Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe... jak ATI nie poprawi sterow to niestety zamiast 2600XT bede zmuszony kupic... X1950 Pro icon_biggrin3.gif . ATI Forever laugh.gif

Heh no ja czekam bo chyba zapodam jednak na dx9 cos mocniejszego i mam gdzies to :)

Narazie nic nie slychac :( ze sterami

Ja tam bym doplacil 20 zł zadne pieniadze a masz fabrycznie wykrecone :)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw nicolass jakie masz temp na tym boxie + o/c brisbane?

A to na priv proszę - nie będziemy zaśmiecać tematu - 65*C w stresie.

Ja tam bym doplacil 20 zł zadne pieniadze a masz fabrycznie wykrecone

Ale sonic i nie sonic podręca się tak samo - nie mów mi że chcesz jechać na defautowych zegarach. Lepiej za te 20 zł kupić sobie coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i zastanawia mnie jedna karta

 

Radeon 2600 Pro Palit 256MB 2xDVI & TV Sonic

 

Kosztuje ona 299 zł w Komputroniku ...

 

To znaczy że jej cena powinna sie ustatkować na około 280 zł ... jeżeli będzie sie podkręcać do wartości XT , to sądze że będzie bezkonkurencyjna , bo będzie niekiedy dościgać 8600GT , będąc przy tym o 120 zł tańsza ...

 

Nie sądze żeby była aż o 30% wolniejsza od 8600GT , a o tyle jest tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i zastanawia mnie jedna karta

 

Radeon 2600 Pro Palit 256MB 2xDVI & TV Sonic

 

Kosztuje ona 299 zł w Komputroniku ...

 

To znaczy że jej cena powinna sie ustatkować na około 280 zł ... jeżeli będzie sie podkręcać do wartości XT , to sądze że będzie bezkonkurencyjna , bo będzie niekiedy dościgać 8600GT , będąc przy tym o 120 zł tańsza ...

 

Nie sądze żeby była aż o 30% wolniejsza od 8600GT , a o tyle jest tańsza.

Na stock nie az 30% ale 8600GT sie kreci i to wspaniale

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bfdb966929b87ec0

to po modzie,standart to 700 core + -20mhz pamieci 1850/1900 standart

tu maz porownanie lekko podkrecony 8600GT 620 core i radek 2600xt DDR3

http://www.guru3d.com/article/Videocards/441/8/

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko 2600pro ma ddr2

OO ale zaskoczenie 2600PRO z ddr3 palit wypuscil :P

ale za chiny nie podrecisz rdzenia na 800 :)

Jak juz to palita 2600xt z 512mb o ile bedzie mial takie chlodzenie jak ten Asus za 429 bo z innym chlodzeniem karty nie mam zamiaru kupowac :)

Jak narazie czekam :) i moze sie doczekam ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire juz ma swojej ofercie radka 2600 w wersji na AGP czyli dx10 dla starszych blaszaków :D http://www.sapphiretech.com/ge/products/br...ucts.php?pcat=3

Przynajmniej tu AMD jest o krok przed konkurencją, tylko im zysku życzyć, żeby mieli kasę na badania i wydali w końcu coś pożądnego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ten radeon 2600 pro ddr3 od palit to ciekawa propozycja

:lol2: :lol2:

 

2600XT to gniot a co dopiero Pro :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A testowales osobiscie? Na tweaktown te Pality nie wypadaja tak zle, a 2600PRO ciekawe jak sie podkreca na rdzeniu, bo cena 300zl jest kuszaca.

Nie zdradze nic , ale niedlugo bedziesz mial dobry test tego..ekhm..kalkulatora :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten LINK do testów był już w temacie ,ale w każdym razie daje go do wglądu :wink: Czekam jednak na jakieś sprawdzone testy nowych Radków....

Jeśli mój Galaxy okaże się lipny to możliwe że chciałbym załatwić sobie nową kartę - 8600GT od Palita lub 2600xtx też od Palita (ale 512Mb pamięci na wszelki wypadek, kilka zł mogę do niego dopłacić :damage_wall: )

 

EDIT: Przypomniałem sobie że w ostatnim Komputer Świecie jest krótki test Radeona 2600xtx, przeglądałem go na stoisku z prasą i z tego co pamiętam ocenę dostał BARDZO DOBRĄ :mur:

Edytowane przez barder90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie dziala.

EDIT: Wale ATI :D. Dluzej czekac nie bede. Stracilem juz wszelka nadzieja i przed chwila zamowilem 8600GT Sonic.

 

Pozdro

No i dobra decyzja , na Dx10 z 2600 bym nie liczył bo narazie co tytuł to żenada.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym teście co ja podałem wcześniej LINK ?

Dla mnie dziwny , raczej bym się nim nie sugerował .Narazie najbardziej obiektywny i wiarygodny moim zdaniem to Guru3D trzeba poczekać na jakieś polskie dobre racki.

http://www.guru3d.com/article/Videocards/440/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)EDIT: Wale ATI :D. Dluzej czekac nie bede. Stracilem juz wszelka nadzieja i przed chwila zamowilem 8600GT Sonic. (...)

Niestety, ja również mam dość czekania i zamówiłem Palita Sonic <_< ale nie bijcie mnie, jak AMD wyda coś do ludzi to kupię too na pewno, w obecnej sytuacji nie ma to sensu. Pozdro i trzymam kciuki za AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RV670 ma być dopiero w przyszłym roku i ma wypełnić lukę pomiędzy 2600XT DDR4 a 2900 , ma być w 55nm procesie tech.

 

A co do dobrych kart w przedziale 500 - 1 000 zł .

 

Za 970 zł jest juz do dostania 8800GTS 320 MB , zaś 8600GT kosztuje już < 400 zł , a z nowymi sterownikami karty 8600 są znacznie szybsze , radzą sobie już z 7900GS , który notabene jest droższy niż 8600GT , a wersję GT spokojnie można podkręcić do zegarów GTS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RV670 ma być dopiero w przyszłym roku i ma wypełnić lukę pomiędzy 2600XT DDR4 a 2900 , ma być w 55nm procesie tech.

 

A co do dobrych kart w przedziale 500 - 1 000 zł .

 

Za 970 zł jest juz do dostania 8800GTS 320 MB , zaś 8600GT kosztuje już < 400 zł , a z nowymi sterownikami karty 8600 są znacznie szybsze , radzą sobie już z 7900GS , który notabene jest droższy niż 8600GT , a wersję GT spokojnie można podkręcić do zegarów GTS .

No tak ale wlasnie nie ma karty, ktora by byla dosc wyraznie szybsza od 8600GTS a niewiele gorsza od 8800GTS w cenie powiedzmy 700-800zl. Czy ktos wie kiedy NVIDIA wypusci cos takiego, czy dopiero wszystko pod koniec roku znowu jakies kosmiczne ceny, oby G80 potanialo ponizej 1000zl wyraznie. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...