Skocz do zawartości
pe_te

Rozdzielenie Radiówki

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie Panowie, wy normalnie go podpinacie do tego kabla co Wam teraz idzie do kompa, kabel od providera do portu WAN

zrobilem maly risercz i juz wszystko wiem, prawde mowisz borsuk_1, ale zarowno ja i autor tematu mamy interent przez wifi (karta sieciowa w kompie), a nie kablem wiec do wan nie podlaczymy,

sprawa stoi tak: nie istnieje 1 urzadzenie(istnieje, ale ma 2 w 1 pudelku wiec wychodzi na to samo :)) ktorym podlaczymy sie do wifi , z niego wezmiemy net, i rozeslemy go dalej po kablu i wifi

trzeba ap pracujacy jako klient, i bezprzewodowy router, kabel z ap idzie do wan routera

 

EDIT

A no tak, mój błąd Sorki... Awięc ostatnio sprytne rozwiązanie podsunął Ovislink - pytanie o cenę

znalazlem 189zł najtaniej, czyli bardziej sie oplaca kupic 2 oddzielne Edytowane przez sv13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba 2 urządzeń. Wystarczy router WiFi z obsługą AP Client. BlackBox ma taką obsługę. Niestety nie jest to specjalnie trwałe urządzenie, o czym sam się już zdążyłem przekonać po paru latach użytkowania. Można szukać innego urządzenia z AP Client lub użyć 2 oddzielnych.

 

PS. Temat połączyłem z tematem zbiorczym o rozdzielaniu WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czytam to i czytam i nic z tego nie wiem ;D

 

Mam internet radiowy z takim złączem:

 

http://img72.imageshack.us/img72/4005/radiowelaczejr6.jpg

 

To chyba się zwie H155, Chcę rozdzielić ten internet do kompa i lapka. Polecicie jakiś router, w miarę solidny, który sobie z tym poradzi? Najlepiej coś z allegro.

 

Proszę o wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Trofix - dokładnie te rozwiązania były opisane powyżej, awięc jeszcze raz... Masz kabel z taką końcówką jak na foto, które dałeś, który przychodzi w miejsce X w Twoim domu. Rozwiązanie 1. (tańsze, ale mniej mobilne) - kupujesz zwykły router z trybem AP Client (czyli, że moduł WiFi w tym routerze jest przeznaczony tylko do odbioru sygnału od providera - nie masz WiFi w domu), konkretne urządzenia są wymienione wyżej, laptopa i PC wpinasz w porty LAN tego routera. Rozwiązanie 2. (droższe, masz WiFi) kupujesz Acces Pointa (Tp-link or whatever - byle taniej, większość i tak ma tryb AP Client), kabel antenowy wpinasz w złącze, kupujesz router z WiFi, łączysz AP (port LAN) z routerem (port WAN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz połączyć? Pytanie czy wystarczy Ci te 25m kabla do zrobienia odpowiednich patchcord'ów. Myślę, że cena porównywalna do zakupu narzędzi w sklepie, a posądzam, że większość serwisów komputerowych zrobi Ci kable odpowiedniej (wymierzonej) długości, porządnie zaciśnięte za jakąś tam symboliczną kwotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo urządzenie, które ma dwa moduły radiowe.

 

Z rozwiązań standardowych, czyli opisywanych powyżej, Ubiquiti Nano Station są dobre, tylko jednak trochę droższe od TP. Wielu providerów komercyjnych używa właśnie tych urządzeń.

 

Trofix:

H155 to kabel, inaczej RF-5, SMA to złącze, które pokazałeś na zdjęciach, to tak tylko gwoli jasności. Nie czepiam się.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a jaki zasięg ma WiFi ? Bo chyba wyszłoby mnie to niewiele drożej, a chyba warto dopłacić niż pierdzielić się z kablami ... dobrze by było gdyby działało do 20 metrów od routera, dwa pokoje dalej jest pokój gdzie chciałbym, żeby śmigało i nie wiem czy go to nie powstrzyma... czyli wówczas wystarczyłby ten TP-Link 543G + Access Point czy wówczas potrzeba najzwyklejszy router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeście zamieszali, do domu nie trzeba Ubiqity czy tym podobne, ovis teraz wypuścił bardzo porządny sprzęcior o nazwie G.DUO, posiada dwa modułu radiowe a po za tym jest bardzo prosty w konfiguracji,

http://www.wisp.pl/index.php?p1582,ovislin...radia-802-11b-g

 

konfiguracja wygląda bardzo prosto, po zalogowaniu do panelu administarcyjnego masz obrazowo pokazane tryby pracy więc nie powinieneś sie pogubić, jedynie trzeba pamiętać pod które złącze należy podłączyć antenę "od internetu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono mam taki problem :damage_wall: ,chciałbym stworzyc w moim otoczeniu (mieszkaniu) siec bezprzewodową .Internet jest to radiówka dostarczona przez lokalnego operatora kablem do stacjonarnego PC i oczywiście karta sieciowa przypisana do tego łącza(zamontowana w stacjonarnym PC) chciałbym rosesłac sygnał na jeszcze jeden stacjonarny PC a docelowo maja być jeszcze laptop. No i właśnie jak to wszystko rozwiązać tym bardziej że moja wiedza tej materii jest znikoma a chciałbym wiedzieć od czego mam zacząć. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przejrzałem prawie wszystkie posty i mam ten sam problem co inne osoby:

w domu tak jak kolega wyżej mam taki kabel http://img72.imageshack.us/img72/4005/radiowelaczejr6.jpg

chciałbym prosić o polecenie jakiegoś taniego routera z tym AP co się ciągle przewija.

Najlepiej żebym nie musiał kupować przejściówki ale jeśli będzie trzeba to poproszę od razu o podanie linka również do niej.

I to by narazie mi starczyło, najpierw spróbuje podłączyć dwa kompy przez RJ45 a później może kupie jeszcze AP i spróbuje radiowo.

Bardzo proszę o polecenie jakiegoś routera działającego bo te z wyższych postów już są trochę nieaktualne. z góry dziękuję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przejrzałem prawie wszystkie posty i mam ten sam problem co inne osoby:

w domu tak jak kolega wyżej mam taki kabel http://img72.imageshack.us/img72/4005/radiowelaczejr6.jpg

chciałbym prosić o polecenie jakiegoś taniego routera z tym AP co się ciągle przewija.

Najlepiej żebym nie musiał kupować przejściówki ale jeśli będzie trzeba to poproszę od razu o podanie linka również do niej.

I to by narazie mi starczyło, najpierw spróbuje podłączyć dwa kompy przez RJ45 a później może kupie jeszcze AP i spróbuje radiowo.

Bardzo proszę o polecenie jakiegoś routera działającego bo te z wyższych postów już są trochę nieaktualne. z góry dziękuję !

 

Albo kupisz sobie tego Ovislinka z postów powyżej, albo AP z funkcją klienta (z odkręcaną anteną) i do tego zwykły router...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ovislink odpada za drogo.

 

a co taniej wyjdzie AP z funkcja klienta czy dwa routery z AP ?

bo chyba bym wolał zestaw dwa routery gdyż najpierw bym kupił jeden i spróbował ze skrętką a wtedy jakby wypalio dokupiłbym drugi router

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ovislink odpada za drogo.

 

a co taniej wyjdzie AP z funkcja klienta czy dwa routery z AP ?

bo chyba bym wolał zestaw dwa routery gdyż najpierw bym kupił jeden i spróbował ze skrętką a wtedy jakby wypalio dokupiłbym drugi router

 

TP-LINK __ TL-WA500G __ ACCESS POINT _ AP CLIENT (1090884830) - Aukcje internetowe Allegro - ap wychodzi taniej...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem AP i router TP-Linka ale nie moge podlaczyćm.

Napisze co robię

1)Podłączam kabel od antetny do AP

2)Łączę mojego AP z komputerem(netbookiem) przez wtyczki rj45

3) We właściwościach połączenia lokalnego > Protokół internetowy TCP/IP > zmieniam adres IP i maskę podsieci na takie jak jest podane w instrukcji oraz serwer DNS taki jak miałem podany przy karcie sieciowej do której była wcześniej podłączona antena(tak kazali zrobić w instrukcji).

4) wchodzę przez przeglądarkę wpisując podany w instrukcji adres IP

5) w zakładce network zmieniam IP na takie jakie miałem na wyżej wspomnianej karcie sieciowej

6) wchodzę w zakładkę wireless wybieram opcje Client

7) wyszukuje moja sieć i klikam connect

8) w pole MAC of AP wpisuje adres fizyczny mojej starej karty sieciowej i klikam save

9) pisze ze wszytko się udało ale strony nie działają nie dziwie się bo nie pytało nawet o hasło

10) wiec znalazłem w zakładce wireless zakładkę Secruity Settings i tam jest do wpisania key, w oprogramowaniu do mojej starej karty sieciowej miałem coś podobnego wiec wybieram tak jak tam było: key type: 64 bit, wpisuje moje haslo, format HEX

11) dalej robię jak od punktu 6 i nadal nie dziala.

 

Proszę o jakąś pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buduje siec wifi w domku jednorodzinnym i pytanie jak to ogarnac:

 

 

Chata ma 3 pietra - parter, 1 pietro i poddasze, wszystko jest powierzchnia uzytkowa i mieszkalna. Do tego jest piwnica w ktorej jest podlaczona linia z TPsa. W piwnicy znajduja sie rowniez wypuszczone kable sieciowe/skretki: 1 na parter, 1 na pierwsze pietro, 2 na poddasze. Kazdy zakonczony gniazdkiem na pietrze.

 

Jest kupiony router Linksys WAG120N z wbudowanym modemem pod neostrade. Router bedzie lezal w piwnicy i bedzie do niego podlaczony kabel sieciowy ktory idzie na 1 pietro. Docelowo na 1 pietrze ma byc access point ktory bedzie rozsylal net po wifi na parter i poddasze. Do AP podlacze kabel sieciowy od routera i teraz w jakim trybie to powinno dzialac:

 

WAG120N daje od 2 do 3 kresek zasiegu wifi na parterze. AP ma dzialac jako repeater i wzmacniac ten sygnal czy moze wylaczyc wifi w Linksysie a wlaczyc tylko w AP liczac, ze AP ogarnie pietro nizej i pietro wyzej ?

 

Jaki AP kupic aby to zabanglalo ? Internet w calej chacie, nie liczac piwnicy ma byc tylko po wifi, zadnych kabli do kompow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi w Linksie możesz wyłączyć... A na piętro kup sobie TL-WA901ND - spokojnie obsłuży piętro góra/dół i podłącz go jako AP - skrętką z linksysem...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarulek:

O ile się orientuję, to hasło które wpisujesz nie ma nic wspólnego z pozycją, do której go wpisujesz. Zapewne masz login i hasło na zasadzie PPPoE, natomiast próbujesz je wklepać jako klucz WPA/WPA2. Poszukaj ustawień PPPoE. Jeśli nie, to użyj programu zainstalowanego na kompie, aby się zalogować do sieci. Ewentualnie dzwoń do admina i proś o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...