Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na HD2600 Pro spokojnie zszedłem do minimum skali w riva tuner czyli 350mhz/350mhz. Można by ustawić mniejszą skale jeszcze i zobaczyć ile zejdzie bo domyślam się że jeszcze można obniżyć co nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie zmienic taktowania a tej karcie czymś innym niz riva tuner ? bo to beznadziejny prog IMO ;/

 

ati tool 0.27b4 nie widzi karty

tray tool widzi ale nie rozpoznaje taktowan i robi restarty

 

everest widzi wszystko OK

3dmark06 - wiesza sie przy ladowaniu ;/

 

wszystkie gry chodza OK

 

 

dodatkowo system zaczął mi sie dławić - rwie co 2sec - muzyka/animacja/film - nawet kursor ;/

czyzby to przez ATI HD Audio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie Riva tuner v2.11 :) w połączeniu z Catami 8.9 ładnie śmiga. 3d marki potrzebuje fix-a. Ściągniesz go np Tu :) Obniżyłem skale w Riva Tuner i bez problemu downclokowałem kartę na 150/150mhz. Efekt? 2-3*C mniej w iddle. Jeśli masz zawieszki systemu to ustaw sobie zegary na stałe w Riva Tuner np. na 350/350, zapisz jako jakiś profil i zaznacz żeby takie takty uruchamiało wraz ze startem systemu. Wtedy wszystko będzie stabilne. A do grania np..ustaw sobie takty jakie chcesz jako inny profil.

Pozdro

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to marnie ;/

 

po reinstalce wszystko ok - ale wielka szkoda ze zmiana taktow dziala tylko poprzez rive ;/ przyzwyczailem sie do ati tray tools ;)

 

a stery jakie najlepsze dla tej karty ? catalyst 8.9 ? 8.10 ?

a moze Omegi / warcatsy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh - strasznie niewygodnie sie podkreca ta rivą - mogli zintegrowac jakas animacje do stressowania karty ..

i recover nie dziala ;/

 

co do samej karty - jak za 120zł to sprawuje sie nieźle ;]

wydziela mało ciepła ( przy moim przerobionym chłodzeniu EvC2 mam 38*C idle / 44*C stress)

 

Dołączona grafika

 

tak ustawine na chybił trafił i działa ;p proc na def 2,5Ghz

robie jeszcze radiatory na memki i mozna sie brac do Vmodow ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chymm pamięci mi idą nawet na 2090Mhz bez artów ... dopiero przy ~2100 zaczyna wysypywac

nieźle - z 1400 na 2000 ;] i to bez vModa ;]

chyba mam na jakichś niz ty Fredek

mam Qimonda - zapomnialem zrobic zdjecia przed nalepieniem radiatorow wiec nie wiem jakie dokladnie...

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

ale podkrecanie pamieci na tej karcie nie daje za duzego kopa .. pewnie szyna je zbyt ogranicza ...

 

PS

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

jednak to jest max w pelni stabilne dla memek - przy wyzszych mam juz troche artow

o dziwo kosci ledwie cieple ... moglyby sie obyc bez radiatorow ..

 

echh na moim x800GTO aż parzyły ... nawet z B. dużymi radiatorami ;] progress ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko czy jest opłacalne pchanie się w HIS HD2600XT iSilenceIII 256MB DDR3 z Palita 8500GT Sonic? Proszę o porady jak z wydajnością tego 2600XT na obecnych sterownikach bo od debiutu chyba cosik się zmieniło.

 

Dodam że Palita sprzedaje za 100zł a 2600XT kupuje za 100zł = zero straty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko czy jest opłacalne pchanie się w HIS HD2600XT iSilenceIII 256MB DDR3 z Palita 8500GT Sonic? Proszę o porady jak z wydajnością tego 2600XT na obecnych sterownikach bo od debiutu chyba cosik się zmieniło.

 

Dodam że Palita sprzedaje za 100zł a 2600XT kupuje za 100zł = zero straty

Cóż, AA cały czas działa kiepsko... ale to wina architeORT: ORT: ktury, a nie sterowników. Ogólnie HD2600XT jest na poziomie 8600GT, więc odczujesz różnicę.

 

Jednak największym argumentem za jest:

 

Palita sprzedaje za 100zł a 2600XT kupuje za 100zł = zero straty

A skoro wychodzisz na zero, to pewnie, że się przesiadaj. Na obecnym kompie (bez OC, tak?) ta karta będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś byłby zainteresowany HISem IceQ Turbo 256 ?? Sprzedaje ją bo przesiadam się na 3850 i oddam mojego 2600xt w dobre ręce ... jakby co to ---> : <click> na Aaaaleegro teraz jest ... ja sam zastanawialem sie nad pójscie w 2600xt crosfire ale ze wzgledu że musialbym kupic płyte główną przesiadam sie na nowszego radka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Palit Sonic HD2600XT i zastanawiam się, jaka jest bezpieczna granica podkręcania pamięci w tej karcie. Chłodzenie jest standardowe, wiec na pamięciach nie ma żadnych radiatorów. Narazie puściłem ją na 845/1700 i wszystko niby jest git, ale chciałbym pamiątki jeszcze trochę podciągnąć do góry. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się posiadaczem Sapphire HD2600XT 256MB DDR3, karta nawet cicha choć moim zdaniem mogła by być cichsza lub mieć wydajniejsze chłodzenie niż to co posiada.

 

Swojego Palita 8500GT SONIC opchnełem za 130zł a HD2600XT kupiłem za 130zł w sumei za 110zł plus 20zł kurier ale jestem zadowolony bo karta jest wyraźnie mocniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala wam atitool na tym radku? probowalem wersji 0.27 beta 4 czy tej najnowszej nie mozna zmienic zegarow

dziala ale zmiana zegarow [gluteus maximus]...

 

ja ustawilem powerplay poprawnie na swoim 2600XT gigabyte bo bylo w 2d 800/1400 low 3d 800/1400 full 3d 800/1400

 

teraz mam 2d 200/600 (1,1 V) low 3d 500/600 (1,2) no i full 3D 800/1400 (1,2V)

 

pierwszy mod biosa i flash pod vista = dead karty

 

flash reanimacyjny softem gigabyte: Adapter 0 not found

 

dopiero ATI flash przeflaszowal i karta odzyla

 

Chcialem pasywnego 2600XT ale to chlodzenie to porazka 90'C na full load testem z ati toola :/

 

pora na accelero S1 rev 2 chyba bo komp wbudowany w biurku chlodzony calosciowo 1 wiatrakiem max 1100 obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na Palit HD2600XT Sonic wejdzie chłodzenie Auras Fridge? Chodzi mi o to, czy nie będzie wystawać zbyt dużo poza śledzia karty, żebym mógł ją zamontować bez problemów w obudowie. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na Palit HD2600XT Sonic wejdzie chłodzenie Auras Fridge? Chodzi mi o to, czy nie będzie wystawać zbyt dużo poza śledzia karty, żebym mógł ją zamontować bez problemów w obudowie. Z góry dzięki.

wlasnie pare dni temu zalozylem Aurasa - szok!!!! idle 30-34 w load 40-47 i to pasywnie !!! ( a bylo 50 i do 80 load) a buda chlodzona 1 wiatrakiem max 1000 obr

 

wielkie wspaniale bydle :)

 

od srodka rdzenia do konca rurek jest 100mm - u mnie weszo bez zadnych kombinacji na gigabyte 2600XT

 

problem wystawania jest chyba na nividiach bo tam rdzen jest blizej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wczoraj tego gluta na arctic ceramique. Producent karty to gigabyte.

Żeby ściągnąć radiator musiałem odkręcić śledzia :blink: .Ciężko było to usunąć z podstawy radiatora, ale się udało.

Dołączona grafika

 

Poniżej czysta podstawa.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z tą kartą, nie działa mi na niej płynnie Unreal Tournament (ten najstarszy z '99). Próbowałem najnowszych sterowników i tych dołączonych na płytce. Jest na to jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie sterowniki do MSI HD 2600XT DDR4 PCI-E najnowsze ze stronki ATI czy jakieś starsze jak tak to jakie ?

Zależy do jakich gier ;) ogólnie catalyst 9.1 były dosyć uniwersalne i bezproblemowe ...

w nowszych podobnież jakieś błędy w teksturowaniu sie trafiaja . .ale najlepiej samemu sprawdzić ;)

 

jak grasz w najnowsze tytuły to zawsze nowsze stery będą się sprawiały lepiej ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomoże bo mnie szlak trafi z tą kartą, sprzęt to wysłużony barton 2500+, abit nf7s, 2x512 ddr, i hd2600xt AGP, konmbinowałem ze sterami różnymi ale nie mogę dobrać, cały czas się wiesza w niektórych grach i 3dsmarku, a może źle instaluje, system świeży, xp. Czy mogę poprosić o łopatologiczny opis jakzainstalować stery i jakie. (bo może coś robie źle, chociaż nie wiem co można zepsuc) komp jest użytkowany przez ośmiolatka a gry to np. lego indiana jones, sezon na misia itp. Ogólnie tA karta jeszcze nigdy nie przeszła mi całego marka któregokolwiek.

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...