Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chociaż dobrze że ATI daje DDR4, lepiej niż w NVIDII :damage_wall:

Co ci daje DDR4 nic , tylko troszeczke prądu mniej , troche wyższe zegary ale timingi wyzsze , do tych kastratów stykly by DDR3 a i taniej by było , to zwykly chwyt marketingowy i nic vięcej , do obecnych GPu w zupelności styka DDR3 , magistrala 512 to też marketing dla 2900 nic więcej , skoro GPU nie jest w stanie przetwozyc tych danych w tak szybkim czasie to poza ładnymi napisami nic nam to nie daje......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa te nowe ati... Oj zaliczyli wpadke w tym tym roku. Najpierw przechwalki jaki to r600 nie bedzie super a tu zonk, teraz jeszcze spierdzielili mid.

Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to nie ma roznicy czy kupisz GE za 570 zl czy Palita 8600GT za 395 zl

 

roznia sie tylko pamieciami, ktore ch*ja daja (1600-1800 spokojnie styknie)

 

rdzen w obu przypadkach zrobi ok. 700 bez modow, czyli wydajnosc i tak bedzie lepsza niz 8600GTS

 

 

tu masz test 8600GE i Palita za ~400 zl - http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3000

 

a tu test jeszcze samych Palitow (zwyklego i Sonic) - http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2954

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tak powiedziec

 

porownujac np. 8600GE 650/2000 z Palitem 700/1800 to Palit bedzie lepszy

ponieważ szyna pamięci to tylko 128bit i ma swoje granice, wiec wyższe taktowanie rdzenia przekłada sie na lepsze wyniki.

 

co do tematu

ogólnie Ati dało du.py z cała nowa seria kart HD 2xxx

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ szyna pamięci to tylko 128bit i ma swoje granice, wiec wyższe taktowanie rdzenia przekłada sie na lepsze wyniki.

 

co do tematu

ogólnie Ati dało du.py z cała nowa seria kart HD 2xxx

Masz rację te karty są z góry skazane na porażkę 128 bit to niestety dla obecnych gier za mało , i kręcenie pamięci nic tu praktycznie nie daje - szyna za wolna , paranoją jest to że nie ma przedziału 256 , tylko albo 128 i 512 gdzie 128 to za malo a 512 za dużo dla R600 ....to jest poprostu śmieszne , dlatego nie pojmuje czemu nie wypuścili seri 2600 z 256 szyną wtedy może by 8600 po dupsku dostało , a tak to nic z tego nie będzie i jak ktoś chce w miare komfortowo popykać na nowych kartach to 1000 ---->> .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja nawet ostatnio mam takie dziwne myśli typu 7900GT, choć zielonych nigdy nie lubiłem, ale czy AMD daje mi wybór? No nic, poczekam jeszcze na 2600, choć pewnie to będzie niewypał.

Ja rowniez czekam na premiere 2600 :) i oficjalnej specyfikacji :)

Ale tak jak tu przedmowca wposmnial pewnie 128 bit - wiec teraz sie musze zaprzec i cos wziac 256 bit - z drugiej strony zastanawiam sie nad kupen x1950pro nowego/uzywanego ktory jest niezly no ale te dx10 ...

Nie wiem - czesc z uzytkownikwo teog forum przeszlo juz na 8600GT ale czy dobrze ... narazie sie wstrzymuje na tym co mam da sie pograc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie DX10 to sensowne jest od 8800GTS 320, i rozum podpowiada żeby brać coś dobrego DX9, tyle że boje się że okaże się, że taki 8600GT lub 2600XT uciągnie jednak Crysis, bo gra będzie zoptymalizowana, a wtedy sie zachlastam, że nie mam nowych efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w tym roku klasa średnia się nie udała i trzeba ponad 1k wyciągnąc na grafe zeby cos dobrego kupic.

2600XT zabija nie tylko wąska szyna pamieci, ale rowniez 4tmu tozto wola o pomste do nieba <_<

Dobry midend to by było 12tmu/rop jakies 64shadery i 256bit szyna pamieci ;) ale to tylko takie marzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(HiS @ 19 cze 2007, 20:20) *

 

ponieważ szyna pamięci to tylko 128bit i ma swoje granice, wiec wyższe taktowanie rdzenia przekłada sie na lepsze wyniki.

 

co do tematu

ogólnie Ati dało du.py z cała nowa seria kart HD 2xxx

Masz rację te karty są z góry skazane na porażkę 128 bit to niestety dla obecnych gier za mało , i kręcenie pamięci nic tu praktycznie nie daje - szyna za wolna

Hmm, chyba się mylicie. Szerokość szyny pamięci nie jest przeszkodą, bo karty są tak wykastrowane, że nie potrafią wykorzystać nawet tej przepustowości jaką zapewnia 128 bit. Doskonale widać to na przykładzie Gf8500GT (test). 8500GE taktowany na 650(1650)/1660 nie był wstanie przegonić, a często dostawał baty od MSI 8500GT taktowanego 780(1782)/910. Różnica w przepustowości pamięci jest ogromna, a wydajność jest wręcz niższa. To samo tyczy się 8600 GT/GTS i niestety tak samo zapewne będzie z 2600XT. Bida z nędzą w tym roku :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dollarshops.eu/index.php/cPath/...348e8ccafac7d3b

Do wyboru do koloru , czyli radeony x2400 i x2600 od Jetway.

 

Edit:

 

X2600xt Preview

 

Cóż ta karta to niezły gniot.

masz rację , to jest chore że ludzie nie mogą sobie kupić karty za 500-600 pln aby w miare komfortowo pograć w gry....nowe tytuły zabijają grafy za 1,5 - 2 K a na kartach za 500 można sobie galerie pooglądać , 8600 gniot 2600 też i żadnej perspektywy na poprawę sytuacji na przyszłość , do tego bzdety o DX 10 na tych kartach....one się nadają do DX 10 jak ....... no chyba że pulpit w następcy visty będzie pod DX10 to może pociągną ..bez przycinek. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację , to jest chore że ludzie nie mogą sobie kupić karty za 500-600 pln aby w miare komfortowo pograć w gry....

ja tam mam 8600GT podkreconego i jakos w miare komfortowo gram we wszystkie tytułu więc to co piszesz jest nieprawda. a co do Radeon Hd 2600 XT/Pro można podsumować tak :lol2: :lol2:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600xt 512mb ddr4 740zł

:lol2: :blink: :lol2: Nie no premiera powinna być 1 kwietnia! Az nie mogę uwierzyc że mozna prowadzić tak nieudlona polityke cenową. Przecież AMD słyneło z rozsądnych cen, a teraz wbija sobie nóż .. nie nóż ... świder w plecy :| Bye Bye mid end - zajrzę do świnki skarbonki czy mi na 8800GTS dorzuci :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dałem link do sklepu , więc na oko 2600xt 256mb - 420zł , 2600xt 512mb ddr3 -630zł , 2600xt 512mb ddr4 740zł

Ceny pewnie szybko spadną, 8600GT kosztuje dziś równe 400 zł, a zaczynał z ceną prawie o stówke wiekszą. Jeżeli te ceny, co piszesz, będą prawdziwe, to taki XT z 256MB o wydajności (bez O/C) pomiędzy GT a GTS stanowi już miłą propozycje, a mam nadzieje, że ktoś się pokusi o wypuszczenie karty po jak najniższych kosztach, bez gierek i dodatkowych pierdułek. Jeżeli więc XT 256 okaże się szybsze od GT, to przy cenie 420 zł i dobrym potenciale O/C będzie już mógł podjąc walkę z najtańszym 7900GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 2600XT jest wolniejsze niż podstawowe 8600GT. Po co komu wydawać kasę podobną, albo nawet mniejszą- stówka w tą czy w tą nie robi żadnej różnicy. A w notebookach pewnie tej karty i tak nie uświadczymy za szybko :| A no właśnie- kończę z upgrade PC (mimo, że jeszcze lutym konfigurowałem sprzęt tak, żeby można było jak najmnijeszymi stratami wymienić procka i dokupić k. grafiki) i - nie opłaca się i wkońcu po 3 latach czekania doczekałem notebooków z możliwością praktycznie dowolnej konfiguracji w dobrej cenie :)

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie...w DX10 pazurki pokaże... :lol2:

Haha... GF3 miał obsługiwać DOOM3 na maxa... weźcie nie dobijajcie fanów czerwonych :P ja czekam na testy w Tygodniku Komputerowym, kto jak kto, ale oni potrafią obiektywnie testować. Przed oficjalnymi testami to w sumie każdy może być Fake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha... GF3 miał obsługiwać DOOM3 na maxa... weźcie nie dobijajcie fanów czerwonych :P ja czekam na testy w Tygodniku Komputerowym, kto jak kto, ale oni potrafią obiektywnie testować. Przed oficjalnymi testami to w sumie każdy może być Fake.

dokładnie nie ma co gdybać , tylko trzeba na testy czekać...... i wtedy się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...