Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

@RALF11 :)

Czego ty od nich żądasz oni nie pamiętają nawet tego jak to ich 8800 na początku miało problemy ze sterami, że 90% gier się nie odpalała, albo następowały freezy po chwili grania, nie wspominając o słynnej wpadce z uszkodzonymi PCB. Ja nie twierdzę, że nowe stery dadzą R600 kopa, ale ludzie opamiętajcie się na 8800 normalne stery gdzie szło pograć wyszły 2 miesiące po premierze tej karty, a premiera R600 była 6 dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jednak o jednym. Wydajność 8800 od samego początku była bardzo duża a 2900 jest po prostu słaba.Stery niewiele to zmienią. Jedyna nadzieja że programiści,zajmujący się pisaniem gier będą optymalizowali kod pod R600.

nie zmienią?

tak jak pisałem wcześniej: poczytaj o historii Radeona 8500 - chociażby na Wikipedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmienią?

tak jak pisałem wcześniej: poczytaj o historii Radeona 8500 - chociażby na Wikipedii

X2900 to nie jest Radeon 8500. Kto powiedział że sytuacja powtórzy się?. Przecież nie będę wierzył w jakieś puste słowa AMD. Przecież oni tak muszą mówić,żeby ludzie kupowali R600. Zresztą co za różnica,która karta będzie lepsza.Ati czy Nvidia.Dla mnie żadna.Nie jestem małym dzieckiem,żeby bawić się w jakieś durne sentymenty do przedmiotów martwych.Jestem racjonalnie myślącym człowiekiem,który wybiera to co jest lepsze.Nie ważne czy to będzie ATI czy NVIDIA. Firma jest nieistotna. Ważna jest jakość i wydajność. Szkoda że niektórym ciężko to zrozumieć i zamiast kierować się zdrowym rozsądkiem ,kierują się jakimś chorym uwielbieniem do jednej z firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie , fpp wymagaja wiecej niz 40-50 klatek .....mess jest proplayer wiec wie o czym mowi.

 

haha :D:D:D tos teraz powiedzila :P mess jest pro w pokazywaniu swojej siostry :D hi mess :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś mafia z NVidii opanowała ten temat? Bo sprawa wygląda tak, że większość uparła się że podświadomie porównują flagowego AMD do (do niedawna) flagowego NVidia, a ta karta kosztuje troszkę mniej niż 8800 GTS 640. O ile pamiętam, kolejne stery do 8800 GTX dawały sporo, i nawet nie tak dawno czytałem testy, gdzie ponownie odpalili 8800 żeby porównać z 2900 XT, bo te stare testy co robili byly juz nieaktualne.

 

Może warto by porównać AMD 2900 XT do 8800 GTS 640, w tym że do obu wgrać stery, co nawet tygodnia nie mają. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jakie gry wtedy testować skoro 8800 nie odpalał 90% gier? :) Wygrał by HD. ;) Jeszcze trochę cierpliwości. Nikt nikomu nie każe kupować. Ale od razu robić RIP całej firmie to już śmieszne się robi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanboyizm na tym forum kwitnie... szczególnie w topicach odnośnie nowych produktów przeciwnej strony...

Panowie... uspokójmy się, z aktualną ceną i kilka rewizji sterowników później R600 jest/będzie doskonałym chipem o dobrym stosunku wydajność/cena, prawdziwe pieniążki spłyną do AMD ze sprzedaży kart HD 2400 i HD 2600 ze względu na "pełną" obsługę modnego na zachodzie HDMI z HDCP + niezłe wpływy za GPU z Xboxa i Wii

* Autor był i jest w ciągu ostatnich kilku lat posiadaczem produktów NVIDII ;-)

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam z jestem zwolennikiem produktów ATI i szczęśliwym posiadaczem Redka, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, R600 w wydaniu Hd 2900xt to klęska ATI i sterowniki nie zmienią sytuacji, no błędy w obrazie na pewno znikną, ale przyrost FPS nie będzie na tyle duży żeby uczynić z Hd 2900xt demona prędkości, jedyne co możemy zrobić to czekać aż wyjdzie prawdziwy R600 bo coś mi się wydaje ze to co teraz mam nieszczęście oglądać to jedynie jakiś kastrat, sposób na uspokojenie zniecierpliwionych

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam do 2giego czerwca - 150 przepłacać nie ma sensu - poza tym może się wyklaruje sytuacja ze sterami do tego czasu a jak nie to zobacze co wtedy

Chyba największym rozczarowaniem jest fakt, że na tę kartę czekac trzeba, pomimo że istnieje ona fizycznie i już nie tylko teoretycznie jest dostępna w sklepach. Pomimo tego, sam szum medialny wokół serii X2900 pozwoli uzyskac firmie trochę niedoinformowanych klientów już teraz, jako, że to nowośc, a na topie byc trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowanie dnia, bo takze zaciekawiony jestem ATI ostanio, choć nigdy nie byłem zwolennikiem.

 

http://allegro.pl/item196391645_super_nowo...is_fa_gwar.html 1 449zł

 

choćby to

http://hwbot.org/quickSearch.do?hardwareId=GPU_1103

 

lub http://pclab.pl/art26383-12.html

 

wniosek: ta karta niewiele ustepuje 8800GTX w trybach 1024, odstaje już troche w 1280, bije spokojnie 8800GTS , karty nvidii posiadają 640mb na karcie, w trybach z AA i AZ rozumiem, że ATI dostaje, Nvidia wypuściła już ponad 10 paczek driverów, ATI 1 [pierwszą].

 

Cena 1400zł v 2000zł.

 

śmieszne wydają mi sie posty, gdzie ktoś pisze że nowe stery nic nie zmienią i że 2900XT to kompletna porażka, litości. To brzmi jak podświadoma myśl wydania 2kafli na karte i całkowita negacja innych konkurencyjnych produktów [w wypadku niektórych].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat na artykuł na PCL nie masz co patrzeć niestety - dziwnym trafem bowiem im się trafił najszybszy HD 2900XT, najzimniejszy i jeszcze najcichszy B-) i opinia o karcie jest tam mocno skrzywiona. Artykuły na egieldzie, frazpc i niebawem pcarena pooglądaj - tam jest przynajmniej obiektywnie sprawa postawiona. Na chwilę obecną karta nie ma żadnej wartości - trzeba czekać na rozwój sytuacji i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 1400zł v 2000zł.

 

śmieszne wydają mi sie posty, gdzie ktoś pisze że nowe stery nic nie zmienią i że 2900XT to kompletna porażka, litości. To brzmi jak podświadoma myśl wydania 2kafli na karte i całkowita negacja innych konkurencyjnych produktów [w wypadku niektórych].

Nie wiem skad ci sie takie ceny wzialy - 2900 kosztuje 1450zl czyli troche wiecej niz gts. Wydajnosc radeona z AA to porazka i oby to szybko poprawili.

akurat na artykuł na PCL nie masz co patrzeć niestety - dziwnym trafem bowiem im się trafił najszybszy HD 2900XT, najzimniejszy i jeszcze najcichszy cool.gif i opinia o karcie jest tam mocno skrzywiona. Artykuły na egieldzie, frazpc i niebawem pcarena pooglądaj - tam jest przynajmniej obiektywnie sprawa postawiona. Na chwilę obecną karta nie ma żadnej wartości - trzeba czekać na rozwój sytuacji i tyle.

Dobrze powiedziane. Dziwnym trafem na pcl w przeciwienstwie do wszystkich innych serwisow w polsce i na swiecie, okazalo sie ze 2900 jest o WIELE szybszy od gts czy nawet czasem gtxa.

 

Szczegolnie ze FanEk wkleil linka do 3dmarkow ktore nie oddaja prawdziwej wydajnosci karty i sluza bardziej jako dezinformacja.

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aArtykuły na egieldzie, frazpc i niebawem pcarena pooglądaj

no że zimny im sie trafił to wiem, bo wszedzie podają że jest cieplejszy od GTSa, przeglądnełem wszystkie linki podnae w tym temacie, przepraszam bardzo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

wniosek: ta karta niewiele ustepuje 8800GTX w trybach 1024, odstaje już troche w 1280, bije spokojnie 8800GTS , karty nvidii posiadają 640mb na karcie, w trybach z AA i AZ rozumiem, że ATI dostaje, Nvidia wypuściła już ponad 10 paczek driverów, ATI 1 [pierwszą].

 

Cena 1400zł v 2000zł.

 

śmieszne wydają mi sie posty, gdzie ktoś pisze że nowe stery nic nie zmienią i że 2900XT to kompletna porażka, litości. To brzmi jak podświadoma myśl wydania 2kafli na karte i całkowita negacja innych konkurencyjnych produktów [w wypadku niektórych].

1400zł za granie w 1280 bez AA i AF ? Nie ma co porównywać do GTX'a ale momentami 29 dostaje mocno od GTSa i to nawet tego 320MB ;/ Nie wiem czego to wina, że AA i AF jeżeli to problem ze sterownikami to trzeba poczekać i się zobaczy bo ile mogą dać sterowniki? Momentami mogą dać dużo ale może to i tak być za mało by wyprzedzić GTSa. Miała być rewolucja a jest tak sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sterownik będzie dość mocno skopany to nie będzie wydajności rzędu 80% tylko np 50% albo w ogóle nie odpali aplikacji. Czy Was to dziwi? Z wyrokiem RIP można jeszcze zaczekać. Jak za miesiąc nic się nie będzie zmieniało in+ to wtedy można będzie zacząć stawiać krzyż ale nie teraz. Niektórzy zachowują się co najmniej dziwnie. Oczekiwano pogromcy GTXa. Jak już wyszło, że go nie pokona to znaczy, że karta jest totalnym chłamem i argument typu: karta nie jest droga a oferuje nie najgorszą wydajność już do niektórych nie trafia. A myśl o skopanych sterownikach w ogóle jest nie do przyjęcia. Brak AA czy inne babole towarzyszące wprowadzeniu X1k już nikt nie pamięta? Sytuacja się powtarza. Widać, że programiści ATI słabo radzą sobie z nowościami z pod ich szyldu. Ja x1800XT kupiłem po tych wszystkich problemach i liczę, że tak samo będzie z nowym dzieckiem kanadyjczyków ale z 2 miechy to może potrwać. Wiadoma sprawa. Jak nic się nie będzie z czasem polepszało to wtedy będziemy mogli r600 spisać na straty. Zresztą wtedy i cena karty będzie spadać i to będzie kolejny sygnał.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche smieszne, w sumie jestem od tygodnia posiadaczem 8800 gtx wiec oczywiscie zapewne jestem sponsorowany przez nividie itp ( w sumie nie mialbym nic przeciwko )

 

Naprawde mnie bawia ludzie rozni ktorzy probuja mnie przekonac ze ati to super firma ze ich karta jest rewelacyjna ze amd to sa super procesory lepszze i tansze od intela bo intel i nividia to zlo, bo microsoft to zlo, a linux jest super tylko co z tego

 

Ogolnie powiem tyle majac gtx-a - ze karta ta jest glosna, zjada duzo za duzo pradu i do tego strasznie sie grzeje, tyle ze do gtxa mozna dokupic bardzo fajne chlodzenie firmy thermalright czy jakos tak i nie bedzie ani glosny ani sie tak grzal...

I biorac to pod uwage nie chcialbym widziec karty ktora grzeje sie jeszcze bardziej zjada 2x tyle pradu i jeszcze wyje jak zarzynana swinia i do tego ma na tyle skomplikowany system chlodzenia seryjnego ze za szybko nie widze zeby sie jakis sensowny zamiennik pojawil...

 

rewelacje to by amd zrobilo gdyby im sie te karte w 65nm udalo wyprodukowac kiedy by sie nie grzala i nie zjadala ponad 200w pradu i ciszej chodzila i wtedy bylby to jakis krok naprzod

a z tego co widze obecnie to wiele nowego tutaj nie ma... a zanim amd/ati wprowadzi swoj wymarzony proces 65nm to pewnie nividia zdarzy juz serie kart 9 wypuscic....

 

i apropo tych wszystkich testow - nie po to sie kupuje 8800 gtx czy to r600 zeby grac w rozdzielczosciach 1024 bez aa wiec te testy jak dla mnie wogole sie nie licza licza sie te w wyzszych wlasnie rozdzielczosciach!

 

bo takie porownywanie w niskich rozdzielczosciach i bez specjalnych efektow to jakby miec pretensje do bolidu formuly 1 ze nie ma wlasciwosci rasowej terenowki

Edytowane przez kubus69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu moderatorzy tolerują kolejną wojnę "co lepsze: ati czy nvidia", "o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą"?

 

Warto przeczytać:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Conclusion

We still to have to find out performance of the Radeon HD 2900 XTX in real-world games and cannot make any final conclusions now. However, we can already state certain things about the newcomer, which was expected to emerge back in the Q4 2006, but was delayed by nearly half a year.

 

ATI Radeon HD 2900 XT is here, it works; it has unified shader architecture; it has over 700 million transistors, an absolute record to date; it features 512-bit memory bus, for the first time with the industry; it supports many interesting features and technologies; but it also has drivers that need to be improved to utilize the new promising features and its has only 16 texture units, which limits performance even in synthetic 3D benchmarks.

 

The main advantage of ATI Radeon HD 2000 is exceptional computing power of all chips as well as modular design, something, which may allow the company to rapidly create new chips based on common building blocks – 5D scalar shader processors, texture processors and render back end processors. But if it takes the company another year before it boosts performance of its performance mainstream, mainstream and entry-level chips, the scenario that happened with transition from the Radeon X1600 XT to Radeon X1950 Pro, AMD risks to lose market share to Nvidia, who is consistently sticking to its policy of renewing the product lines every two quarters.

 

The new full-scene antialiasing methods look promising, but not all of them are ideal to say at least, as in certain cases we see substantial blur over our screenshots, which is unacceptable in the year 2007, when games tend to feature textures with a lot of small details as well as micro-geometry. We hope that ATI’s adaptive edge detect filter antialiasing will bring the new image quality heights into consumer 3D graphics.

 

Another potentially good thing about the Radeon HD 2000 is built-in hardware tesselator, similar to tesselator inside Xbox 360 GPU, which may catalyze game developers to take advantage of it and games will look more detailed on ATI Radeon HD 2000 graphics cards.

 

Multimedia features of the Radeon HD 2000 family also look promising, but, unfortunately, AMD/ATI unified video decoder should yet to be fully implemented into drivers. Even though the chip now officially supports decoding of VC-1 as well as features audio controller for audio data transmission over HDMI, the lack of certain software features make such capabilities useless for now.

 

Finally, despite of the fact that power consumption of $399 graphics card is not a really important factor to consider and around 160W is not really a lot for modern power supply units, cooling system that produces rather loud nice is something that should definitely be corrected on commercial Radeon HD 2900 XT graphics cards.

 

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...tecture_22.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z radkiem nawet po wypuszczeniu kolejnych sterów też bym się nie spodziewał że długo pociągnie w grach. Tak było z DX 8 i 9. Wyjdą nowe układy i wtedy będziemy mieli tą płynność w DX10. Dlatego ja się nadal wstrzymuje z kupnem czegokolwiek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil dokladnie. Ani GTX ani 29XT nie bedzie cudem wydajnosci w DX10. Sa swietne do grania w DX9 w wysokich rozdzielczosciach i jako tako pogra sie na nich na DX10 przez pierwszy rok, moze poltora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil dokladnie. Ani GTX ani 29XT nie bedzie cudem wydajnosci w DX10. Sa swietne do grania w DX9 w wysokich rozdzielczosciach i jako tako pogra sie na nich na DX10 przez pierwszy rok, moze poltora.

No i o to mi właśnie chodzi.

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil dokladnie. Ani GTX ani 29XT nie bedzie cudem wydajnosci w DX10. Sa swietne do grania w DX9 w wysokich rozdzielczosciach i jako tako pogra sie na nich na DX10 przez pierwszy rok, moze poltora.

Racja.... Wg mnie te karty beda w DX10 sobie radzić podobnie jak w DX9 radził sobie Radeon 9800pro (FXa nie wymieniam z wiadomych powodów) czyli bedzie pozwalał na grę z niezłymi detalami ale bez jakiś zawrotnych wydajnosci....

W przypadku DX9 by pograc w praktycznie każda grę na wysokch detalach i wysokoch rozdziałkach trzeba było czekac do GF7800/7900 i Radków x1900....

Ja uwazam ze zeby pograc na grach pod DX10 w takich detalach jak na grach pod DX9 mozna grac na G80 to trzeba bedzie poczekac na G100 i r700....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...