Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Przecierz testy sensowne już są . Jeden z lepszych guru3D.com i wiarygodnych już tydzień temu zrobił .... i 2600XT ostro dostaje po dupsku od 8600GT , więc nie wiem na co czekać - poprostu za 360 kupić 8600GT ... no chyba że ktoś chce zdjęcia oglądać albo jest fanatykiem ATI.

taa... test na guru3D.com tylko kto na karcie za 400zł gra wyłącznie z max AA i AF :mur:

mogli by tak zrobić tez test bez AA w którym nowy GPU ATI jest wyraźnie słabsze i to było by rzetelnie ale wtedy to NV dostała by w d... wiec tego się juz nie robi

 

im dłużej przyglądam testy tym bardziej przekonuje się do HD2600XT, jeszcze niech ceny spadną tak o 15% a będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa... test na guru3D.com tylko kto na karcie za 400zł gra wyłącznie z max AA i AF :mur:

mogli by tak zrobić tez test bez AA w którym nowy GPU ATI jest wyraźnie słabsze i to było by rzetelnie ale wtedy to NV dostała by w d... wiec tego się juz nie robi

 

im dłużej przyglądam testy tym bardziej przekonuje się do HD2600XT, jeszcze niech ceny spadną tak o 15% a będzie dobrze

Każdy kupuje to co mu odpowiada , co do AA to się zgadza ale AF bez przesady . Powinno być grywalnie w 1024 z AF bez AA na średnich detalach za tą kaske.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

taa... test na guru3D.com tylko kto na karcie za 400zł gra wyłącznie z max AA i AF :mur:

mogli by tak zrobić tez test bez AA w którym nowy GPU ATI jest wyraźnie słabsze i to było by rzetelnie ale wtedy to NV dostała by w d... wiec tego się juz nie robi

1. Ja gram i to nie zadna nowosc bo na 7600GS mogles to zapodac w czesci tytulow > FEAR dla przykladu.

 

2. Wyraznie szybsze ATI? Watpie , szybsze ale nie maxymalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ja gram i to nie zadna nowosc bo na 7600GS mogles to zapodac w czesci tytulow > FEAR dla przykladu. 2. Wyraznie szybsze ATI? Watpie , szybsze ale nie maxymalnie...

Dla mnie to kwestia ceny, w okolicach 300 zł takiego 2600XT mozna brac, ale pewno na to troche poczekamy (i pewnie zieloni coś dosolą w odpowiedzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dla mnie to kwestia ceny, w okolicach 300 zł takiego 2600XT mozna brac, ale pewno na to troche poczekamy (i pewnie zieloni coś dosolą w odpowiedzi).

Generalnie : 300 zl > nie powiem zlego slowa , 350 zl > juz zaczne , 380 > bede psioczyl bo 8600GT+AA :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

tu testy bez aa/fsaa

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware...t_review/5.html

jakos niewidac zeby 8600 dostawalo

Fear > porazka x2600XT

X3 > porazka 8600GT

SC:DA > rowne

Dx10 > praktycznie rowne , poza 1600x1200

 

To jest to o czym pisalem widzac recki , nie ma wielkich roznic , sa wyjatki. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez AA i AF 8600gt przegrywało , ale z x2600xt ddr4 . Tylko ta kartina będzie kosztować najmniej o 100zł więcej od wersji ddr3. Nie zapominajcie , że to jest porównanie do 8600gt o super taktach 540/1400 :lol:

 

X2600xt kręci na gpu z 800mhz na 850-860 , także o czym my wogóle rozmawiamy.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fear > porazka x2600XT

X3 > porazka 8600GT

SC:DA > rowne

Dx10 > praktycznie rowne , poza 1600x1200

 

To jest to o czym pisalem widzac recki , nie ma wielkich roznic , sa wyjatki. :wink:

niezapominajac ze to nadal na 158.22 robione i ATI tez niedopracowanych

Po oc GPU niema nawet oczym mowic jak to kolega ujol wyzej.

Nastepny test na 158.22

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_2600_XT/1

niezapominajcie ze 158.27 przyniosly skok 10-40% nastepne wycofane tez ale tego nieujme,juz niedlugo podpisane z certyfikatem.

No i w tescie OC 2600XT :lol2:

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

X2600xt kręci na gpu z 800mhz na 850-860 , także o czym my wogóle rozmawiamy.

Jest pozno i cos do mnie to nie trafia. Side wyjasnij :-|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym teście http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_2600_XT/1 2600XT nie wypadł imponująco. Ciekaw jestem czy to ciągle jeszcze koślawe stery czy karta naprawdę ma taką wydajność.

 

Zna ktoś może jakiś test porównawczy 2600XT i 8600GE ? bo cena praktycznie ta sama.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dobijajcie mnie karta 2600xt to moze sluzyc do grania w 1280x1024 :) Czyli lcd 19 :) , i do tego srednie/high bez AA lub z AAx2 niech mi nie wyskakuja z rozdzialka 1600bo to nie ma sensu - komputronik juz ma swojej ofercie karty wiec teraz tylko poczekac na spadek cen ;p i mozna zapodac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mysle ze to kwestia sterownikow pamietacie jak bylo z seria X1*** - tak samo - bo w sumie tak patrze na ten test to troche kiepsko no ale to kwestia sterow zreszta z NV bylo podobnie ale oni szybciej stery dobre zrobili :)

Poczekami i w ciagu 2 tygodni mysle bedzie Ok

Swoja sprawa 120 zunifikowanych jednostek ? o co chodzi przeciez to 4 razy wiecej niz GF 8600Gt - czy to zabieg marketingowy i cos przez cos zostalo pomnozone ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym teście wygląda całkiem dobrze zwłaszcza ze nie ma tam wyników jego bezpośredniego konkurenta a jedynie droższy i naturalnie szybszy 8600GTS

W art jest wersja 2600XT po OC-- 8600GT za 400zl+ OC i maz wydajnosc GTS a nawet wiecej,+ sterowniki 158.27 i 162.18(10-40%skok wydajnosci).

Oczym tu gadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym teście wygląda całkiem dobrze zwłaszcza ze nie ma tam wyników jego bezpośredniego konkurenta a jedynie droższy i naturalnie szybszy 8600GTS

8600GT + OC = 8600GTS :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mysle ze to kwestia sterownikow pamietacie jak bylo z seria X1*** - tak samo - bo w sumie tak patrze na ten test to troche kiepsko no ale to kwestia sterow zreszta z NV bylo podobnie ale oni szybciej stery dobre zrobili :)

Poczekami i w ciagu 2 tygodni mysle bedzie Ok

Swoja sprawa 120 zunifikowanych jednostek ? o co chodzi przeciez to 4 razy wiecej niz GF 8600Gt - czy to zabieg marketingowy i cos przez cos zostalo pomnozone ? :)

Poprostu inna architektóra,troche na innych zasadach odbywa sie liczenie wszystkiego,wiec nie trzeba sie sugerowac iloscia zunifikowanych jednostek a praktycznym podejsciem wykorzystania okreslonych rozwiazań, wiadomo ze ati zawsze mila problem z odpowiednimi sterownikami które potrafiły znaczaco zwikszac wydajnosc układów po aktualizacji, osobiscie nie jestem ekspertem jesli chodzi zasady funkcjionowania grafik ale cos tam czytałem na ten temat,dlatego ilosc jednostek niema bezsposredniego odniesienia w stosunku do mniejszej ilosci w Geforce-ach, ale i tak jestem zdania ze ATI ma juz jakieś osiagniecia w tej sferze(Xbox), i nawet jesli 2600 jest nie teges to pewnie po drobnych zmianach kosmetycznych jakis model wyzej bedzie przy tej samej architektórze oferowac dużo lepsze osiagi, zawsze tak jest przeciez chodzi o marketing, napewno ATI oszczedza ile sie da na projektowaniu swoich układów, a to chociazby ze wzglwedu na conajmniej roczne opóznienie swoich produktów wobec NV i zajmowane tym samym miejsce na rynku, napewno cos leciutko modyfikując dostaniem produkt dużo lepszy a na całej produkcji ATI oszczedzi bo musi jesli chce przetrwac na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cosik z dostępnością słabo - jak wyszły 8600 to juz przed oficjalną premierą były - a jak wszedłem na allegro wczoraj to zdębiałem - trzy pozycje w tym 2600XT z DDR4 za 600 zł, nie no spoko, aż tak kopniięty nie jestem :D A testów [poza PCLabem] jak nie bylo - tak nie ma. I sie nie ździwie jak przy takiej polityce ta karta sie w Polsce bedzie powoli przyjmować (albo wcale).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy test, jednakże wydajność ładna tylko w Rainbow Six Vegas, reszta niestety słaba.

http://techreport.com/reviews/2007q3/radeon-hd-2400-2600/index.x?pg=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600gt zjada 2600xt na sniadanie, ale moim zdaniem mid w tym roku i tak jest slaby :P 7600gt,6600gt byly tak wydajnie jak poprzedni high end, a tu kupa

Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

8600gt zjada 2600xt na sniadanie, ale moim zdaniem mid w tym roku i tak jest slaby :P 7600gt,6600gt byly tak wydajnie jak poprzedni high end, a tu kupa

Owszem..ale : de facto 8600GT=7900GS wiec nie jest zle , serio nie jest zle a i dobre do nich stery , brak kapy z AA :wink: no i cena :P Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem..ale : de facto 8600GT=7900GS wiec nie jest zle , serio nie jest zle a i dobre do nich stery , brak kapy z AA :wink: no i cena :P

Heh no ja dokonuje rewizji celów mojego przyszłego komputera - od teraz GPU to Palit 8600 GT :D Tak skopanej karty i w dodatku tak drogiej jak 2600XT dlugo nie widzialem :D A 8600GT Palit od 392 zł mozna wziąć, więc tutaj nie ma o czym mówić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A 8600GT Palit od 392 zł mozna wziąć, więc tutaj nie ma o czym mówić :D

Ciesze sie , ze trzezwo myslisz i nie dales sie nabrac :wink: Wydawalo mi sie , ze jednak sie skusisz :rolleyes:

 

A i dobrze ,ze nie zmierzasz ku 7900GS :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i dobrze ,ze nie zmierzasz ku 7900GS :wink:

Po co robić krok w tył? :D Do 7900 drivery już wszystko zoptymalizowały, a do 8600 jeszcze pozostał pewno jakiś % na popisy programistów od driverów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co robić krok w tył? :D Do 7900 drivery już wszystko zoptymalizowały, a do 8600 jeszcze pozostał pewno jakiś % na popisy programistów od driverów.

Moim zdaniem wybór trafny - przynajmniej wiesz na co kase wydajesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh panowie mam dylemat

Nie wiem czy uzbieram 1500 zł do konca roku i co tu zrobic

Czy kupowac 2600xt czy x1950pro/gt

Niby nie bede mial dx 10 ale za to zadowalajaca wydajnosc na dx9

A jak kupie 2600 xt to ani jedno ani drugie hmm

Niby to jest nadal krok w tyl kasa wydana hmm

Wogole kupil ktos juz 2600xt ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuśc sobie i x2600 bo do bani i 1950 - bo juz dziad. Bieraj 8600GT palita za 400 podkręcasz go do wartości GTS i cieszysz sie że:

a) zaoszczędziłeś

b) masz przyzwoitą wydajność

c) możesz za powyższe 2 punkty wypić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...