Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obraź się, ale bzdury pleciesz ;P

 

Mała ilość jednostek ROP (jeśli już w ogóle o takich może być mowa, bo tam są tylko render back ends) nie wpływa na wydajność AA w przypadku tych kart, bo to nie te jednostki wygładzają a właśnie shadery. ROPy nVidii GF8 a RBE ATi HD2000 mają wspólną ze sobą w zasadzie tylko jedną funkcję - "wypluwają" piksel do bufora ramki - oczywiścje jest to pewne uproszczenie, ale mało ilość ROP (RBE) nie ogranicza wydajności AA na tych kartach.

Tak tak swistak i sreberka, moze jeszcze zmyslisz sobie, ze ROPy(czy RB u ATI) sa do tego w ogole zbedne.

Otoz tam sie odbywa procedowanie MSAA, koncowa obrobka pixeli(postprocessing, deph/stencil tests, blending). Roznica w R600 polega na tym, ze oprocz tradycyjnych wzorow algorytmicznych klasycznego MSAA zastosowano przejscie CFAA(odpowiedz na CSAA). Polega to po prostu na przeslaniu z powrotem danych z RB do SPU(shadera) i zastosowaniu odpowiednich filtrow, stad sie bierze dodatkowe opoznienie w procedurze, obciazenie obliczeniowe.

Inna sprawa, ze wydajnosc MSAA jest o mile wyzsza w G80 wobec G7x, rowniez NVIDIA zastosowala nowoczesne algorytmy, stad ATI mialo male szanse by z takim slabym budzetem RB jednostek móc w ogole nawiazac walke, ot zastosowalo cos co i tak moze konkurencja zrobic, a z czasem sie przyjmie.

 

"The render back-ends are also traditionally the place where the resolve process for multisampled antialiasing happens. AMD has carried over all of the previous antialiasing goodness of its prior chips in R600, including gamma-correct blends, programmable sample patterns, temporal AA, and Super AA modes for CrossFire load balancing. The R600 trades the older GPU's 6X multisampling mode for a new 8X mode that, duh, offers higher quality by virtue of more samples."

"AMD's answer to coverage sampled AA is made possible by the fact that the render back-ends in the R600 can now quickly pass data back to the shaders, and that leads to AMD's latest innovation: custom filter antialiasing. The essence of CFAA is that R600 can run a multitude of antialiasing filters, with a programmable resolve stage, allowing for all kinds of new and different AA voodoo."

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zakupilem palita 2600 pro sonic, przesiadajac sie z poczciwego galaxy 7300 gt

 

128mb zalman, niestety prawdopodobnie trafil mi sie jeden z egzemplarzy z wadliwym biosem

 

aktualnie zakonczylem testy na catalystach 7.6, 7.7 i 7.8 lecz jeszcze nie podkrecalem karty

 

a wiec zaczynajac od problemow:

 

Moja konfiguracja:

 

mobo: asus m2npv-vm

cpu: athlon 64 3000+

ram: 4x 512mb corsair xms2

hdd: 80gb caviar

mon: samsung "17 CRT

 

1. po instalacji ati control panel we wszystkich przegladarkach internetowych po jakims

 

czasie wystepuje wylaczenie monitora, problem zniknal po deisnstalacji control panel jak

 

narazie.

 

2. sterowniki pokazuja ze na karcie jest 512 mb zamiast 256.

 

3. 3dmarki 03, o5 i 06 zawieszaja sie po starcie tylko 3d mark 01 dziala, wynik 16532.

 

I jak narazie to by bylo natyle z problemami :)

 

W grach karta radzi sobie calkiem niezle jak na moj sprzet, call of juarez nie ma problemow

 

z cieniami jak to jest na geforce 8, stalker nie "skacze" jak to przeczytalem na kilku

 

forach moim zdaniem bylo to wina procesora x2, cold fear idzie nie najlepiej "plynnosc"

 

utrzymueje sie w granicach 25-35 klatek.

 

wiec jak za karte ktora mnie kosztowala 310 pln jedynie mnie irytuje nie moznosc wlaczenia

 

markow co powinno byc mozliwe po zmianie biosu tylko teraz pytanie czy owy bios bedzie

 

dostepny tylko dla serwisow czy tez dla ogolu.

 

Jezeli macie propozycje jak rozwiazac usterki chetnie wyslucham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. u mnie wylaczanie powodowal ati tray tools

2. TAK ma byc!!! karta ma hypermemory i pamiec widziana jest x2

3. sam o to pytalem kilka postow nizej, wystrarczy podmiana jednego pliku i smarki smigaja (znajdziesz w poscie o 2900xt badz tutaj kilka stron nizej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zakupilem palita 2600 pro sonic, przesiadajac sie z poczciwego galaxy 7300 gt

jak reszta gier? odczułes znaczną roznice po przesiadce z 73GT ?

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekowac za info co do markow :) a wiec teraz to jestem w pelni zadowolony hehe

podkrecilem palita, rivatuner 2.02, rdzen z 600@700 a pamieci z 1400@1500 temperatura 2d utrzymuje sie przy 32-37 stopniach a w 3d to i do 42-47 dochodzi wiem ze moglbym wiecej wyciagnac ale jak narazie jest git.

 

co do roznicy pomiedzy moim starym galaxy 7300gt to jest wyrazna w markach, co do gier to jak narazie tez, aczkolwiek w teathre of war wydaje mi sie ze dziala gorzej albo mi sie cos pokrecilo

 

sprzet:

 

mobo: asus m2npv-vm

cpu: athlon 64 3000+

ram: 4x 512mb corsair xms2

hdd: 80gb caviar

mon: samsung "17 CRT

 

a wiec marki:

 

3dmark 05 1024*768 (monitor na wiekszych nie wyrabia)

 

galaxy 7300 gt 4567 markow

 

palit 2600 pro 7138 markow

 

--------------------------------

 

3dmark 06 1024*768

 

galaxy 7300 gt 2136 markow

 

palit 2600 pro 3847 markow

 

--------------------------------

 

Teraz zabieram sie za testowanie gier, glownie interesuje mnie pojdzie/niepojdzie o to jest pytanie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

mam problem z moim Palitem HD2600XT Sonic, wersja ddr3.

Po pierwsze nie mogę zainstalowac sterowników od producenta, pojawia się jedynie tło menu, bez żadnych opcji do wyboru.

2. Zainstalowałem z setup, riva tuenr nie widzi atioglxx.dll. Następnie Catalyst 7.8. Wyniki w smarkach 01 16k 03 6k

Wydajnośc w grach jak na moim starym szafirze x550.

 

Postawiłem na nowe winde i to samo.

 

Mój sprzęt;

GA 8I915P Duo, celeron D 336 , 2x512MB kingstone 533MHz

 

Proszę o pomoc z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm u mnie tez tiva tuner nie widzi opengl, a co do oprogramowania od producenta to sie nadaje co najwyzej do [gluteus maximus], u mnie tez pokazuje sie tylko tlo, pozatym ati control panel duzo [ciach!]li, sproboj zainstalowac same stery, albo co gorsze trafiles na wersie z uszkodzonym biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już swojego Palit'a z serwisu. I teraz sprawa wygląda tak: W 3D Marku 05 na taktach 800/1600, do tego x2 36+, nie moge przekroczyć 7500pkt, czy to jest normalne? W ostatnim teście (ten z latającym statkiem) mam dziwne przyciecia, u Was tez tak jest? Próbowałem wszystkich sterów i nadal bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

To jak tam zrobi ktos testy 2600xT ? na tych sterach 7.8 ?

ile to w smarkach w koncu wychodzi bo ten 2600pr0 to troche marnie

czy 2600xt dobija do 10K ?:)

 

wlasnie ... !!!

 

i czy 2600PRO podkrecony do zegarow XT na nowych sterach wypadnie tak jak oryginalny XT ??

kto ma, niech przetestuje ...

bo mam ochote na powrot do korzeni i kupno jakiegos 2600 series ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ... !!!

 

i czy 2600PRO podkrecony do zegarow XT na nowych sterach wypadnie tak jak oryginalny XT ??

kto ma, niech przetestuje ...

bo mam ochote na powrot do korzeni i kupno jakiegos 2600 series ;)

Ja jakbym miał wybiera teraz, wziąłbym 8600GT ewentualnie 7900gs, bo jak na razie to porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak narazie chodzi ladnie ostatnio zapodalem spellforce 2 na full detalach w 1024*768 gra dziala plynnie myslalem ze bedzie gorzej bo na 7300 gt bylo kiepsko co do 3dm 03 to nie tesowalem go jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo ... 3dmark 2003 ma ile ? 4 lata ...

stery sa optymalizowane moim zdaniem na nowsze rzeczy (ale co nie zmienia faktu ze na starszych tytulach powinno rowiez chodzic)

 

sprobujcie puscic marka 06 ... na XT bo to mnie najbardziej ciekawi + nowe stery + np zako na 2 jajkach ...

 

BOROT - a sprobuj wykrecic rdzen na 700MHz jezeli sie da ...

wszyscy czekamy na testy na nowych sterach :)

ja najbardziej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet jak w opisie tylko grafa palit hd2600xt 800/800

wlasnie jestem po pierwszych testach i przy taktowaniu 850/950 wyniki mam nastepujace:

2k1: 28918

2k3: 14637

2k5: 11296 :D no tutaj to jestem naprawde zadowolony

2k6: 4946

jakby co moge zapodac ORBy

ogolnie 7.8 naprawde poprawily sytuacje, nie spotkalem sie z problemem poki co jak to mialo miejsce na 7.7, wydajnosc wyzsza i ogolnie ok

 

 

Ja jakbym miał wybiera teraz, wziąłbym 8600GT ewentualnie 7900gs, bo jak na razie to porażka...

no niby tak, ale pamietaj, ze kazdy ma inne wymagania, ja osobiscie na swoje 7600gs nie narzekalem ale przejscie na cos wyzszego z NV to byloby trzymanie sie wciaz biednej jakosci 2D po analogu, jade na 19' CRT i jakos jest dla mnie wazna, od pierwszego dnia zakupu 7600 bolalo mnie, ze stary 9800pro mial znacznie lepsza jakosc, wrocilem do ATI i znowu moge sie cieszyc super wyjscie TV (tutaj tez ATI lepiej wypada) i co wazne lepsza jakoscia obrazu na CRT

szkoda, ze NV od zawsze leci na gorszej jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet jak w opisie tylko grafa palit hd2600xt 800/800

wlasnie jestem po pierwszych testach i przy taktowaniu 850/950 wyniki mam nastepujace:

2k1: 28918

2k3: 14637

2k5: 11296 :D no tutaj to jestem naprawde zadowolony

2k6: 4946

 

no jak na 2k5 to naprawde dobry wynik ... powiedzial bym ze nawet bardzo dobry ... jezeli nowsze stery maja byc jeszce lepsze to 8600 powinien sie czuc powaznie zagrozony ...

 

a raka 2600pro mozna juz za nieco ponad 300zl kupic ...

 

zako sprawdz w ustawieniach sterownika czy nie masz jakiegos wymuszonego Anty Aliasingu wlaczonego

bo twoje wyniki troszke niepokojace sa ...

a gry ?? lepiej chodza od markow ?? (tzn. na oko :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak bedziesz w Gdansku i bedziesz mial przy sobie grafike NV to zapraszam do mnie

dwa kompu w jednym 9800pro w drugim hd2600xt wsadzimy NV i sobie porownasz, zdziwiony bedziesz jak bardzo latwo to zauwazyc, pewnie przez DVI nie ma tego problemu ale nie kazdy jeszcze przesiadl sie na LCD

dla mnie analog rownie wazny

 

no jak na 2k5 to naprawde dobry wynik ... powiedzial bym ze nawet bardzo dobry ... jezeli nowsze stery maja byc jeszce lepsze to 8600 powinien sie czuc powaznie zagrozony ...

 

a raka 2600pro mozna juz za nieco ponad 300zl kupic ...

 

zako sprawdz w ustawieniach sterownika czy nie masz jakiegos wymuszonego Anty Aliasingu wlaczonego

bo twoje wyniki troszke niepokojace sa ...

a gry ?? lepiej chodza od markow ?? (tzn. na oko :D)

tutaj ORBik jak ktos chcialby dokladne info http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3360811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym?

 

Dołączona grafika

 

 

Gdy włączę Rive pokazuje 120, ale zmienia sie na 80.

 

Jest tu ktoś na forum, kto ma na HD2600pro sonic normalne wyniki?

Edytowane przez zako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...