Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Musze przyznac, ze calkiem ladnie wyglada ten Arctic Cooling Accelero Xtreme 2900 ale niestety nie pociesza mnie bo CS juz na tym mi nie wejdzie ... ;/ Widac, ze zajmuje prawie 3 sloty.

 

Moze sie przyda jednak. Ukazała sie nowa wersja beta atitool 1.4.7.1193. Jest w koncu support serii hd 2 i 3. U mnie na 2900pro 256 bit działa o dziwo regulacja napiecia GPU. Z def. 1.0/1.05V zmieniłem na 1.2V. Udało sie pojechac z 775 na 848. Pamieci nie testowałem powyzej 2300 gdyz wzrost jest znikomy. Niestety suszara w tym przypadku na 100% zeby nie przekraczac 75 stopni. Accelero extreme moze sie przydac latem;)

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzis w koncu zabralem sie za edycje biosu w moim radku uzywajac do tego programu RBE skonfigurowanego do wspolpracy z winflashem.

 

Wgralem bios z karty przeedytowalem zegary w power play state 2 na 720/900 i vgpu na 1.15V i w power play 3 na 588/900 (podbilem pamiatki zeby mialy jednolite taktowanie w stanach 2 i 3 jak przed edycja).

 

Winflash zupdatowal karte , wszystko fajnie sie zrestertowalo , GPU-Z widzi karte jako radka 2900 z defaultowymi zegarami 720/900 natomiast Catalysty pisza mi , ze nie mam karty graficznej ATI i windows chodzi w defaultowej rozdzialce.

 

Ktos moze wie co zrobic , zeby karta byla widziana po flashowaniu przez sterowniki ?

 

Edit: po wgraniu orginalnego biosu calosc chodzi spowrotem dobrze.

 

Dołączona grafika

 

Edit 2: Albo w sumie po co wywazac otwarte drzwi - wrzucilem bios tigera z 750/900 @1.15Vgpu teraz potestujemy stabilnosc

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety radek skonczyl sie w okolicach 820 na rdzeniu po podbiciu napiecia do 1.15V :( No trudno wybitny egzemplarz to to nigdy nie byl , a wiecej mu nie wrzuce bo i tak temperatury dochodzily do 95 stopni.

 

Teraz pora wrzucic jakis bios z 1.1 V i zobaczyc czy bedzie stabilne z 780 tak 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podczas grania w CSS zgasł mi monitor, ale komputer dalej chodził.

Po twardym resecie komp zaczął piszczeć(charakterystyczne pikanie błędu vga o ile się nie mylę), więc wyłączyłem kompa.

Po malutkiej chwili włączyłem i już wszytko było ok (prawie, bo włączyłem demo Grid'a i to samo sie stalo dopiero po kolejnym resecie sie udało), ale chce się dowiedzieć czy jak jest za słaby zasilacz to komp od razu się resetuje czy może np. zgasnąć tylko monitor?

 

mój konfig:

F3 X2@3Ghz@1,4V

2x1gb

2 dyski w raid 0

2900XT

sb live

zasilka Topower P6 420W(30A na linii 12V)

 

Myślałem, że to wina temperatury(ok 80-90stopnii przy 25% obrotów), ale teraz kartę męczę w Crysis, temperatura dochodzi do 100 stopni i o dziwo jest wszystko ok.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że zasilka pewnie jest na styk, że temperaturę powinienem zbić o kilkanaście stopni, ale kartę pożyczyłem tylko na krótki czas do testów, więc interesuje mnie kwestia mocy mojego zasilacza, bo jestem ciekaw ile jest wstanie wydolić.

 

EDIT>>jednak to wina temperatury

na def. ustawieniach wiatraka nic się nie dzieje

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damianim2

Witam, mam pytanie. Jakie temperatury mogą być maksymalnie na sekcji zasilania ? Bo mam taki problem, że u mnie na referencie mam 109* .... A jak położę na PCB wiatrak 12cm to temperatura spada do 90*. Oczywiście temperatury w stresie bo w idle 55*. Wiecie co może być nie tak ? Tyle razy już próbowałem coś zrobić ale dalej to samo. Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Jakie temperatury mogą być maksymalnie na sekcji zasilania ? Bo mam taki problem, że u mnie na referencie mam 109* .... A jak położę na PCB wiatrak 12cm to temperatura spada do 90*. Oczywiście temperatury w stresie bo w idle 55*. Wiecie co może być nie tak ? Tyle razy już próbowałem coś zrobić ale dalej to samo. Proszę o pomoc :)

Jak dobrze pamiętam to podkręcony 2900XT (830 GPU) miał na sekcji zasilania coś około 93-95 stopni w ciepłe dni w upalne potrafiło do 97 dobić, ale więcej jak 97 na referencie nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damianim2

A u mnie na defultowych ustawieniach 109* w stresie a po nałożeniu wentylatora 90-95*. Ma ktoś jakiś pomysł co można zrobić, aby temperatury spadły ? Jaka jest maksymalna temperatura na sekcji zasilania u hd2900 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damianim2

Pasta termo AS5 a chłodzenie też już czyściłem. Na chłodzeniu HR-03 temperatury w stresie to 80-85* ale na referencie aż 110*. Niestety karty się pozbywam a HR-03 u mnie zostaje i nie wiem co zrobić, aby temperatury w końcu spadły do normalnego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

kupilem okazyjnie jakiegos HD2900XT

niesprawdzajac niczego odpalilem go

komp resecil sie co jakis czas

po pewnym czasie wystapily artefakty i sa juz permamentne

poczynajac od dosa az do windowsa

ma ktos jakis pomysl co z tym fantem zrobic ??

 

gwarancji naturalnie nie ma

2D dzialala kilka - kilkanascie godzin

3D - sam nie wiem

z grafika wymienilem mobo, kloca i ram - wiec podejzewalem ze to te komponenty

dopiero po artach doszedlem co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

kupilem okazyjnie jakiegos HD2900XT

niesprawdzajac niczego odpalilem go

komp resecil sie co jakis czas

po pewnym czasie wystapily artefakty i sa juz permamentne

poczynajac od dosa az do windowsa

ma ktos jakis pomysl co z tym fantem zrobic ??

 

gwarancji naturalnie nie ma

2D dzialala kilka - kilkanascie godzin

3D - sam nie wiem

z grafika wymienilem mobo, kloca i ram - wiec podejzewalem ze to te komponenty

dopiero po artach doszedlem co jest nie tak

Z doświadczenia wiem, że w 2900XT lubią padać pamięci RAM. Mnie padła raz (ASUS) wymienili niby na nową tzn. taka jak moja tylko inny numer seryjny, ale widać że używana po naprawie podziałała tydzień padła drugi raz objawy takie same jak wcześniej znowu poszła do ASUS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem juz nad wgraniem modyfikowanego biosu

zwiekszyc Vmem albo moze obnizyc z posiomu biosu taktowanie...

bede szukal toolsow do tego :)

chyba ze ktos moze podac...to z przyjemnoscia :)

 

-----------------------------------------------------------------------------

kilka godzin google zaowocowalo programikiem do edycji biosow :D

ale najpierw musialem uruchomic grafike....pomogla kapiel w lodzie :P

 

zmienilem takze predkosci wentka na GPU, dokleilem radiatorek na pamieci

TA DA ! ! !

loopuje juz 3Dsmark :D dalem sobie 3D 500/600

jak na niezywa grafike - calkiem niezle

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo mam problem z moim radkiem hd2900xt od asusa, od dwóch lat wszystko było ok. Raz czy dwa podkręciłem go sobie na chwile. Ale ostatnio coś się zepsuło i jak włączam grę jakąś, to wyłącza mi się monitor(czasami od razu, czasami po jakimś czasie) a komputer dalej chodzi. Wgrałem najnowsze stery, ale nic nie dało. Wie ktoś na ile lat jest gwarancje na tego radka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli piszę w złym poście proszę o przeniesienie.

Mój problem zaczął się kiedy chciałem sprawdzić dysk twardy programem TestDisck (chyba tak sie nazywał)podczas gdy program sprawdzał mi dysk odpaliłem grę.Wtedy ekran mi się pokazał na czarno i zachowywał się tak jak by chciał się załączyć ale nie był w stanie. Zrestartowałem kompa i w biosie już zauważyłem zmianę IMG0034A.jpg :: Pobierz za darmo! Darmowy hosting plików. (musiałem zmienić system z win 7 na xp bo nie było możliwości załadowania win 7).Kiedy postawiłem xp i komp został włączony na całą noc to "coś" z biosu zniknęło. Jednak po jakimś czasie (po jakimś miesiącu) znowu to się pokazało też podczas gry i tym razem nie był włączony żaden program odnośnie dysku.Komp widzi kartę ale nie mogę zainstalować programu Catalyst bo jest jakiś błąd a jak instaluje starszą wersję to po restarcie kompa monitor się wyłącza gdy ładuje mi się system. Nie wiem co jest nie tak. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem , gdy odpalam gre Sniper Ghost Warrior i jako ze jest w oknie nie full screen (nie wiem jak zmienic) to moja kochana karta nie chce przejsc mi w trym 3d i wydajność jest koszmarna.

Jest jakiś sposób na to ? Z góry dzięki za odp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...