Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

@Mawin
jak chcez miec 2k na pamieciach to kup sobie karte taka jak ja mam w podpisie czyli MSI hd2600XT diamond tam bedziesz miał nawet 2,3 Ghz na memkach:  http://hobby-elektronika.eu/programator.html
a tak na powaznie to nie moge uruchomic zadnego 3d marka na Vista Ultimate
Macie jakies sugestie??

Edytowane przez mietas>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na powaznie to nie moge uruchomic zadnego 3d marka na Vista Ultimate

Macie jakies sugestie??

A zaglądałeś na stronę "Futuremark", pewnie nie a gdybyś zagladał to byś wiedział że jest problem z nowymi Radeonami i należy ściągnąć z ich strony hotfix.

http://futuremark.yougamers.com/forum/showthread.php?t=63782

 

Co do podkręcania karty to mój Gigabyte 2600XT niestety raczej mnie zawiódł. O ile GPU idzie spokojnie 870 to przy pamięci 1500 mam odrazu zwis i musze po resecie w trybie awaryjnym odinstalowywać sterowniki bo po uruchomieniu systemu i przy ładowaniu CCC mam niebieski ekran.

Btw. Riva Tuner 2.06 już jest więc może w końcu będzie działać prawidłowo z Radeonami ?

http://www.guru3d.com/index.php?page=rivatuner

Edytowane przez Fiero_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym Riva Tuner 2.06 w KONCU mozna regulowac obroty w wersji XT :D:D:D :)

bardzo mi sie podoba:)

jest regulacja jak w AtiTool ... :)

 

POLECAM ;)

Dzieki Fiero_ za linka :)

 

 

 

oooooo i [gluteus maximus] ... nie da sie ustawic recznie szybkosci do temperatury :(

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi właśnie że funkcjonalności ATT się nie dogoni

 

a tu oficjalny komunikat: At this moment ATT doesnt support overclocking and monitoring for X2xxx video boards. You have to disable overclocking in installation procedure or by editing atitray.ini. I have no idea when I will be able to add support for those boards

 

 

czilli sobie grafiki nie kupuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie stał sie CUD :D dzis zainstalowalem nowego Riva Tuner 2.06 i pamieci podkreciłem na 2000 i wszystko chodzi bez zadnego krzaczenia :damage_wall: :) pomyslec ze na wczesniejszej wersji nie moglem podkrecic nawet 10mhz <_< , w 3dmarku 05 teraz moge powiedziec ze mam 11 tys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ... co do postu #1211:

to wynikiem z marka sie nie przejmuj ... kilkanascie stron wczesniej ktos pisal ze w marku ma malo punktow ale w grach wydajnosc byla taka jaka powinna byc ... wiec przetestuj jakas gre ...

 

a co do postu #1212:

to ... nie :-] nie przycina z tego co pamietam w zadnym marku ... na starych sterach kiedys przycinalo na sekundke do 1fps ... ale teraz jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm podejmowałem probe zrobienia v-moda ołówkowego i jakos nie potrafie zamazać dobrze tego rezystora, ołówek 6B - maże delikatnie nie chce zmazac rezystora i po 10 -20 sekundachopor taki sam , może ma na sobie jakiś lakier co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. karta poszła poszła z 800/1400 @ 860/1800. Po różnych "poprawkach" :wink: w 3DM05 10248 pkt. i tak zostawiamy. Na codzień w grach 850/1600. Ciekawe, że wszędzie działa podkręcona, a w colinie dirt nie... Dopiero przy normalnych ustawieniach się nie wiesza.

 

p.s. w 3DM06 5007 pkt. :)

Edytowane przez g6r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dzieki za cynk z tą chińszczyzną :rolleyes: nareszcie sie udało i to za pierwszym podejściem opór mam ok 630 ohm i napięcie zmierzone 1.34V (1.19V orginalnie) robiłeś też moda na pamięci ? przydałby sie bo moje nie ida do konca stabilnie na 1500Mhz stabilnie w roznych grach wyszło 1470Mhz do cienizna jakas w porownaniu do samsungów 1.4ns które szły na 1600mhz bez modów

 

PS ( zwieszka dopiero przy 880Mhz a rdzeniu stabilnie mysle ze 850 :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie ma ?? jak to nie ma ..

 

Wlasciwosci ekranu/ustawienia/zaawansowane/karta/lista wsyzstkich trybow/ ... i wybierasz rozdzielczosc z czestotliwoscia odswiezania jaka chcesz

Spoko az takim lamerem nie jest jak ustawie niewiadomo jakie odśw to i tak mam to smao razi jak cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dzieki za cynk z tą chińszczyzną :rolleyes: nareszcie sie udało i to za pierwszym podejściem opór mam ok 630 ohm i napięcie zmierzone 1.34V (1.19V orginalnie) robiłeś też moda na pamięci ? przydałby sie bo moje nie ida do konca stabilnie na 1500Mhz stabilnie w roznych grach wyszło 1470Mhz do cienizna jakas w porownaniu do samsungów 1.4ns które szły na 1600mhz bez modów

 

PS ( zwieszka dopiero przy 880Mhz a rdzeniu stabilnie mysle ze 850 :) )

Moda na pamięci nie robiłem chociażby z tego względu że niema na nich radiatorów, u mnie pamięci w grach typu fear, heroes V, gtr2, rFactor, resident evil 4 latały na 1500 a nawet ciut ponad a dopiero po ponad godzinnej grze w Bioshock zaczął sie wywalać i to właśnie ich wina, także teraz mam ustawione na standard, rdzeń na jakieś 840-850

 

W 3DMarkach oczywiście na 860/1550 przechodzi elegancko bez błędów żadnych, dlatego mówię stabilność testować na wymagającej grze a nie jakimś syntetyku

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja znalazłem taką gre - CRYSIS przy nawet lekkim OC pamiątek sie krzaczy niektóre textury mrugają może to wina samej gry bo np. w Clive Barker's Jericho, Need for Speed Carbon, test Drive Unlimited, TimeShift, i 3d marku 2006 takie krzaczki nie występują, i pomimo dobrego działania tych gier to bioshock wywala się w losowych miejscach po paru minutach intensywnej strzelaniny <_< myslisz ze t wina pamiątek ? ten crysis i bioshock to wina grzejących się pamieci ? jesli odopowiedz pozytyna to juz ścieram aluminium na wiurki i robie radiatory ktore weda pod ten co jest na rdzeniu moze odrobina alu wystarczy :)

Edytowane przez Raider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że w crysis i bioshock sie wywala to wina pamięci-na 1500 po jakimś czasie sie wywalił to pomyślałem że na 1460 już będzie łaził a tu dalej :/ dałem na 1400 i sie nie przewraca czyli prosty wniosek-ale to nie znaczy że jak je schłodzisz to pomoże, może to już koniec tych kostek przy tym napięciu po prostu i tyle-próbuj jak pomoże też będę czymś je chłodził :-)

 

AHA-i jest taki myk że przy resident evil 4, fear i takich tam rdzeń latał na 860 a przy bioshock też sie wywala-dałem na 840 i jest elegancko także jak chcesz wytestować czy to na pewno pamięci to odpuść trochę rdzeń ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na katalistach 7.10 WRESZCIE zaczal mi chodzic bioshock w trybie DX10 pod Vista. I dziala dosc dobrze.

 

CO do mrugajacych textur w CRYSIS. Ja tez tak mam i nie mam pojecia czym to jest spowodowane :)

i co znacznie lepiej wygląda BIO w DX10?? bo nie widziałem :D

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod chlodzenia pamiatek gotowy zaraz zapuszczam bioshock rdzen odtaktuje na 800 zeby miec 100% pewnosci a pamiatkom dam 1500 na pierwszy zut

 

Dołączona grafika

 

EDIT> Coż moge powiedzieć :lol: karta nie rypnela sie w bioshock przy taktowaniu 800/1510 (dalej nie testoałem ), w crysis bledne textury zniknely jak rożdzką odjąć :damage_wall: i powiem więcej crysis przy taktowaniu 850/1600 nie sypie artami B-) dopiero zaczely sie jak dalem na pamiatki 1620Mhz to juz jeden kamyczek mrygał

Wniosek jest jeden - palit dowoltował pamiątki aż za bardzo i przy taktach standardowych sa za gorące - zrobcie to co ja zrobiłem polecam

 

heh czas zmienic sygnaturke

Edytowane przez Raider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...