Skocz do zawartości
`fdl`

Nowy Wd3200aaks (sata)

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk kupiłem tydzień temu i miał normalny wykresik w HDTachu, rzekłbym że był bardzo łagodny. Był on robiony gdy na nim jeszcze nie było systemu. Teraz wykres ma average read ciut niższy, ale wykres ma dosłownie punktowe spadki do poziomu 10MB/s, co więcej za każdym razem w innym miejscu.

 

Pomyślałem, że to może wina kabla, więc wziąłem drugi który nie był aż tak luźny. Dodatkowo przełączyłem do innego wejścia na płycie głównej. Niestety zmian brak. Zrobiłem SMARTA i jedyne co może budzić podejrzenie, to Spin Up Time na poziomie 4916.

 

Czy możliwe, że instalka systemu tak zmieniła wykres? Jest wgrany Windows XP z SP2, w tle chodzi do tego avast!, no i wiadomo jakieś drivery, office i te sprawy. Może macie jakieś inne pomysły? Czy warto w ogóle przejmować się problemem?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie masz sie czym przejmować. Te spadki transferu spowodowane sa normalna praca kompa. Po prostu jakiś proces odwołuje sie do HDD i powoduje na nim odczyt/zapis, stad te skoki.

HDtach najpewniejsze wyniki pokaże Ci na czystym, pozbawionym partycji dysku.

Dla pewności możesz zapodać CHKDSK z skanowaniem powierzchni lub podobny program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście HDTacha zrobiłem świeżutko po kupnie, przed wgrywaniem czegokolwiek, ale to głównie z czystej ciekawości. Jak już mówiłem SMART wykazuje że wszystko gra, więc jestem spokojny.

 

Do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...