Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, i wiecie co w tedy będzie? Tempo rozwoju kart graficznych spadnie do 10% obecnego poziomu... no chyba że Intel zajmie miejsce AMD, ale mi się wydaje, że AMD nie zbankrutuje tak szybko, wtedy będzie 3 liczących się graczy na rynku GPU, bo teraz Intel swoimi integrami nie stara się konkurować z "pełnowymiarowymi" kartami graficznymi.

nikt nie mowi o bankructwie, ale o wycofaniu sie z tego rynku - wycofali z sie highend, to moga wycofac sie i z mid, zostawiajac sobie low. ich nie obchodzi to, ze klientom bedzie dziala sie "krzywda", maja to w glebokim wrecz powazaniu. im chodzi o to, aby jak najmniej dokladac do tego interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco i jego propaganda, od kiedy amd wycofało sie z rynku highend, przecież x2900xt goni w niektórych tytułach gtx, przy cenie dużo niższej, Nicolass ma sporo racji i trzeźwe podejście do rynku, już teraz widać że nividia z braku konkurencji na rynku mid wypuściła swojego 8600, karta segmentu low (podkręcony na maxa odstaje wydajnościowo, od mojego radka 1800gto, testowałem osobiście ) w cenie mid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT

 

To ze ATi/AMD troszeczke skopalo sprawe z R600 to nie znaczy, ze firma ma sie zajac jedynie segmentem LowEnd. Moze jeszcze nas czyms zaskocza. Zreszta znajac zycie po fuzji co niektorzy sie jeszcze nie dotarli w tej firmie i praca wyglada jak wyglada. Dajcie im troche czasu na unormowanie wszystkiego. Nie da sie odrazu pracowac na pelnych obrotach gdy nagle duzo rzeczy ulega zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco i jego propaganda, od kiedy amd wycofało sie z rynku highend, przecież x2900xt goni w niektórych tytułach gtx, przy cenie dużo niższej,

nie no prosze cie. 8800gts320 w niektorych tytulach przegania 2900xt, przy cenie zdecydowanie nizszej i czego to dowodzi? jakos amd nie ma problemu z "samookresleniem" gdzie jest miejsce serii 2900, wiec nie tworz nowych teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no prosze cie. 8800gts320 w niektorych tytulach przegania 2900xt, przy cenie zdecydowanie nizszej i czego to dowodzi? jakos amd nie ma problemu z "samookresleniem" gdzie jest miejsce serii 2900, wiec nie tworz nowych teorii.

Kto mowi o wycofaniu sie, ot fabryka ich tym razem pokonala, albo zbyt ambitne cele, poczekajmy na kolejną odslone tzw. highendu od Nvidia i AMD, wtedy bedziemy mieli lepsze przeswiadczenie. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco co ty pierniczysz, za przeproszeniem http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=245916425 hd2900xt

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=245095753 8800gts 320mb

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=243968369 8800gtx

 

różnica miedzy 8800gts a 2900xt do zaakceptowania tym bardziej że masz w karcie ati trochę więcej ramu, cena gtx-a jest o 700zł wyższa a to już całkiem sporo, ja nie tworzę nowych teorii tylko pokazuje opłacalność zakupu karty danego producenta (mam nadzieję że demo crysisa wyjaśni wszelkie wątpliwości), chyba nie chcesz przyrównać x2900xt do tego chłamu jakim jest seria gf8600

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica miedzy 8800gts a 2900xt do zaakceptowania tym bardziej że masz w karcie ati trochę więcej ramu, cena gtx-a jest o 700zł wyższa a to już całkiem sporo,

gtx mozna wyrwac juz ponizej 1700zl, tak wiec roznica 500 moze byc do zaakceptowania, biorac pod uwage wieksza ilosc pamieci i wydajnosc ;) ale widze, ze sie nie rozumiemy. jest podzial rynku i w pewnym segmencie ati nic nie ma i nazywaj sobie ten segment jak chcesz, dla mnie to jest highend. a oplacalnosc to juz w ogole jest pojecie wzgledne.

ja nie pisze, ze amd zwija interes w segmencie gpu, sugeruje tylko, ze moga zmierzac do zmiany "targetu" na bardziej przynoszacy dochody, a takim wlasnie jest lowend - btw: swego czasu tez tak pisalem o r600 i duzo sie nie pomylilem z targetem w jaki celowali. jakos intelowi to nie przeszkadza, ze nie ma "topowych" gpu, a wrecz przeciwnie. dlaczego tak trudno przyjac do wiadomosci, ze amd moze wlasnie chce byc "takim" intelem? tu nie ma sentymentow tylko $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI ma swoją wizję na pisanie gier, tylko nie zadało sobie trudu by ją sprzedać. Nawet najlepszy silnik nie pokaże swojej wartości jak mu się wleje nieodpowiednie paliwo.

Mamy 2 firmy, dwie architektury więc i dodaktkowe pole do konkurencji - współpraca z producentami gier. Gdy Techland poważył się nie skorzystać z rozwiązań NVidii w CoJ DX10 od razu wielka chryja o spisku. Gdyby była jedna, jedynie słuszna architektura, deweloprzey nie byli by tak rozpieszczani, nie było by pytań które stery najlepsze, ale i ceny byłyby inne - bla bla bla, itp itd.

Poraz kolejny temat o "wyższości". Mamy wolny rynek i jak narazie wybór.

 

ATI raczej nie zrezygnuje hi-endu. Popropostu zawaliło sprawę architektura/współpraca.

Może się okazać, że jeszcze błyśnie na tym UE3, ale to w sumie mało ważne, bo zaraz przyjdzie pora na następną generację sprzętu.

 

Sentymentów ze strony korporacji nie ma, ale sprzedaż R600 opiera się jak narazie w dużej mierze dzięki sentymentom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by AMD nie miało ambicji to by nie było R600, które w założeniu miało położyć na łopadki konkurencje, ale nie wszystko poszlo tak, jak powinno. Będzie nowa generacja GPU od AMD i myślę, że dalej będą próbować odebrać nVidii koszulke lidera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poraz kolejny temat o "wyższości". Mamy wolny rynek i jak narazie wybór.

mi nie chodzi o jakas wyzszosc jednego produktu nad drugim, ale nie mozna na sile "podciagac" produktu pod jakas grupe bo "goni w niektorych tytulach" imho nie tedy droga.

 

Dołączona grafika

 

moze faktycznie amd sie pozbiera i wydadza cos ciekawego, bo mi osobiscie SLI juz zdecydowanie sie znudzilo ;) tylko ile mozna czekac.

 

Będzie nowa generacja GPU od AMD i myślę, że dalej będą próbować odebrać nVidii koszulke lidera.

a niech zabieraja i koszulke i rowerek. mnie interesuja konkretne efekty tej "zamiany", a nie tylko zmiana "buzki" prowadzacego Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, brawo, odważna decyzja, swoją drogą patrząc nieco bardziej "przyziemnie" to AMD uprawia dezinformacje, mogli by potrwierdzić lub zaprzeczyć tym doniesieniom o 2900 Pro i GT. A oni milczą.

http://twojepc.pl/news15297.html :blink:

 

Fajniutko tylko niższe taktowania a cała reszta bez zmian :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://twojepc.pl/news15297.html :blink: Fajniutko tylko niższe taktowania a cała reszta bez zmian :)

Ciekawe jak z poborem mocy, czy zrobli w tej materii coś, tak jak Ultra pobiera kilka watów mniej niż GTX, a jest szybsza. Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zmniejszyli napięcie rdzenia. Ale jak AtiTrayTool'em bedzie się dało to skompensowac to powinno sie kręcic.

Chyba że to jakieś selekcjonowane odpady które nie chą działac jako XT...

Hm, zależy, poprzednia generacja x1000 kręciła się całkiem całkiem, to może tutaj też obniżenie taktów będzie tylko "pro forma" i każdy będzie mógł je podgonić je do takich samych lub niewiele słabszych taktów niż XT PS: Mody podnoszące napięcie bez lutowania (pen mod) czyli malowanie ołówkiem mozliwe jest na PCB 2900 XT? Bo to bedzie chyba to samo PCB Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XT nie ma takiej potrzeby bo w w/w programie wygodnie przestawia się je suwakami ;)

No powaznie? Czyli upiec też można, jak się przesadzi? :D czytaliście doniesienia Tygodnika Komputerowego? To takie zebranie poprzednich newsów do kupy, czyżby AMD się wzieło do roboty i planowało skopać dupsko NVidii? Aż się uśmiechnołem czytając tego niusa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ta grafa http://www.allegro.pl/item244357295_palit_...2600xt_gra.html

 

będzie lepszym wyborem niż x1950 pro?Zastawniam się nad kupnem

Będzie gorsza/tata sama w zależności od tytułu, ale według mnie gorsza i to spoko. lepiej Palita 8600 brać i kręcić, jest też ciekawa wersja Sonic+ z zegarami 625 / 1800 jakos. W sumie jak chcesz cos od AMD to poczekaj na 2900 Pro i GT, a nóż widelec będą to hity. Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten radzio 2900 pro to super propozycja w segmencie 700-1000plns, gdzie tak naprawdę nic sensownego nie znajdziecie... Napewno będzie to wyglądać tak, że AMD wypuści 2900pro, rozejdą się w moment i zaraz wypuści coś lepszego, czyli pewnie w początkach 2008 roku, ot tak wyprzedaż magazynów, coś jak z Athlonami x2 :)

 

Ale co jak co, jedna rzecz mnie zastanawia... O ile AA ma sens w rozdziałkach do 1024 o tyle w wyższych przestaje to mieć jakikolwiek sens... bo przecież nikt mi nie powie że np. w Lost Planet na max detale w pełnej akcji ma czas aby podziwiać brak schodków w grze... ja ustawiałem AA nieraz i mam wrażenie że to sztuka dla sztuki... bo i tak za rok/dwa lata radki 2/geforcy 8 będą ledwo zipieć w normalnych ustawieniach...

 

No nie samymi skrinami człowiek żyje... chyba że jeśli nie będzie miał wysokiej wydajności w AA to nie będzie męski... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...