Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Zejscie z 1280x1024 do 1024x768 (ustawienia ULTRA) daje w porywach kilka klatek. Tragicznie chodzi, przynajmniej u mnie na Viscie.

Poprostu w pale się nie miesci.

Zmien detale z Ultra na High i podaj ilosc klatek na sekunde, jesli mozesz...Wylacz w opcjach lusterko wsteczne i efekt bocznego wiatru. Moze to cos da......... Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale już mam odinstalowane demko..

Zabawa z ustawieniami była męcząca. Np. Żeby zadziałały zmiany z cieniami (i niektóre inne opcje) , musiałem restartowac grę. Dla pewnosci retartowałem przy każdej zmianie. A wcale tak szybko to się nie odbywało.

 

A tu znalazłem taką ciekawostę: Po podkręceniu zegarów, karta w tej grze dostaje niezłego kopa. Fotki z kosiarkami.

Może z nowymi sterami będzie jeszcze lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia high, subaru, pierwsze okrążenie - karta @ 850/1050

 

2007-06-19 08:13:46 - DiRTDemo

Frames: 5136 - Time: 85293ms -

Avg: 60.216 -

Min: 49 -

Max: 70

 

ustawienia high, subaru, pierwsze okrążenie - karta @ 850/1050 bez multisamplingu (na off w grze)

2007-06-19 08:39:23 - DiRTDemo

Frames: 5506 - Time: 92867ms -

Avg: 59.289 -

Min: 42 -

Max: 69

 

ustawienia high, subaru, pierwsze okrążenie - karta @ 850/1050 + AF16x

2007-06-19 08:45:20 - DiRTDemo

Frames: 3969 - Time: 75387ms -

Avg: 52.648 -

Min: 32 -

Max: 61

 

a teraz ciekawostka - jak wygląda grafika po włączeniu aa4x w sterownikach w porównaniu do multisamplingu w grze

post-597-1182235799_thumb.jpg

post-597-1182235814_thumb.jpg

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monaro warto zapoznać się z kilkoma recenzjami karty 2900 ... wszystkie pokażą wyższość 8800GTS 640mb nad 2900XT 512, karta ma dość poważne problemy z wygładzaniem krawędzi , wina sterowników ? architektury ?

DX9 zdecydowanie nie dla 2900 tym bardziej ze karty sa w podobnej cenie co 8800gts 640

 

jak to będzie pod dx10 ? myślę ze warto poczekać z kupnem 2900 bo narazie 2900 nic szczególnego nie prezentuje.

 

i nie faworyzuje żadnej z firm bo sam miałem ochotę na zakup 2900 jednak w praktyce karta okazała sie dość słaba jak na swoja cene, a szkoda

 

ważne jest też to ze 2900 posiada 64 jednostki unified shader a nie jak niektórzy dają sie nabrać - 320, porównując 8800GTS posiada ich 96

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Raptor za porobienie testow Dirta i ich podanie. Wyniki mnie satysfakcjonuja. Srednia 50-60 klatek/s to cos o czym moge obecnie pomarzyc.

 

HIS

Przejrzalem sporo testow i gdyby nie to, ze musze cos kupic to pewnie nie kupowalbym teraz grafiki.

1000-1400zl to kwota, ktora nawet nie przyszlaby mi do glowy pare miesiecy temu. Kosmos..... :?

 

Dlatego tez zastanawiam sie mocno, czy jednak nie kupic taniej 8800GTS 320MB za 1060zl chocby Gigabyte'a ,a BFG za 1170zl i 2900XT za 1400zl sobie odpuscic. Przy tym co obecnie posiadam to i tak bedzie spora roznica in plus. Ciezko mi jest sobie wyobrazic, zeby 8800GTS 320MB nie gwarantowal

40 klatek/s w 1280x1024 na ustawieniach High w takim Dirt. Wsteczne lusterko i pare innych bajerow nie jest mi do szczescia konieczne....

 

Coz cokolwiek kupie musi starczyc na min. 1 rok. Ja niestety nie moge sobie pozwolic na zbyt czeste zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi jest sobie wyobrazic, zeby 8800GTS 320MB nie gwarantowal

40 klatek/s w 1280x1024 na ustawieniach High w takim Dirt. Wsteczne lusterko i pare innych bajerow nie jest mi do szczescia konieczne....

 

Coz cokolwiek kupie musi starczyc na min. 1 rok. Ja niestety nie moge sobie pozwolic na zbyt czeste zmiany.

na High tak na ultra nie , oczywiście z włączonym AA x4 , na ultra i AAx4 na Gtsie będziesz miał spadki do 25-30 oczywiście zależne od proca i oc karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa montażu chłodzenia Thermalright hr-03 na HD2900xt?

 

Na stronce Thermalrighta nic nie pisze ---> Klik

 

Na googlach nic... poza jedną dyskusją... sąsiadów z Czech na ten temat, jednak nie do końca rozumiem o co kaman:

 

"pridelat na 2900XT de ale musis upravit zakladnu ja mam stejne upravenej HR-03 a teploty mi klesly o 20°C oproti Stock a hlavne je krasny ticho :))" :huh:

 

Nikt chyba jeszcze tego nie próbował... a to dziwne bowiem z tego co słyszałem to HD ma głóśne chłodzenie i niewydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem ma wyjsc specjalna wersja HR-03 dla 2900, tak samo jak to bylo z 8800.

Szkoda... do tyłka jest kupowanie exclusive chłodzenia za 200zł... max rok na tym polatasz a potem co? Nowa karta nowy exclusive... pff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Można jeszcze próbowac sprzedac całośc ale wiadomo że trudniej o kupca.

Ja np kupiłem full cover na x1900xtx od EK i podczas jego montazu uszkodziłem karte :ph34r: . Teraz ani karty ani pożytku z bloku (a fajny sprzęcik) :angry:

Tym razem może postawie na indywidualny blok np Swiftech i radiatory na mem i mosfety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne, takie hamerykanskie B-)

Ładne - moze i tak... ale czy to sie nadaje do chlodzenia :?: O podkrecaniu bym raczej nie myslal..... :? Chyba, ze podlaczymy w poblizu wicherka jakiegos mocnego :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

Co uwaliłeś bo pamiętam że miałeś tą grafe co ja a też myślę o tym bloku a wole jednak jej nie uwalić, bo karta mi starcza :)

To nie wina bloku tylko moja :oops: za szybko i za mocno dokręcałem śruby mocujące a tu trezba delikatnie. Blok ciężki i jakoś tak straciłem wyczucie i się rozpędziłem, a tu laminat powykrzywiany. Więc zacząłem luzowac śruby ale karta już ani me ani be :mur:

 

 

@Dimek - te memki nie wymagają mega chłodzenia. Na 1900 tez miałem początkowo tylko radiatory i działały bez problemu. Zresztą i tak głównie chodzi o GPU bo z tego jest największy przyrost mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy ATITool 0.27 Beta 2 wspiera OC dla kart z serii R600 :-P Download

* Added monitoring window

* Added basic overclocking for R600 (please test and feedback, how about R600 CF?)

* Added detection and monitoring for RV63x

 

Raptor i jak z:

a możesz podać odległości(przekątną) między otworami montażowymi od chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy ATITool 0.27 Beta 2 wspiera OC dla kart z serii R600 :-P Download

* Added monitoring window

* Added basic overclocking for R600 (please test and feedback, how about R600 CF?)

* Added detection and monitoring for RV63x

 

Raptor i jak z:

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość z tym ATT. Dzięki :lol2:

Myślałem, że w trybie 3D, to ta karta jest głośna. A to się okazuje, że przełącza się tylko na 38%. Po przełączeniu na 100% doznania słuchowe całkiem innej jakość :lol: Tej karcie poprostu nie grozi żadne przegrzanie :lol:

Z tym że regulacja jest skokowa. Między 31, a 38% jest ogromna różnica w hałasie. To wina biosu.

Miałem podobne obserwacje po flashowanu X850PRO n aXT PE

Na oryginalnym biosie wiatrakiem płynnie się sterowało, a na nowym było podobnie jak na tutaj.

W ostatnich dniach jest trochę chłodniej i wentyl zachowuje się całkiem znośnie.

Po przyłożeniu ręki ledwo czuć, że coś dmucha. Aż zaglądałem przez okno czy w ogóle wiatrak się kręci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o wyniki na e-giełdzie, to napewno robili na wczesnych sterach. Dzisiaj akurat w wątku o HD2600XT, była krótka wymiana zdań na ten temat, w związku z zamieszczeniem tam wyników z benchmark.pl.

Trafiały im się w przeszłości różne wpadki więc z miejsca zostały wyśmiane i uznane za niewiarygodne. Nie będę w to wnikał.

Stwierdziłem tylko, że wyniki z bechmarka z bliższe temu, co sam widzę na swoim kompie. Nie wiem jak to jest w rzeczywistości z GTS640.

Miałem dużo fotek ze Stalkera, ale hurtowo je skasowałem, bo szkoda mi było miejsca. Dzisiaj po południu zrobiłem kilka z lokalizacji BAR, bo tam na e-giełdzie radek tragicznie wypadł. Wszystko na max, 1280x1024. Vista, Cat. 7.5

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

W gierce tej musi być zoptymalizowany komp, szybki dostęp do swapa. Inaczej giera się dławi i zaniża wyniki karty.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechcialbym robic offtopa ,ale w lokacji z ostatniego zdjecia

w okolicach Baru Ja mam na moim sprzecie 37 fps ty na znacznie lepszym 44fps

Tyle ze Ja gra m w 1280x960

Oczekiwalbym zeby na twoim sprzecie bylo cos ponad 50fps ,moze kolejne stery cos poprawia ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze że jest już nowy AtiTool - wreszcie jest cicho w kompie :D

 

Ustawiłem sobie cichy profil z takimi parametrami:

GPU 320MHz - 0,875V

MEM 475MHz - 1.975V

 

Temp utrzymuje się 54-55st przy 19% wentylatora.

Co za ulga :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie zamotałeś :lol:

A słyszysz jakość różnicę w hałasie między 19%, a 31%? Bo ja żadnej... może ma bardziej głośnego kompa...

Możesz płynnie regulować wentyl? Bo u mnie z 31% przeskakuje odrazu na 38% (i jest dużo głośniej) itp. Nie mogę ustawić pośrednich.

 

 

 

Niechcialbym robic offtopa ,ale w lokacji z ostatniego zdjecia

w okolicach Baru Ja mam na moim sprzecie 37 fps ty na znacznie lepszym 44fps

Tyle ze Ja gra m w 1280x960

Oczekiwalbym zeby na twoim sprzecie bylo cos ponad 50fps ,moze kolejne stery cos poprawia ...?

Jak się błyska, to są spadki fpsów.

Nie mówię, że jest super. Szczerze, to jestem trochę wnerwiony tym, co dostałem za 1.5k

Najnowsze stery w OpenGL+Vista, to poprostu żenua. Wyniki w Prey'u mam dużo gorsze niż te podane na e-giełdzie. Nowy Colin też chodził kiepsko. Na xpeku ponoć trochę lepej.

Jak nie zrobią w końcu porządnych sterów, to się odwrócę od czerwonych na dłużej ;)

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie zamotałeś :lol:

A słyszysz jakość różnicę w hałasie między 19%, a 31%? Bo ja żadnej... może ma bardziej głośnego kompa...

Możesz płynnie regulować wentyl? Bo u mnie z 31% przeskakuje odrazu na 38% (i jest dużo głośniej) itp. Nie mogę ustawić pośrednich.

Jak się błyska, to są spadki fpsów.

Nie mówię, że jest super. Szczerze, to jestem trochę wnerwiony tym, co dostałem za 1.5k

Najnowsze stery w OpenGL+Vista, to poprostu żenua. Wyniki w Prey'u mam dużo gorsze niż te podane na e-giełdzie. Nowy Colin też chodził kiepsko. Na xpeku ponoć trochę lepej.

Jak nie zrobią w końcu porządnych sterów, to się odwrócę od czerwonych na dłużej ;)

A probowales w koncu podkrecic ta karte? JA dzieki ATITool moge w "lecie" ( pbo wczesniej byly arty) ustawic GPU na 845 i MEM na 1044 Mhz. Wtedy jednak ustawiam w ATITool zeby utrzymywal mi temp ponizej 69°C :P i trzyma.Bez tego programu karta nie chciala "zalapac" wyzszych obrotow i sie grzala do 89°C. Karte spokojnie puscisz na 820-830 / 999 Mhz. Pozdro

 

Jak dobrze że jest już nowy AtiTool - wreszcie jest cicho w kompie :D

 

Ustawiłem sobie cichy profil z takimi parametrami:

GPU 320MHz - 0,875V

MEM 475MHz - 1.975V

 

Temp utrzymuje się 54-55st przy 19% wentylatora.

Co za ulga :lol2:

Ciekaw jestem czy w druga stronetez tto dziala i jaka jest max granica tej katy . ( u mnie przy 850 na GPU pojawiaja sie juz arty przy 70°C . pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...