Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

post-108626-1195510762_thumb.jpgpost-108626-1195510803_thumb.jpgpost-108626-1195510826_thumb.jpg

 

Heloł :lol2:

A ma może kto RAID O na SATA ustawiony ?

 

Zastanawia mnie jedna rzecz...

 

Podczas ładowania biosu wyskakuje coś takiego jak SERIAL ATA AHCI BIOS - drugie foto

Czy to normalne ?

Czy może coś pochrzaniłem jak stawiałem RAID ?

Wyglada wszystko ok podlaczyles pod kontroler raid intela tam ma byc ustawione raid . zrob lepiej fotki biosu jak poustawiales to ci powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tej mobo lub P35C-DS3R i nie wiem co brać, są w tej samej cenie, tylko, że ta druga jest nieco szersza i obsługuję DDR3, lecz z tego co wyczytałem ma strapa na ok. 417mhz :/, choć jakby nie patrzyć przy e2160 czyli mnożnik 9x tyle powinno starczyć (3744mhz). Czy będzie problem z przeniesieniem raid z nf4?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-108626-1195585900_thumb.jpg

 

CZe

 

MaD_LU - takie mam ustawionka w biosie.

 

ALe konkretnie chodzi mi o " SERAIL ATA AHCI BIOS Version iSrc 1.07 08042006... itd"

na końcu ładowania tego czegoś i tak wyskakuje "AHCI BIOS not installed".

 

post-108626-1195586709_thumb.jpg

 

Czy u ciebie też to się pojawia podczas uruchamiania ?

 

Można to jakoś wyłączyć żeby się system szybciej uruchamiał ?

Edytowane przez lomzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem który polega na tym, że po oc gdy wyłączyłem kompa na noc i chciałem włączyć go rano to nie chciał wystartować... zrobił parę restartów (monitor nic nie załapał wiec nie wiem co sie ladowało) i przywrócił ustawienia fabryczne ;/ jednak po ponownym podkręceniu wszystko chodzi- mogę go restartować a ustawienia zostają jednak gdy zostawię kompa wyłączonego na dłużej ustawienia wracają do standardowych icon_question.gif ORTHOS po oc chodził 7h i nic nie wywaliło. Wie ktoś ocb?

komp jak w podpisie.

 

proszę o pomoc! To jest bardzo irytujące ;/

Edytowane przez haefik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem który polega na tym, że po oc gdy wyłączyłem kompa na noc i chciałem włączyć go rano to nie chciał wystartować... zrobił parę restartów (monitor nic nie załapał wiec nie wiem co sie ladowało) i przywrócił ustawienia fabryczne ;/ jednak po ponownym podkręceniu wszystko chodzi- mogę go restartować a ustawienia zostają jednak gdy zostawię kompa wyłączonego na dłużej ustawienia wracają do standardowych icon_question.gif ORTHOS po oc chodził 7h i nic nie wywaliło. Wie ktoś ocb?

komp jak w podpisie.

 

proszę o pomoc! To jest bardzo irytujące ;/

To nie tylko przypadlość Gigabyte. Akurat na niej tego nie mialem, ale na asusie mam identyczny objaw. Na razie szukam rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem który polega na tym, że po oc gdy wyłączyłem kompa na noc i chciałem włączyć go rano to nie chciał wystartować... zrobił parę restartów (monitor nic nie załapał wiec nie wiem co sie ladowało) i przywrócił ustawienia fabryczne ;/ jednak po ponownym podkręceniu wszystko chodzi- mogę go restartować a ustawienia zostają jednak gdy zostawię kompa wyłączonego na dłużej ustawienia wracają do standardowych icon_question.gif ORTHOS po oc chodził 7h i nic nie wywaliło. Wie ktoś ocb?

komp jak w podpisie.

proszę o pomoc! To jest bardzo irytujące ;/

A ja mam to samo na P31. Przez dwa tygodnie próbowałem już chyba wszystkiego i nic nie pomaga. :cry: Nawet jak ustawię coś takiego jak 9x266 to po dłuższym czasie wyłączonego komputera i tak później zresetuje... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe oc

 

e6400 na 3.2 8x400

pamięci Patriot 667 2x1GB na 800 4-4-4-12

 

Bios F8 trzyma ustawienia, stabilnie to: pamięci 2.0V Performance Enhance na Standard.

Edytowane przez pml83@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mimo iż w BIOSie kontrolę wiatraka CPU ustawioną mam na AUTO, czasem wentyl sam się "przestawi" i chodzi na maksymalnych obrotach... czyli tak, jakbym w BIOSie miał opcję DISABLED - dosyć denerwujące.

Ja się chciałem przypomnieć ze swoim problemem... Czego bym nie ustawił w BIOSie, to wentyl zawsze wieje na maksymalnych obrotach... Czy to na 100% wina płyty głównej (bo jak tak, to chyba na serwis ją oddam) czy wina może leżeć po stronie BOXowego chłodzenia? Niestety nie mam innego wentyla na s775, żeby zamontować i sprawdzić.

 

PS. Bawić się jeszcze w update BIOSa, czy od razu na serwis posłać? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rev.1 i u mnie ten śledź był, wraz z kablami SATA i kilkoma innymi [ciach!]łkami.

A masz może w BIOSie dysk przełączony w tryb RAID, jeśli tak to przełącz na IDE (mogę mylić nazwy bo rzadko tam zaglądam), miałem taki problem, nie na tej płycie ale na jakimś nowym laptopie i wywalał dokładnie ten sam komunikat.

Właśnie w kontrolerze SATA był problem. Aby Vista się zainstalowała musiałem przestawić go w tryb AHCI. Edytowane przez grudzien86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chciałem przypomnieć ze swoim problemem... Czego bym nie ustawił w BIOSie, to wentyl zawsze wieje na maksymalnych obrotach... Czy to na 100% wina płyty głównej (bo jak tak, to chyba na serwis ją oddam) czy wina może leżeć po stronie BOXowego chłodzenia? Niestety nie mam innego wentyla na s775, żeby zamontować i sprawdzić.

 

PS. Bawić się jeszcze w update BIOSa, czy od razu na serwis posłać? :wink:

Coś nie działa za bardzo kontrola obrotów na tej płycie , kup sobie kontroler obrotów pentagrama za 7 zł lub multi connector podłączany do molexa 2x12v i 2x5v za 4.99 z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-108626-1195585900_thumb.jpg

 

CZe

 

MaD_LU - takie mam ustawionka w biosie.

 

ALe konkretnie chodzi mi o " SERAIL ATA AHCI BIOS Version iSrc 1.07 08042006... itd"

na końcu ładowania tego czegoś i tak wyskakuje "AHCI BIOS not installed".

 

post-108626-1195586709_thumb.jpg

 

Czy u ciebie też to się pojawia podczas uruchamiania ?

 

Można to jakoś wyłączyć żeby się system szybciej uruchamiał ?

Jedynie jak zrobisz raid z kontrolera gigabajta w wersji R jest takie cos to system sie szybciej laduje jesli na intelu to sprawdza wszsytko u mnie jest identycznie.

 

Co ciekawe pozornie szybciej sie botuje na gigabajcie bo stoi na pasku ladowania widowsa wtedy zaczyna sprawdzac. Mozesz przetestowac jesli nie pomylisz kabli rajd sie nie rozpadnie jedynie co trzeba to przinstalowac windowsa (sterownik najlepiej to sobie pododawaj oba w nLITE do obrazu plyty widowsa problem z dyskietkami z glowy) wiec rezta partycji masz nie tknieta ja jednak jstem na rajdzie intela bo z gigabajtowym jest problem w programie ghost ale zaczynam odbiegac od tematu :] powoli.

Edytowane przez MaD_LU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jak zrobisz raid z kontrolera gigabajta w wersji R jest takie cos to system sie szybciej laduje jesli na intelu to sprawdza wszsytko u mnie jest identycznie.

 

Co ciekawe pozornie szybciej sie botuje na gigabajcie bo stoi na pasku ladowania widowsa wtedy zaczyna sprawdzac. Mozesz przetestowac jesli nie pomylisz kabli rajd sie nie rozpadnie jedynie co trzeba to przinstalowac windowsa (sterownik najlepiej to sobie pododawaj oba w nLITE do obrazu plyty widowsa problem z dyskietkami z glowy) wiec rezta partycji masz nie tknieta ja jednak jstem na rajdzie intela bo z gigabajtowym jest problem w programie ghost ale zaczynam odbiegac od tematu :] powoli.

THX WIELKIE MaD_LU.

 

Też zostaje na intelowskim kontrolerze RAID.

 

Płytka śmiga nieźle :)

 

Biorę się za kręcenie mojego C2D E6850 - :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wszystko prawidłowo. Dodatkowo jeśli nie odpowiadają mi ustawienia z biosu, korzystam z EasyTune5. Tam można procentowo ustalić obroty wentyla.

Mówisz o opcjach w sekcji SmartFan? U mnie ta ikonka jest nieaktywna, tzn. szara i nie mogę wejść do tych ustawień... a wydawało mi się, że jeszcze kilka dni temu tam byłem. O co chodzi?

 

EDIT: Już jest ok - opcja SmartFan uaktywniła się po zmianie ustawień w BIOSie na AUTO... Zatem będę walczył.

Edytowane przez Lubilas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem tej płytki i mam mały problem otóż po podłączeniu nie działają mi kontrolki power LED i power HDD podłączam wg instrukcji ale żadna sie nie świeci :blink: może ktoś mi pomóc albo zrobić fotkę jak to podłączyć prawidłowo ??

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dobrze masz +/- ?

 

p.s. mam pytanie odnosnie sterownikow do plyty p35-ds3l.

da sie sciagnac jakies stery do tej plyty? wychodza jakies nowe jak to jest np. przy nForce'ach?? bo cos mi sie winda sypie i nie wiem od czego. chcialbym jakies nowe stery sciagnac. mam zainsalowane te z plyty nie wiem skad wziazc jakies nowsze.

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dobrze masz +/- ?

 

p.s. mam pytanie odnosnie sterownikow do plyty p35-ds3l.

da sie sciagnac jakies stery do tej plyty? wychodza jakies nowe jak to jest np. przy nForce'ach?? bo cos mi sie winda sypie i nie wiem od czego. chcialbym jakies nowe stery sciagnac. mam zainsalowane te z plyty nie wiem skad wziazc jakies nowsze.

z gory dzieki

GA-P35-DS3L (rev. 1.0)

http://gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-p35-ds3l_10.html

 

GA-P35-DS3L (rev. 2.0)

http://gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-p35-ds3l_20.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grudzien86 - jak masz ustawione kontrolery dysku w biosie? Zmien na ide na czas instalacji systemu... Jesli masz dyski na sata z NCQ, zmien potem na AHCI.

Doszedłem już do tego. Tyle tylko że Vista instaluje się tylko wtedy jak ustawię na AHCI. Potem mogę sobie zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z plyta p35c-ds3r. Mianowicie po zlozeniu komputera najpierw nie chcialo mi wykryc poprawnie dysku i nagrywarki to pokombinowalem troche w biosie w zakladce "Integrated Peripherals" i po ktoryms z kolei restarcie plyta nie chciala wstac a dokladnie uruchamiala sie na okolo 5s i reset i tak w kolku a na monitorze nic sie nie pojawialo. Probowalem czyscic cmos i nic nie dalo, odlaczalem wszystkie napedy, dyski, pamieci i tez nic, nie jest to tez tzw podwojny restart bo plyte puscilem na okolo 5 min i w tym czasie resetowala sie bez przerwy rasy i nic nie pomoglo.

 

Czyzby plyta sie zepsula tak szybko?? Jest na to jakis sposob czy juz powinienem ja zapakowac i na gwarancji oddac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się ze słaba czułością MIKROFONU

 

Napisze jak może się komuś przyda

 

Menadżer Realtek HD Audio

zakładka mikser, pod pokrętłem (Odtwarzaj)

jest ikona klucza (okno narzędziowe miksera)

klikamy i zaznaczamy (Zaawansowane elementy sterowania)

teraz strzałkami przesuwamy aby się dostać do suwaka

Front Pink In albo Rear Pink In w zależności pod które

mamy podłączony mikrofon, pod słówkiem mamy narysowany głośniczek

a po prawej jego stronie jest takie coś (..) klikmy na to i zaznaczmy

Zwiększenie wydajności mikrofonu.

 

Po takim zabiegu mikrofon u mnie dopiero zaczął działać jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnosnie GA-P35-DS3 bez literki R.

Plyta posiada mostek poludniowy ICH9. Nie obsluguje on Raida ale w biosie jest mozliwosci ustawienia trybu AHCI. W manualu jednak pisze ze ahci dziala tylko pod vista. Pytanie czyda sie to zainstalowac na XP po wrzuceniu sterownikow do ICH9 AHCI Driver z plytki ?

 

Druga sprawa dotyczy Sata Port 0-1 Native MOde. Domyslnie jest Disable i zalecane jest to tylko do starszych systemow typu 98 czy ME. Co daje wlaczenie tej opcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnosnie GA-P35-DS3 bez literki R.

Plyta posiada mostek poludniowy ICH9. Nie obsluguje on Raida ale w biosie jest mozliwosci ustawienia trybu AHCI. W manualu jednak pisze ze ahci dziala tylko pod vista. Pytanie czyda sie to zainstalowac na XP po wrzuceniu sterownikow do ICH9 AHCI Driver z plytki ?

 

AHCI zadziała pod XP, tu jest opisana jedna metoda

http://twojepc.pl/b_archiwum.php?r=2007&id=129615

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...