Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem :? mam hd2600 pro Asusa jak wgrywam standardowe sterowniki z plyty to wszystko chodzi bez problemów lecz gdy wgrywam jaką kolwiek catalyste to po godzinie grania np. unreal tournament 3 pokazuje sie nie biestki obraz i zrzucanie pamieci fizycznej,blad z jakims plikiem.nie mam pojecia co z tym zrobic pomoze ktos

dzieki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomozcie :(

 

zakupilem karte Powercolor Raedon HD2400Pro

 

przeinstalowalem winde, zainstalowalem najnowsze Catalysty

 

i nie moge zmienic odswiezania! rozdzialka 1024x768, domyslnie jest 60hz, zmieniam na 85hz (jestem pewien ze tyle obsluguje moj monitor bo wczesniej na zintegrowanej karcie dzialal na tym odswiezaniu) i nic! niby pokazuje ze zmienilo ale nadal dziala w 60Hz (obraz zwezony po bokach). nie ma nawet tego charakterystycznego dzwieku tykniecia przy zmianie odswiezania.

 

sterowniki do monitora zainstalowane (starutki Highscreen, ale dziala), probowalem rowniez na starszych sterownikach oraz sterownikach Omega. wszedzie to samo :(

 

pomozcie prosze bo juz mnie krew zalewa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, ze dostalem plyte po 2 miesiacach i do tego troche lepszy zasilacz kupilem niz 300W zastanawiam sie nad dokupieniem drugiego 2600xt.

Ciezko cos znalezc na temat crossfire przy pomocy tych kart wiec pytam tutaj. Po pierwsze chcialbym wiedziec jak sie sprawa ma z kartami roznych producentow - mam palita 800/1600 i mozliwe ze znajde tanio cos innej firmy z lekko nizszymi zegarami - czy to bedzie jakos gralo? Druga czy jest potrzebny mostek crossfire, czy moze software sobie poradzi z tym (w teorii powinno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze stery 8.2 nie obsługują po raz kolejny HD2xxx na AGP. Co to kurczę ma znaczyć?! O kant [gluteus maximus] rozbić to całe AMD/ATI :mur:

 

EDIT: Po wprowadzeniu odpowiednich wpisów do pliku sterownika (zaczerpnięte stąd) udało je się zainstalować. Tylko po co ten cyrk z tymi sterami, że do wszystkiego pasują, tylko nie do HD2xxx na AGP. Zachowanie ATI jest żenujące po prostu.

P.S. 8.2 poprawiły mi wydajność w markach. Zobaczymy jak z grami.

 

Podobno Catalysty 8.3 obsługują już AGP ale dopiero po zainstalowaniu odpowiedniego hotfixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś komu działa tryb 2D na 2600xt , najlepej z ddr4, napisał jakie ma w owym trybie wartości taktowania rdzenia i pamięci.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pytało czy pasuje Accelero S2 na Palita HD2600Pro. Odpowiedz jest: NIE. Niestety Palit zaprojektował własne krótsze PCB i GPU jest bliżej śledzia (nie wiem jak jest u innych producentów), S2 jest za długie gdzieś o 5mm. Wystarczy wygiąć listki w chłodzeniu i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajka nie zwróciła żadnych wyników, ale podejrzewam, że podobny problem już gdzieś wystąpił. Ale cóż, napiszę.

Konfiguracja PC:

 

Sempron 3k+, K8NS bodajże, 1,5GB ram, mc 350 atx2.0 no i 2600XT.

 

Po podłączeniu grafiki i zainstalowaniu sterów winda zachowuje się, jakby gpu w ogóle nie było :E Już wyjaśniam - w menadżerze karta wykryta, ale gdy już próbuję odpalić 3D - widzę komunikat o błędzie lub nieobsługiwaniu grafiki przez komputer.

W 2D lepiej nie jest - wszystko wyświetlane jest powolnie (nawet bardzo), przenoszenie okien to katorga.

 

Jakieś sugestie? Stery świeżutkie z neta.

 

Aha - Smart Guard (czy jak go tam zwał) za każdym razem po uruchomieniu komputera się uaktywnia i poszukuje optymalnych ustawień grafiki. WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agp?? jak tak to byla gdzies wczesniej odpowiedz na Twoje zmartwienie...

Tak, tak - karta na AGP. Już znalazłem rozwiązanie.

O dziwo karta po instalacji sterów z płyty ruszyła (po kilku różnych omegach i zwykłych catalystach). Jak na razie TDU odpaliło. Hotfix nie instalowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nabylem drugiego 2600xt aby zobaczyc jak sprawa z crossfire wyglada :) Ucieszony wieczorkiem zapialem obydwie karty, zapuscilem nowe catalysty 8.3 i.... [gluteus maximus] :(

Karty 2 sa, crossfire wlaczyc sie nie da :( W CCC nie da sie zaznaczyc opcji enable crossfire, a chyba po kilku reinstalach roznych wersji sterownikow mam teraz pod tym napis ze nie ma mostka crossfire i dzialac nie bedzie. Gpu-z mokazuje obydwie karty i mowi ze crossfire mozliwe, ale wylaczone. Na omegach att mowi ze nie ma hardware do crossfiire. Lekko jestem wkurzony.... Mysle, ze trzeba mostki kupic - wlasnie chyba 2 sa potrzebne? Ale ofc ati pisze, ze mostkow nie potrzeba :blink:

Ktos ma jakis pomysl? Probowalem catalysty 8.2, 8.3 omegi na 7.12, i catalysty z 7.6 zdaje sie.

Edytowane przez Colinus Barbarianus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak grafika cały czas krzaczy :( Wywala się, obraz skacze, nic nie idzie robić o_O

 

Przesiadka na Vistę załatwi sprawę? Bo podejrzewam, że to stery jednak, a nie ma zbytnio gdzie jej sprawdzić na AGP, gdzie Vista jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Całkiem niedawno kupiłem kartę graficzną ATi Sapphire HD2600XT i od tego momentu zaczęły sie moje problemy...

Na forum natrafiłem na coś takiego: http://forum.purepc.pl/temat/Ati/52/Hd2600...Problem/252969/

Mój problem wygląda identycznie. 3D Mark 05 nie uruchamia się wogóle a niektóre gierki wywalają tego typu komunikaty: http://img147.imageshack.us/my.php?image=beztytuuys6.jpg

 

Ręce opadają. Pomysły skończone gdyż nawet reinstall systemu nie pomógł.

Na forum przejrzałem już wiele stron jednak nie mogę natrafić na konkretne rozwiązanie...

Czy ktoś z was ma pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 3dmarkow to w 1 poscie w temacie o hd2900 masz odpowiedz

 

grafa na agp??

 

Tak grafa na AGP. Jak narazie pokombinowałem i udało się uruchomić 3D Marka ale na sterownikach Omegi. Zresztą wydają się być te sterowniki o wiele ciekawsze niż te zawarte w komplecie producenta.

 

Tak na marginesie...

 

Na jakie podkręcenie karty graficznej mogę sobie pozwolić bez dodawania dodatkowego chłodzenia? Czy RivaTuner współpracuje z tą kartą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nabylem drugiego 2600xt aby zobaczyc jak sprawa z crossfire wyglada :) Ucieszony wieczorkiem zapialem obydwie karty, zapuscilem nowe catalysty 8.3 i.... [gluteus maximus] :(

Karty 2 sa, crossfire wlaczyc sie nie da :( W CCC nie da sie zaznaczyc opcji enable crossfire, a chyba po kilku reinstalach roznych wersji sterownikow mam teraz pod tym napis ze nie ma mostka crossfire i dzialac nie bedzie. Gpu-z mokazuje obydwie karty i mowi ze crossfire mozliwe, ale wylaczone. Na omegach att mowi ze nie ma hardware do crossfiire. Lekko jestem wkurzony.... Mysle, ze trzeba mostki kupic - wlasnie chyba 2 sa potrzebne? Ale ofc ati pisze, ze mostkow nie potrzeba :blink:

Ktos ma jakis pomysl? Probowalem catalysty 8.2, 8.3 omegi na 7.12, i catalysty z 7.6 zdaje sie.

Niestety mostki muszą być (2 sztuki). System musi zainstalować sterownik PCI-to-PCI bridge. Później odhaczasz Enable CrossFire w sterowniku, testujesz i walisz głową w mur zadając sobie pytanie czemu nie kupiłem jednej mocniejszej karty :wink:. btw.. Catalysty 8.2 (8.3 i ostatni hotfix - popsuli coś z CrossFire).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mostki muszą być (2 sztuki). System musi zainstalować sterownik PCI-to-PCI bridge. Później odhaczasz Enable CrossFire w sterowniku, testujesz i walisz głową w mur zadając sobie pytanie czemu nie kupiłem jednej mocniejszej karty :wink:. btw.. Catalysty 8.2 (8.3 i ostatni hotfix - popsuli coś z CrossFire).

Wiec dziala :)

W 3dm05 jakies 20% poprawy, 06 nie odpala nawet po fixie. Musze poszukac jakiegos benchmarku w miare dobrego, ktory korzysta z takich kart zeby zobaczyc mniejwiecej efekty.

Fuel of War dziala ladnie na full detali w 1280x1024 (chyba bez aa bo nie widze opcji w grze) - kolo 30fps, ale sa problemy z oswietleniem/cieniami - troche cienie znikaja i sie disco robi. ZObacze moze dzisiaj forged alliance na duuzej ilosci jednostek :)

Jednakze natrafilem na kolejny problem - OC. Jedyny soft jaki dziala na obydwu kartach, to oc w CCC, ale max czestotliwosci to 850MHz rdzen/pamiec. Riva tuner lub ATITool sa w stanie tylko jedna karte przetaktowac, ATT wogole widzi czestotliwosci 13,5MHz i nie ma z niego pozytku.

Ktos ma pomysl jak zmienic max wartosci w CCC lub zna jakis soft, ktory przetaktuje obydwie karty - nie wazne czy na raz, czy osobno, byle obydwie mialy wyzsze taktowania ponad 850MHz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche się już pogubiłem porównójąc wydajność HD2600XT a Geforce 7600 GT. Dlatego mam pytanie, czy jak zmienie karte z siga na ATI zauważe wzrost wydajności w grach? Chodzi mi o karty na AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakich grach. W starszych będzie porównywalnie. W nowszych szybciej na HD2600XT (prawie 7900GS, jednak prawie robi dużą różnicę). Moim zdaniem nie ma sensu taka zamiana (dochodzi jeszcze czasem problem ze sterami (AGP) od ATi). Jak już zmieniać to na coś mocniejszego, np X1950Pro.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Mam na oku aukcje z Palit x1950GT jak cena nie wzrośnie zbytnio to se zmienie.

Masz na myśli tego czerwonego Palita? Ciekawe jak się sprawuje to chłodzenie w kwestii generowanego hałasu?

Ja się przesiadłem (tyko ze względu na wiedzmina ;) ) z r9700pro na hd2600xt od sapphira i przyrost wydajności jest prawie dwukrotny.

Niestety chlodzenie na tej karcie - o czym już wspominałem - jest kompletnie zrypane. Co prawda potrafi pracować w dwóch trybach ale ten szybszy i głośniejszy załącza się już po paru minutach pracy w 2d i strasznie wyje. Nie przeszkadza to za bardzo podczas grania ale np. przy przeglądaniu internetu, to już można cholery dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Od pewnego czasu, mój HD2600Pro (PCIE) zaczął warczeć, jakby był niedokręcony.

Poprzednio chodził tak, że nawet sprawdzałem czy się wentylator kręci. (kręcił)

Ktoś wie co może być tego powodem? Albo czy da się go (zakładając że się poluzował) dokręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...