Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W koncu zamiast 2600xt bede bral 2900xt przewertowalem ten watek juz troche ale nie daje rady

W zwiazku z tym mam kilka pytan :)

1. Jak z tym AA jest wogole nie dziala we wszystkich grach czy tylko nie dziala na Moh:A i bioshock

2. W koncu 2900xt czy 8800GTS z640mb na pokladzie

3. Czy na GF sa takie opcje w stylu Avivo ( nigdy nie mialem GF) ale chyba jest to NVIDIA PureVideo

4. do tego X2 5200 rev.f3 chyba nie bedzie dlawil karty ?

Co o tym myslicie ?:)

niestety ... każdy będzie chwalić swoje , musisz sam wybrać i trochę racek poczytać ,

2900HD nie jest złe i czasem da po dupsku GTsowi a nawet podejdzie pod GTxa , ale tez są problemy , jak chcesz pograć w DX10 to GTS 640 jest tutaj bardziej na miejscu.np Vic , LP , a bynajmniej rokuje większe nadzieję i nie ma przekłamań w grafice .

Do tego za cenę 1300pln moim zdaniem AA to nie rarytas tylko standart ........ i powinno chodzic ok.

A jak szukasz dobrej karty pod DX9 i AA nie stanowi dla ciebie problemu to obie będą OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test pokazujący, że w dx9 Radeon jest świetną kartą (tańszą, a przy okazji szybszą od GTX) Jeśli ktoś ma LCD-ka o nominalnej rozdzielczości 1280x1024 to uważam, że nie ma co przepłacać za GTX-a. Mam nadzieję, że będzie powstawać dużo więcej gier na tym silniku co w Bioshock, a wtedy wróżę Radeonowi duży sukces na rynku :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma LCD-ka o nominalnej rozdzielczości 1280x1024 to uważam, że nie ma co przepłacać za GTX-a.

a wytlumacz mi co LCD ma wspolnego z slaba wydajnoscia w dx10, fssa lub nawet jego brakiem, slabym aniso? bo jakos nie czuje Twojego toku rozumowania. tym bardziej, ze do 1280x1024 dx9, bez fsaa, wystarczy mi karta o polowe tansza od 2900xt, np. x1950xt256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test jak test, kazdy z innymi wynikami 2733037[/snapback]

a wytlumacz mi co LCD ma wspolnego z slaba wydajnoscia w dx10, fssa lub nawet jego brakiem, slabym aniso? bo jakos nie czuje Twojego toku rozumowania. tym bardziej, ze do 1280x1024 dx9, bez fsaa, wystarczy mi karta o polowe tansza od 2900xt, np. x1950xt256
Pokaż jakieś testy na nowych sterach np. 7.8 i nie w grach, w których na każdym kroku lata logo NVIDI, że aż można pawia puścić. Proponuje poczekać na jakieś normalne nowe gry choćby zbudowane na engine UE 3.0 oraz nowe stery, które udostępnią AA, albo ktoś znajdzie sposób na odpalenia AA w tymże silniku, wtedy dopiero można mówić o zjeb... AA.

Póki co fakt jest faktem, że 8800GTS przegrywa w bezpośrednim starciu z 2900XT bez AA ponosi sromotną klęskę z AA odrabia straty, ale to są testy na bardzo starych sterach.

 

Co do tego AA jeszcze sam Sulaco pisałeś, że na 8800GTX z włączonym AA w Medal of Honor Airborne jest spadek wydajności o połowę, więc jeśli na 8800GTX średnia bez AA w 1280x1024 jest 80 fps to z AA wychodzi 40 fps, a więc ledwo na granicy płynności podziękuję za takie AA.

 

btw: po odpalniu fsaa w MoH:A, framerate na gtx leci tak o polowe.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kiepskie anizo?? Gorsze. Niewiele. I nie zawsze widać różnicę.

A ten teścik to śmiech na sali. Może im się wydawało, że przełączanie między DX9 i DX10 odbywa się za pomocą ostatniej opcji w menu :blink:

 

Z resztą oczym tu mówić. Wszystko zależy od koderów. W WIC jakoś nie mam żadnych problemów z AA. I żadnego spadku fpsów. Chociaż tutaj wąskim gardłem jest proc.

 

W sumie zastanawiające, że w każdym tytule DX10 w radku jest ogromny spadek wydajności. Oprócz demka CoJ.

Tzn. też spadek, ale nie odstaje od GTX.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego AA jeszcze sam Sulaco pisałeś, że na 8800GTX z włączonym AA w Medal of Honor Airborne jest spadek wydajności o połowę, więc jeśli na 8800GTX średnia bez AA w 1280x1024 jest 80 fps to z AA wychodzi 40 fps, a więc ledwo na granicy płynności podziękuję za takie AA.

no wlasnie, mam mozliwosc chociaz to sprawdzic. a moze na 2900 bedzie tylko 10% spadek framerate? i tu jest wlasnie problem - nawet nie mam jak tego zweryfikowac :/ ale bardzo chetnie poczekam, az cos sie zmieni w tej kwestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, mam mozliwosc chociaz to sprawdzic. a moze na 2900 bedzie tylko 10% spadek framerate? i tu jest wlasnie problem - nawet nie mam jak tego zweryfikowac :/ ale bardzo chetnie poczekam, az cos sie zmieni w tej kwestii

Po pierwsze to też AA nie działa normalnie włącz/wyłącz tylko trzeba kombinować ze zmianą nazwy pliku startowego, a 90% użytkowników nie ma pojęcia o tym gdyż pewnie próbuje normalnie włączyć przez stery, no chyba że to jest oficjalna porada NVIDII.

Poza tym czy to wina ATi, że twórcy nie zechcieli łaskawie umieścić opcji AA w grze, na x360 nie ma AA, więc pewnie stwierdzili, że na PC też jest zbędna, a to że nie da się włączyć w sterach no cóż poczekamy może coś się zmieni.

Poza tym spadek o połowę dyskwalifikuje sens włączania tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to też AA nie działa normalnie włącz/wyłącz tylko trzeba kombinować ze zmianą nazwy pliku startowego, a 90% użytkowników nie ma pojęcia o tym gdyż pewnie próbuje normalnie włączyć przez stery, no chyba że to jest oficjalna porada NVIDII.

w nastepnej wersji sterow na 99% bedzie to dzialac - to jest kwestia jednego wpisu w pliku profilii, a nie kompilacja calych sterow pod katem jednego tytulu.

 

Poza tym czy to wina ATi, że twórcy nie zechcieli łaskawie umieścić opcji AA w grze, na x360 nie ma AA, więc pewnie stwierdzili, że na PC też jest zbędna, a to że nie da się włączyć w sterach no cóż poczekamy może coś się zmieni.

noc coz. mozna polemizowac. wina ati moze byc, ze tak "utrudnia" zalaczenie AA - na nv wystarczyla zmiana nazy pliku, na ati juz nie. swoja droga, czy w R6Vegas na ati dziala AA?

 

Poza tym spadek o połowę dyskwalifikuje sens włączania tej opcji.

nie czytasz. skad wiesz, ze na ati nie byloby to 10% straty w framerate? nie wiesz, bo nie masz jak tego sprawdzic.

 

btw: jak wyglada sprawa z BioShock dx9 i AA? podobnie jak w MoH:A?

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco: Ja nie zasugerowalem że na LCD będzie gorsza wydajność w dx10 tylko dlatego że ktoś używa LDC-ka, to po pierwsze. Możesz sobie i kupować 1950xtx x2 w crossfire tylko po co? Mi chodziło o to, ze co jak co ale bez AA 2900xt bije dużo droższego GTX-a a jak ktoś ma LCD-ka z nominalną 1280x1024 to nie będzie używać wyższych rozdzielczości. A do gry w dx10 1280x1024 w zupełności ten Radeon (tańszy od GTX-a) wystarczy

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nastepnej wersji sterow na 99% bedzie to dzialac - to jest kwestia jednego wpisu w pliku profilii, a nie kompilacja calych sterow pod katem jednego tytulu.

Jeśli chodzi o ATi to nigdy nie można być pewnym nawet na 99%

 

 

noc coz. mozna polemizowac. wina ati moze byc, ze tak "utrudnia" zalaczenie AA - na nv wystarczyla zmiana nazy pliku, na ati juz nie. czy w R6Vegas na ati dziala AA?

No, ale przyznasz sam, że zmiana nazwy plików, aby AA działało do normalnych nie należy, na forum ludzie wiedzą, ale nie każdy czyta forum.

Nie mam R6 Vegas.

 

nie czytasz. skad wiesz, ze na ati nie byloby to 10% straty w framerate? nie wiesz, bo nie masz jak tego sprawdzic.

Aż takim optymistą nie jestem. Chodziło mi o to, że psioczysz na niską wydajność ATi z AA, a jak widać na GTX też się wpadki zdarzają oby to nie była ciągła tendencja na UE 3.0

 

btw: jak wyglada sprawa z BioShock dx9 i AA? podobnie jak w MoH:A?

Sprawdzę. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to sprawdz BioShock. thx

 

mam taka propozycje - oddzielny temat ati+nv, ale bez jakis wojenek i podchodow. chodzi mi tylko o temat, w ktorym bedziemy umieszczac screeny z gierek, w raz z podaniem cfg i ustawieniami, wersja sterow itd itp. konkretna lokacja z fps. przy zmianie/update sterow, aktualizacja, jezeli gra bedzie tego wymagac (np. zmiana framerate, poprawienie bledow, itp) chodzi o temat czysto pogladowy, pokazujacy jak konkretne tytuly wygladaja (bo trudno mowic o dzialaniu na podstawie jednego screena), i z jakimi problemami mozna sie spotkac w danym tytule. co o tym sadzicie? wszystko w normalny cywilizowany sposob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to sprawdz BioShock. thx

 

mam taka propozycje - oddzielny temat ati+nv, ale bez jakis wojenek i podchodow. chodzi mi tylko o temat, w ktorym bedziemy umieszczac screeny z gierek, w raz z podaniem cfg i ustawieniami, wersja sterow itd itp. konkretna lokacja z fps. przy zmianie/update sterow, aktualizacja, jezeli gra bedzie tego wymagac (np. zmiana framerate, poprawienie bledow, itp) chodzi o temat czysto pogladowy, pokazujacy jak konkretne tytuly wygladaja (bo trudno mowic o dzialaniu na podstawie jednego screena), i z jakimi problemami mozna sie spotkac w danym tytule. co o tym sadzicie? wszystko w normalny cywilizowany sposob.

W Bioshock AA też nie działa, ale używam sterów 7.8 na XP jest też hotfix na XP, ale nie chce go instalować poczekam na 7.9.

Co do pomysłu tematu z porównaniem to jestem ZA, tylko ktoś odpowiedzialny musiałby się tym zająć tzn. pilnowaniem i ew. czyszczeniem ze zbędnego śmiecia, ale jestem jak najbardziej za wtedy na pewno też rozjaśni się sytuacja dla tych co chcą kupić grafę będą mieli w jednym miejscu porównanie. Bo wiadomo w jednej grze lepsze ATi w innej NIVIDA, będzie mógł dokonać wyboru na podstawie ceny/wydajności, a także wybrać kartę pod konkretne gry w jakie gra.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie pierwsza gra w której są widoczne różnice w obrazie między DX9, a DX10. Co bardziej cieszy Radeon 2900XT i 8800GTS 640 MB idą łeb w łeb w wydajności, AA działa na Radosławie dobrze i nie ma różnic między 8800GTS 640 MB, wyświetlany obraz jest identyczny, a więc nie ma mowy o gorszym AA czy AF. Oczywiście 8800GTX i ULTRA są poza wszelką konkurencją no, ale to inny przedział cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie pierwsza gra w której są widoczne różnice w obrazie między DX9, a DX10. Co bardziej cieszy Radeon 2900XT i 8800GTS 640 MB idą łeb w łeb w wydajności, AA działa na Radosławie dobrze i nie ma różnic między 8800GTS 640 MB, wyświetlany obraz jest identyczny, a więc nie ma mowy o gorszym AA czy AF. Oczywiście 8800GTX i ULTRA są poza wszelką konkurencją no, ale to inny przedział cenowy.

Zgadza się i dokładnie widac jak GTS 320 dostaje po dupsku......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oplaca sie lyknac HD2900 XT w crossfire czy bardziej 8800 Ultra ... ??

2x HD ... nie , ultre ... nie , tak jak Mariusz napisał , kup albo HD , albo GTXa , albo GTSa w zależnośći od preferencji.

w chwili obecnej bym nawet GTxa nie kupił bo szkoda kasy jak za 3 miechy premiera nowych tylko jakiegoś 8600 na przetrwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie pierwsza gra w której są widoczne różnice w obrazie między DX9, a DX10. Co bardziej cieszy Radeon 2900XT i 8800GTS 640 MB idą łeb w łeb w wydajności, AA działa na Radosławie dobrze i nie ma różnic między 8800GTS 640 MB, wyświetlany obraz jest identyczny, a więc nie ma mowy o gorszym AA czy AF. Oczywiście 8800GTX i ULTRA są poza wszelką konkurencją no, ale to inny przedział cenowy.

Zadziwiajace jest to, ze spadek wydajnosci po aktywacji MSAA jest wiekszy na GTS niz na XT, ciekawe jak jest to rozwiazane w CoJ, czy czasem nie o to szly spory miedzy Techlandem a NVIDIA, ze MSAA jest generowane przez ich wlasne programowe algorytmy tablic probek, ktore nieco gorzej chodza na GFie. :unsure:

Poza tym 2900XT~8800GTS tak jak w teorii i syntetykach tak powinno byc w grach, z pustego wiecej nie naleje.

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x HD ... nie , ultre ... nie , tak jak Mariusz napisał , kup albo HD , albo GTXa , albo GTSa w zależnośći od preferencji.

w chwili obecnej bym nawet GTxa nie kupił bo szkoda kasy jak za 3 miechy premiera nowych tylko jakiegoś 8600 na przetrwanie.

Chcialbym kupic cos nowego ale nie moge czekac. Mam teraz kase i niewiem kiedy znowu bedzie okres przyplywu gotowki. Interesy ciezko sie kreca i dlatego chcialem szarpnac 2 x 2900 XT i przetrwac jakies 2 latka. Tak jak na moim X800. I tak nie gram w duzych rozdzielczosciach bo moj monitor daje rade do 1280x1024 i to przy 60 Hz ale wygladzenie i full detale musza byc obowiazkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic cos nowego ale nie moge czekac. Mam teraz kase i niewiem kiedy znowu bedzie okres przyplywu gotowki. Interesy ciezko sie kreca i dlatego chcialem szarpnac 2 x 2900 XT i przetrwac jakies 2 latka. Tak jak na moim X800. I tak nie gram w duzych rozdzielczosciach bo moj monitor daje rade do 1280x1024 i to przy 60 Hz ale wygladzenie i full detale musza byc obowiazkowo.

Kup 2900XT, albo 8800GTS 640 MB, jak będą za słabe za jakiś czas sprzedasz i kupisz coś mocniejszego. Grasz w 1280x1024, a do tego wystarczy Ci jedna karta. Kup jedną, a kasę na drugą odłóż sobie będzie jak znalazł na zakup mocnej karty za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 2900XT, albo 8800GTS 640 MB, jak będą za słabe za jakiś czas sprzedasz i kupisz coś mocniejszego. Grasz w 1280x1024, a do tego wystarczy Ci jedna karta. Kup jedną, a kasę na drugą odłóż sobie będzie jak znalazł na zakup mocnej karty za rok.

Naprawde bardzo bym sie cieszyl gdybym mogl tak zrobic, ale ... nie moge zamrazac gotowki na jakis okres :( Zamrazajac gotowke duzo na tym trace, niestety wlasny interes wymaga wkladu finansowego. A tym bardziej jak ma sie sklep papierniczy. Jak jest przyplyw kasy to szybko robie koszta, a jak kasy nie ma to kosztow nie robie. Na dodatek na przyszly rok planuje remontowac chate i to tez pojdzie w koszta. Niestety nie ma latwo w polsce :( Gdyby nie te zajefajne podatki to wydal bym na kompa moze i nawet 20K, ale urzad skarbowy to odkurzacz kasy :( To co czlowiek zarobi swoja ciezka praca to oni biora dla "panstwa" a nieznaczny % zostawiaja nam i to jest mocno denerwujace w tym kraju. Jak by ktos uslyszal jaka kwote podatku zaplacila moja firma do czerwca to umarl by chyba na zawal.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrob tak , kup GTXa i podkręć do 621/1000 będzie szybszy od ultry a jak wyjdzie nowa seria to dokupisz drugiego GTxa bo stanieją , Chcesz mieć 2 lata dlatego Ci proponuję NV bo na dzień dzisiejszy lepiej chodzą pod DX 10 i to są fakty , na poprawę sterów do 2900 bym za bardzo nie liczyl . , ewentualnie kup 2xGTS 640

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 2 karty to też polecam SLI, a jak jedna super szybka to 8800GTX bo jest lepszy od 2900XT, ale i cena dużo wyższa.

 

Jeśli chodzi o DX10 to źle tak nie jest jak pisali wcześniej, wiele się już poprawiło i spokojnie idzie łeb w łeb z 8800GTS 640 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 2 karty to też polecam SLI, a jak jedna super szybka to 8800GTX bo jest lepszy od 2900XT, ale i cena dużo wyższa.

 

Jeśli chodzi o DX10 to źle tak nie jest jak pisali wcześniej, wiele się już poprawiło i spokojnie idzie łeb w łeb z 8800GTS 640 MB.

Nie no sorry, ze tak zapytam ale czy Crossfire technologicznie nie jest lepszy od SLi ????

 

A co do kosztow na 2 x GTX to nie da rady i tak juz jest duzo bo okolo 7500pln ...

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...