Skocz do zawartości
s414

Upgrade Celeron > Centrino (toshiba M40x)

Rekomendowane odpowiedzi

ehh jak już pisałem ty mozesz sobie wymieniać bo przecież konwertujesz 5 filmów dziennie i to rozumiem, ale to nie oznacza że każdy będzie potrzebował większej mocy ...

Że nie ma procesora centrino to wiem, ale widać w dyskusji każdy argument jest dla Ciebie dobry.

Więc niech Ci będzie wymiana celerona na pentium M.

Tak się głupio składa że jesteś młodszy ode mnie... Choć nie wiem jakie to ma znaczenie ...

masz problem z czytaniej textu ze zrozumieniem. nie konwertuje 5 filmów dziennie tylko w tygodniu ok 7, niekiedy w łikend 5. łikend ma 2 dni, niektórzy liczą od piątku wieczorem, kto jak woli. widać autor tego tematu też chce zmienić proca żeby mieć większą moc a przy tym speed step. czytaj uważnie

 

GRANDMASTER

Jestes bardzo blisko do spotkania sie z ZPP. Jesli przerasta Cie dyskusja na poziomie - skoncz. Gubisz sie w argumentacji, przykladach i zaczynasz obrazac innych. :evil:

w którym momencie kogos obraziłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc powtórzę jeszcze raz to co powiedziałem wcześniej.

 

-dla dłuższej pracy na baterii

-dla zabawy (w końcu naginamy możliwości chipsetów, a więc wkraczamy w coś czego jeszze nikt poza nami nie robił ;) )

-dla ciszy

 

I ten ostatni argument jest tu naistotniejszy, zwłaszcza, że wentylatory w notebookach potrafią być naprawdę męczące.

 

I generalnie dyskusję uznaję za nie potrzebną. Bo po co się nad tym zastanawiać ?? Jeśli kogoś stać i ma taką ochotę.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jest to moj pierwszy post na tym forym chciałbym się ze wszystkim serdecznie przywitać...

 

Od 2 lat jestem posiadaczem Toshiby M40X-163 która muszę przyznać służy mi do dzisiaj i na razie nie zamierzam jej zmieniać. Chciałem jednak rozbudować te 512 MB pamięci o kolejne 512MB Kingston KTT3311A i szukając informacji trafiłem właśnie na ten wątek na tym forum. Bardzo zaciekawiła mnie informacja o wymianie CM380 na PM740 i w sumie jestem zdecydowany na taki upgrade u siebie. Z zakupem procka jaki i pamięci nie ma problemu, na ebay.de jest kilka licytacji więc chyba sie skusze. Moje pytanie do s414, czy w dalszym ciągu wszystko u Ciebie działa jak należy. Czy wzrost wydajności jest odczuwalny, jak z poborem mocy oraz jak wygląda praca wiatraka w porównaniu do CM380..

 

Intel® Celeron® M380 processor 1.60GHz Dothan-1024K Socket 479 [u1]

Chipset Model 82915PM/GM/GMS, 82910GML Host Bridge

 

pamięć KTT3311A chodzi bez zarzutu,

po wymianie proca nadal wszystko ok, nic nie musiałem zmieniać w ustawieniach napięć itp. wszystko chodzi jak najbardziej stabilnie, żadnych zwisów,

co do wzrostu wydajności to nie jest może oszałamiający, za to jak NHC ustawię na "dynamic switching" to wentyl włącza się sporadycznie,

czas pracy na akumulatorze wydłużył się znacząco - na celeronie ok 2h przy przeglądaniu WWW, a teraz ok 1h więcej :)

polecam wymianę, procesory tanie - trochę roboty i komputer zyskuje nowego ducha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Jak pisałem już poprzednio, mam takiego notebooka jak autor tego wątku. Niedawno nabyłem tanio procesor Intel Pentium M740 i dzisiaj wymieniłem starego Celerona na Pentium. Problem jest jednak taki, ze zamiast 1700Mhz procesor chodzi na 800... Oczywiście wiatraka przy takim obciążeniu w ogóle nie słychać, jednak martwi mnie trochę niskie taktowanie. Poniżej zamieszczam kilka screenów z programów diagnostycznych ze starego Celerona jak i z pentium.. moje pytanie, jak podkręcić, co zmienić by procesor pracował szybciej.. dodam, ze w Biosie nie ma możliwości zmiany mnożnika.. opcji dot. procesora nie ma w ogóle..

 

Celeron CPU-Z http://img84.imageshack.us/img84/5227/infocpuzxh6.jpg

Celeron CrystalCPU http://img84.imageshack.us/img84/6549/infocrystalcpufm1.jpg

 

Pentium CPU-Z http://img89.imageshack.us/img89/9215/t40m7402as6.jpg

Pentium CrystalCPU http://img84.imageshack.us/img84/9459/t40m740bx3.jpg

 

proszę o opinie i pomoc w rozwiązaniu tego problemu..

Edytowane przez hal9kx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ hal9kx, z ciekawości zapytam, ile zapłaciłeś za tego Pentiuma? Ceny na Allegro są dość wysokie. Sam niedawno myślałem o wymianie CPU ale doszedłem do wniosku, że inwestycja nie warta jest zachodu za te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ hal9kx, z ciekawości zapytam, ile zapłaciłeś za tego Pentiuma? Ceny na Allegro są dość wysokie. Sam niedawno myślałem o wymianie CPU ale doszedłem do wniosku, że inwestycja nie warta jest zachodu za te pieniądze.

mieszkam w niemczech wiec kupowalem na niemieckim Ebay.. za uzywana wersje zaplacilem cos okolo 24 euro.. nie wiem ile to jest w przeliczeniu na zlotowki ale napewno mniej niz na allegro.. Co do przesylki z niemiec do polski to mysle ze za przesylke nie zaplacisz wiecej niz 4-5 euro.. dolicz do tego koszt przelewu. moze sie okazac ze i tak bedzie taniej niz na allegro..

 

Co do powyzszego postu, poradzilem juz sobie z tym malym problem. Teraz jest juz super, wiatrak wlacza sie sporadycznie przy duzym obciazeniu. Temp. duzo nizsza a wydajnosc jeszcze nie sprawdzalem... Wszystkim polecam taka wymiane...

Edytowane przez hal9kx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle! Gdzie sie wejdzie na polskie forum,to tak samo.Temat,odpowiedz i mordownia!

Takie cyrki to jestescie numerem jeden na swiecie!

Ale do sedna sprawy,mozliwosci przejscia z szyny 400 na 533 ,sa opisane na sieci z fotografiami i instrukcjami montazu.Zmiana polega na uzyciu procesora M 1,6,ktory po zmianie szyny ,chodzi jako 2,26.

I pobiera mniej mocy z baterii,co daje nizsza temperature na plycie glownej(Mobo)

Ale poszukajcie i znajdziecie!Tylko po angielsku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...