Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Snooze , przeczytaj co ja piszę na ten temat w wątku o nasze płycie. Od kilku dni u mnie jest ok.

Proca dalem na 1,35V i ram +0,3V i przed chwila znow mialem restart ... Teraz pytanie zasadnicze do uzytkownikow P35-DS3 Czy oprocz jednej osoby z tego topiku ktos mial jeszcze problem z restartami ustawien biosu na def przy 2 kosciach pamieci ? Moze jutro znajde troche czasu i skocze do sklepu gdzie ten badziew zwany p31-ds3l kupilem i postaram sie zamienic ...

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku restart do ust domyslnych nastapil raz

po zbyt mocnym oc na pamieci... ale tak to wszystko smiga na najnowszym biosie f12

 

ps widze ze masz palita 8600gt po lekkim oc.. jaki masz wynik w 3dmark06 na 2.6 Ghz ??

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wituchna!

Mam zonka, od razu mówię, że max oc mnie nie interesuje... Chodzi o nast rzecz w konfigu E4500 GA-P35-DS3 4GB Patriotów 800 (tych z 4-4-4-12 na 2,2V) Chcę stabilnie mieć 2640MHz, czyli 11x240, pamięci niepodkręcone, napięcie na procu niepodniesione... Całą noc orthos i w trakcje orthosa superpi 16M co godzinę a w międzyczasie sobie grałem w Hearts of Iron 2... Zero problemów null nic, chłodzenie BigTyphoon temp w stresie (coretempem) 45-47 max. Zasilacz SeaSonic S12-II 430W nawet się ciepły nie zrobił... No i wyłaczyłem go koło 5 rano, pospałem chwilkę odpala i BSOD, restart, BSOD, restart. Komp nie był "pstryknięty z listwy".

Pomóżcie bo jeżeli trafiłem na padakę co na stadardowym napięciu nieteges głupich 2640MHz to kaplica :(

hilfe

 

edit:

System to Vista Home Premium

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bawiła się ktoś Crucialami bądź innytmi micronami D9 na tej płycie (DS3R) ? Mam problem z ustawieniem odpowiedniego napięcia na tej płycie, mianowicie standartowo ustawia ona ~1,9V, po dołożeniu z boisu +0,4 wynik koncowy to ~2,06V :/ po oc mogę domniemywać ze realne napięcie jest bardzo zbliżone. Ram sprawny ze sprawdzonym OC ale na AM2. Ps. bios najnowszy jaki znalazlem na stornie producenta F11. Jakies sugestie co do tych napięć, nie posiadam obecnie miernika pod reka zeby to dokladnie sprawdzic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak z Oc E8xxx na płycie P35-DS3R ??

 

Dobrze, 8x500 na E8200 robie bez problemu. Wyzej jest problem, FSB sie zaczyna konczyc. Przy E8400 nie bedzie tego problemu, kazda ciut lepsza plyta na p35 powinna wycisnac ludzki max z procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bawiła się ktoś Crucialami bądź innytmi micronami D9 na tej płycie (DS3R) ? Mam problem z ustawieniem odpowiedniego napięcia na tej płycie, mianowicie standartowo ustawia ona ~1,9V, po dołożeniu z boisu +0,4 wynik koncowy to ~2,06V :/ po oc mogę domniemywać ze realne napięcie jest bardzo zbliżone. Ram sprawny ze sprawdzonym OC ale na AM2. Ps. bios najnowszy jaki znalazlem na stornie producenta F11. Jakies sugestie co do tych napięć, nie posiadam obecnie miernika pod reka zeby to dokladnie sprawdzic :/

Na transcend axeram na d9 jest wszystko ok. Defaultowo ustawia 1,8v, max co dawalem to +0,3 i bylo ok 2,1v. Jesli ustawisz na default plyta ustawia sama napiecia w zaleznosci od taktowania pamieci i ustawienia performance w biosie. Sprobuj zmienic napiecie pod windowsem programem easy tune 5 pro. Pomiary u mnie to tylko odczyt z biosu, bios f11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

default ustawia ~1,8V, po zaaplikowaniu +0,7 czyli max co daje plyta mam ledwo ~2,2V (odczyt z biosu F11). Po mozliwosciach pamieci moge sie tylko domyslac ze jest to napiecie realne. Zmiana napiecią pod win programem ET daje takie same efekty. Sprawdzałem na kilku dzielnikach chcac wyeliminowac slabe mozliwosci plyty i proca. W biosie performenc enhance ustawione na standart, taimingi poustawiane recznie.

Probowalem tez dovoltowac MCH ale rowniez bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosiłbym was o pomoc.

Kupiłem wczoraj tą płyte DS3R (rev 2.1) i w żaden sposób nie widzi mi dysków podłączonych na ATA :/ ani nic... nie wiem co robie źle :/ Czy moglibyście mi pomóc w jakikolwiek sposób - bawei sie zworkami raz na slave raz na master... i ciągle nic. Może gdzieś w Biosie sie coś przestawia tylko nie wiem co i gdzie:/ Już sam nie wiem co mam robić, myślałem że komp sobie będzie hulał jak złoże a to lipa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosiłbym was o pomoc.

Kupiłem wczoraj tą płyte DS3R (rev 2.1) i w żaden sposób nie widzi mi dysków podłączonych na ATA :/ ani nic... nie wiem co robie źle :/ Czy moglibyście mi pomóc w jakikolwiek sposób - bawei sie zworkami raz na slave raz na master... i ciągle nic. Może gdzieś w Biosie sie coś przestawia tylko nie wiem co i gdzie:/ Już sam nie wiem co mam robić, myślałem że komp sobie będzie hulał jak złoże a to lipa :/

A Manuala do płyty czytałeś :-| !!! Kontroler JMicron włączony stery zainstalowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyyyy jaki kontroler?? gdzie? :/ :( Manuala czytałem... ale nic szczególnego tam nie piszą o dyskach ata, raczej wszystko jest o sata :/ wioęc jest zonk :/ no chyba że właśnie coś ważnego przeoczyłem :/

Edytowane przez Jacko21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyyyy jaki kontroler?? gdzie? :/ :( Manuala czytałem... ale nic szczególnego tam nie piszą o dyskach ata, raczej wszystko jest o sata :/ wioęc jest zonk :/ no chyba że właśnie coś ważnego przeoczyłem :/

za kanał IDE1 odpowiada osobny kontroler JMicron jesli sie nie mylę na ds3 też. Trzeba go włączyc w Biosie w zakł Integrated Peripherals [Onboard IDE Controller] (JMicron 368 Chip) ale na def. powinieneś mieć Enabled. i instalujesz stery do niego z płytki ustawiasz zworki itd jak normalnie Sata AHCi na Disabled SATA native tez chyba na Disabled możesz dać i Standard CMOS na Auto. Powinno chulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ no to ja jednak jestem jakiś lewy :/ przez chwile widziała, zrobił się reset... i tyle... znowu jest to samo...

Onboard SATA/IDE Device - Enabled

Onboard SATA/IDE Ctrl Mode - [iDE] i było też RAID/IDE

i ciągle to samo... a DVD jest podłączone do SATA... i jego widzi,,, może jak kupi eprzełączke - SATA/IDE - będzie normalnie?? :| :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem wersji: EP-35-DS3R + E2160@ 3,2 GHz (400X8).

 

Pytanie jaki tryb wybieracie "enhanced mode" ? Przestawilem na domyslny tj turbo i milo zaskoczony wzrosem wynikow jestem. Wie ktos cos wiecej na temat tego - jaki sa zmiany ustawien agresywniejszych dla pamieci oraz NB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ no to ja jednak jestem jakiś lewy :/ przez chwile widziała, zrobił się reset... i tyle... znowu jest to samo...

Onboard SATA/IDE Device - Enabled

Onboard SATA/IDE Ctrl Mode - [iDE] i było też RAID/IDE

i ciągle to samo... a DVD jest podłączone do SATA... i jego widzi,,, może jak kupi eprzełączke - SATA/IDE - będzie normalnie?? :| :(

Nic nie kupuj, kontorler jest dobry, piszesz malo skaldnie. Instrukcji chyba nie czytales dokladnie bo tam jest wszystko opisane. Masz 1 tasme do ide, z 2 miesjacmi na podlaczenie dysku/cd.

 

ustawiasz tak:

Advanced BIOS Features / Onboard SATA/IDE Device - Enabled

Advanced BIOS Features / Onboard SATA/IDE Ctrl Mode - [iDE]

 

nastepnie restart

nastepnie Standart cmos features i ustawiasz ide channel 0 do 5 ustaw wszedzie na auto

 

Nastepnie podlacz 1 dysk ze zworka w pozycji cs (cable select) jesli dziala to zmien go na master i podlacz drugi dysk ze zworka sl (slave). jesli widzi 2 dyski. nastepnie ten kontroler (micron) o ile sie nie myle nie obsluguje naraz ide i sata (chyba) wiec ta nagrywarke DVD podlacz do sata ICH9R czyli do zoltego zlacza a w biosie ustaw aby nie bylo problemow: Standart cmos features / Sata raid/ahci mode na: disabled oraz Standart cmos features / Sata port 0-3 native mode na disabled.

 

Po restarcie ustaw z ktorego dysku ma system startoweac w bioise to Advanced BIOS Features / hard disk boot priority. Potem zaladuj windows i zainstaluj sterowniki z plyty do ide. Powinno działać wszystko.

 

 

Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem wersji: EP-35-DS3R + E2160@ 3,2 GHz (400X8).

 

Pytanie jaki tryb wybieracie "enhanced mode" ? Przestawilem na domyslny tj turbo i milo zaskoczony wzrosem wynikow jestem. Wie ktos cos wiecej na temat tego - jaki sa zmiany ustawien agresywniejszych dla pamieci oraz NB ?

 

To dokładnie to samo co zmiana opcji Performacne level w programie MemSet - wiec pogogluj i bedziesz mial odpowiedz. Uwaga wraz ze zmiana opcji enchanced mode jesli masz napiecie ustawione na auto zmienia sie tez napiecie pamieci.

Edytowane przez szelest33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie mamy wpływ na wydajność nawet po zmianie STRAP-a .

Co prawda zmian nie dokonuje sie ustawiając STRAP na sztywno 200/266/333 ,tylko odpowiada za to opcja "Static tRead Value" .Regulacja do 1-20(domyślnie ustawiona na bodajże na 12).Jeżeli dobrze pamiętam ,to we wcześniejszych biosach była nazwana tRD.Ale już nie pamiętam, po której aktualizacji zniknęła wraz z inną opcją-(...)DRAM Settings[option1/2].Właśnie po aktualizacji zwróciłem na to uwagę, gdyż dobrze pamiętałem , że te opcje były .

Zmiana Static tRead Value czyli tRD, to Performance Level w MemSet(opcja odpowiedzialna za szybkość dostarczania informacji, z pamięci przez MCH do CPU, przez FSB).Dzięki temu, mamy możliwość wybrania niższego Performance Level ,niż domyślnego w trybie AUTO .Podczas zabaw z FSB powyżej 417, gdy strap przełącza się na mniej korzystny równy 400 co = tRD 12 ,możemy przywrócić większą wydajność.

Ale zmiana Static tRead Value wymagać będzie zwiększonego V na MCH.

Opcja Performance Enhance (3 poziomy) zmniejsza właśnie tRD,czyli jest jakby fabrycznym presetem GB.

EDIT

Nie zauważyłem ,że może mieć wpływ na napięcie dla pamięci.Czyli jak widać te presety są nawet nieźle przemyślane.

Zmiana na Extreme u mne nic nie daje.Napięcia i niektóre timingi mam ustawione ręcznie.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problemik z P35C-DS3R.

Podłączyłem dzisiaj kontroler VIA 6421A na PCI. Instalacja sterowników sprawnie, instalacja w systemie zakończona sukcesem. Jednak jak podłączam dysk twardy do niego, komputer startuje i zatrzymuje się w trakcie boota (w tym momencie, co sprawdza z którego dysku ma bootować).

 

Wnioskuje, że coś jest z kontrolerem nie tak, chyba że trzeba coś dodatkowo zrobić oprócz wgrania sterowników??

 

Może jakaś zmiana w biosie?

 

Pomóżcie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podpięty pod niego HDD i problem w tym, że nie moge z niego odpalić windowsa. Objaw jest taki jakby w ogule nie było podłączonego dysku.

 

Więc, czy trzeba przestawić w biosie coś żeby ten HDD odpalił z tego kontrolera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...