Skocz do zawartości
RedNacz

BUTELKA Z WODĄ i temperatura proca idzie 3 st. w dół!

Rekomendowane odpowiedzi

HA!

 

Kto tu sie ośmiesza?

 

Nie ucz mnie fizyki bo dlaeko Ci do mojej wiedzy...

 

Kiedy ciecz jest zamknięta szczelnie a butelka została wsadzona do torebki foliowej (albo nawet wytarta) to już nie ma najmniejszych szans na jakiegolwiek skraplanie.

 

Resublimacja zewnętrzna występuje tylko w wypadku skrajnych różnic temperatur. Kiedy butelka będzie stopniowo powracać do temperatury otoczenia to nawet jedna kropelka nie pojawi sie na jej ściance. :twisted:

Stary weź nie pieprz głupot. O jakiej fizyce Ty mówisz??? Ja znam tylko jedną. Jaką ty masz wiedze? Nie ośmieszał byś się. Dam Ci jeszcze lepszą radę. Wstaw se do kompa lód o temperaturze -50*C w bardzo dobrym termosie. Jeżeli ten termos będzie bardzo dobry to woda Ci się na nim nie skropli 8O 8O 8O . I co z tego skoro w ogóle nie będzie odbierał ciepła??? Bez sensu takie pieprzenie.

Masz świadomość istnienia czegoś takiego jak wilgotność powietrza?? Wiesz, że zależy od temperatury? Dzięki uprzejmości Witchhuntera zapodam Ci ciekawą tabelkę:

Dołączona grafika

Wyciągnij wnioski i odszczekaj to co napisałeś w tym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj mnie PAJACU!!!

 

Q1=m1c(top)=p(w)[delta]Vc(top)

 

Jeśli Q1 to ciepło odebrane przez lód na stopnienie, a Q2 ciepło oddane przez wodę to

 

Q2=m(w)c(ww)t=V(0)p(w)c(ww)t.

 

A to oznacza, ze Q1=Q2

 

Z tego można wyliczyć jak będzie topnieć woda w temperaturze pokojowej. I dla co bardziej inteligentnych ludzi (na pewno nie o tobie mówię) będzie jasne, że poziom skraplania w takiej temperaturze jest niższy od 1%!!!!

 

Znajdź mi na tej butelce jedną krople Cwelu. Bo z tej tabelki to chyba niewiele rozumiesz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj mnie PAJACU!!!

 

Q1=m1c(top)=p(w)[delta]Vc(top)

 

Jeśli Q1 to ciepło odebrane przez lód na stopnienie, a Q2 ciepło oddane przez wodę to

 

Q2=m(w)c(ww)t=V(0)p(w)c(ww)t.

 

A to oznacza, ze Q1=Q2

 

Z tego można wyliczyć jak będzie topnieć woda w temperaturze pokojowej. I dla co bardziej inteligentnych ludzi (na pewno nie o tobie mówię) będzie jasne,  że poziom skraplania w takiej temperaturze jest niższy od 1%!!!!

 

Znajdź mi na tej butelce jedną krople Cwelu. Bo z tej tabelki to chyba niewiele rozumiesz. :D

Bedziesz mnie mogl nazwac pajacem, jak przejdziesz przez dwa semestry termodynamiki - wyklady, cwiczenia, laboratoria, egzamin roczny. Od razu widać, że twój poziom wiedzy jest najwyżej na poziomie liceum (jeśli nie gimnazjum), a poziom intelektualny na poziomie podwórkowym.

Te równania, które pzytoczyłeś nie mają z omawianym zjawiskiem nic wspólnego. Jeśli nawet tego nie potrafisz zrozumieć to w ogóle nie powinienem zaczynać z Tobą dyskusji. Wiesz w ogóle o co w tej tabelce chodzi? Że na przykład jeżeli w pokoju masz 22*C a wilgotność powietrza wynosi 70%, to w temperaturze 16,3*C woda zacznie ci się skraplać. Taką temperaturę osiągnie powietrze w warstwie przyściennej twojej butelki (jest to warunkiem wymiany ciepła, o czym Ty masz zielone pojęcie) i dlatego zacznie Ci się na tej butelce osadzać rosa. Jeśli chcesz to wytłumaczę Ci dokładniej o co w tym wszystkim chodzi i wrzucę do tego wykresy (proste, żebyś mógł zrozumieć), ale najpierw przeproś mnie za tego cwela.

Update: I wytłumacz mi jeszcze co to znaczy poziom skraplania niższy od 1% :lol: :lol: niezły LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj mnie PAJACU!!!

 

..................................

 

Znajdź mi na tej butelce jedną krople Cwelu...............

RedNacz

Mowiac twoim jezykiem : srasz sobie w papiery.

Zaliczasz zolta kartke, pierwsza, ale zarazem ostatnia.

Jeszcze jeden post z takimi epitetami i zegnamy sie bez zalu, z naszej strony :evil:

Zakonotuj to sobie dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm warto w sumie to sprawdzic w folii moze nie bedzie sie skraplac ale ja bym to najpierw przetestowal na jakims nedznym sprzecie (zeby ewentualne straty byly niskie) a dopiero potem stosowal w lepszych komach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie chyba o co klócić jak ktoś bedzie chciał to sobie do budy wstawi nawet kotlety mielone,

swoja droga jezeli bedzie w kompie zawilgotno to nie dobrze cossie moze s<span style="color:red;">[ciach!]</span>lic i final bedzie taki jak w bajkach dextera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zadam kilka pytan - bo jestem ciekawy :!:

 

1. dlaczego to skraplanie jest takim problemem :?: z obserwacji (moich) wynika ze para wodna (wilgoc z powietrza) skrapla sie na chlodniejszej powierzchnii czyli na butelce a nie na elektronice czy radiatorach wiec czemu ma to szkodzic :?:

 

2. zakladajac ze powietrze u nas w budzie ma jakis % wilgotnosci to jak skrapla sie na butlece to nawet dobrze bo czesc tej wilgoci zostaje uwieziona na butelce czyli w calej budzie spada wilgotnosc tylko w okolicy butelki sie zwieksza - ale potrzeba zalozenia ze mamy "prawie zamkniety" uklad chlodzania -> nie zasysamy duzych ilosci powietrza z zewnatrz ("nowa wilgoc") :?:

 

3. dlaczego ma wzrastac wilgotnosc powietrza w budzie (przy zalozeniu ukladu chlodzenia "prawie zamknietego") przeciez ta wigotnosc nie bierze sie z niczego :?: a uzyte juz raz powietrze "oddalo" czesc swojej wilgoci :?:

 

4. nie zebym byl zwolennikiem tego rozwiazania - bo jak pisalem trzeba by zrobic uklad zamkniety a tu tylko krok do klasycznego WC (to tez uklad zamkniety z "chlodziwem" o nizszej temp. niz chlodzone duperelki) - ale IMO kiepskosc tego ukladu polega na tym ze wlasnie trzeba unikac powietrza spoza budy -> obnizamy temp. lodowata woda ale jednoczesnie podnosimy bo zamykamy "prawie szczelnie" bude -> skutki znosza sie i wychodzi ze mamy duzo zabawy a efektow zadnych - IMO lepszym rozwiazaniem (jak ktos nie lubi wentylatorow) jest inna "sila natury w sluzbie czlowieka" -> KONWEKCJA wystarczy zdjac gore obudowy (i ewentualnie wywalic zasilacz poza bude) i cieple powietrze samo ucieka, a u nas w budzie mimo pasywnej wymiany powietrza mamy temp. bliska temp. pokojowej

 

jezeli gdzies zrobilem blad w zalozeniach to prosze o uswiadomienie mnie gdzie i dlaczego :?: bo widze ze jest sposor osob ktore maja niezla wiedze a ja sam chcialbym sie czegos nowego dowiedziec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1

A wstawił byś sobie czteropak zmrożonego piwa do kompa? Albo jeszcze lepiej - jakąś butelkę z lodem. Najpierw butelka by się zmatowiła (rosa), potem zaczęła skraplać, żeby w końcu zacząć spływać po puszce/butelce na dno budy. Jeżeli chodzisz do knajp to pewnie wiesz, że wafelki do piwa nie są do jedzenia, a kufel czemuś jest zawsze mokry i stół też się robi mokry. Możesz wiadomo podstawić jakiś podstawek, ale ja bym nie chciał czegoś takiego mieć w swoim kompie.

 

2 i 3

Jak zamkniesz całkowicie budę, to wystarczy to na czas krótszy niż wyrównania temperatur w budzie. Zauważ że masz tam jak by nie było trochę wat. Na jak długo starczy ta oziębiona masa? A potem? Kaplica.

A jak układ będzie prawie zamknięty to butelka nie ususzy nam zbytnio powietrza w budzie, a na pewno dostarczy dodatkowej wilgoci jak lód odtaja, bo zebrana na butelce ciecz zacznie wtedy szybciej parować.

 

4

Konwekcja jest ok, ale jeszcze lepsza jest konwekcja wymuszona, czyli zamontowanie wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wstawił byś sobie czteropak zmrożonego piwa do kompa? 

...

:lol: w moim przypadku zanim otworzylbym bok budy to pewnie zostaly by puste puszki/butelki ;)

a na serio - wlasnie to splywa po butelce - samej elektronice nic sie nie powinno stac tylko trzeba by zrobic odplyw skrpolonej pary jak w instalacjach klimy - czyli jak pisalem zblizamy sie do klasycznego WC - wiec juz jak ktos chce sie bawic lodem/zimna woda to IMO wystarcz najprostszy bloczek, pompka i wiaderko/miednica/akwarium (na zewnatrz budy) do ktorych bedziemy co godzine dorzucac szufelke wegla... :roll: oj mialo byc szufelke lodu :lol:

 

...4

Konwekcja jest ok, ale jeszcze lepsza jest konwekcja wymuszona, czyli zamontowanie wiatraka.

ale pisalem ze sposob "bezwentylatorowy" to dla osob nielubiacych halasu :!:

 

dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...