sterowniki. To wszystko jak na razie :D

No coraz więcej osób ma panoramki LCD z natywką 1600xcośtam lub nawet więcej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy śmieszą swoimi komentarzami mówiąc, że radek jest za drogi - może ma być w cenie 8600 co? Trzeba go porownywać do 8800GTS'a 640mb, a nie do okrojonej wersji...

 

Co do samej karty to hmm. Poczekamy na stery i na Lost Planet który ma mieć niby DX10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu testu vr-zone martwi mnie żałosna jakość obrazu :sad: Zarówno AA jak i AF :sad: pzdr

 

No właśnie!

Obraz jest taki rozmazany.

Mam nadzieje, że następne sterowniki to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już za kilka (naście) godzin pożnamy moźliwości kart segmentu średniego i ekonomicznego, do LCD 19` (1280x1024) taki 2600 powinien wystarczyć do w miare konfortowego grania, mi w sumie bardziej zależy na owej średniej półce, gdyż będą to karty stosunkowo tanie (licze na 600 zł za pełne 2600) i mają być konkurencyjne w stosunku do mało udabnej 8600, do tego mały pobór mocy (45W) i mamy bardzo udane karty. Hm, oby tutaj AMD pokazało klasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby dwa pierwsze wykresy przedstawiały DX9, a dwa następne DX10, czy ktoś przetumaczy te schattencośtam?

Schatten Hoch - cienie na poziomie wysokim

Schatten Mittel - cienie na poziomie średnim

 

Leże na podłodze i robię ROTFL :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...