Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Tygodnik Komputerowy , aha ... nie no jasne wszystkie portale w sieci uwzięły sie na szmelc od Ati i jada po ich produktach ile wlezie ... wystarcza mi testy 2900XT ... bo jeśli 2900 jest bardzo słaba karta jak na proponowana cenę to co powiedzieć o 2600/2400 , karta do starszych gier ?

szkoda nawet tych 400zł , co za przyjemność grac w detalach najniższych z możliwych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testow

Nie rozumiem tego dlaczego rozne portale biora np karte mid end

i daja jej rozdzialke 1600x1200 i sie dziwia ze ma 5 fps?

a czy nie mozna pokazac ludziom testow w 1280x1024 i medium , aax2 ?

Wtedy by to mialo sens a nie jak teraz patrzylem test na jednym z portali (8500GE) coz mi z tego ze on 1600 iles tam ma te 10 fps mam sie domyslac ile bedzie mial w rozsadnych jak przystalo na taka karte fpsow...

Jezeli 2600xt bedzie kosztowal 400 zł to sie zastanowie - bo tak to nie wiem wygrac w totka i 2900:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się z tobą zgadzam, karty segmentu mid są do gry w niskich rozdziałkach, max 1280x1024, do wyższych trza brać tańsze modele segmentu HighEnd, (8800GTS320), w ogóle brakuje czegoś pomiędzy, czegoś jak 7900GS w serii 7xxx. Jaka jest oficjalna data premiery rodziny 2400 i 2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, 400 zł za 2600XT, to jest to, w co będę celował! Tylko szkoda, że za 256 RAMU więcej trzeba dopłacić 200 zł. Teraz czekam na testy, oby było porównywalnie do 8600GT :D

400zł za takiego gniota podziekuje 8600GT mozna miec za 390zł a jest i bedzie wydajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając sam sobie sam na pytanie "kiedy" odwołałem się do newsa na PCLabie datowany na 8 czerwca:

W przyszłym tygodniu AMD rozpocznie dostawy układów RV630 i RV610 do producentów kart graficznych.

(...) Jak deklarują producenci, pierwsze karty z nowymi układami AMD będą zdolni wyprodukować w przeciągu tygodnia od otrzymania dostawy GPU. (...)

Więc z tego co policzyłem, od poniedziałku powinno to być w sklepach, ciekawe jak będzie z dostępnością i czy faktycznie premiera będzie już za kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się z tobą zgadzam, karty segmentu mid są do gry w niskich rozdziałkach, max 1280x1024, do wyższych trza brać tańsze modele segmentu HighEnd, (8800GTS320), w ogóle brakuje czegoś pomiędzy, czegoś jak 7900GS w serii 7xxx. Jaka jest oficjalna data premiery rodziny 2400 i 2600?

2x8600GT+oc 680/850 =798zl mid czesto gesto wyprzedza 8800GTS 320 600 (1440) / 950

url=http://www.fotosik.pl]Dołączona grafika[/url]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

8600 testowane na slabszym prcku 3ghz a reszta 3.5.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jeżeli więc XT 256 okaże się szybsze od GT, to przy cenie 420 zł i dobrym potenciale O/C będzie już mógł podjąc walkę z najtańszym 7900GS.

Jesli sie nie myle , to nie podejmie walki. Tak samo pisano , gdy debatowano o tanszym 7900GS , z taktami 540/1400 a Palitem 8600GT. I jak wyszlo? Tak , ze ci ktorzy kupili 7900 nie sa zadowoleni , oc jest losowe , karta sie grzeje , na defie potrafi robic zonki. A jesli ten Radek ma miec serio 4tmu...to chyba dostaniemy "Vista Ready DX10 Ready Radeon X1300" :-P :lol2:

 

 

Tygodnik Komputerowy , aha ... nie no jasne wszystkie portale w sieci uwzięły sie na szmelc od Ati i jada po ich produktach ile wlezie ... wystarcza mi testy 2900XT ... bo jeśli 2900 jest bardzo słaba karta jak na proponowana cenę to co powiedzieć o 2600/2400 , karta do starszych gier ?

szkoda nawet tych 400zł , co za przyjemność grac w detalach najniższych z możliwych

Wiesz , z Egielda jest tak , ze oni nie testuja w Time Demo a normalnie w grach , wiec to u nich masz rzeczywisty obraz.

 

Pragne zauwazyc ze 8600gt na poczatku tez za takiego 'gniota' byl uwazany. Jak jest teraz to chyba wiemy ;)

Wlasnie , sam bylem przeciwny ale mialem pewne obawy przed tanszym 7900. Okazalo sie , ze mialem sluszne zastrzezenia.

 

 

 

 

Chris

 

Powiesz jak takie wykresy sie klepie? Uzywam OO...sama opcja :-P Dzieks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pacz....

 

http://www.benchmark.pl/i.html?/artykuly/t...R/strona-1.html

 

i zobacz sobie jak 8600gt lepsza jest od 7900gs, dwa ja mam His 1950 Pro agp z 512 Mb więc wiecej jak tamta 1950 Pro z 256 Mb, a wcale ona nie taka zła bo lepsza nawet od 8600Gt, fakt to tylko z jednej gry testy ale ona jest wymagajaca jesli chodzi o texturing i oddaje mozliwości kart, so......?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

no to pacz....

 

http://www.benchmark.pl/i.html?/artykuly/t...R/strona-1.html

 

i zobacz sobie jak 8600gt lepsza jest od 7900gs, dwa ja mam His 1950 Pro agp z 512 Mb więc wiecej jak tamta 1950 Pro z 256 Mb, a wcale ona nie taka zła bo lepsza nawet od 8600Gt, fakt to tylko z jednej gry testy ale ona jest wymagajaca jesli chodzi o texturing i oddaje mozliwości kart, so......?

No to patrz <_<

 

Benczmarka nie czytam i chyba kazdy z Was wie czemu...

 

Wiecej w temacie o 8600 na Egieldzie napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Stalkerze, przynajmniej dla mojej grafy, są bliższe prawdy. W przeciwieństwie do tych na e-giełdzie :P

Bo nieznasz dokladnej lokalizacji testu dlatego,mapy i miejsca sa wymagajace i niebedziesz w stanie porownac bez wiedzy tego.

Wyniki egieldy sa jak najbardziej prawdziwe,sprawdzilem :lol: dostalem saves i metode testu dla wlasnych potrzeb.

Dlatego twoje wyniki i odczucia sa mylne do porownania testu z Egieldy. :icon_exclaim:

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w otwartej przestrzeni to masz rację. Mogą być różnice w wynikach.

Ale w barze, tej małej salce, co to bumpmapping katuje grafę, mogę ci sprzedać screeny z frapsa z każdego kąta i będzie plus minus 50fps przy 1280x1024 i wszyskim na max. Na e-giełdzie jest dużo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w otwartej przestrzeni to masz rację. Mogą być różnice w wynikach.

Ale w barze, tej małej salce, co to bumpmapping katuje grafę, mogę ci sprzedać screeny z frapsa z każdego kąta i będzie plus minus 50fps przy 1280x1024 i wszyskim na max. Na e-giełdzie jest dużo mniej.

Nieznasz dokladnych procedur i niebedziesz w stanie .Zrozum wkoncu i uwiez.

Mozesz miec juz inne stery,dokladnych ustawien nieznasz itd itd.

JA NIEZNAJAC TEZ MIALEM WIEKSZE FPS.

Ta mala scenka w roznych miejscach ma duzy rozrzut fps :D Jak ci mowilem wyzej niebedziesz wstanie porownac bez wiedzy procedury!!!!

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie nawet sam Kononowicz, zależy od stopnia optymalizacji gry, myślę, że raczej o graniu w max detalach możemy zapomnieć, ale liczę, że w 1280x1024 w medium da się pograć. Patrząc na CoH DX10, należy się zastanowić, czy optymalizacja jest skopana, czy DX10 jest bardziej wymagający od DX9 (nieproporcionalnie do uzyskanych efektów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie chodzi o dx10 , po większość gier pod vistą działa o około 20-25% wolniej. Nowe stery dużo nie poprawiają , to oznacza , że z tą vistą jest coś nie tak. Także to super przyspieszenie po dx10 to był marketing jak się patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie chodzi o dx10 , po większość gier pod vistą działa o około 20-25% wolniej. Nowe stery dużo nie poprawiają , to oznacza , że z tą vistą jest coś nie tak. Także to super przyspieszenie po dx10 to był marketing jak się patrzy.

To nie z Vista tylko stery sa tytuly co szybciej dzialaja na Viscie niz na XP

COH bez patch dx10,FEAR,OBEK

Minelo ponad 6 miesiecy a tu nadal niema pelnowartosciowych sterow,przez to SLI DX10 niemozna przetestowac. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze testy 2600

Kilka gierek ,marki itp..

[ciach!]a no comments

ja piernicze ale padlina, po co takie cos w ogole wydaja z taka wydajnoscia...

Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...