Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Pytanie nie jest glupie i jest skierowane do osob ktore umieja na nie tresciwie odpowiedziec :)

Czyli tych co kupuja tansze i kreca :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zobaczylem testy Ati na tygodniku komputerowym,i wynika z nich ze te karty to dno totalne i metr mulu :?

 

Radeon 2600 8 punktów 8600GT 42 punktów

 

Wątpliwości chyba nikt nie ma, kto jest tutaj lepszy – GF 8600 GT dosłownie zmiażdżył Radeona HD 2600, uzyskując ponad 5-krotnie lepszy wynik. Po części na wynik GF’a zapracowali programiści sterowników Catalyst, ale to już znana historia.

 

 

Radeon HD 2600 PRO / XT konkurent GF’a 8600 GT?

Zdecydowanie nie! I trzeba to stanowczo powiedzieć, że Radeon HD 2600 PRO GDDR3 oraz Radeon HD 2600 XT są za słabe, by móc wygrać z konkurencją ze strony nVidii w postaci GF’a 8600 GT. Jeśli stać Cię na GF’a 8600 GT, to nie masz czego szukać wśród Radeonów HD 2600

 

cytaty z egieldy

 

Myslalem ze bedzie lepiej a tu takie cos,teraz juz wiem z kad taka niska cena tych kart :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu ze i tak nie kupie GF'a :)

Moze 7.9 nie ale 8.0 :D cos zrobia :|

A czy pr0 nie ma mniej shaderow ? ale jak aptrze to pr0 i XT ma 24

Z tego co widze potencjal OC XT jest marny ...

Wiec moze rzeczywiscie pr0 bedzie dobrym wyborem ale ... chyba ja sie nalezy wstrzymac ...

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moze i HD2600 jest slabszy od 8600GT, ale za to ma zdecydowanie lepszą jakoś obrazu ;) Mnie tam jego wydajnosc wystarczy, a jak sie kasa znajdzie to przejde na 2900XT :D

Ciezko mi cos mowic bo nie widzialem obrazu Radka , ale wiem , ze do serii 8 bylo tak , ze ATI dawalo obraz lepszy. Nadal tak jest? Bo ja na 8600 widze lepszy niz mialem zarowno na 7600 jak i 7900 oraz X1650P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi cos mowic bo nie widzialem obrazu Radka , ale wiem , ze do serii 8 bylo tak , ze ATI dawalo obraz lepszy. Nadal tak jest? Bo ja na 8600 widze lepszy niz mialem zarowno na 7600 jak i 7900 oraz X1650P.

Poprawę widzisz w 2D (okienkach) czy 3D (grach)? Jeśli 3D, to za to odpowiada lepsza jakość filtrowania anizo serii 8. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal tak jest:) Nie tylko z AA i AF ale i bez tego. Tekstury sa zdecydowanie bardziej wyraziste itp Nawet gdzies czytalem o tym w necie:) Przed kupnem 2600Xt moglem miec 8600GTS, a jednak postawilem na ATI choc wiedzialem ze slabsza. Dla mnei wieksze znaczenie ma jakosc obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Poprawę widzisz w 2D (okienkach) czy 3D (grach)? Jeśli 3D, to za to odpowiada lepsza jakość filtrowania anizo serii 8.

W grach , w pulpicie nie widzialem , nie przygladalem sie. Ale co do anizo...Nawet jesli to jest wylaczone?

 

Nadal tak jest:) Nie tylko z AA i AF ale i bez tego. Tekstury sa zdecydowanie bardziej wyraziste itp Nawet gdzies czytalem o tym w necie:) Przed kupnem 2600Xt moglem miec 8600GTS, a jednak postawilem na ATI choc wiedzialem ze slabsza. Dla mnei wieksze znaczenie ma jakosc obrazu

Ja czytalem ale o tym ,ze seria 8xxx ma to lepsze wlasnie niz Raki 2xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal tak jest:) Nie tylko z AA i AF ale i bez tego. Tekstury sa zdecydowanie bardziej wyraziste itp Nawet gdzies czytalem o tym w necie:) Przed kupnem 2600Xt moglem miec 8600GTS, a jednak postawilem na ATI choc wiedzialem ze slabsza. Dla mnei wieksze znaczenie ma jakosc obrazu

:lol2: :lol2:

mialem obie ,trzeba bylo brac 8600GT i OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i 2600xt jest wolniejsze ale jak sobie przypomne jakosc obrazu z Galaxy to mnie az rusza z krzesla, zreszta ja tylko czekam na drobne poprawki, bo ogolnie jestem zadowolony

TDU smiga w 1024x768 HDR u kumpla na 8600gt chodzi jakby wolniej

sytuacja Colin DIRT identyczna u niego jakby ciut mniej predkosci

no i jakosc 2D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i 2600xt jest wolniejsze ale jak sobie przypomne jakosc obrazu z Galaxy to mnie az rusza z krzesla, zreszta ja tylko czekam na drobne poprawki, bo ogolnie jestem zadowolony

TDU smiga w 1024x768 HDR u kumpla na 8600gt chodzi jakby wolniej

sytuacja Colin DIRT identyczna u niego jakby ciut mniej predkosci

no i jakosc 2D :D

Nie ma to jak efekt placebo co do wydajności. Karty w najgorszym wypadku w tych dwóch grach są porównywalne, a z pewnością Radeon nie jest szybszy. No chyba, że Ty kręcisz Radeona, a on nie kręci GF'a.

 

Co do jakości obrazu to wypowiem się później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem ale o tym ,ze seria 8xxx ma to lepsze wlasnie niz Raki 2xxx

Pojecie wzgledne z tym 'lepsze', faktem jest natomiast slabsza wydajnosc MSAA w Radkach(malo jednostek ROP), ale jakosc filtrowania AF jest identyczna miedzy GF8 i HD2k. Wlaczenie CFAA powoduje obnizenie ostrosci tekstur i to najczesciej sie wytyka nowym Radkom.

Rozwiazanie programowalnego wygladzania via shader to plus dla Radka, bo to wymagac bedzie DX10.1 i nie zdziw sie jak w GF9 zobaczysz podobne MSAA co teraz w Radkach. :D

Obraz 2D w pulpicie zawsze bylo lepsze u Radeona, ale to juz nie jest kwestia renderowania.

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojecie wzgledne z tym 'lepsze', faktem jest natomiast slabsza wydajnosc MSAA w Radkach(malo jednostek ROP), ale jakosc filtrowania AF jest identyczna miedzy GF8 i HD2k.

Rozwiazanie programowalnego wygladzania via shader to plus dla Radka, bo to wymagac bedzie DX10.1 i nie zdziw sie jak w GF9 zobaczysz podobne MSAA co teraz w Radkach. :D

Nie obraź się, ale bzdury pleciesz ;P

 

Mała ilość jednostek ROP (jeśli już w ogóle o takich może być mowa, bo tam są tylko render back ends) nie wpływa na wydajność AA w przypadku tych kart, bo to nie te jednostki wygładzają a właśnie shadery. ROPy nVidii GF8 a RBE ATi HD2000 mają wspólną ze sobą w zasadzie tylko jedną funkcję - "wypluwają" piksel do bufora ramki - oczywiścje jest to pewne uproszczenie, ale mało ilość ROP (RBE) nie ogranicza wydajności AA na tych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

TDU smiga w 1024x768 HDR u kumpla na 8600gt chodzi jakby wolniej

sytuacja Colin DIRT identyczna u niego jakby ciut mniej predkosci

no i jakosc 2D :D

Generalnie Radka nie mam ale nie powiem aby mi TDU lazil wolniej. Mozesz zrobic u niego FRAPS? Detale daj high , 1024x768 , no aa i no anizo , oraz brak HDR'a. Prosze o to bo znam wyniki dla 7600 gdy bawilem sie frapsem zaraz na samym poczatku tej gry (demo).

 

Co do Dirta to nie bardzo wieze , bo na high i cienie med ta gra w 1024x768 na 8600GT niekreconym popyla. Jakie macie procki(kumpel)?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Radka nie mam ale nie powiem aby mi TDU lazil wolniej. Mozesz zrobic u niego FRAPS? Detale daj high , 1024x768 , no aa i no anizo , oraz brak HDR'a. Prosze o to bo znam wyniki dla 7600 gdy bawilem sie frapsem zaraz na samym poczatku tej gry (demo).

U mnie w 1024x768 bez HDR, AA i AF TDU robi od 50-70FPS. Przewaznie ponad 60 leci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ma ktoś R HD2600PRO od palita przy płycie ABIT IP35-E??

Chodzi mi oto czy będzie śmigać od razu czy trzeba będzie jakieś biosy wgrywać i takie tam cyrki czynić bo czekam na paczkę z częściami a trochę mnie takie artykuły niepokoją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...