Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem krótko: obydwie firmy sobie w kulki lecą ;0.

ja to samo stwiewrdziłem w topicu o 8600, a dodajac to powiem ze mam w ***** amd i nv, :mur: co oni mysla ze kazdy kupi karty po ~300$?, to wlasnie segment mid jest najbardziej dochodowy w koncu.. ale jak widac mało ich to interesuje dlatego ja podziekuje i za swoje 600 zł kupuje psp-najwieksze hity i tak beda wydawane na te konsole i nie bede sie martwic ze mam za slaba grafike :mur: ( a w crysis pogram na 7600 2 gb ram i c2d wiec te low med[ze wzgl na grafike] w 10x7 jakos pociagnie w koncu na med detalach w wielu nowszych grach mam czesto wiecej jak 50-60 fps.. :wink: ) Edytowane przez Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mariusz

 

W Crysis zagrasz sobie na kartach 7xxx ( DX9 ) jak gra bedzie działać wogóle na tym DX , jak nie nie zadziała to może być problem .

 

Wtedy pozostaje kupno jakieś karty 8xxx ( mam nadzieję że 8800 GTS 320 MB stanieje na tyle że wyprze 8600 ) .

 

Póki co to jedni i drudzy zapaskudzili sobie papiery , NV ma jeszcze karty 7xxx i 8800xxx , ATi jak narazie ma g**** .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

W Crysis zagrasz sobie na kartach 7xxx ( DX9 ) jak gra bedzie działać wogóle na tym DX , jak nie nie zadziała to może być problem

[...]

jak moze nie dzialac jak nawet byl niedawno filmik pokazujacy roznice miedzy dx 9 a 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: o good WTF :angry: nowa generacja a praktycznie sie uwstecznia jeszcze długo 7900 albo x1950 pro będzie lepszą propozycją , a za rok jak wejdzie DX10 tak naprawde a nie na papierze to już beda nowe karty

po wypuszczeniu serii 8600 byłem w szoku a teraz jak wyniki sie potwierdzą to chyba osobiście pogratuluje głupoty AMD <_< e szkoda gadać

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dodajac to powiem ze mam w ***** amd i nv, :mur: co oni mysla ze kazdy kupi karty po ~300$

Mysle żę Anglik,Francuz,Niemiec,Holender, i mógłbym jeszcze wiele tak wymieniac dla nich te 300$ to nic.wiecie ile zarabia spawacz holenderski 30 euro na godzine czyli dzien jego pracy i może sobie kupic taką karte.ATI i NVIDIA jak widać mają w d.....e biedne kraje do ktorych polska niestety dalej sie zalicza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

A miała być Rewolucja cenowa phi... ATI nie ma najmocniejszego high endu nie ma też mocnego mid endu ATI dało pup* na całej linii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja no to sie zdeka zalamalem ale bez kitu kto gra z 4xAA :) na karcie mid:)

nie powinno byc tak zle - gf'a nie kupie chyba a na Ati za 2 tygodnie zobacze jakie ceny :)

jak dopracuja stery , gry wyjda na dx 10 to moze te karty cos pokaza

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

tja no to sie zdeka zalamalem ale bez kitu kto gra z 4xAA :) na karcie mid:)

nie powinno byc tak zle - gf'a nie kupie chyba a na Ati za 2 tygodnie zobacze jakie ceny :)

jak dopracuja stery , gry wyjda na dx 10 to moze te karty cos pokaza

Ci z 1950XT i 7900GS sobie grają :lol2: DX10? Do oglądania fotek rozumiem? Miałem 8600GT i DX10 w nim to jak spojler w kaszlaku tylko dla ozdoby bo w Lost Planet jak się nie ustawi to tnie to na tym wynalazku ATI będzie jeszcze gorzej. Nie wiem karta chyba dla pomylonych fanboyi ATI i tyle każdy inny jak będzie chciał DX10 w mid endzie to kupi 8600GT a Ci co wolą wydajność 7900gs lub 1950XT. Nie wiem jak bardzo trzeba kochać ATI by kupić 2600XT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, powoli dochodzę do wniosku, że granie w DX10 na 8600GT lub 2600XT jest bez sensu (pokaz slajdów) i dopiero nowe, 55 nm karty mogą cos tu zmienić (lub jakies nowe od nVidii). A na droższe mnie nie stać, wiięc kupie sobie coś wydajnego do DX9 i poczekam te pół roku, i dopiero jak będzie duzo gier (kilkanaście) to to będzie mialo sens. Apropo : mapa drogowa GPU AMD klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci z 1950XT i 7900GS sobie grają laugh.gif DX10? Do oglądania fotek rozumiem? Miałem 8600GT i DX10 w nim to jak spojler w kaszlaku tylko dla ozdoby bo w Lost Planet jak się nie ustawi to tnie to na tym wynalazku ATI będzie jeszcze gorzej. Nie wiem karta chyba dla pomylonych fanboyi ATI i tyle każdy inny jak będzie chciał DX10 w mid endzie to kupi 8600GT a Ci co wolą wydajność 7900gs lub 1950XT. Nie wiem jak bardzo trzeba kochać ATI by kupić 2600XT icon_wink3.gif

NO dobrze a moze powiesz na czym grales ?:)

Bo gry do ktorych wyszedl patch w postaci obslugi dx 10 i granie w chorendalnych rozdzielczosciach 1900x1050 na karcie za 550 zł jest moim zdaniem przerostem formy nad trescia - mysle ze taki 2600xt powinien wystarczyc do grania w 1280x1024 na high/medium i 2x AA swoja droga ciekaw jestem jak wyjdzie demo o ile wyjdzie Crysisa :)

 

PS: No ale w koncu nie wiadomo czy ten 2600xt bedzie dorownywal wydajnoscia do X1950pro w dx9 czy nie ?:P

Ten 8600GT jest poworownywalny z tego co patrzylem :) - jednak sie wstrzymuje z zakupem do czasu az 2600xt wyjda i pokaza sie wreszcie jakies wiarygodne testy ...

Ale tak jak ktorys z uzytkownikow powiedzial segment mid-end w tym roku jest jakis taki niewydazony .... nie wiadomo zabardzo co kupic w koncu wynika z tego ze trzeba 1400 zł wywalic i wziac 2900xt i miec swiety spokoj :)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

NO dobrze a moze powiesz na czym grales ?:)

Bo gry do ktorych wyszedl patch w postaci obslugi dx 10 i granie w chorendalnych rozdzielczosciach 1900x1050 na karcie za 550 zł jest moim zdaniem przerostem formy nad trescia - mysle ze taki 2600xt powinien wystarczyc do grania w 1280x1024 na high/medium i 2x AA swoja droga ciekaw jestem jak wyjdzie demo o ile wyjdzie Crysisa :)

 

PS: No ale w koncu nie wiadomo czy ten 2600xt bedzie dorownywal wydajnoscia do X1950pro w dx9 czy nie ?:P

Ten 8600GT jest poworownywalny z tego co patrzylem :) - jednak sie wstrzymuje z zakupem do czasu az 2600xt wyjda i pokaza sie wreszcie jakies wiarygodne testy ...

Ale tak jak ktorys z uzytkownikow powiedzial segment mid-end w tym roku jest jakis taki niewydazony .... nie wiadomo zabardzo co kupic w koncu wynika z tego ze trzeba 1400 zł wywalic i wziac 2900xt i miec swiety spokoj :)

Sprobuj pograć chociaż w 1280x960 bez AA w Lost Planet w DX10 na 8600GT :lol: Na LOW można już jako tako pograć w Lost Planet ale 7900GS i 1950XT w DX9 spisują się lepiej od 8600GT :lol2: Z resztą jak przydatny jest DX10 przy tak mizernej wydajności sam sobie zobacz http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=414&...ctr_str_numer=2

Taki jeszcze słabszy 2600XT to się nadaje na bryloczek dla fanboyi ja bym tego do kompa nie włożył. Lepiej już kupić 8800GTS 320MB lub coś porządnego pod DX9 za rok i tak DX 10.1 już będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj pograć chociaż w 1280x960 bez AA w Lost Planet w DX10 na 8600GT :lol: Na LOW można już jako tako pograć w Lost Planet ale 7900GS i 1950XT w DX9 spisują się lepiej od 8600GT :lol2: Z resztą jak przydatny jest DX10 przy tak mizernej wydajności sam sobie zobacz http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=414&...ctr_str_numer=2

Taki jeszcze słabszy 2600XT to się nadaje na bryloczek dla fanboyi ja bym tego do kompa nie włożył. Lepiej już kupić 8800GTS 320MB lub coś porządnego pod DX9 za rok i tak DX 10.1 już będzie.

Gadasz glupoty :mur: :mur: Popatrz i dziw sie

1280x720 DX10

Ustawienia Galaxy GE 630/1000

Snow 33

Cave 45

Mod 865/1010

Snow 40

Cave 54

 

7900gs 655/1690 HDR-Low nieda sie ustawic Medium

 

Dx9

Snow 38

Cave 39

 

Ustawienia default w grze

Anti-None

HDR-Medium

Texture Fillter Aniso 4X

Texture Res-Medium

Model Quality-High

Shadows Quality-Low

Shadow Resolution-Default

Motion Blur Quality-Low

Effect Resolution-Hihg

Effect Quality-High

Effect Volume-Medium

7900gs lepiej nie spisuje sie w tej grze,tak samo jak w nowym Colinie

 

A jeszcze test na in4 robiony na starych sterach 158.18 :mur: :lol2: 158.24 byly do LOSTA :D

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Test robiony na tym samym procu? Z resztą ja miałem w rękach 8600GT bez OC a GE po OC vs GT bez OC to "drobna" różnica :wink: No i skąd to oburzenie posiadaczu 8600 :lol:

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj pograć chociaż w 1280x960 bez AA w Lost Planet w DX10 na 8600GT :lol: Na LOW można już jako tako pograć w Lost Planet ale 7900GS i 1950XT w DX9 spisują się lepiej od 8600GT :

 

chyba w twojej wyobrażnie niedługo sie okaze że GF 7900GS w kazdej nowej grze jest wydajniejszy od 8600GT co jest bujda.

 

TDU,Carbon,Oblivion,Lost Planet,S.T.A.L.K.E.R,Colin Dirt,jakos tu 8600GT kopie GF 7900GS i co ty na to :wink:Na dzisiejsze gry wydajniejszy jest 8600GT ,bo co mi z wiekszej wydajnosci GF 7900GS w DOOM 3,PREY skoro 8600GT mi tą płynnosc zapewni,oczywiscie są wyjatki np Quke 4,wiec dla mnie zakup GF 7900GS nie trzyma sie kupy i nie ma sensu nawet za te 400zł bo za tyle to ja mam 8600GT Palit.Ba nawet gdyby 8600GT nie miał DX10 na papierze to i tak jest lepszym wyborem :)

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

chyba w twojej wyobrażnie niedługo sie okaze że GF 7900GS w kazdej nowej grze jest wydajniejszy od 8600GT co jest bujda.

 

TDU,Carbon,Oblivion,Lost Planet,S.T.A.L.K.E.R,Colin Dirt,jakos tu 8600GT kopie GF 7900GS i co ty na to :wink:Na dzisiejsze gry wydajniejszy jest 8600GT ,bo co mi z wiekszej wydajnosci GF 7900GS w DOOM 3,PREY skoro 8600GT mi tą płynnosc zapewni,oczywiscie są wyjatki np Quke 4,wiec dla mnie zakup GF 7900GS nie trzyma sie kupy i nie ma sensu nawet za te 400zł bo za tyle to ja mam 8600GT Palit.Ba nawet gdyby 8600GT nie miał DX10 na papierze to i tak jest lepszym wyborem :)

Co nie zmienia faktu, że 2600XT ( nazwa tematu chyba mówi coś ) który jest słabszy od 8600GT i 7900GS to gó** którego nie polecam kupować ? Mówię wyrażnie zamiast 2600XT już lepiej 8600GT lub 7900GS a jak ktoś chce 2600XT kupić dla DX10 to niech weźmie pod uwagę, że by zobaczyć piękno DX10 nie starczy mu mocy i gra będzie sie ciąć.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test robiony na tym samym procu? Z resztą ja miałem w rękach 8600GT bez OC a GE po OC vs GT bez OC to "drobna" różnica :wink: No i skąd to oburzenie posiadaczu 8600 :lol:

Jak jestes autorem tesu to gratuluje skrzanienia go,nawet stery zle pod 8600 158.18 :mur: :lol2:

LOST PLANET byly dedykowane 158.24 skok wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Jak jestes autorem tesu to gratuluje skrzanienia go,nawet stery zle pod 8600 158.18 :mur: :lol2:

LOST PLANET byly dedykowane 158.24 skok wydajnosci

napisz to do nich a nie do mnie oburzony posiadaczu 8600 :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz to do nich a nie do mnie oburzony posiadaczu 8600 :x

No to czego piszesz jak bys robil ten test :lol2:

"

Test robiony na tym samym procu? Z resztą ja miałem w rękach 8600GT bez OC a GE po OC vs GT bez OC to "drobna" różnica "

Obuzony niejestem tylko ci uswiadomilem ze bzdury piszez

Koniec offa wracamy do tematu :D

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

No to czego piszesz jak bys robil ten test :lol2:

"

Test robiony na tym samym procu? Z resztą ja miałem w rękach 8600GT bez OC a GE po OC vs GT bez OC to "drobna" różnica "

Obuzony niejestem tylko ci uswiadomilem ze bzdury piszez

Koniec offa wracamy do tematu :D

bo wyobraź sobie miałem w domu 8600GT Leadteka oraz Galaxy Coolermastera obie karty bez OC. I tak nie można było zobaczyć możliwości DX10 za to w DX9 dało się grać ale w DX9 7900GS miał więcej fps :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniki pisane strikte pod dx10 z mozliwoscia uzycia efektow dx9 powinny smigac dobrze na 8600/2600, a na 7900/19xx nie koniecznie osobna kwestia jaka byla poruszona wyzej to sterowniki... pewnie za pol roku dopiero sie przekonamy co te karty oferuja i pragen zwrocic uwage na pojemnosc pamieci kart 8600gt 512 jest taniszy od x19xx czy 7900gs z 512 mb na pokladzie wiec odpowiedzcie sobie sami co sie bardziej oplaca teoretycznie wiecej fps w obecnych popularnych grach czy brak efektu rwania animacji, i prawdopodobnie wieksza wydajnosc w przyszluch grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pół roku to ja sobie kupie już coś z nowej generacji i będę gwizdał na ten aktualny rynek średni. Tak sobie myśle, że kupie 6800 GT, bo na allegro tanio chodzi. No chyba ze cud sie stanie i 2600XT skalkulują na około 450 zł i będzie mieć wydajność nieco wyższą niż 8600GT, wtedy to kupie, bo to już będzie opłacalne. Zastanawiam sie nad sensem 512 MB ramu w kartach tej klasy, robił ktoś testy gdzieś? np taki 7600 GT 256 vs 512 MB Ramu, albo coś podobnego, bo taki stalker to ramu potrzebuje i to duzo, hmm.... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na przyklad Beta World IN Conflict ktora gralem darlo mi komunikat ze vram overloaded ale gra chodzila dalej i pisale overloaded (200mb ) czyli takie 512mb na kartach jest spoko potrzeba do zaladowania textur w dx 10 zreszta gralem na dx 9 wiec tez brakllo :) te 256 to min a 512mb to akurat to co bedzie potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na przyklad Beta World IN Conflict ktora gralem darlo mi komunikat ze vram overloaded ale gra chodzila dalej i pisale overloaded (200mb ) czyli takie 512mb na kartach jest spoko potrzeba do zaladowania textur w dx 10 zreszta gralem na dx 9 wiec tez brakllo :) te 256 to min a 512mb to akurat to co bedzie potrzebne :)

i tu masz rację do grania pod DX10 z dużą rozdziałką textur , nawet średnią 256 to zamało 512 mile widziane na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku ale 2400 to crap. To chyba nawet jest gorsze ( w sensie czasu w ktorym wychodzi) od nieslawnego 1300.

Dokladnie wyszlo to o czym wszyscy mowili. Cala seria x2xx jest nieudana. Lifting bedzie juz za pol roku. szkoda tylko ze segment mid jest tak niemolosiernie skopany przez Ati. Ci co ganili 8600 po premierze, w zestawieniu z "nowym" kastratem Ati teraz, mowia ze to calkiem neizla przyszlosciowa karta :) No nie wiem jakie ceny jeszcze beda ale podejrzewam ze i one nie uratuja tej serii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty A.D.2007 od AMD/ATi to zupelne padaki, chyba tylko pies z kulasem sie na nie pokusi - totalna klapa, jeszcze tak dalej to przywroca monopol NVIDIA i koniec z wydajnym graniem PC. 2600XT ddr4 na GTSa i XT ddr3 na GT beda sie wlec za slabiutkim w tym roku mainstreamem NVIDII, choc rdzenie sa ogromne ~400mln tranzystorow i gorace - brawo ATi za kolejne wpadki.

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...