Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana na Option 2 niestety nic nie daje, wystarczy że zmienie mnożnik dla pamięci z auto (domyślnie 3) na manualny obojętnie jaka wrtość wtym także na 3 - dżwięku nie ma

Wgrałem nowy bios F7, zmieniłem mnożnik dla pamięci na 2.5, uruchomiłem system dźwięk JEST. Czyli problem leżał po starym biosie F1. Nie sprawdzałem jeszcze z 4x1GB pamięci. W końcu w tym biosie F7 wyświetlane są napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołaczam sie do pytania o piszczenie bo chce ta plyte kupic a w jakichs recenzjach pisali ze plytka potrafi piszczec, tak wogole to chcialem kupic MSI NEO2FR ale jak zobaczylem na te 88 stron i tyle krzakow co sie tam naczytalem to dalem se spokoj ,tutaj jest przejrzyscie 9 stronek prawie 0 problemow (oprocz dzwieku) a wlasnie o taka plyte mi chodzi przyjazna zwyklemu zjadaczowi chleba bo prawie wogole sie na tym nie znam (tyle ile przeczytam w necie) wiec plytka na 99% ta no i do tego pytanie czy te pamieci beda dobre do tej plytki GoodRAM DDRII 2GB 800_2_x_1024MB_CL5, procek bedzie E2160, dzieki sory za lamerskie pytanie ale lepiej zapytac przed kupnem niz po :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie piszczy , przy napięciu rzędu 1,5V bo do tylu sprawdzałem.Poza tym, nowe proce od Intela będą miały mniejszy pobór mocy, z racji niższego procesu technologicznego.

 

 

A co do Penryna-> na 100% będzie działać wersja biosu F7b dodaje ich obsługę.

 

A tu jest lista wszystkich mobasów obsługujących nowe proce->Motherboard Compatibility for Wolfdale and Yorkfield Processors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi piszczy od czasu do czasu , to piszczenie to bardzo uciązliwe nie jest . Jak zostawiam kompa na noc i idę spać na szczęście w idlu nic nie piszczy ,, gdyby piszczała to bym ją wyje..ł na śmietnik bo jestem cholernie wyczulony na piszczenie , cykanie itp. Proc 2160 na 1.4.v i 3100 mhz. A tak ogólnie to lubię tą płytę najlepsza i najprzyjemniejsza w obsłudze płyta główna jaką w życiu miałem

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do użytkowników P35 Gigabyte'a:

 

Czy płytki te radzą sobie z 4GB RAM w kościach dwustronnych?

 

Bo czytając wątek o P31 zauważyłem, że tam muszą być kości jednostronne do kompletu 4GB. Mam nadzieje że tutaj jest inaczej :-P

Edytowane przez X800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołaczam sie do pytania o piszczenie bo chce ta plyte kupic a w jakichs recenzjach pisali ze plytka potrafi piszczec

Mam ale P35C-DS3R ver. 2.0 i tyle co sprawdziłem że na standardowych ustawieniach nic nie piszczy i wszystko działa, na razie sprawdziłem w Viście x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ale P35C-DS3R ver. 2.0 i tyle co sprawdziłem że na standardowych ustawieniach nic nie piszczy i wszystko działa, na razie sprawdziłem w Viście x64.

Witam

Jestem zainteresowany kupnem P35C-DS3R. Do tej pory miałem innego Gigabyte w wersji 1.0 i jak wcześniej wspominano użytkownicy tego Gigabyte w wersji 2.0 narzekali na OC itp. Czy podobnie jest z w P35C-DS3R najnowszej ver. 2.0? Czy jest ona po prostu do [gluteus maximus]? Czy są jakieś widoczne różnice między tymi wersjami jak np. porty itp? Czy pod względem OC jednak się nie różni?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie posiadaczy tytułowych mobo.

 

Czy ktoś mógłby napisać czy działa już regulacja FSB z poziomu Windows XP ? Mam tu oczywiście na myśli programy, taki jak SetFSB bądź ClockGen.

 

Czy może nadal pozostaje tylko soft Gigabyte'a ? :(

 

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam płytkę Gigabyte P35-ds3 od ponad miesiąca i generalnie jestem zadowolony... ale:

 

1. mimo iż w BIOSie kontrolę wiatraka CPU ustawioną mam na AUTO, czasem wentyl sam się "przestawi" i chodzi na maksymalnych obrotach... czyli tak, jakbym w BIOSie miał opcję DISABLED - dosyć denerwujące.

 

2. kilka dni temu "padła" mi sieciówka, tzn przestała działać na jakiś czas, diody się nie świeciły itp. Zacząłem kombinować, sprawdzać kable, sterowniki - bezskutecznie reinstalowałem te z dołączanej płyty... i nic. Aż tu w końcu sieciówka odżyła - na sterownikach ściagnietych ze strony GB, co ciekawe, identycznych jak te wcześniejsze!

 

Miał ktoś podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam płytkę Gigabyte P35-ds3 od ponad miesiąca i generalnie jestem zadowolony... ale:

 

2. kilka dni temu "padła" mi sieciówka, tzn przestała działać na jakiś czas, diody się nie świeciły itp. Zacząłem kombinować, sprawdzać kable, sterowniki - bezskutecznie reinstalowałem te z dołączanej płyty... i nic. Aż tu w końcu sieciówka odżyła - na sterownikach ściagnietych ze strony GB, co ciekawe, identycznych jak te wcześniejsze!

 

Miał ktoś podobne problemy?

Miałem i mam identyczny ze swoim GB GA-K8NF-9. Sieciówka padła parę miesięcy temu i już nic jej nie pomogło. Chyba jednak daruję sobie modele GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja z troche innej beczki.. mam ta plytke ale ds3l juz od kilku tygodni i nie potrafie zainstalowac XPa, przy kazdej intstalacji "blad kopiowania plików" z reguly sa to albo oembios.bin ale ilosc roznych plikow sprawia ze mysle ze to losowe pliki.. Za chiny nie moge znalezc przyczyny usterki. Sprawdzilem:

-ramy (luzniejsze timingi, memtest, inne kosci, inne banki) - nic

-raz sie winda zainstalowala i troche pochodzila (orthos pare godzin - nic)

-podlaczylem inny dysk twardy - to samo

-inna naped optyczny, inna tasma, kabelek sata - to samo

-wgranie nowego biosu - to samo do plyty...

-testowanie wszystkich mozliwych ustawien biosu - nic (chyba wszystko:) mozliwe ze gdzies jest trik)

-inna plytka xpa sp2 - to samo

-vista - zainstalowala sie bez problemu

 

Plyta jest nowa, kupilem razem z duacl corem 2160, patriotkami llk 800mhz, dysk wdc 160gb.

Zasilacz modecom 400W tez nowy

 

P O M O C Y !!!!! bo zwariuje z tym kompem !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozwiązał ktoś problem dźwięku na tej płytce. Wgrałem sterownik z płytki dostarczonej z mobo, do tego jakiś patch od Microsoftu i... dalej kicha :(

 

Proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...też miałem problem z dźwiękiem.....

rada w moim wypadku jest jedna... nie ingerować w proces instalacji sterów z płyty

Wszystko pięknie się instaluje - XPS2

Gdy zaczynałem zabawę z tą płytą, przy instalce, gdy pytał o stery na dźwięk pokazywałem mu ścieżkę i stery nidgy się nie instalowały....Za 8 razem gdy siły mi już opadły przeoczyłem ten moment i stery się wgrały....

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem dzis ta plyte P35 - DS3R

mam pytanie w pudelku powinna sie znalesc taka listwa ktora montuje sie z tylu komputera i mozna wpinac tam dyski sata bez otwierania kompa. w pudelku jednak jej brak. czy Wy cos takiego u siebie mieliscie? bo nie wiem czy mi sie cos pomylilo czy sklepowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje P35C - DS3R v 2.0 używam już kilka dni z e6400 i ddr2 wszystko działa: XP, Vista x64. Na razie nic nie podkrącam. Sieciówka działa, sterowniki ze stronki realteka i dźwięk jest. Zaktualizowałem bios dołączonym programem, program do monitoringu płyty gigabyta tragiczny, everest lepszy. Tu śledź aby podpiąć sata + kable jest. Jak ktoś potrzebuje LPT czy COM jest na płycie ale trzeba mieć śledzia, ja miałem i LPT działa.

 

Będę podkręcał jak kupie HD3870 lub NV 8800gt/gts ;)

 

hntr spróbuj zainstalować XP bez zintegrowanego SP2, albo spróbuj na innym napędzie CD/DVD. Może akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sledz do podpinania sata bez otwierania kompa to chodzi mi czy jest w wersji P35-DS3R ...tak jest w instrukcji napisane a ja nie dostalem...a nie wiem czy inni z tym modelem plyty tez maja taki klopot ....plyta ogolnie super :)

Powinien być, przynajmniej w pudełku z płytą rev. 1.0, którą kupowałem był, może od 2.0 nie ma? hmm... popatrz na stronie Gigabyte'a.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Chociaż z tego co pisze kolega wyżej to śledź powinien znajdować się w pudełku bez względu na rewizję.

Edytowane przez Loozack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem dzis ta plyte P35 - DS3R

mam pytanie w pudelku powinna sie znalesc taka listwa ktora montuje sie z tylu komputera i mozna wpinac tam dyski sata bez otwierania kompa. w pudelku jednak jej brak. czy Wy cos takiego u siebie mieliscie? bo nie wiem czy mi sie cos pomylilo czy sklepowi.

Jesli znajdziesz to na allegro to cie wydymali ! mam wszystko co w instrukcji w komputroniku mnie nie okradli sledz ten to dla mnie podstawa 2x dzinnie podlaczam tam zewnętrzne dyski na sata, Edytowane przez MaD_LU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowalem w lokalnym sklepie. z calkiem dobra renoma...najgorsze jest to ...ze jak wejde na strone gigabyte polska...to tam w opisie tej plyty P 35 DS3R nic nie ma o tym sledziu....ale juz na stronach UK jest w opisie :(

... ja tę płytę kupiłem dlatego min. dla tego śledzia...... w rev. 1.0 jest w komplecie na 100%

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowalem w lokalnym sklepie. z calkiem dobra renoma...najgorsze jest to ...ze jak wejde na strone gigabyte polska...to tam w opisie tej plyty P 35 DS3R nic nie ma o tym sledziu....ale juz na stronach UK jest w opisie :(

 

Przy wersji C mam wszystko wraz z kablem zasilajacym itd. Wszystkie kable mialem w dwoch foliowych zgrzewkach...cos tak- jak mozna kupic lizaki pozgrzewane w serii jak tasma do CKM'u ;-]

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem tą płytkę no i niestety rev 2.0 :mur: Zależało mi na porcie COM a w komplecie nie ma śledzia do podłączenia. Próbowałem podobny od płyty Asusa i nie działa.

 

Mam też dużo większy problem z ta płytą a mianowicie nie mogę zainstalować Visty. Xpek i Ubuntu poszły bez problemu.

A podczas próby instalacji Visty dostaje komunika "System Windows nie może znaleźć woluminu systemowego spełniającego kryteria instalacji". Próbowałem na różnych partycjach zarówno na dysku podpiętym pod IDE jak i SATA. Wybór załaduj sterownik i wskazanie sterownika do kontrolera nic nie zmienia bo dalej dostaje ten komunikat :cry:

Bios zaktualizowany do najnowszej wersji. Ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler magistrali zarzadzania systemem -> w menedzerze urzadzen pisze, ze sterowniki do tego urzadzenia nie sa zainstalowane. Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem i wie jak go rozwiazac ?

Miałem coś takiego na innej płycie, chodziło chyba o zainstalowanie JMicron cośtam cośtam, sterownik do RAID, ale może po prostu nie zainstalowałeś wszystkiego co trzeba z płytki instalacyjnej.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu biosu F7 w GA-P35C-DS3R v 2.0 nie działa dioda power led :blink: tzn. zapala się na początku a później gaśnie.

 

Wróciłem do F6 na którym wszystko mi działa stabilnie.

 

grudzien86 sprawdź czy poszczególne żyły kabla COM są w takiej samej kolejności jak na poprzedniej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-108626-1195510762_thumb.jpgpost-108626-1195510803_thumb.jpgpost-108626-1195510826_thumb.jpg

 

Heloł :lol2:

A ma może kto RAID O na SATA ustawiony ?

 

Zastanawia mnie jedna rzecz...

 

Podczas ładowania biosu wyskakuje coś takiego jak SERIAL ATA AHCI BIOS - drugie foto

Czy to normalne ?

Czy może coś pochrzaniłem jak stawiałem RAID ?

Edytowane przez lomzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...