Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

niezle niezle, a gdzie kupiles w tej cenie? ja mam dostep po 500zl i +

w 3dsmarkach(zwlaszcza 06) to zawsze hd2900 "karalo" a w grach zwlaszcza po wlaczeniu AA dostawalo po dupce wiec jak mozesz zarzuc wynikami w grach , najlepeij gdybys zrobil porownanie z inna karta ale chyba nie prowadzisz zadnej witryny IT co nie?;pp

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle niezle, a gdzie kupiles w tej cenie? ja mam dostep po 500zl i +

w 3dsmarkach(zwlaszcza 06) to zawsze hd2900 "karalo" a w grach zwlaszcza po wlaczeniu AA dostawalo po dupce wiec jak mozesz zarzuc wynikami w grach , najlepeij gdybys zrobil porownanie z inna karta ale chyba nie prowadzisz zadnej witryny IT co nie?;pp

 

Karte kupiłem w od znajomego który prowadzi sklep komputerowy :lol2: Co do wyników w grach... tu masz niemiecką recenzje KLIK :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz widzialem (chyba bylo juz pdoane wczesniej)

za to wlasnie znalazlem prawdziwy rodzynek :

http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/sh...ad.php?t=395493

jak widac rozncie meidzy 512bit a 256bit sa rzedu paru %, no teraz sie juz nie dziwie czemu nie ma hd38xx z 512bit szyna bo cena znacznie wieksza przy gownianym wzroscie wydajnosci.

co najciekawsze pobor mmocy wersji 256bit zmalal wiec nic dziwnego ze wywali jedno wejscie na molexa

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=433405

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończcie wreszcie z tym 200w poborem mocy... pisze wszędzie ze bez o/c grafa bieże 130W. Normanie nie wiem dlaczego tak sie na te 200W

Jasne stary...a jak prawda jest inna to gorzej dla prawdy :rolleyes:

130W to ona w idle pobiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne stary...a jak prawda jest inna to gorzej dla prawdy :rolleyes:

130W to ona w idle pobiera...

 

Prawde mówiąc to pobór mocy mnie nie interesuje... mam pentagrama 620W który wystarcza aż nadto :D Tu macie temat poświęcony 2900pro 256bit (niemieckie forum). Jest tam sporo ciekawych informacji KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie jest kwestia zasilacza , bo i dobra 400 powinna uciagnac taka karte jak ktos nie ma do niej wykreconego quad core'a, tylko halasu i poboru pradu z gniazdka.

 

PS. Gdzie go mozna kupic za 500 bo za tyle na skapcu wyswietla tylko jeden sklep z paroma komentarzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wyciągnąłem 10400 pkt w 3Dmarku06 przy 750/1800MHZ i E2160@3,2GHz. Myśle, że 11k jest spokojnie do osiągnięcia. Pozostaje przetestowac jeszcze w grach. Dodam, że zasiłka to Delta 400W z mocną linią 12V. Mierzyłem napięcia w stresie i były b. stabilne. Poza tym zasilacz był letni. W sumie fajna grafa, tylka ta suszara jest masakrycznie wkurzająca :mur: .

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie jest kwestia zasilacza , bo i dobra 400 powinna uciagnac taka karte jak ktos nie ma do niej wykreconego quad core'a

Różnica między Quadem a Dwurdzeniowcem to ok 60W poboru całego systemu więc Twój wniosek jest jak najbardziej słuszny.

Tylko mocna 12V linia to podstawa.

 

Suszarą polecam sterować profilami w ATiTool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - załamałem się - ATi potrafi spartolić chyba wszystko. Na Catalystach 7.12 wyparowała wydajność w TDU z włączonym AA.

Jeśli ktoś ma TDU to niech sprawdzi czy da się grać na takich ustawieniach:

max detale, z HDR"em

Anizo- najlepiej x16

AA x4 włączone z poziomu gry

widok ze środka kabiny (zza kierownicy)

 

Oczywiście na nowych radeonach z serii 38x0 - ewentualnie na 2900 xt. Najlepiej jakieś screeny z frapsa w czasie wyścigu.

Ja uzyskałem średnią 29 FPS, więc nie powiniście mi pokazać na screenie więcej niż 35 FPS.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na 7.12 (w porównaniu do 7.11) spadła wydajność w CoD4. Znacznie częściej gra przycina, co utrudnia np. grę w multi. Przy normalnych scenach trzyma się średnio 70-91fps, ale przy jakichś gwałtowniejszych akcjach potrafi się zaciąć.

 

Btw. wie ktoś może jak włączyć ATI Overdrive w CCC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na 7.12 (w porównaniu do 7.11) spadła wydajność w CoD4. Znacznie częściej gra przycina, co utrudnia np. grę w multi. Przy normalnych scenach trzyma się średnio 70-91fps, ale przy jakichś gwałtowniejszych akcjach potrafi się zaciąć.

No to to jest ciekawe - na 7.11 w COD2 z kolei była niższa wydajność (ale tylko bez AA), zaś na 7.12 poprawili i była taka jak np. na 7.9. 7.12 z tego co widze najpewniej poprawiła również wydajność w Infernalu oraz wydajność AA w Crysisie w DX9.

 

Btw. wie ktoś może jak włączyć ATI Overdrive w CCC?

Musiałbyś mieć 8-pinową wtyczkę wpiętą - w tym wątku jest mod z przewodem jak to odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - załamałem się - ATi potrafi spartolić chyba wszystko. Na Catalystach 7.12 wyparowała wydajność w TDU z włączonym AA.

Jeśli ktoś ma TDU to niech sprawdzi czy da się grać na takich ustawieniach:

max detale, z HDR"em

Anizo- najlepiej x16

AA x4 włączone z poziomu gry

widok ze środka kabiny (zza kierownicy)

 

Oczywiście na nowych radeonach z serii 38x0 - ewentualnie na 2900 xt. Najlepiej jakieś screeny z frapsa w czasie wyścigu.

Ja uzyskałem średnią 29 FPS, więc nie powiniście mi pokazać na screenie więcej niż 35 FPS.

 

Z góry dzięki

Radek 2900xt

Catalyst 7.11 Dołączona grafika chodzi super płynnie

Catalyst 7.12 :blink: Dołączona grafika gra wogóle niemożliwa

W grze ustawiony HDR, AAx4 i high detale.Rozdziałka 1680x1050. W ustawieniach sterowników nic nie zmieniałem. Może ktoś mi napisać skąd taki rozrzut?

 

Edit:

Catalyst 7.12 TDU AA:off reszta bez zmian Dołączona grafika

14fps vs 72fps....Wniosek prosty. Stery zje...i artystycznie. :D

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catalyst 8.11 Dołączona grafika

Catalyst 8.12 :blink: Dołączona grafika

W grze ustawiony HDR, AAx4 i high detale.Rozdziałka 1680x1050. W sterach nic nie zmieniałem. Może ktoś mi napisać skąd taki rozrzut?

No właśnie mi to też wygląda na problem sterownika.

W 99% wyników na 3870 (testuję z ustawieniami 837 / 1200, zaś 2900 xt miałem na 830 / 930 - więc wydajność powinna i się pokrywa) wyniki się pokrywają i bez AA w TDU tez jest podobnie. W 1600 x 1200 mam 55,3 na 2900 oraz 52,5 na 3870. Zaś patrząc na relację z AA to wygląda to tak: 48,9 vs. 28,9 (rozdzielczość 1280 x 1024 z AA-x4) - pierwszy to oczywiście 2900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Krzysiek9920 : mam nadzieje ze nie jestes z ekipy star treka;p bo ta "8" przy sterach wyglada zlowrogo, zmien na 7(no chyba ze sie myle)

Sorry, ale żyje już 2008 rokiem :rolleyes: (sorki za offtopa) Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stałem się posiadaczem 2900PRO więc dodam coś do tematu. Karta kręci się super! Na 750/1660 poszła bez zająknięcia smilies/bigsmile.gif (wkrótce potestuję więcej). Sprawdzałem ją na razie w Bioshocku i COD4 i w porównaniu z moim starym 86GT sonic+ to przeskok nieprawdopodobny. Chłodzenie nie jest takie uciążliwe ja tutaj niektórzy pisali. W idle mniej więcej tak samo jak kręcony Sonic+, w stresie robi się głośniejsze ale da się wytrzymać Dałem za nią równe 500zł (pcprojekt.pl) i jestem bardzo zadowolony. Mam 2900XT, który jest porównywalny z HD3870 za nieporównywalnie mniejsze pieniądze smilies/smile.gif

Teraz biorę się za 3dmark06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stałem się posiadaczem 2900PRO więc dodam coś do tematu. Karta kręci się super! Na 750/1660 poszła bez zająknięcia smilies/bigsmile.gif (wkrótce potestuję więcej). Sprawdzałem ją na razie w Bioshocku i COD4 i w porównaniu z moim starym 86GT sonic+ to przeskok nieprawdopodobny. Chłodzenie nie jest takie uciążliwe ja tutaj niektórzy pisali. W idle mniej więcej tak samo jak kręcony Sonic+, w stresie robi się głośniejsze ale da się wytrzymać Dałem za nią równe 500zł (pcprojekt.pl) i jestem bardzo zadowolony. Mam 2900XT, który jest porównywalny z HD3870 za nieporównywalnie mniejsze pieniądze smilies/smile.gif

Teraz biorę się za 3dmark06

Na tym Modecomie jedziesz i jak się komp sprawuje w stresie ?

 

Faktycznie wentylator przy 1400 obrotach jest cichutki (obroty reguluję RivaTunerem). Zwiększam obroty dopiero przy większym obciążeniu, ale podczas grania to nie przeszkadza. Grafa w grach sprawuje się bardzo fajnie. Przy 750/2000 MHz przekroczyłem 11k w 3Dmarku 2006.

 

Zauważyłem, że w Operze sypią mi się arty (czarne plamy, paski). Czy to jest wina grafiki i jak ewentualnie można sobie z tym poradzic ?

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zamowilem 2900Pro, po wczesniejszych ogledzinach jak sie u kumpla sprawuje. Nie rozumiem prawde mowiac szalu na 3870, skoro takie 2900 stoi za 500zl rowne - na ta chwile cena/jakosc nie do pobicia. Cena obcieta do 256bit, wydajnosc nie ucierpiala, za to temperatura poszla w dol - w idle karta w Chieftecu nieslyszalna, w 3D daje o sobie znac ale wciaz halas akceptowalny, mozliwosci o/c bdb - 700/2000 do osiagniecia lekko. Pomyslec ze sprzedalem X1950XTX za 720zl, a kupilem szybsze 2900Pro za 500zl, paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - znowu

Już końćzę męczyć tego 3870 i ostatnia gra musiała mi spłatac figla i jestem w plecy przynajmniej 5 godzin. Crysis w DX10. Przegrzebałem chyba cały net i z tego co widzę to NIKT, ale to NIKT nie zrobił testu tych kart w PEŁNEJ wersji Crysisa z detalami na VERY HIGH, a nie na High. Są rózne kombinacje, jak pełny Crysis w DX10, z High, albo demo itd. itd. ale interesującej mnie kombinacji nie ma. Ale do czego piję.

 

Jak testowałem 2900 XT to w Very High DX10 wyszło mi, że jest to karta porównywalna wydajnościowo do 8800 GT. Relacje na zaasadzie 24 - 25 FPS (ta skala i te wartości),. Zawsze testuję z Anizo -x16 (akurat Crysisa) i testując 3870 zobaczyłem, że w tescie, w którym 2900 XT miał 22,3 FPS, 3870 uzyskuje całe 11 FPS. Zrobiłem wszystko, począwszy od reinstalacji sterowników, sprawdzenia na 7.11, użycia drivercleanera, postawienia systemu na nowo, sprawdzenia ponownie wydajnośći GF'a, sprawdzenia wydajnośći Radeona HD 2900 GT 256 MB i za każdym razem mi wyniki w tych okolicach wychodzą czyli 11, zamiast 22 FPS. Wreszcie wpadłem na pomysł by wyłączyć Anizo i tu zaskoczenie - wynik podskoczył do 23 FPS.

 

Możliwości są zatem dwie:

1. Anizo na 2900 XT się nie włączyło (co na ATi niestety się zdarza i to dość często) i ja tego nie wychwyciłem, co jest jednak dziwne, bo po 10 razy sprawdzam czy anizo jest włączone (przed włączeniem testu i po) jak i patrzę na ekran czy anizo jest włączone i no głowy sobie uciąć nie dam, ale raczej bym zauważył, że nie ma anizo, tym bardziej, że w Crysiie to raczej widać. Jednak musze założyć, że taka sytuacja mogła wystąpić.

2. Jest jakiś błąd sterownika / karty / nie wiem czego i na tych kartach anizo powoduje tak ogromny spadek wydajności. Wątpię jednak by występował on na 2900 GT, a na 2900 XT nie (niestety tego ostatniego nie mam i stąd całe to zamieszanie).

 

Do tego dochdozi kwestia własnie opisana na samym początku czyli zupełna niemożność porównania do jakichkolwiek wyników innych serwisów - po prostu nikt nie testował pełnej wersji w DX10 z Very High. Pomijam kwestię, że co serwis to wyniki są różne i to często dość znacząco, ale generalnie widzę, że w windows Vista GF 8800 gT i Radeon HD 3870 będą prezentować porównywalną wydajność bez aa i bez anizo ze wskazaniem na tego pierwszego - co się zresztą u mnie potwierdza. Problem jest właśnie z tym nieszczęsnym Anizo.

 

Czy zatem mógłbym kogoś prosić o sprawdzenie na karcie ATi w Crysisie fullu z detalami na totalny max czy anizo powoduje mu taki spadek wydajności? Mowa rzecz jasna o Anizo-OFF oraz o trybie Anizo-x16 wymuszonym z poziomu sterowników.

 

Jeśli jedynym błędem w moich testach było nie włączenie się Anizo na 2900 XT to 3870 oberwie i to ostro od 8800 GT. w Crysisie właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...