Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

taaaa, kolejna teoria o 'waszych' jedynie słusznych procedurach testowych :lol:

Do ciebie to było? Nie? To sie odstosunkuj z łaski swej. I koniec tematu. A to czyje testy są lepsze weryfikują użytkownicy for i samych kart graficznych.

Jak narazie Ci pierwsi potwierdzają, że nasze "teorie" są bliższe prawdzie niż wasze.

Proste? I turbo logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie to było? Nie? To sie odstosunkuj z łaski swej. I koniec tematu. A to czyje testy są lepsze weryfikują użytkownicy for i samych kart graficznych.

Jak narazie Ci pierwsi potwierdzają, że nasze "teorie" są bliższe prawdzie niż wasze.

Proste? I turbo logiczne.

::lol:: jasne, już wynoszę się z twojej piaskownicy. Jak kierujesz pocieszne uwagi w czyimś kierunku to spodziewaj się reakcji, proste i logiczne. Co do 'waszych' teorii, cóż, przemilczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz jest :

post-143335-1179147401_thumb.jpg

512MB HighTech HD 2900 XT PCI-E(x16) 512Bit 1660MHz GDDR3, GPU 750MHz CrossFire 2 x DVI/HDTV VIVO

£223.12 Ex VAT £262.17 Inc VAT

 

Manufacturer: HighTech

 

Chipset: HD 2900 XT

Chipset Features: 128-bit floating point High Dynamic-Range (HDR)

ATI Avivo

Microsoft DirectX 10

OpenGL

Shader Model 3.0

GPU Speed: 750 MHz

Memory: 512MB

Memory Bit Rate: 512 Bit

Memory Type: GDDR3

Memory Speed: 1660 MHz

Pipelines/Stream Process: 320

Cooling: Fan

Interface: PCI-E (x16)

Connectivity: 2 x Dual Link DVI-I

HDTV

SLi:

HDCP:

CrossFire Master:

CrossFire Slave: x

Low Profile:

VIVO: x

Package Type: Retail

 

dla porownania :

 

640MB EVGA 8800GTS PCI-E(x16), Mem 1700MHz, GPU 580MHz 96Streams Dual DVI-I/HDTV ACS3 Silent Cooling

£234.06 Ex VAT £275.02 Inc VAT

Manufacturer: EVGA

 

Chipset: 8800GTS

Chipset Features: Microsoft DirectX 10

nVidia GigaThread Technology

nVidia HDR Rendering

nVidia nView Multi-Display Technology

nVidia Pure-Video

nVidia Quantum Effects

OpenGL 2.0

Shader Model 4.0

GPU Speed: 580 MHz

Memory: 640MB

Memory Bit Rate: 320 Bit

Memory Type: GDDR3

Memory Speed: 1700 MHz

Pipelines/Stream Process: 96

Cooling: Fan

Interface: PCI-E (x16)

Connectivity: Dual DVI-I

HDTV

 

i co sie bardziej oplaca brac... oto jest pytanie:)

wedle zapowiedzi, dopiero w dx10 2900xt pokaze na co ja stac,pozyjemy, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc 2900XT jest niezla ale gry z wygladzaniem i prądożernosc przerazają, ciekawe jaki zasilacz ati zaleca minimalnie ;p

Jak ktos chce bic rekordy w 3d markach to ta karta sie pyli ale do gier wogole sie nie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w pierwszej kolejności zoptymalizowali sterowniki pod marki, teraz trzeba czekać na gry.

Pewnie myśleli że lepsze wyniki w markach załatwiąm sprawę ale my tu na PURE nie damy sobie zamydlić oczu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc 2900XT jest niezla ale gry z wygladzaniem i prądożernosc przerazają, ciekawe jaki zasilacz ati zaleca minimalnie ;p

Jak ktos chce bic rekordy w 3d markach to ta karta sie pyli ale do gier wogole sie nie oplaca

Czemu do gier się w ogóle nie opłaca, przecież często wygrywa z 8800 GTS 640, a stery będą poprawiać błędy i wydajność, podczas gdy stery do GF juz nie wiele zmienią. Więc jest już dobrze i będzie lepiej. W dodatku raczej jest mało gier, które nie chodzą płynnie. Więc karta nadaje się tak samo do grania jak GF 8800 GTS 640, uzyskuje dodatkowo średnio lepsze wyniki. I nie ma gry, która by się na tym cieła, a na 8800 GTS 640 chodzila super płynnie. Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HD2900XT starczy Ci markowa 450W więc nie jest źle. Co do testów to w większości przypadków 8800GTS dostaje od HD2900XT więc nie jest źle. :) Jestem zadowolony, konkurent GTX dopiero wyjdzie a ta ma konkurować z GTS co uczyniła, śpię spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, za miesiąc będą już nowe drivery i wtedy pokaże pazurki...

 

 

...oby:P

 

Miseik słusznie tutaj przekłamuje troche porównanie do GTX i ULTRA i wtedy takli efekt psychologiczny że GF lepsze, ale to ma konkurować z GTS-em

nawet cenowo tak jest!!! Teraz wiadomo czemu nvidia tą ULTRE wypuściła!

 

AMD się spisało!

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale dla mnie najlepszym polskim testerem jest pclab (a napewno jest lepszy od egieldy).

 

wg ich testu (porównanie 8800gts vs 2900xt):

 

3dmark - radek

fear - radek

doom 3 (opengl) - radek

far cry - radek/geforce (2900XT wygrywa bez aa jedynie)

css - geforce

company of heroes - radek (zdecydowanie)

supreme commander - radek/geforce

serious sam - radek/geforce (tak jak w far cry, radek przegrywa z aa)

stalker - radek (zdecydowanie, ale testy nie mają aa)

Oblivion - radek

 

Jak dla mnie to wynika jedno - poprawione stery by ati i mamy kartę lepszą niż 8800GTS, która na dodatek w testach DX10 z egieldy zdecydowanie ownuje (szkoda tylko ze wraz z ilością cieni radek traci strasznie wydajnosc, pewnie ten sam powód co problemy z aa - złe stery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza w AA & AF.

 

PS. Czy ktoś w ogóle zamierza grać na kartach pokroju G80 i R600 bez tych trybów?

Dokładnie bez AF to przecierz grafika jest mdła....a i aa też podstawa przynajmniej w 4x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

wg ich testu (porównanie 8800gts vs 2900xt):

3dmark - radek

fear - radek

doom 3 (opengl) - radek

far cry - radek/geforce (2900XT wygrywa bez aa jedynie)

css - geforce

company of heroes - radek (zdecydowanie)

supreme commander - radek/geforce

serious sam - radek/geforce (tak jak w far cry, radek przegrywa z aa)

stalker - radek (zdecydowanie, ale testy nie mają aa)

Oblivion - radek

Zdejmij klapki z oczu i spójrz na zagraniczne testy. :) Mam tu głównie na myśli stalkera i oblivion'a. Oraz fear przy testach z aa i anizo, z pominięciem testów w 2560x1600. Co do reszty... to nie mam już większych zastrzeżeń. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

A ja z tym PClabem czegoś nie rozumiem

 

stalker PC LAB totalna wygrana radka

a tu dostaje

http://www.techreport.com/reviews/2007q2/r...t/index.x?pg=11

http://www.guru3d.com/article/Videocards/431/20/

http://www.driverheaven.net/reviews/r600reviewz/stalker.php

http://www.frazpc.pl/artykuly/537/AMDATI/R...rot/konkurencji

 

za to na egieldzie wyniki są aż śmiesznie niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyników STALKER'a na PCLabie - nie wiem czemu, ale tam nie ma maksymalnych detali - najprawdopodobniej jest włączone coś niższego niż "Full dynamic lighting" - stąd tak wysoka ilość FPSów i prawdopodobnie stąd też tak duże 3rozmijanie się ich wyników do choćby moich.

 

::lol:: jasne, już wynoszę się z twojej piaskownicy. Jak kierujesz pocieszne uwagi w czyimś kierunku to spodziewaj się reakcji, proste i logiczne. Co do 'waszych' teorii, cóż, przemilczę.

Sam fakt, że testujesz w JEDNYM miejscu, a nie w przynajmniej 2, czy jak wprzypadku STALKER'a w 4, jak robię to ja świadczy o Twojej dokładności.

 

Nie mam zamiaru prowadzić wojny, bo recenzje pełną wypuściłeś wcześniej niż ja, więc okazałeś się szybszy.

 

Swoją droga ciekawi mnie AA w STALKERZE na każdej karcie oraz w COH'u na Radeonie. Bardzo ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie karta jest słaba a przecież mieli takie opóźnienieeee........... :-| o mdłości przyprawia AA + spadek wydajności, dobrze sie kręci to +, nie wiem jak ten test z Lost Planet zapodany przez Nierealnego ale to nie napawa optymizmem... testy z pclaba :mur: nie pokazują rzeczywistej wydajności "cacka" od ADM/ATI, pozatym o wiele wyższe zegary od nVidi no ale wiadomo 2 różne architeORT: ORT: ORT: ktury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tests DirectX 10

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...Flanguage_tools

 

miras19

AMD się spisało!

 

MaZZeo

cały świat się myli !! a pclab ma rację.

Widzisz gdzieś, żeby zacytowane przez Ciebie testy rozmijały się z moimi wynikami, że twierdzisz, że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałbyś się nie mylić . ? Co do x1950 serii też nie miałeś do końca racji lol. Kwestia dopracowania sterowników i tyle. Za wcześnie by pogrążać te karty.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie było do Ciebie(przypuszczenie) , tylko zbitka z testu na pclab.

 

Jednak Nvidia nie spartoliła architektury i daje rade w dx10.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zbytnio nie ma co patrzec na te testy dx10, bo w praktyce to sie nie przyda, nawet jak beda gry, to czy zrobi komus roznice czy tam jest 5 czy 8 fps / 9 czy 13 ? Tak czy siak jest za malo i trzeba poczekac na gf9xxx i ati/amd x3xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, ja sądzę, że te testy na PcLab były lepsze, dzieki.. innym sterownikom, a co do wyników na innych portalach.. zauważylisce, ze na KAŻDYM jest inny? Nawet gdy ten sam procesor. (?)

"Kartę ATI Radeon HD 2900 XT przetestowaliśmy z nieoficjalnymi sterownikami 8.37.4-070419a."

PS. Jaką wersje sterów używalisce na e-giełdzie?

Edytowane przez BhaalNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, ja sądzę, że te testy na PcLab były lepsze, dzieki.. innym sterownikom, a co do wyników na innych portalach.. zauważylisce, ze na KAŻDYM jest inny? Nawet gdy ten sam procesor. (?)

PS. Jaką wersje sterów używalisce na e-giełdzie?

Te same co reszta, czyli 8.37. Napisane jest w recenzji.

 

A czemu miałbyś się nie mylić . ? Co do x1950 serii też nie miałeś do końca racji lol. Kwestia dopracowania sterowników i tyle. Za wcześnie by pogrążać te karty.

No to prosze o dowód, że się mylę. Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same co reszta, czyli 8.37. Napisane jest w recenzji.

No to prosze o dowód, że się mylę.

Taa, ale w PcLab użyto jednak innych, cytat:

"Kartę ATI Radeon HD 2900 XT przetestowaliśmy z nieoficjalnymi sterownikami 8.37.4-070419a."

O te 8.37 Ci chodziło? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...