Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Zaintrygowało mnie to ujęcie:

Sprawdz czy masz w sterach AFx16 to jak odpalasz to na high , shadow quality robi domyślnie na 2 czyli normal ile się nie myle,

ja tego scrina robiłem na custom.

 

texture - 2048x2048

shadow - high - daje to [ 3 przy planszy końcowej ]

AAx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o odbicia.

Wszystko mam na max, jak w ostatnim teście (cienie też = 3), bez AA.

Odpalę jeszcze wymuszone Anizo.

Drzewa ładniejsze na GF.

 

edit

No dobra, u mnie też są zwalone odbicia :lol: Przy multi-samplingu. Drzewa za trochę ładniejsze.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boję się. Zawsze podkręcam grafę, tylko nie od razu. Dla benchowania nie będę zapychał pod górę przez spartolone stery i nabijał kWh. Poza tym do ścigania się w smarkach to nie taki procek

A jak się okaże, że lepiej być nie może to raczej ostatnie ATI dla mnie.

Ewentualnie kupię następne jak już wszyscy powiedzą, że jest super i hiper.

 

Ale jeszcze trochę za wcześnie na definitywną ocenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lost Planet DX9 (low - wszystko najniżej, default - domyślne ustwienia, max - wszystko na maxa poza aa bo nie mogę go włączyć w grze)

low - 144/82

default - 77/80

max - 57/77

 

@850/1050

low - 135/82 :|

def - 88/81

max - 65/80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś test CoH_DX10, to zapodaj (i za jakim procem).

Niestety ( dla mnie stety) nie mam Visty, także testów nie będzie :cry: .

Porównywałem wyniki C o H w DX 9.0.

BTW powiedz mi jak Ci się ta Vista sprawuje, czy dalej są problemy z softwerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ( dla mnie stety) nie mam Visty, także testów nie będzie :cry: .

Porównywałem wyniki C o H w DX 9.0.

BTW powiedz mi jak Ci się ta Vista sprawuje, czy dalej są problemy z softwerem?

Ja Ci odpowiem z Vistą x86 zero problemów...............lepiej niż na XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemów z softem :lol:

Jak ktoś mówił, że Vista nie nadaje sie do gier, to był to raczej posiadacz GF z wcześniejszymi sterownikami.

Tylko sterowniki od drukarki na początku miałem xpekowskie (działały bezbłędnie). No i przez miesiąc nagrywałem DVD z kreatora a obrazy ISO z linii poleceń. Teraz kupiłem do tego Ashampoo Burning Studio.

 

 

edit

Ale jak planujsesz przesiadkę, to sobie zbadaj najpierw sytuację ze sterownikami do swojego sprzętu lub z ważnym dla ciebie oprogramowaniem. Bo może nie być zabawnie. Mówiłem tylko za siebie.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na screeny i przyglądając sie drzewom, wygląda to jakby nie było AA bo pnie sa "uzębione" ale może Ati tak ma :>

dokładnie działający AAx4 daje taki efekt:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla szukających bloków wodnych typu fullcover ciekawy spis oferty na rynku http://forum.effizienzgurus.de/f23/ati-r60...read-t2182.html

 

Jak się nie chce komuś tego przeglądac to to są te bloki:

- Aqua Computer aquagratix R600

- Danger Den HD 2900XT Block

- EK R600 Waterblock "Normal Version"

- EK R600 Waterblock "Xtreme Version"

- Innovatek Cool-Matic R600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Tutaj m.in. CoJ porównywany na jednej platformie.

DirectX10 = 10 razy wolniej?

Dobry artykuł. Teraz to sam nie wiem: czy karty po kroju g80,r600 'zachowują' sie w dx10 jak seria FX w dx9 czy programiści po prostu sobie sprawe olali :|. No przecież to jest smiech na sali jeżeli z kartą za 3100zł mam avr 30 fps w normalnej rozdziałce :lol:. Dodatkowo można stwierdzić ze karta po połowe tańsza (2900xt) jest szybsza w CoJ co mnie cieszy. Może z 2900xt bedzie jeszcze coś dobrego.

 

Dobrze to redaktor podsumował:

z modernizacją kart graficznych które powinny się znaleźć w naszych pecetach. Te, które oferowane są obecnie są naszym zdaniem po prostu za wolne, dlatego uważamy, że w chwili obecnej podejmując decyzję o zakupie karty graficznej warto skoncentrować się na jej stosunku wydajności do ceny w aplikacjach DX9, a zabawę z DX10 odłożyć sobie na czasy gdy wydajność sprzętu dorówna wymaganiom nowych gier.

Chociaż nie ma jeszcze gier z dx10 zaryzykuje stwiedzenie ze karty g80 i r600 to powrót do serii FX...

 

Tylko jak Crysis (i inne na dx10) bedzą jeszcze wolniej chodziły to ja nie widze sensu kupowania teraz karty za 3 patyki a potem grania z max 30 fps bo to mija sie z celem :|.

A i wyników 8600 nawet nie komentuje :lol:.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry artykuł. Teraz to sam nie wiem: czy karty po kroju g80,r600 'zachowują' sie w dx10 jak seria FX w dx9 czy programiści po prostu sobie sprawe olali :|. No przecież to jest smiech na sali jeżeli z kartą za 3100zł mam avr 30 fps w normalnej rozdziałce :lol:. Dodatkowo można stwierdzić ze karta po połowe tańsza (2900xt) jest szybsza w CoJ co mnie cieszy. Może z 2900xt bedzie jeszcze coś dobrego.

 

Dobrze to redaktor podsumował:

 

Chociaż nie ma jeszcze gier z dx10 zaryzykuje stwiedzenie ze karty g80 i r600 to powrót do serii FX...

 

Tylko jak Crysis (i inne na dx10) bedzą jeszcze wolniej chodziły to ja nie widze sensu kupowania teraz karty za 3 patyki a potem grania z max 30 fps bo to mija sie z celem :|.

A i wyników 8600 nawet nie komentuje :lol:.

Racji mat tylko trochę.....Lost planet ma grywalność ok 35-90 fps w 1280 na G80 ....co do CoJ to tylko bemchmark......a nie gra.

Dlatego z wydaniem opini co się nadaje do grania w DX10 poczekajmy do ukazania się Gry.......i przypuszczam że i R600 i G80 będzie można pykać w 1280 na max det ewentualnie troszeczke z jakośći Shaderów obciąć w poz normal nie High........i powinno zapewnić nam to 35-60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konio68 tylko pamiętaj że Lost Planet to będzie dopiero próbka możliwości DX10.

Zobaczymy jak się zachowają obecne układy 2900xt/8800GTX w grach które bardziej korzystają z DX10, lub które od podstaw będą zrobione pod tym API.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konio68 tylko pamiętaj że Lost Planet to będzie dopiero próbka możliwości DX10.

Zobaczymy jak się zachowają obecne układy 2900xt/8800GTX w grach które bardziej korzystają z DX10, lub które od podstaw będą zrobione pod tym API.

to dlugo sobie poczekasz na taka gre, a jak juz bedzie, to nikt nie bedzie myslal o testowaniu 2900xt/8800gtx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlugo sobie poczekasz na taka gre, a jak juz bedzie, to nikt nie bedzie myslal o testowaniu 2900xt/8800gtx.

Dokładnie , jak juz wyjdą takie gry to R600 i G80 będą starociami :)....osobiści euważam że powinny na nich chodzić ok Crisis , Conan i london ,to są tytuły pisane pod DX10 , wychodzą w tym roku i wspierane przez nvidie....więc myśle że GTX styknie aby w to pograć .......

a CoJ to nic innego jak benchmark więc nie ma co porównywac tego do wydajnośći w grach , ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...