Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

te nowe tryby fsaa wygladaja mi na rozwiniecie znanego z r300 temporal aa, tyle ze tam sie nie sprawdzily. nowe fsaa korzysta z programowalnych "patternow", tak wiec wydajnosc fsaa bedzie ulegala zmianie ze sterow, na stery. imho jakosc tez. moze tez dojsc do tego, ze podobnie jak w przypadku taa, nie da sie porownac jakosci generowanej grafiki, gdyz kazda klatka moze byc potraktowana innym "patternem" trybu aa. z aniso sprawa wyglada inaczej -albo jest, albo go nie ma, a na obecna chwile jego implementacja wyglada slabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schatten Hoch - cienie na poziomie wysokim

Schatten Mittel - cienie na poziomie średnim

 

Leże na podłodze i robię ROTFL :lol2:

Nie no, najszybsza karta na świecie nie zapewnia płynności, co to ma być :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schatten Hoch - cienie na poziomie wysokim

Schatten Mittel - cienie na poziomie średnim

 

Leże na podłodze i robię ROTFL :lol2:

To aluzja do mnie, ze nie znam jezyka niemieckiego? Normalnie biada mi.

 

Ta gra to smiech na sali, a raczej jej optymalizacja, boże co to ma być?! A ja chcialem demo sciagac 15tego, ale widze ze nie mam po co bo chyba na low bedzie ciac.

 

Zauważyłem na zdjęciach, że radki mają ładniejszy AA, ale brzydszy AF...

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już za kilka (naście) godzin pożnamy moźliwości kart segmentu średniego i ekonomicznego, do LCD 19` (1280x1024) taki 2600 powinien wystarczyć do w miare konfortowego grania, mi w sumie bardziej zależy na owej średniej półce, gdyż będą to karty stosunkowo tanie (licze na 600 zł za pełne 2600) i mają być konkurencyjne w stosunku do mało udabnej 8600, do tego mały pobór mocy (45W) i mamy bardzo udane karty. Hm, oby tutaj AMD pokazało klasę.

Premiera x2600 została przesunięta na lipiec , więc się nie doczekasz.

 

 

Porównanie było robione na dx9 i dx10 , ale viscie . Nie zdziwie się jak na xp i dx9 gierka śmiga o wiele lepiej.

 

Lost Planet następna super konwersja z Xbox 360 :lol: , trzyma poziom Rainbow Six Vegas.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Premiera x2600 została przesunięta na lipiec , więc się nie doczekasz.

Porównanie było robione na dx9 i dx10 , ale viscie . Nie zdziwie się jak na xp i dx9 gierka śmiga o wiele lepiej.

 

Lost Planet następna super konwersja z Xbox 360 :lol: , trzyma poziom Rainbow Six Vegas.

Same obsuwy :/

 

Pomiędzy DX9 a DX10 jest około 13% więcej fps na korzyść tego drugiego (MS mówił coś o 30% ). Tylko co to robi w temacie o R600 ;]

 

Taa juz czekam na screeny kucyka i jakies porównania :lol:

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemacie gentlemens ;]

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2859

 

Artykuł jest wrzucany na bierząco, ale macie przynajmniej polskie wyniki :)

Karta dostaje po piździe ;]

No jak wszystkie przez was testowane ATI (przecież macie nieoficjalnie napisane be mean to be played by egielda, o przepraszam by nvidia).

 

Ludzie jak coś testujecie to nie piszcie czegoś takiego:

 

Żeby zagrać w Call of Juarez na Radeonie HD 2900 XT trzeba mieć kapralskie poczucie humoru;) Na wielu screenach jest nas wielu :)A teraz zupełnie poważnie: Call of Juarez to jakaś pechowa gra. Jedyną rodziną kart, która nie miała z tym tytułem problemów jest GF 7. Jeszcze do niedawna GF 8 miał podobnego typu problemy.Dla Radeona HD 2900 XT jest to w dyskwalifikacja!

Nie możesz czy nie potrafisz napisać, że jest to wina sterowników i czeka je jeszcze długa droga, ale Ty piszesz że to jest dyskwalifikacja, człowiek ślepy lub głupi powie sobie, to nie mogę kupić tej karty bo takie cienie bo Ty nie poinformowałeś go, że to kwestia sterowników.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru testów dochodzę do wniosków, że inżynierowie w A&A nie grają w normalne gry tylko w 3dmarki :blink: . Karta w syntetykach pokazuje ładną wydajność, ale w grach jest coś nie tak :lol: . Mam nadzieję, że A&A upora się z problemem wieku dziecięcego i już niedługo wyjdą magiczne sterowniki :wink:

 

następna recka

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_2900_XT/1

 

 

ps

widać, że seria HD czerpie pełnymi garściami od sławetnej serii FX lol

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem pierwszy :lol2:

:lol: o - fak, nie zauważyłem [; Pisaliśmy w tym samym momencie ;]

No jak wszystkie przez was testowane ATI (przecież macie nieoficjalnie napisane be mean to be played by egielda, o przepraszam by nvidia).

Tak? A gdzie to mamy napisane? Hmm - może uważasz, że jesteśmy serwisem kupionym przez nVidię?

A wiesz, że to jest poważe pomówienie? Stary - my nie boimy się pokazać, że coś jest gorsze. Najzwyczajniej w zyciu pokazujemy jakie są fakty. Nie testujemy we wbudowanych demach, tylko w gry GRAMY. Nie zabawiamy się trzydemarkami w testach.

Ludzie jak coś testujecie to nie piszcie czegoś takiego:

Żeby zagrać w Call of Juarez na Radeonie HD 2900 XT trzeba mieć kapralskie poczucie humoru;) Na wielu screenach jest nas wielu :)A teraz zupełnie poważnie: Call of Juarez to jakaś pechowa gra. Jedyną rodziną kart, która nie miała z tym tytułem problemów jest GF 7. Jeszcze do niedawna GF 8 miał podobnego typu problemy.Dla Radeona HD 2900 XT jest to w dyskwalifikacja!
Jest to osobisty komentarz autora co do wydajności R600. Masz z tym jakiś problem? R600 pokazał lola i lola dostał.

Simple.

Nie możesz czy nie potrafisz napisać, że jest to wina sterowników i czeka je jeszcze długa droga, ale Ty piszesz że to jest dyskwalifikacja, człowiek ślepy lub głupi powie sobie, to nie mogę kupić tej karty bo takie cienie bo Ty nie poinformowałeś go, że to kwestia sterowników.

Mogę, a co więcej potrafię, tylko, ze to nie ja jestem ojcem artykyułu :lol: . Nie wiem czy zdążyłeś zauważyć, że recenzja jest wrzucana i na stronie BRAK JEST właściwego podsumowania.

Ja i DJ, jak i cała redakcja doskonale wiemy, że to kwestia sterowników - poczekaj, aż zostanie to napisane.

I jest to kwestia ich wyglądu - wydajność to już karta. Poczekajmy, aż zobaczymy więcej DST :lol: .

Po przeczytaniu paru testów dochodzę do wniosków, że inżynierowie w A&A nie grają w normalne gry tylko w 3dmarki :blink: . Karta w syntetykach pokazuje ładną wydajność, ale w grach jest coś nie tak :lol: . Mam nadzieję, że A&A upora się z problemem wieku dziecięcego i już niedługo wyjdą magiczne sterowniki :wink:

 

następna recka

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_2900_XT/1

Generalnie cóż - są dwie wersje sterowników póki co. My testujemy na najnowszych.

A co do Inżynierów - nie postarali się za bardzo - tyle bym rzekł.

 

BTW - PCLab znów siedzi :lol:

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo cieszy softwarowy voltagemod :) za pomocą ATITool'a :)

 

ps.

ale a&a wydało kupe :]

 

ps

daron jaką częstotliwość mają shadery ?? widzę, że 830MHz po OC, czyli standardowo gdzieś 740 ?? straszna lipa

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo cieszy softwarowy voltagemod :) za pomocą ATITool'a :)

 

ps.

ale a&a wydało kupe :]

Filmik z ATi fajny, tylko pare szczegółów w nim nie pasuje.

Zważ Cavarr jednak jescze na jedno - ostanio wiele się mówi o R650.

ps

daron jaką częstotliwość mają shadery ?? widzę, że 830MHz po OC, czyli standardowo gdzieś 740 ?? straszna lipa

745MHz :) Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik z ATi fajny, tylko pare szczegółów w nim nie pasuje.

Zważ Cavarr jednak jescze na jedno - ostanio wiele się mówi o R650.

 

745MHz :)

olać r650 teraz mamy r600, które "miażdży" :lol: "niewydajnością"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie żal.pl :/ Myślałem, że będzie lepiej ;]

 

Oby w DX10 miażdżyła :D :lol:

 

 

PS

Najgorsze, że spokojnie poczytać nie mogę testów :) Bo mam dwie godzinki :) Matury :D

Edytowane przez awq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie żal.pl :/ Myślałem, że będzie lepiej ;]

 

Oby w DX10 miażdżyła :D :lol:

Szczerze powiedziawszy jest to możliwe. Nie znam wydajności w DX10, bo nie siedze z chłopakami - człowiek się uczyć musi(ahh, dobrze, ze dziś tylko zwei lekcjen)

Generalnie jeśli ATi chciało przykozaczyć, to wydajność ich SP w DX10 musi być w^&*e wyższa.

 

EDYTKA: Wrzucane są SCDA, STALKER i DX10 ;] For more info goto egielda ;]

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati Radeon Hd 2900xt/xtx only 3DMark skill

a miało być tak fajnie :D

jak ta karta ma być szybka w dx10 jak ona sobie w oklepanym dx9 nie radzi?? powiedzmy sobie szczerze czekaliśmy na cudo, a co dostaliśmy ......

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati Radeon Hd 2900xt/xtx only 3DMark skill

a miało być tak fajnie :D

jak ta karta ma być szybka w dx10 jak ona sobie w oklepanym dx9 nie radzi?? powiedzmy sobie szczerze czekaliśmy na cudo, a co dostaliśmy ......

//a tu obrazek był

Generalnie moze chodzić o konstrukcję SP i ich podział dla DX9. Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś testy dx10 nie działają http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2859-22

Be patient.

Tak się to robi u nas - najpierw rezerwowana jest strona a potem wrzucane są wyniki/testy. Generalnie myslę, ze do 10-20 minut powinny się pojawić tam jakieś zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

PRZYMRUŻONYM OKIEM - DIRECTX 10

 

Poniżej chciałbym przedstawić Wam osiągi kart HD 2900XT i 8800GTS w dwóch testach w środowisku DirectX 10. Zanim jednak przejdziemy do wykresów chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że testy te nie powinny być traktowane na poważnie, w szczególności w przypadku testu Call Of Juarez DirectX 10 Benchmark. Jest to bowiem wczesna wersja dema udostępniona mediom przez firmę AMD-ATI (producent, firma Techland - w odpowiedzi na moje zapytanie o wiarygodność testów przeprowadzonych za pomocą tego oprogramowania - zaleciła wstrzymanie się z ich przeprowadzeniem co najmniej do momentu wypuszczenia patcha, który jest aktualnie w opracowaniu).

jedno i drugie niegrywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...