Skocz do zawartości
Kas

Cichy Zasilacz O Przyzwoitej Mocy...jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam zasilacz Tagan U35 600W jednak jest glosny niemilosiernie. Rad bylbym gdybyscie pomogli mi w wyborze jego nastepcy.

 

Priorytetem jest cisza oraz odpinane kable.

 

Oczywiscie powinien utrzymac zestaw oparty o karte pokroju 88GTX oraz C2D@3.6.

 

Cena wiekszej roli nie gra.

 

Jakies propozycje :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ 750W. Mocy starczy na pewno i spełnia twoje wymagania. za 690zł jest u zenfista.

Chryste Panie - a czemu aż tyle? Przecież C2D po OC + 8800GTX SLI spokojnie chodzi na dobrym zasilaczu 500W!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kater: pkotlowski jest z zawodu spawaczem :damage_wall:

oj tam, teraz coraz wiecej urzadzen podlacza sie pod USB np. :

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Co do zasilacza. Jesli mialbym teraz kupowac mocny zasilacz kupil bym poleconego przez kolege Katera, Corsair'a HX 520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On naprawde jest tak bardzo głośny?

Bo właśnie go zamówiłem.

W innym topicu dostałeś linka do SPCR i powiedziałeś, że poczytasz. U35 okazał się fantastyczny prądowo (co wcale nie dziwi) ale pod względem hałasu to coś a'la śmigłowiec :( Nie ma żadnego porównania z naprawdę cichymi zasilaczami. Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym topicu dostałeś linka do SPCR i powiedziałeś, że poczytasz. U35 okazał się fantastyczny prądowo (co wcale nie dziwi) ale pod względem hałasu to coś a'la śmigłowiec :( Nie ma żadnego porównania z naprawdę cichymi zasilaczami.

Nie moge znaleźć tego linka...

 

Czy ktoś może zmieniał ten wentyl na jakiś cichszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test U35 wersja 700W @ SPCR

 

Wiatrak na pewno idzie wymienić. Ale chyba prościej wymienić zasilacz ;) A w ogóle po oc Ci aż tyle mocy?

Zasilacza juz niestaty nie wymienie. Padł mi Topower -> wymienili na inny -> okazał sie gorszy -> obiecali że wymienią na jeszcze inny -> wybrałem Tagana - potwierdzili że jest i już jedzie i że już koniec wymian. No i własnie teraz sie dowiedziałem że jest strasznie głośny.

Ale myśle sobie że jakis porządny wentylek zmieni jego zachowanie.

A zasilacz taki mocny dlatego że juz mam dość wymian co miesiąc na kolejne nowe modele bo każdy poprzedni padł...

W najblizszym czasie zmieniam mobo i proca na C2D i byc może dołoże drugą karte.Myśle że wtedy zasiłka sie sprawdzi.

Teraz nie pozostaje mi nic innegi jak czekac na przesyłkę i zmienic wentyl na cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że tamten Topower Ci padł to był przypadek, każdej zasiłce może się zdarzyć, mocy miała i tak w nadmiarze. A teraz to wygląda, że od początku nic w temacie nie czytałeś, albo tylko pobieżnie. Co prawda dla każdego pojęcie ciszy będzie inne, ale wybrałeś chyba najgłośniejszą ze wszystkich opcji. Ponoć wersje U25 już są cichsze, ale i tak nie są ciche. Wydałeś kupe kasy a będziesz miał głośno. Wymienisz wentylator, padnie Ci zasiłka i Ci gwary nie uznają :wink: W dodatku kupiłeś potwora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że tamten Topower Ci padł to był przypadek, każdej zasiłce może się zdarzyć, mocy miała i tak w nadmiarze. A teraz to wygląda, że od początku nic w temacie nie czytałeś, albo tylko pobieżnie. Co prawda dla każdego pojęcie ciszy będzie inne, ale wybrałeś chyba najgłośniejszą ze wszystkich opcji. Ponoć wersje U25 już są cichsze, ale i tak nie są ciche. Wydałeś kupe kasy a będziesz miał głośno. Wymienisz wentylator, padnie Ci zasiłka i Ci gwary nie uznają :wink: W dodatku kupiłeś potwora...

Weź go nie dobijaj - może po wsadzeniu np. nowego Radka, albo dwóch, tak źle z decybelami nie będzie. No, napięcia będą fantastyczne, to na pewno. A że mocy starczy dla kilku kompów... Na PCLab udzielał się kiedyś pewien kolo, przemilczę ksywkę. Posiadał ów pacjent Topka 1 kW :lol: I utrzymywał, że mu się faktycznie przydaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infinity jest najsprawniejszą zasiłką, jaką kiedykolwiek trzymałem w rękach. Jeśli coś przy 42A na wylocie +12v i jeszcze 200W na liniach pozostałych ma temperaturę pokojową......to reszta mówi sama za siebie.

 

A poza tym CT600, taniej i naprawdę cicho. bardzo duża dbałość o detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...