Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Źle mnie zrozumiałeś.

 

Dla mnie granie w 640x480/800x600 czy też 1280/1024/1440x900 z 5 FPS nie ma najmniejszego sensu. Po prostu kupując grafę za 400 PLN wymagam płynności w rozdziałkach trochę większych niż 800x600. To tylko moje zdanie.

 

Rozumiem problemy związane z procedurą testową (zmaszczone gry i gpu...) ale przeglądam testy po to aby stwierdzić, że karta A jest wydajniejsza od B w normalnych rozdzielczościach i na podstawie Twoich testów chciałbym podjąć decyzje związana z zakupem nowej karty.

 

Dla mnie testy nowych kart midi w 640x480 niczego nie rozjaśniają i nie pomagają w wyborze. To tylko moja opinia.

 

Pozdrawiam.

Rozumiem co masz na myśli. Niemniej musisz pamiętać, że oprócz jakiś wyjątkowych sytuacji, jak np. wydajność 2600 w Gothicu, wraz ze wzrostem rozdzielczości nie zmienia się drastycznie relacja między kartami, chyba że akurat zabrakło im pamięci RAM. Relacje między kartami może zmienić stopień ustawionych detali, czego przykładem jest DiRT - na cieniach max Radek oberwał, ale na medium już był porównywalny.

 

Innymi słowy, chciałbyś żebym w takim Lost Planet zrobił jeszcze testy przy niższych detalach, ale przy okazji w wyższej rozdzielczości, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się może, czy te radki mają kontrolę obrotów wentylatora. Chciałem spowolnić tego wyjca na moim palicie hd2600pro sonic :) Ewentualnie założę wysłużonego pentagrama, chociaż gwarancji trochę szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

ktos dal Ci za 128mb gsa 240zl? ciezko w to uwierzyc:)

a no dał dał :) 240zł z wliczoną przesyłką już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos chce kupic tego radka 2600XT z ART byl uzywany tylko na potrzeby testu

100$=280zl przesyłka 7 dni roboczych po otrzymaniu wpłaty(dlatego ze do polski nie bedę jechać jak ktoś będzie chciał oszukać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ktos dal Ci za 128mb gsa 240zl? ciezko w to uwierzyc:)

Moj roczny Galaxy z gwara poszedl za 220 , 128 i non Zalman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sie zgadzam jezeli karta mid-end nie zapewnia grania w rozdzialce 1280x1024 na chociaz medium / low detalach BEZ AA przynajmniej na tym co mam w sigu mozna tak pograc czasami na High rozne ustawienia - teraz znow nie wiadomo czekac , kupowac

Snajper masz BF2 ?:) jest mozliwosc abys to odpalil 1280x1024 na medium :) swoja droga ciekaw jestem czy ma to wiecej fpsow niz na moim :)

Bo koncu sie okaze ze zamienil stryjek siekierke na kijek ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mam problem, 300zł już leży i miałem zamawiać 2600pro ale widzę że lipa i nie wiem czy warto?, czy poczuje jakiś znaczący wzrost wydajności względem 7600GS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Gdybys powiedzial : wzrost wzgledem 8600 to nie byloby nad czym sie zastanawiac , ale tutaj jest. Tragedia w FEAR , w HL2 oraz niezle wyniki dla silnikow jak R6V. Ciezki orzech , ale moze tak : za 370-390 masz 8600 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde właśnie nie ma tych 80zł ;/, ale po coś leży w szafie S3 Virge :D, polatam trochę na niej, i poczekam może nowe stery Ati coś poprawią, lub 8600GT stanieje i ją kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600GT też jest kijowy, bo w tej samej cenie można kupić 7900gs. A taki palit hd2600pro ma tą zaletę że jest dużo tańszy.

Pozatym dla ciekawskich, palit hd2600 w negliżu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tego stickera udało mi się prawie ściągnąć bez uszkodzenia. Tylko mały kawałek został na karcie. Jakby się bardziej starać to odszedłby cały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600GT też jest kijowy, bo w tej samej cenie można kupić 7900gs. A taki palit hd2600pro ma tą zaletę że jest dużo tańszy.

Pozatym dla ciekawskich, palit hd2600 w negliżu

[

<_< <_<

Tak naprawde

8600GT=373zl

7900GS= 377zl ten najtanszy niekrecacy i robiacy duze problemy

nastepna ktora mozna kupic nie liczac na problemy jest za 473

w tej cenie maz 1950pro 467 za ktory jest lepsza propozycja niz 7900

nawet ta roznica miedzy 2600pro a 8600 jest warta doplaty,za duze spadki wydajnosci,5 tytulow super ladnie nastepne 10 wydajnosc skopana.

Niema co uktywac i sie oszukiwac 2600 nie wyszlo jak nalezy,jeszcze po takim opoznieniu.Najbardziej szkoda ludzi krorzy pokladali nadzieje i wstrzywywali sie z zakupem karty do premiery.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

8600GT też jest kijowy, bo w tej samej cenie można kupić 7900gs.

Ale w tej samej cenie dostajesz karte , ktora mocniej sie grzeje , wymaga dodatkowego zasilnia , wcale wydajniejsza praktycznie nie jest , do tego robi problemy i o tym dosc sporo ludzi pisalo.

 

Tak na marginesie dodam , ze to nie tylko zdaza sie ATI/AMD ale i kazdemu producentowi. Mialem okazje "widziec" cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę te nowe serie kart to wcale nie żałuję wydanej kasy na 7900GS. Kręci się prawie tak jak ta w testach na egiełdzie - tamta ma 630/850, a moja 600/900 i jest całkowicie bezproblemowa - może w niektórych grach ustępuje 8600GT/HD2600XT, ale wiem, ze w najgorszym wypadku wydajność będzie zaledwie średnia, a nie fatalna jak wypadku ww. kart. Przynajmniej to zauważyłem w testach. Co do X1950PRO - w tych kartach praktycznie nie podkręcają się pamięci, a nie każdy będzie bawił się w modyfikacje BIOSU. Nowe karty ATI (zarówno HD2900XT jak i HD2600xx) chyba mogą walczyć tylko ceną, które są niskie, niestety z wydajnością już gorzej... Ponawiam jeszcze raz moją prośbę - nie porównujcie najtańszych kart! Bo 8600GT jest zarówno za 380 zł jak i za 500 zł. Rozumiem - dodatki, chłodzenie itp., ale komponenty też. To takie przedstawianie na siłę - 8600GT jest lepszy od 7900GS, bo jest za 380 zł, a 7900GS za 500 zł. W tej chwili jest podobna sytuacja gdy na rynku był 9800PRO i wszedł 6600GT. Ludzie gadali, ze 6600GT ma "tylko" 128-bitową szynę, że ma tylko 4TMU i 8PS, a nie pełne 8 potoków itp, że SM 3.0 na razie jest nieużywany itp. Mimo tego był bardzo popularny - bo przebijał 9800PRO wydajnością no i nie miał problemów ze sterownikami. A teraz sytuacja wygląda tak, ze starsze karty są wydajniejsze, nie są tak okrojone i nie ma z nimi problemów. W ogóle te problemy ze sterownikami itp. dla mnie są całkowicie nie do pomyślenia. W tej chwili mam 3 kartę NV - najpierw GF 2MX 400 (ale raczej MX 200), potem 4 Ti 4200 i teraz 7900GS. I z żadną z tych kart nie mam/nie miałem problemów. Tak naprawdę dla większości użytkowników moim zdaniem nie jest ważne czy dana karta "ma 5 fps" w danej grze więcej, może mieć mniej, niech tylko działa prawidłowo i gra jest płynna. Wychodzi na to, że kupując NOWĄ kartę graficzną wcale nie będzie ona bezproblemowa, a to chyba jedna z podstawowych rzeczy przy kupnie produktu. Ogólnie mówiąc nie podoba mi się to. ATi miało okazję wypuścić dobre, tanie karty, które gdyby były lepsze od serii 8600xx stały by się hitem, bo trzeba przyznać, ze seria 8600xx też idealna nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa pewnie te karty, ktore prezentowali na wystawie Computexa, no ale podmiana BIOS to powinnien byc szybki motyw.

BTW.

Lipa te karty, cena jest kuszaca, ale co z nich na DX10 sie nie nadaja, a DX10.1 juz niedlugo wchodzi.

@Focus cos macie z serwerem bo ciagle mi wbija "MySQL problem. Connect failed to server: localhost".

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dzięki egiełdzie właśnie zamówił 8600....focus - dziękówka od kumla za świetny test :) .

A skomentował to tak :

Skoro te karty pozwalają nam grać praktycznie w 1024 to przy tak niskich rozdziałkach AA jest niezbędny praktycznie aby to jakoś wyglądało .W 8600 AAx4 nie spowalnia mocno karty i mozna pykać z AAx4 i cieszyć się pełną płynnością natomiast 2600 w większości jest totalna klapa , często w 800x600 .A jak wyglada obraz w tak niskich rozdziałkach bez AA to kazdy wie .

I tutaj przyznam mu rację ...... skoro mozna pykać z AA w 1024 to czemu robić to bez aby uzyskać płynność.Oczywiście z czasem i nowymi gierkami będzie coraz większy problem ale na chwilę obecną jest wiele gier , które nam to zapewnią.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej nowego HD 2600Pro Palita za 300zł czy używanego BFG 7900GS 590/1800 za 330zł mogę go miec od jednego goscia tylko ze bez gwary..., co lepiej brać, ja mysle że do gier na dx10 i tak ten 2600 nie wystarczy, wiec lepiej kupic dobra karte do dx9, jak mysliscie?

 

Edit: 7900GS kupiony, chyba dobry wybór?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A skomentował to tak :

Skoro te karty pozwalają nam grać praktycznie w 1024 to przy tak niskich rozdziałkach AA jest niezbędny praktycznie aby to jakoś wyglądało .W 8600 AAx4 nie spowalnia mocno karty i mozna pykać z AAx4 i cieszyć się pełną płynnością natomiast 2600 w większości jest totalna klapa , często w 800x600 .

To co powiedzial twoj znajomy jest tym co od pewnego czasu pisalem na forach. A mianowicie to , ze na tym smiesznym 8600 za dajmy na to te 400 zl , bez problemu odpalam AA i z nim gram , gdy na Radku jest to niemozliwe. Pisalem tez o tym Focusowi i przyznal mi racje. Dlatego ja uwazam , ze w tej kategorii cenowej mozna juz wymagac AA , 8600 to potiwerdza , co i sam twoj znajomy zauwazyl.

 

Jak widzę te nowe serie kart to wcale nie żałuję wydanej kasy na 7900GS. Kręci się prawie tak jak ta w testach na egiełdzie - tamta ma 630/850, a moja 600/900 i jest całkowicie bezproblemowa - może w niektórych grach ustępuje 8600GT/HD2600XT, ale wiem, ze w najgorszym wypadku wydajność będzie zaledwie średnia, a nie fatalna jak wypadku ww. kart.

Wybacz , ale zarowno X1950P jak i 7900GS oraz 8600GT zapewnia Ci plynnosc. Nie ma zadnej tragedii bo nawet jesli w jakims starszym tytulke 8600 dostaje 30 FPS mniej w danynm trybie to przy powiedzmy 50 i tak nie ma problemu , tak samo jesli 7900GS da Ci w czyms starszym 100 , to 8600GT moze dac 70 itd. Natomiast cena jest wazna , piszesz o komponentach. Nie waze czy kupisz za 500 , czy za 380. Dostajesz dokladnie te same czesci , ten sam laminat (of koz przez analogie) i uklady RLC... A co do braku problemow z 7xxx. No te sa , Twoj smiga ale zobacz ile osob psioczylo na Galaxy 7900 pod AGP jak i pod Expressa z pamieciami 1.4 oraz 1.2. Sam mam 1.2 7900GS-CM (i 8600GT) , dziala mi ok ale nie mowie ze problemu nie ma bo byl zglaszany.

 

Co do Radkow , widzac nowsze gry mowie : moglbyc hit , wyszedl niestety kit. Szkoda bo przy ich cenach bylyby swietna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd z brakiem pamięci w DX9 jest znany. Trzeba ustawic animację na LOW, resztę wtedy można na max i pamięci nie zabraknie na oficjalnych sterach.

Krzaczki w menu w DX10 zostały naprawione przez patch do gry. Niestety, nic więcej to nie daje. Podali, że pracują z ATI nad wydajnoscią w DX10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage kolejny raz spamujesz, temat jest o Radkach - ich wydajnosci i problemach, a nie kolejny raz o tym jak to NVIDIA sobie "swietnie" poradzila(notabene po mocnym OC) z 8600, ktorego wydajnosc bez 2 zdan jest zdecydowanie ponizej oczekiwan. Ceny sa swietne, ale tez nikt by nie zaplacil wiecej za 2600/8600 orientujac sie cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600GT też jest kijowy, bo w tej samej cenie można kupić 7900gs. A taki palit hd2600pro ma tą zaletę że jest dużo tańszy.

Pozatym dla ciekawskich, palit hd2600 w negliżu

http://img254.imageshack.us/img254/3579/33183016uw7.th.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/2507/96474152pr2.th.jpg

Tego stickera udało mi się prawie ściągnąć bez uszkodzenia. Tylko mały kawałek został na karcie. Jakby się

bardziej starać to odszedłby cały.

Mógłbyś może zmierzyć rozstaw otworów w kawadracie? Zapewne jest tam 53,5mm x 53,5mm ale wole się upewnić :wink:

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z benchmark.pl:

Firma AMD ma na głowie nie lada kłopot - musi sobie poradzić z zalewem zwracanych do naprawy kart Radeon. Wszystko zaczęło się, kiedy technicy firmy odkryli, że błąd w oprogramowaniu testującym chipy graficzne doprowadził do wypuszczenia na rynek pewnej ilości wadliwych kart serii HD 2400 oraz 2600. Uszkodzone układy trafiły między innymi do firm Asustek, MSI oraz Gigabyte....
ATi/AMD zaczyna mnie już lekko denerwować :wink: Ciekawe, czy Palit też otrzymał w prezencie partię uszkodzonych chipów. Uszkodzenie jest jednak na tyle małe, że można je naprawić przez specjalnie zmodyfikowany bios. Mimo wszystko takie wybraki nie powinny trafiać do produkcji.

Już miałem kupować HD2600 ale chyba się nadal wstrzymam. Może wkrótce ukażą się kolejne rewizje rdzenia, tym razem bez żadnych niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage kolejny raz spamujesz, temat jest o Radkach - ich wydajnosci i problemach, a nie kolejny raz o tym jak to NVIDIA sobie "swietnie" poradzila(notabene po mocnym OC) z 8600, ktorego wydajnosc bez 2 zdan jest zdecydowanie ponizej oczekiwan. Ceny sa swietne, ale tez nikt by nie zaplacil wiecej za 2600/8600 orientujac sie cokolwiek.

Wiekszego lola dzis nie czytalem. Moze zastanow sie co piszesz. To jest temat o Radku , ktory w focusowym tescie byl zestawiony z 8600GT i jako karte z podobnego pulapu cenowego bedzie pod tym katem rozpatrywany. Do tego jesli ktos mi pisze , ze 8600GT is bad , to tak samo z X1950P , 7900GS. Ale kategorycznie nie zestawisz Radka 2600 z tamtymi. Tak , zapewne znowu ktos przeczulony. A w temacie spamu..moder uzna to za spam , wykasuje , nie TY. Tyle. Zastanow sie tez nad tym : co to jest forum. Ma byc kolejny raz : Radek is bad , Radek to szmelc..Zreszta , zauwaz ze ja wyzej cos cytowalem , tamto moze zostac? A , to znaczy klub ATI czy jak? Jesli napisze tutaj : nVidia i 8600 to zlom , to juz nie jest spamem? Bez zartow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evil One - a nvidia sprzedawała uszkodzone gf6800, gdzie pure video nie działało. Zresztą każdy bardziej skomplikowany chip ma jakieś błędy, których nie da się uniknąć. Plus dla amd, że to poprawi a nie oleje :)

Edytowane przez aranwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...