Skocz do zawartości
uosiu

Problem Z Oc Willemate'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, komp jak w sigu.

Procek w serii lata na 100x15, pamieci efektywnie 400, dzielki cpu:ram 1:1.

Przestawilem proca na 133x15 czyli 2GHz, pamieci zostaly 400, dzielnik 4:3, Vcore wzroslo z 1.75 do 1.85 (wiecej mobo nie poda :( )

System sie uruchamia, boksowe chlodzenie + artcic silver 5, temp w idle to 45st. Prime95- torture test zwraca error, benchmark powoduje reset

http://images20.fotosik.pl/344/49de7fc7979736d7.jpg

Teraz jak podejrzewacie:

-owa niestabilnosc oznacza koniec mozliwosci procka czy wysiada sekcja zasilajaca plyt?

- ile wynosi bezpieczny zegar pci? chodzi mi o wrzucanie wartosci posrednich pomiedzy 100 i 133. mam dwa dyski samsunga, grafe prolinka, kontroler usb na chipie via, firewire na kosci lucenta, kontroler raid na mobo oparty o hpt370 oraz SbLive 5.1

- Jakies porady dla mlodego overclockera?

- Moze zmniejszenie taktowania ramu do 300 cos pomoze?

 

Jesli chodzi o mozliwosci biosu to popatrzcie tutaj: ftp://ftp.abitshop.com/pub//manual/english/th7.zip

tam sa screeny wraz z objasnieniem

 

Pozdrawiam,

uosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny mogą być różne. Jak dla mnie to procek nie daje rady. Napisz na jakim zasilaczu pracujesz bo to też może być jego wina. Co do taktowania szyny PCI do 38MHz jest bezpiecznie ale jeżeli te dyski masz postawione w raidzie na tym kontrolerze (hpt370) to ja bym nnie ryzykował; kiedyś czytałem test że się sypią przy podniesionym taktowaniu PCI.

Edytowane przez Kasek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdziwił byś sie, dysk potrafi sypnąć przy poniżej 38mhz,, i potem jest płacz ;)

 

sprawdź temp pod obciążeniem, może w biosie masz ustawione odłączanie procka przy jakiejś ~niskiej temp 60-65*c

 

ustaw pamięci na bankowe wartości,,, daj im luźne czasy, mhz std, katuj procka prime small. jak wywala będzie na procka,, pamięci - memtest, gold memory

podnieś V na mostku, pomacaj jego radiatorek czy sie nie grzeje. w biosie wyłącz wszystko co oferuje płyta czego nie ptrzebujesz,, kontrolery, fiuczuresy ;)

wilametka to zło, ani to wydaje ani sie do kręcenia nadaje.. ja bym szukał na allegro northwooda =<2ghz, tanie a będzie i po podkręceniu dużo wydajniejsze. 1,8 chodzą po ~70zł, na 133 2,4. w praktyce 2x szybsze od wilametki 1,5

założenia - s478, płyta obsługuje te 133

 

i tu użyłem google ;) http://www.ocworkbench.com/hardware/abit/t...aidreviewp2.htm

 

fsb 400, i850, rambus, s 423,, nic nie zupgrejdujesz,, wiele nie podkrecisz, płytka na ocwb zrobiła cale 115mhz :(

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź temp pod obciążeniem, może w biosie masz ustawione odłączanie procka przy jakiejś ~niskiej temp 60-65*c

wylaczanie proca mam na 75st, w idle na seryjnym takcie mam 39-41, po oc mam 45

ustaw pamięci na bankowe wartości,,, daj im luźne czasy, mhz std, katuj procka prime small. jak wywala będzie na procka,, pamięci - memtest, gold memory

pamieci lataja na defaultowych taktach, nawet 2mhz mniej, timingi sa te same 9uwaga, zalozcie pampersy, przypnijcie sie do fotela i poproscie mame by Was przytulila) 9-9-9-12

 

podnieś V na mostku, pomacaj jego radiatorek czy sie nie grzeje. w biosie wyłącz wszystko co oferuje płyta czego nie ptrzebujesz,, kontrolery, fiuczuresy ;)

zaloze 40mm wiatraczek na calkiem spory kawalek radiatora, w biosie porty com, lpt, sound wylaczony

V na mostu gucio podniose, nie da sie :(

 

wilametka to zło

kiedys to byl jeden z lepszych procow

ani to wydaje ani sie do kręcenia nadaje.. ja bym szukał na allegro northwooda =<2ghz, tanie a będzie i po podkręceniu dużo wydajniejsze. 1,8 chodzą po ~70zł, na 133 2,4. w praktyce 2x szybsze od wilametki 1,5

założenia - s478, płyta obsługuje te 133

tak, nie lepiej bedzie kupic od razu porzadne c2d, Gf7900GTX, 8*00GT*, 2gb samsungow/goodramow/OCZetow i innych [ciach!]l? :) beda lepsze wyniki i mniej problemu z oc

 

i tu użyłem google ;) http://www.ocworkbench.com/hardware/abit/t...aidreviewp2.htm

 

fsb 400, i850, rambus, s 423,, nic nie zupgrejdujesz,, wiele nie podkrecisz, płytka na ocwb zrobiła cale 115mhz :(

tja, jednoczesnie pisali ze to jadna z plyt :]

 

zasilacz to szef gps-350eb, przejsciowka atx20 -> atx20 + AUX

 

jakie pamieci lepsze? samsungi czy kingstony? bo nie wiem jakie wyciagnac na czas zabawy z fsb na dziwnych dzielnikach

 

jeden dysk i dvd lite-ona mam na plycie, drugiego samsunga i fujitsu mam wpiete bez raida do hpt370.

 

Jakiego pci na tych dyskach mozna sie spodziewac bez liptona?

i wtedy dysk sie jara czy bedzie dzialac po obnizeniu pci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby w płyte wszedł nothwood było by to najlepsze rozwiązanie za cenę jednego wyjścia na browar masz 2x szybciej i zabawę w oc.. ale nie wejdzie

 

czy ja czegoś nie doczytałem czy zrozumiałem źle że płyta w teście skończyła się na 115mhz ? jak zrozumiałem dobrze - chyba bez modowania płyty na 133 nie pojedziesz

 

z mem obstawiam samsungi,, w ciemno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego procka, ale się spalił i robi za brelok ;)

 

W każdym razie na jakiejś płytce MSI robił spokojnie 2,2Ghz na 1,85 (płyta więcej nie dawała) :blink:

Ale jak mówiłem się spalił jak na siłę próbowałem więcej ;] [; ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Willamette... taaak kiedyś był dobry... kiedyś.

Żeby nie było, czeka na mnie to cudo za łóżkiem (wraca do łask jako komp do neta), i tak myślę czy na SIS'ie 648 jest o co powalczyć (mnożnik x20 bo 2GHz model więc Fsb o 5MHz więcej styknie :P).

Tyle, że pasta dobrze nałożona (AC Ceramique), wentyl też...

A czujnik w biosie po 5 sek pokazuje 70' C i rośnie...

I teraz nie wiem czy kombinować czy zmieniać chłodzenie czy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Willamette... taaak kiedyś był dobry... kiedyś.

Żeby nie było, czeka na mnie to cudo za łóżkiem (wraca do łask jako komp do neta), i tak myślę czy na SIS'ie 648 jest o co powalczyć (mnożnik x20 bo 2GHz model więc Fsb o 5MHz więcej styknie :P).

Tyle, że pasta dobrze nałożona (AC Ceramique), wentyl też...

A czujnik w biosie po 5 sek pokazuje 70' C i rośnie...

I teraz nie wiem czy kombinować czy zmieniać chłodzenie czy....

On nigdy nie byl dobry, jak wyszedl to dostawal po pysku od celerona tualatina i p3 (nizej taktowanych)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/news/4828-PowerLeap_p...B3wka_S423_S478

moze wymiana proca nie bedzie taka bolesna :>

 

---

http://www.powerleap.com/PL-P4N.jsp

60$ za przejsciowke z coolerem albo 200$ za przejsciowke, cooler i pIV 2.6

ceny zaporowe, chyba lepiej kupic mobo i proca

Edytowane przez uosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.com/Pentium-4-P4-2-80Ghz-2...1QQcmdZViewItem

co sadzicie o tej serii pe-czworek?

 

panowie, sorry za odkop. jakie procki moze przez ta przejsciowke przyjac moja plyta jak obsluguje fsb 100/133 i mnozniki do x23?

pytam sie posiadaczy tych prockow, ew mobo na i850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy, czy bios ''przeczyta'', moj nie lyka wiecej jak... 1.8ghz i przy p4 2.0/512/400 pokazuje 1.6/256/400 nie wiem czemu akurat 1.6?

natomiast cpu-z juz prawidlowo, benche i reszta tez :

post-143335-1179563743_thumb.jpg

 

a i jeszcze jedno, ta przejsciowka podaje sama 1.6v - 1.8v, wiec zmiany vcore na wyzsze(nizsze mozna podac) w biosie nie sa wskazane, bo mozesz ja spalic... proc i tak bedzie niezle ''dovoltowany'', nawet jak bedziesz fsb podnosil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na dzien dobry Vcore podniesiony do gory...

jakie jest domyslne northwoodow?

Ciekawe jak z O/C przez podstawke ;)

 

W sumie to moze ktos z wroca ma moze jakiegos pentka northwooda do pozyczenia na pol godziny? 400,czy 533 bez roznicy, byle nie HT

 

 

---

dobrze miec solidne mobo :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby w płyte wszedł nothwood było by to najlepsze rozwiązanie za cenę jednego wyjścia na browar masz 2x szybciej i zabawę w oc.. ale nie wejdzie

 

czy ja czegoś nie doczytałem czy zrozumiałem źle że płyta w teście skończyła się na 115mhz ? jak zrozumiałem dobrze - chyba bez modowania płyty na 133 nie pojedziesz

 

z mem obstawiam samsungi,, w ciemno :P

Popieram kolege zasuń sobie jakiegoś northwooda. Ja miałem 2,66 (133x20) u nie latał jak miód na 3,7 Ghz tylko do tego trzeba też dobrą płytke z tym dyskiem to nie szalej bo możesz go uwalić i będziesz później stękał ja tak przycheblowałem Seagate 160 GB działał ale miał zwiechy w transferze i spadał czasami do 3mb/s i musiałem się go wyzbyć bo na windowsa trzeba było czekać i 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...