Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym tescie z PC lab bije odrazu w oczy to

ForceWare 158.22 :mur: :mur:

Panowie niewiedza ze 158.27 wprowadzily skok 5-40% w grach nie markach :mur:

Moze dokleili tylko wyniki radka do poprzednich wykresow <_<

A tu sa nastepne 162.15 nastepne 5-10% w stosunku do 158.27 :lol2:

Caly test mozna o kant H bardzo ale to bardzo zle skonfigurowany(dobor sterownikow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plusy:

+ karta bardzo chlodna (widac 65nm ogranicza straty energii a nie jej pobor)

To co napisałeś , to niezła głupota. To na co się wydziela energia jak nie na ciepło?

 

 

Wg testow na pclab uwazam ze nie jest tragicznie ;)

Testy na pclabie jak zawsze mało mają wspólnego z rzeczywistością , to samo było z R600.

 

Następna recenzja

 

http://www.guru3d.com/article/Videocards/440/1/

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(radiergummi @ 28 cze 2007, 10:14) *

 

plusy:

+ karta bardzo chlodna (widac 65nm ogranicza straty energii a nie jej pobor)

To co napisałeś , to niezła głupota. To na co się wydziela energia jak nie na ciepło?

 

Nie obraź się Sideband, chyba nie wiesz co piszesz albo nie zrozumiałeś co chciał powiedzieć Radiergummi :) . Mniej energii ucieka z tranzystorów i wydziela się w postaci ciepła. Zawsze jakaś część energii zmieni się na ciepło czy inne rodzaje energii i są to straty, nie da się ich wyeliminować, ale da się zminimalizować. Mówi o tym sprawność - stosunek pracy uzyskanej do pracy włożonej :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gpu , cpu mają bardzo małą sprawność(nie możesz tego rozpatrywać jak silnik czy wzmacniacz) , prawie wszystko idzie na ciepło , więc nie kombinuj jak koń na wrotkach :wink: . No chyba , że zapodali mało sprawny układ zasilający gpu , co jest bardzo mało możliwe(zawsze jest impulsowy). Poza tym radeon ma więcej tranzystorów , do tego może ten proces nie jest taki super dopracowany jak było w przypadku 65nm dla cpu od AMD.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeszcze żaden program nie rozpoznaje tych kart, wyjdą nowe stery i nowe wersje np Rivatuner i będzie dobrze, przecież 65 nm nie może się zmarnować :)

Wątpie, 800MHz to już sporo na 1GHz na AC bez modów bym nie liczył.

 

Ogólnie karta była by niezła gdyby nie AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh dali ciala ;/

imo powinni porzucic juz r600 i jego pochodne bo i tak nic z tego nie bedzie, skopali cos z aa i stery nic tu nie pomoga, niech sie wezma za r700 i k10 zeby juz takiej wpadki nie bylo.

Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym tescie z PC lab bije odrazu w oczy to

ForceWare 158.22 :mur: :mur:

Panowie niewiedza ze 158.27 wprowadzily skok 5-40% w grach nie markach :mur:

Moze dokleili tylko wyniki radka do poprzednich wykresow <_<

A tu sa nastepne 162.15 nastepne 5-10% w stosunku do 158.27 :lol2:

Caly test mozna o kant H bardzo ale to bardzo zle skonfigurowany(dobor sterownikow).

zapytaj sie pily kto sponsorował jego wyjazd do dreamworks. wstęp artykułu o tej wytwórni wszystko wyjaśnia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

zapytaj sie pily kto sponsorował jego wyjazd do dreamworks. wstęp artykułu o tej wytwórni wszystko wyjaśnia ...

Juz jeden za takie "pytanie" z Laba wylecial :-| Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cii bo sie wyda :D ja czekam na seryjnie podkręcone modele, z DDR4 pewnie można więcej wycisnąć.

Pewnie można, ale gddr4 tez koszt karty podniesie prawda? A przepustowość pamięci i tak ogranicza okrojona architektura wiec jaki w tym sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cii bo sie wyda :D ja czekam na seryjnie podkręcone modele, z DDR4 pewnie można więcej wycisnąć.

Przecież w temacie był już podane wyniki x2600xt z ddr4 , co do seryjnie podkręconych kart to chyba się nie doczekasz. Bo prostu te karty prawie się nie kręcą , Ati jak zawsze prawie na maxa puszcza karty i nie daje dużego zapasu dla oc. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże co za padaka :lol2: te karty to jakis badziew, które starszych gier zbyt dobrze nie utrzymują... kolejna powtórka z GF8600, w tym wypadku jeszcze gorsza.

 

Kolejny powód za tym, by kupować konsolę i przestać przejmować się wymaganiami gierek. Ja już zbieram na konsolkę, bo mam dość wrzucania pieniędzy do tego worka bez dna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI gratulujemy umiejętnej kastracji. Kolejna karda do komputerów z supermarketu.

Nie wiem, ale tak patrząc zdrowo to te sterowniki do AMD to jakies wczesne wersje i pewnie w ciągu dwóch tygodni sytuacja się wyjaśni, bo ceny miejmy nadzieje się ustabilizują, będzie duzo modeli od wielu producentow i sterowniki nieco bardziej dopracowane, ja sie nastawiam juz na to by grac bez AF / AA w 1280x1024, i ten tryb dla mnie ideał, ewentualnie jak gra ma powyzej 75 fps to AAx4 mozna odpalic,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gpu , cpu mają bardzo małą sprawność(nie możesz tego rozpatrywać jak silnik czy wzmacniacz) , prawie wszystko idzie na ciepło , więc nie kombinuj jak koń na wrotkach icon_wink3.gif . No chyba , że zapodali mało sprawny układ zasilający gpu , co jest bardzo mało możliwe(zawsze jest impulsowy). Poza tym radeon ma więcej tranzystorów , do tego może ten proces nie jest taki super dopracowany jak było w przypadku 65nm dla cpu od AMD.

Zgoda, ale skoro karty Ati pobierają dość dużo energii a nie grzeją się bardzo, to znaczy, że dobrze wykorzystują tą energię :) .

 

Wątpie, 800MHz to już sporo na 1GHz na AC bez modów bym nie liczył.

 

Ogólnie karta była by niezła gdyby nie AA.

A ja mimo to poczekam, to AA to problem zbyt przyszłościowej architektury R600, przynajmniej ja to tak rozumiem, i wydaje mi się, że przez poprawę sterowników można jeszcze wiele wyciągnąć z tych kart. Zobaczymy też jak będą sobie dawały radę w najnowszych grach które dopiero mają wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale skoro karty Ati pobierają dość dużo energii a nie grzeją się bardzo, to znaczy, że dobrze wykorzystują tą energię :) .

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_2600_XT/18

 

Popatrz na temperature , chyba ponad 70stopni(66stopni w idle) nie nazwiesz niską temp?

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo to poczekam, to AA to problem zbyt przyszłościowej architektury R600, przynajmniej ja to tak rozumiem, i wydaje mi się, że przez poprawę sterowników można jeszcze wiele wyciągnąć z tych kart.

powiedz mi co chcesz wyciagac z kart dzieki sterownikom, jak hardware nie daje rady? juz teraz widac, ze do implementacji fsaa przez shadery karty obu producentow, sa za slabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na temperature , chyba ponad 70stopni(66stopni w idle) nie nazwiesz niską temp?

Jak na układ taktowany 800 Mhz i pobierający sporo energii wydaje mi się że 70*C to niedużo, ale to moje zdanie.

 

powiedz mi co chcesz wyciagac z kart dzieki sterownikom, jak hardware nie daje rady? juz teraz widac, ze do implementacji fsaa przez shadery karty obu producentow, sa za slabe.

Po prostu nie chce mi się wierzyć, że Ati wypuściło po tak długim czasie karty z tak słabą obsługą AA. Wydaje mi się że to raczej kwestia sterowników, a jeśli nie no to Ati strzeliło sobie niezłego samobója. Po czym wnioskujesz że hardware nie daje rady? Poczekajmy jeszcze parę miesięcy na lepsze stery, może w nowych tytułach coś się zmieni, jeśli nie przyznam Ci rację.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh dali ciala ;/

imo powinni porzucic juz r600 i jego pochodne bo i tak nic z tego nie bedzie, skopali cos z aa i stery nic tu nie pomoga, niech sie wezma za r700 i k10 zeby juz takiej wpadki nie bylo.

Żeby to była ich pierwsza wpadka w segmencie MID. Panowie na dzień dzisiejszy najbardziej chyba opłaca się brać 88GTS i nic już tego chyba nie zmieni. Najwyżej obniżka cen 2900XT. Mówię oczywiście o kwocie do ~ 1000 PLN. Te r600 jest jakieś skopanie i jak wyżej napisano nic tu nie pomoże. To po stronie sprzętowej coś nie domaga. Ehh ATI/AMD przestało już mnie interesować na dobre jeśli chodzi o obecne układy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to była ich pierwsza wpadka w segmencie MID. Panowie na dzień dzisiejszy najbardziej chyba opłaca się brać 88GTS i nic już tego chyba nie zmieni

Najbardziej opłacalny to jest 8600GT za 390z z racji tego że jest najtanszy i ma przyzwoitą wydajność a 1050zł za 8800GTS 320MB to znacznie za dużo.Musiałby byc prawie 3 razy wydajniejszy od 8600GT a chyba tak nie jest prawda wiec nie piszcie że 8800GTS to najbardziej oplacalny zakup bo one i karty wyżej najwięcej wkrotce straca na wartosci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...