Skocz do zawartości
Kaeres

Dezynfekcja, Dezynsekcja

Rekomendowane odpowiedzi

U nas w bloku na zwyczajnym osiedlu co jakis czas laza firmy odrobaczajace nasze mieszkania.

Jak nigdy nie mam robali tak po ich $#@$@! dezynfekcji zawsze do mnie przyjda.

Ja sie nigdy na to badziewie nie zgadzam bo wiem, ze to wyzysk ale kurcze inni na to ida i pozniej one kominami do mnie przychodza.

Jak to jest naprawde z tymi karaluchami i firmami naciagajacymi na dezynfekcje ?

Co prawda kosztuje to 68pln i mialbym swiety spokuj ale to jest normalne pozwalanie na ladowanie sie w trabe.

Jakie to srodki oni uzywaja i czy nie sa szkodliwe dla ukladu oddechowego zwierzat czy malych dzieci (mam 2 letniego synka) ?

Czy to zostawia jakis nieporzadek w domu i czy nie smierdzi pozniej tydzien w chalupie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By usunąc karaluchy w całym bloku trzeba dbać o czystośc i WSZYSCY muszą odrobaczać. Jak nie to stanie się tak jak właśnie się stało..

robale przejdą do nie odrobaczanych mieszkań.

U mnie jak mieszakłem w bloku - mieszkało malzenstwo strszych ludzi, którzy brudzili i nieodrobalczali i zawsze od nich się to na cała klatkę rozłaziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres załóż sobie siatkę do kratek wentylacyjnych (można nawet gotowe kupić), uszczelnij dziury przy rurkach itp.

Po dezynsekcji karaluchy najczęściej rozchodzą się po sąsiadach, więc imo najlepiej nie dać im wleźć do siebie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres załóż sobie siatkę do kratek wentylacyjnych (można nawet gotowe kupić), uszczelnij dziury przy rurkach itp.

Po dezynsekcji karaluchy najczęściej rozchodzą się po sąsiadach, więc imo najlepiej nie dać im wleźć do siebie. ;)

Popieram. Jak jeszcze mieszkałem w bloku to jedynym sposobem na pozbycie się karaluchów okazało się odcięcie im drogi do mieszkania. Nie ma się co oszukiwać, chemia podziała tylko na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak po odrobaczaniu u sąsiadów zamknąć szczelnie wszystkie, okna drzwi, inne różnej maści otwory wentylacyjne i siedzieć na warcie :D ... A może się uda i plaga zapuka do innych drzwi ;) .

 

A tak na serio to nie da się zgadać jakoś z sąsiadami podczas jakiegoś długiego weekendu czy coś na odrobaczanie całego piętra i wyskoczyć na kilka dni na urlop do rodzinki, czy coś... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karalucha wystarczy nadepnąć i wejść w tych budach do domu, już masz u siebie gości hehe a to z tego względu, że karaluch przenosi swoje jajka - "młode" na tym pancerzyku :P wiec trza uważać nawet w co sie depta :P

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:
HEHEHHE :)

 

Zamontuj siatkę w wentylacji, wszyscy się zgadajcie i zapłaćcie i KONIECZNIE zamknijcie zsyp - szczelnie.

 

Poza tym podwójnie spryskajcie u tego sąsiada, który ma boazerię na ścianach/suficie.

 

no i j.w. dbać o czystość.

 

(kokony najlepiej przypalać :)

 

Poza tym, znajdź lub zamów ten produkt. Działa w 100% (testowane na kilku domach). Żadne Raidy itp nie działają tak trwale jak to.

post-110226-1179444195_thumb.jpg

http://www.drugstore.com/products/prod.asp...UY-PLST-0-BRAND

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio to spryskiwanie jakas chemia jest malo skuteczne.

Jak jeszcze mieszkalem w bloku to stosowalismy cos innego- zel.

Jest to skuteczniejsze niz oprysk karachul sobie podje a potem padnie i nie ma kolejnego pokolenia. Ziostawiasz w duzej ilosci niedostepnych dla zwierzat i dzieci miejsc i to wszystko.

Jakos nie pamietam zebysmy mieli karaluchy po takim zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze ja w domu mam czysto, zona dba bardzo o porzadek i nie mam karaluchow.

Jednak gdy chodza z ta swoja oferta co pol roku to chyba podrzucaja kutasy jedne te robactwo i dopiero po ich wizytach pojawiaja sie te prusaki/karaluchy.

Co prawda nie wiele ich zawsze mam ale glupio tak siedziec na kiblu a tu taki brzydal po sedesie lezie.

Jednak nie dam im zarobic i pozatykam otwory. Kratki z siatka juz mam od ostatniego razu i faktycznie pomogly.

Jeszcze silikonem dziury w sufitach i podlogach (dziury przy rurach).

Zewn. otworow (drzwi, okna) juz nie stety sie nie da zatkac i na pewno sie znow pojawia ale mam nadziej ze beda to pojedyncze sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze silikonem dziury w sufitach i podlogach (dziury przy rurach).

Dobrze, ze dodales "dziury przy rurach" :) Juz myslalem, ze jestes tym psycholem, ktory zawsze wierci cos w scianach i suficie :) (prawda, ze zawsze jest taki czub u Was w klatce? :) )

 

W kwestii podrzucania robali - nie zdziwilbym sie, gdyby tak robili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie rekonesans gdy sie pojawia karaluchy.

Przejde sie caly moj pion po sasiadach i zapytam czy ktos z nich bral ta usluge.

Niech Bog sprawi, ze tak bo inaczej ich na butach wyniose (karalucho-sprzataczy) gdy mi jeszcze przyjda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest znana praktyka, że jak się wachasz albo odmawiasz to masz karaluchy później, bo liczą że zadzwonisz. Normalka, takie ich zboczenie zawodowe, tak jak strażacy często są podpalaczami itp. Wielu znajomych opowiadało jak przychodzili do nich do bloku i w całym bloku nie było karaluchów bo gadali z sąsiadami a po ich wizycie nagle pojawiały się gniazda, i w końcu się godzili na ich usługi i nagle gniazda znikały i owady też, po czym pojawiali się za jakiś czas i znowu to samo, mieszkańcy dziekowali bo na razie spokój jest no i jakby wykrakali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do mnie do domu wdarło się takie ustrojstwo

http://img714.imageshack.us/img714/7719/201003131993.jpg

 

Nie moge znaleźć na necie co to jest a mnie to strasznie irytuje gdyż znalazłem już 3 takie cacka...

Są dosyć powolne i nie boją się światła, chodza pojedynczo. Mieszkam na poziomie ziemi [podemną już nic nie ma]

Jeśli ktoś wie jak nazywa się to coś to proszę o info bo nie wiem jakie środki dezynsekujące zastosować

Pozdrawiam

Edytowane przez Krystianw90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do mnie do domu wdarło się takie ustrojstwo

http://img714.imageshack.us/img714/7719/201003131993.jpg

 

Nie moge znaleźć na necie co to jest a mnie to strasznie irytuje gdyż znalazłem już 3 takie cacka...

Są dosyć powolne i nie boją się światła, chodza pojedynczo. Mieszkam na poziomie ziemi [podemną już nic nie ma]

Jeśli ktoś wie jak nazywa się to coś to proszę o info bo nie wiem jakie środki dezynsekujące zastosować

Pozdrawiam

 

Bu ?

 

Występujące masowo stonogi, wyrządzają wiele szkód, dlatego stosuje się wiele metod na pozbycie sie ich. Jedną z nich jest wabienie stonóg do specjalnych pojemników, rozsypując zmoczone wiórki drzewne. Przynętą mogą być również plastry ziemniaka i marchwi oraz płatki owsiane.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, noo... Stać ich na serwer w home, a nie stać na domenę? Strona sama w sobie wykonana... a nieważne, to nie Prezentacje.

 

(...)od 6miesiecy nie mam robactwa(...)

 

Chylę czoła. Ja na firmy dezynsekcyjne stosuję miotacz ognia. Skutecznie odstrasza wszelkich domokrążców.

Ludzie, jak Wy to robicie, że potraficie znaleźć jeden- jedyny temat o robalach na forum komputerowym i wpierniczacie w ten temat swój jeden-jedyny post z reklamą firmy? Zawsze mnie to ciekawiło.

 

.:.:Ed:.:.

poprzedniego posta wymoderowali :Q

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...