Skocz do zawartości
s414

Upgrade Celeron > Centrino (toshiba M40x)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam laptopa Toshiba M40x-163

http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi...ODUCT_ID=105802

procesor na jakim pracuje to Celeron M380 1,60/1M/400 ( SL8MN ),

pamięć to 512MB Samsung PC2700 CL2.5 + Kingston 512MB KTT3311A (dedykowana do tego modelu)

Chciałbym zmienić na procka Intel 740 1,73/2M/533 ( SL7SA )

Teraz moje pytania:

Czy taka zamiana jest możliwa, czy chipset obsłuży ten procesor, czy pamięć da radę?

Czy ktoś tego dokonał w tym modelu komputera, ewentualnie napiszcie jakie procki siedzą w Waszych Toshibach M40x, bo nie mogę się doszukać z jakimi były one sprzedawane.

Jak nie procesor Intel 740 1,73/2M/533 ( SL7SA ), to jaki byście polecali do mojego modelu?

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na stronie intela czy obsługuje 533. jak nie to pozostaje coś na 400. ja wymieniłem z CM 1,5 i bez problemu działa.

ps. mój chipset niby nie obsługuje PM ;) Muszę sprawdzić czy łyknie fsb 533 byłoby baaardzo fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie otrzymałem procesor M740,

powiedzcie mi, proszę, czy po wymianie z CEL380 na M740 system się podniesie, czy czeka mnie reinstalka (WIN XP HE SP2)?

bo nie wiem, czy się zabierać za wymianę w środku tygodnia, czy czekać na weekend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu miałby się nie podnieść? to tylko procesor nie płyta gł.

z tego co patrzę to masz chipset 910 i nie obdluguje on 533. może się mylę, jak sprawdzisz daj znać czy działa

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przekładka zaliczona (CM380 > PM 740)

nie było łatwo, bo całego laptopa musiałem rozbebeszyć, ale dałem radę :)

Komputer działa idealnie, po zainstalowaniu NHC i ustawieniu na dynamiczną zmianę częstotliwości nastała błoga cisza,

o przyroście mocy nie muszę wspominać.

Producent laptopa podawał, że mój chipset to i910 (a nie i915) i teoretycznie nie obsłuży procesora przy FSB533, ale zaryzykowałem i się opłaciło.

Gorąco polecam taką zamianę wszystkim niezdecydowanym!

Na marginesie dodam, że procesorek nabyłem na aukcji za 161zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm teraz i ja się napaliłem na 533. ja mam chipset 852GM czyl max 400. jednak pamięci obsługuje do 133. Ty masz DDR czy DDR2? ja mam tylko ddr i może być problem jednak jak by nie patrzeć są do 133 a nie jak proc do 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm teraz i ja się napaliłem na 533. ja mam chipset 852GM czyl max 400. jednak pamięci obsługuje do 133. Ty masz DDR czy DDR2? ja mam tylko ddr i może być problem jednak jak by nie patrzeć są do 133 a nie jak proc do 100.

w takim razie ja zadam pytanie.

 

Mam asusa ah8 z celeronem 1.6 420 (65nm) FSB 500MHz. chipset Intel 940GML. Pamieci mam kingstona 667 mhz ddr2...ale plyta glowna łyka tylko jako 400mhz. Wiec co moglbym wsadzic do tego lapka zamiast tego celerona?. Moze core duo? Jakies konkretne propozycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zbyt dużego pola do popisu gdyż zdaniem strony Intela Twój chipset współpracuje jedynie z celeronami. Zawsze można spróbować wstawić tam jakiegoś wysoko taktowanego pentiuma m, ale to wyższy proces technologiczny -> wyższe tempy i wydzielanie ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm teraz i ja się napaliłem na 533. ja mam chipset 852GM czyl max 400. jednak pamięci obsługuje do 133. Ty masz DDR czy DDR2? ja mam tylko ddr i może być problem jednak jak by nie patrzeć są do 133 a nie jak proc do 100.

moje pamięci to DDR PC2700 CL2.5 SAMSUNG + KINGSTON

wg producenta mój chipset to i910 ale wszystkie programy diagnostyczne rozpoznają go jako 910/915, a skoro działa przy 533MHz to jest to raczej 915

 

jeśli jesteś pewien że masz 852GM i intel opisał, że max FSB dla niego to 400MHz, to raczej nie pójdzie przy 533

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jest to moj pierwszy post na tym forym chciałbym się ze wszystkim serdecznie przywitać...

 

Od 2 lat jestem posiadaczem Toshiby M40X-163 która muszę przyznać służy mi do dzisiaj i na razie nie zamierzam jej zmieniać. Chciałem jednak rozbudować te 512 MB pamięci o kolejne 512MB Kingston KTT3311A i szukając informacji trafiłem właśnie na ten wątek na tym forum. Bardzo zaciekawiła mnie informacja o wymianie CM380 na PM740 i w sumie jestem zdecydowany na taki upgrade u siebie. Z zakupem procka jaki i pamięci nie ma problemu, na ebay.de jest kilka licytacji więc chyba sie skusze. Moje pytanie do s414, czy w dalszym ciągu wszystko u Ciebie działa jak należy. Czy wzrost wydajności jest odczuwalny, jak z poborem mocy oraz jak wygląda praca wiatraka w porównaniu do CM380..

 

Intel® Celeron® M380 processor 1.60GHz Dothan-1024K Socket 479 [u1]

Chipset Model 82915PM/GM/GMS, 82910GML Host Bridge

Edytowane przez hal9kx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - zaraz zostane zlinczowany ale co mi tam ;).

 

Jaki jest sens wymiany procesora w systemach z słabą kartą graficzną ? W jakim celu ludzie to robią ? Sztuka dla sztuki ?

Pytam bo znajomy w swoim lapku z jakąś dziadowską karta graficzną na której nie da się pograć w nowsze tytuły wymienił celerona m na centrino.

 

Przyrosty miał - w syntetykach - ładnie wyglądały wykresy, ale to wszystko. Grać i tak nie grał, system działa tak samo, strony otwierają się tak samo filmy działają tak samo itd :] tylko w portfelu już nie jest tak samo ;].

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No speedstep to sie zgodze :) a co do posta nademną to do czego jeszcze że aż potrzeba zmieniać proca. Winamp szybciej chodzi ? Photoshop ?

Nawet zip pewnie nie rozwinie skrzydeł bo go w większości przypadków dysk zmuli ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No speedstep to sie zgodze :) a co do posta nademną to do czego jeszcze że aż potrzeba zmieniać proca. Winamp szybciej chodzi ? Photoshop ?

Nawet zip pewnie nie rozwinie skrzydeł bo go w większości przypadków dysk zmuli ;]

widać że masz niezawiele lat. komputer masz tylko do gier (wynika to z tego co napisałeś). lepszy proc to:

- szybsza konwersja filmu,

- mniejsze zamulanie stron www z reklamami które na prawdę zamulają niekiedy,

- szybsze odpalanie niektórych programów,

- szybsze instalowanie aktualizacji (żeby nie dobry proc to trwałoby by to wieczność w viście)

- cisza.......cisza i cisza. dla mnie to było najważniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu chłopie nie trafiłeś ani razu.

Lat mam dużo - w profil wystarczy zajżeć, podejżewam że więcej od Ciebie.

W gry nie gram wogóle, ja pracuje na komputerze.

To co napisałeś to marketingowy bełkot poza ciszą.

 

Strony zmulały mi się na celeronie 800 jak nie instalowałem flashblocka, na wszystkim co ma moc około athlona 1700 tfu durona 1000 nie ma szans żeby się strona przycięła - a jeżeli tak się dzieje to ja bym chyba lapa przez okno wyrzucił.

 

Teraz kolejna sprawa - ile razy konwertowałeś film na laptopie - bo ja ani razu.

 

Który program się szybciej odpali - błagam już nie popadajmy w skrajność ... Jeżeli coś miało by mieć wpływ na szybkośc odpalania się programu to predkość dysku i ilość ramu ...

 

Szybsze instalowanie aktualizacji ? A co vista najpierw je kompiluje ?

Moze masz linuxa i nie wiesz ;].

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz vistę i instalują ci się one migisiem? hm to może jakaś nakładna na 98 :?

filmy :blink: średnio u mnie idą 5 w tygodniu, bywa nawet że w sam łikend 5 się przerobi. różnica jest spora, na CM1,5 trwało to ~38min. na PM1,7 2mb trwa to ~20min.

gadasz typowo jak użytkownik PC którego nie ma lapa i gada oby gadać. obecnie mam 1 lapa + 3pc. żeby konfortowo pracować potrzeba szybkiego dysku + dobrego proca. PM już schodzi na drugi plan. myślę że z CD dopiero poczułbym ulgę.

jeżeli wcześniej ww rzeczy nie dostrzegasz to zaryzykuję powiedzieć że cały dzień gapisz się w okno WORDa

 

edit

jak ciebie zadowla duron 1000 to moge ci jedynie pogratulować :mur: . jednego kompa mam z D1200 384ram i używam go jedynie do ściągania z neta + telewizja. nic po za tym na tym kompie nie robię.

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie myslalem ze az taki dziecinny jestes.

 

Lapa mam, mocnego, mam w domu tez 2 pc ale nigdy by mi nie przyszło do głowy użyć tego jako argument w dyskusji - moim zdaniem to bardzo niskie, coś jak spór dzieci w piaskownicy które ma większą koparkę.

Jeżeli zamierzasz prowadzić dyskusję na takim poziomie to ja sobie odpuszczę.

 

Co więcej na lapa, i na pc zapracowałem sam a nie dała mi mamusia ...

 

A jak taki filmowiec jesteś to czemu konwertujesz na lapie a nie na jednym "z 3 pecetów"

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC nie są moje, na lapie trwa to szybciej. filmowcem nie jestem, filmów nie oglądam. jeżeli dla ciebie osoba konwersująca filmy to filmowiec ...... :mur:

mi powinno wystarczyć tra twoja wypowiedz

Jaki jest sens wymiany procesora w systemach z słabą kartą graficzną ? W jakim celu ludzie to robią ? Sztuka dla sztuki ?

i ty mówisz że nie grasz w gry :] to po co ci taki kompueter z podpisu? po co masz tak wykręconego proca? po co ci taka grafika? nie ośmieszaj się. jak napiszesz że potrzebny ci do tego i tamtego to masz odp po co mocny procesor jak ktoś nie gra w gry :) Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - zaraz zostane zlinczowany ale co mi tam ;).

 

Jaki jest sens wymiany procesora w systemach z słabą kartą graficzną ? W jakim celu ludzie to robią ? Sztuka dla sztuki ?

Pytam bo znajomy w swoim lapku z jakąś dziadowską karta graficzną na której nie da się pograć w nowsze tytuły wymienił celerona m na centrino.

 

Przyrosty miał - w syntetykach - ładnie wyglądały wykresy, ale to wszystko. Grać i tak nie grał, system działa tak samo, strony otwierają się tak samo filmy działają tak samo itd :] tylko w portfelu już nie jest tak samo ;].

Bo widzisz.. jakiś czas temu postanowiłem trochę "potuningować" swoja m40x i podmieniłem naklejkę na obudowie z CeleronM na Centrino.. no i teraz chciałbym wymienić procka tak, żeby z naklejka na obudowie się zgadzał.. :) mam nadzieje, że Ci to dużo wyjaśnia :) a poza tym to tak jak mówisz.. dla ps-a, winampa, żeby sie Flasha szybciej wyświetlały, żeby na wykresach było więcej, dla sztuki i żeby portfel trochę odchudzić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC nie są moje, na lapie trwa to szybciej. filmowcem nie jestem, filmów nie oglądam. jeżeli dla ciebie osoba konwersująca filmy to filmowiec ...... :mur:

mi powinno wystarczyć tra twoja wypowiedz

 

i ty mówisz że nie grasz w gry :] to po co ci taki kompueter z podpisu? po co masz tak wykręconego proca? po co ci taka grafika? nie ośmieszaj się. jak napiszesz że potrzebny ci do tego i tamtego to masz odp po co mocny procesor jak ktoś nie gra w gry :)

Nie gram.

Procesor mam taki bo taki się najbardziej opłacało swego czasu kupić - teraz zmieniam na brisbane bo moge to zrobić niewiele dopłacając a zawsze 2 jajka to większy komfort pracy.

 

Karta graficzna z tego samego powodu - no i chciałem sobie pod linuksem odpalić xgl/beryl.

Podkręcam dla sportu i dlatego też jestem na tym forum, a nie dlatego żebym potrzebował większej mocy.

Procek na codzień działa na 2500 przy obniżonym napięciu - cisza ponad wydajność.

 

To

Bo widzisz.. jakiś czas temu postanowiłem trochę "potuningować" swoja m40x i podmieniłem naklejkę na obudowie z CeleronM na Centrino.. no i teraz chciałbym wymienić procka tak, żeby z naklejka na obudowie się zgadzał.. icon_smile3.gif mam nadzieje, że Ci to dużo wyjaśnia icon_smile3.gif a poza tym to tak jak mówisz.. dla ps-a, winampa, żeby sie Flasha szybciej wyświetlały, żeby na wykresach było więcej, dla sztuki i żeby portfel trochę odchudzić..

Bardziej do mnie przemawia niż Twoje powody ;]

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci te 2500mhz skoro chcesz ciszę? zejdz na 1000MHz wstaw pasywne i będzie jeszcze ciszej. przecierz tyle mhz wystarcza tobie.

po co ci dwa jajka skoro nie grasz w gry? sam na poczatku głupio pytasz, teraz mówisz że też zmieniasz A PRZECIEŻ NIE GRASZ W GRY!

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja kończę rozmowę bo widze że dyskusja jak z dzieckiem :]

 

Jaka gra obsługuje 2 jajka ?

2500 ? już pisałem dla sportu ...

2 rdzenie ? Jak oglądam telewizję na dscalerze i mam ustawioną jakość na najlepszą to procek ma obciązenie 100 %. Jak będą 2 jajka będę mógl oglądać i jednocześnie pracować.

 

A zmieniam tylko i wyłącznie z względów ekonomicznych bo się po prostu opłaca, a w dłuższym rozrachunku zawsze korzystniej jest często upgradeować kompa niż raz na jakiś czas kupować nowy bo ze starym się już nic nie da zrobic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja kończę rozmowę bo widze że dyskusja jak z dzieckiem :]

 

Jaka gra obsługuje 2 jajka ?

2500 ? już pisałem dla sportu ...

2 rdzenie ? Jak oglądam telewizję na dscalerze i mam ustawioną jakość na najlepszą to procek ma obciązenie 100 %. Jak będą 2 jajka będę mógl oglądać i jednocześnie pracować.

 

A zmieniam tylko i wyłącznie z względów ekonomicznych bo się po prostu opłaca, a w dłuższym rozrachunku zawsze korzystniej jest często upgradeować kompa niż raz na jakiś czas kupować nowy bo ze starym się już nic nie da zrobic ...

wcześniej zadane przez ciebie pytanie - po co zmieniać proca ... - przeczytaj jeszcze raz. odpowiedzią na nie jest powyższa twoja wypowiedz. doszliśmy do wniosku że zmieniasz proca z takich samych powodów jak większość użytkowników lapów więc po co zadajesz takie kretyńskie pytania? Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniam tylko i wyłącznie z względów ekonomicznych bo się po prostu opłaca, a w dłuższym rozrachunku zawsze korzystniej jest często upgradeować kompa niż raz na jakiś czas kupować nowy bo ze starym się już nic nie da zrobic ...

Z moich doswiadczen wynikalo,ze lepiej raz na jakis czas kupic calego nowego PCta niz zmieniac co chwile :lol: No ale nic ,moze czasy sie zmienily.. zreszta zgadzam sie z twoja samokrytyka,z dzieciakiem nie ma sensu dyskutowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie naucz się kulturalnej dyskusji, bo mnie korci żeby zaraportować twoje posty ... Kretyńska dyskusje to prowadzisz ty ...

 

Jak już pisałem - upgrade dla sportu jest dla mnie wiarygodnym wytłumaczeniem - jak ktoś lubi - to ok i to rozumiem.

 

W laptopie względy ekonomiczne o których piszę nie mają miejsca bo laptop się wymiania cały raz na jakiś czas ... A za dany model laptopa czy będzie miał celerona czy centrino nikt Ci nie zapłaci więcej niż środki jakie musiałeś ponieść na rozbudowę ...

 

Podsumowując

 

Chciałem po prostu pokazać że nie w wszystkich wypadkach upgrade ma jaki kolwiek sens, co moze pozwoli niektórym zaoszczedzić pare groszy,

a sensowne wypowiedzi jakie tu padły to:

 

 

Dla ciszy

Dla sportu

"bo konwertuję 5 filmów dziennie"

 

 

Edit

A jednak zaraportowałem bo nie podoba mi się że robicie osobiste wycieczki w moim kierunku.

 

Co do zmiany kompa vs zmiana elementów - w tym momencie wymieniając na brisbane mój sprzęt będę miał 2 razy więcej ramu w ddr2, dwurdzeniowy proc, nowszą płytę główną dopłacając około 150 zł i nie powiesz mi że się nie opłaca

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopie względy ekonomiczne o których piszę nie mają miejsca bo laptop się wymiania cały raz na jakiś czas ... A za dany model laptopa czy będzie miał celerona czy centrino nikt Ci nie zapłaci więcej niż środki jakie musiałeś ponieść na rozbudowę ...

nie ma procesora centrino :mur:

na pewno laptop z PM 1,7 2MB lepiej się sprzeda niż CM 1,4 1MB, skąd wziąłeś takie info że cena będzie ta sama?

w swoim lapie wymieniłem już wszystko żeby miec lepszą wydajność I NIE GRAM W GRY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh jak już pisałem ty mozesz sobie wymieniać bo przecież konwertujesz 5 filmów dziennie i to rozumiem, ale to nie oznacza że każdy będzie potrzebował większej mocy ...

Że nie ma procesora centrino to wiem, ale widać w dyskusji każdy argument jest dla Ciebie dobry.

Więc niech Ci będzie wymiana celerona na pentium M.

 

Z moich doswiadczen wynikalo,ze lepiej raz na jakis czas kupic calego nowego PCta niz zmieniac co chwile :lol: No ale nic ,moze czasy sie zmienily.. zreszta zgadzam sie z twoja samokrytyka,z dzieciakiem nie ma sensu dyskutowac :D

Tak się głupio składa że jesteś młodszy ode mnie... Choć nie wiem jakie to ma znaczenie ... Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...