Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie trochę mnie to dziwi :/

zwłaszcza że parę razy weszła na te 201-203, a potem na tym zostawała i zmiana nic nie dawała... :blink: ja to zawsze muszę mieć jakieś przygody z płytami głównymi... mam nadzieje że i tym razem się uda doprowadzić to do porządku :P

szkoda że nie mam innego proca pod ręką, ciekawe jakby się zachowała z jakimś c2d :P

grr ide jeszcze pogrzebać trochę w ustawieniach...

 

EDIT

w sumie to nie wiem jak to się stało miał w biosie 201 i odpalił się jak zwykle jako 200... restart kompa patrze pod winda (cpuz) 266 ^^

266x14 dało trochę ponad 3.7 ghz wszystko śmigało ładnie i stabilnie (na stockowym napięciu) pamiątki (o zgrozo) około 700 trochę sie o nie obawiałem więc restart żeby mu dać mnożnik rozsądniejszy, a tu bach dual boot i wszystko wróciło do "normy" znowu 200 i stoi :/

ech ja to nie wiem o co mu chodzi :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez HolyBlood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Gigabyte EP35-ds3r też ma double booty albo gubi ustawienia po odłączeniu zasilania?

Double booty to kwestia chipsetu P35...wiekszosc plyt glownych z tym chipsetem cierpi na ta bolaczke...

 

Jesli chodzi o gubienie ustawien po odlaczeniu zasilania to pierwsze slysze...a mialem dwie rewizje DS3R u siebie (2.0 i 2.1) i w zadnej nie bylo takiego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nieraz wejde do biosu cos zmienie i po zapisaniu ustawien mam double boota, czasem wystapi po odlaczniu zasilania. Ogolnie nie przeszkadza to w codziennym uzytkowaniu.

Natomiast co do gubienia ustawien o/c to plyta jeszcze nie zrobila tego ani razu.

 

Ogolnie plyta jest bardzo fajna, ale ma 1 minus: vdrop :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że double boot występuje tylko po silnym OC na tych płytach a przy normalnym użytkowaniu nie.

niekoniecznie przy duzym OC a glownie po zmianie ustawien pamieci ;) plyta/chipset musi sobie "strapa" od nowa ustawic :)

 

no ogolnie plyta jesli chodzi o ilosc gniazd oraz rozplanowanie elementow na plycie jest calkiem OK...ale nie ma ustawien GTL...ma duzego strapa w porownaniu do konkurencji (tyle ze z tym to mozna sobie jako tako poradzic grzebiac w BIOSie) i faktycznie vdrop jest tragiczny...jak mialem rev 2.0 to sie wahal miedzy 0.04V-0.07V (idle-stress)...potem dostalem rev 2.1 i vdrop jest podobny, tyle ze czasem w stresie potrafi spac o 0.09V :mur: oczywiscie nie mierzylem nic miernikiem (podobno odczytom z CPU-Z mozna ufac ;) ) ale na tej drugiej sztuce procek jest mniej stabilny...nie robi juz tyle co na poprzedniej wiec cos w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że dualboot występuje tylko po OC. Co do napięć to... hmm... dawałem już do +0,6 na pamięci a i tak zawsze pokazuje w BIOSie 1,98V. Czyżby stara bolączka Gigusiów ze złymi wskazaniami BIOSu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, no i chyba mam problem z płytą, podobny do tego co opisał lordbobstein na 15 stronie

 

Sprawiłem sobie E8200 i nie mogę odpalić systemu. Ładuje się do momentu, gdzie powinien pojawić się ekran "zapraszamy" i nic się nie dzieje.

Dodatkowo 2 razy zdarzyło się, że bios się zawiesil. Przestał reagować na klawiaturę. Biosik mam najnowszy F10.

Nie wiem, co o tym myśleć. Raczej wina płyty niż procesora (niby nówka zaplombowana) ?

 

edit

No jednak jest OK.

Po wczorajszych problemach, dziś drugie podejście:

1. ClearCMOS zapięte na ok 15min. W tym czasie (przy odłączonym zasilaniu) ze 2 razy pacnąłem POWER.

2. Wyjąłem modem PCI.

3. Odpaliłem mobo i odrazu 3GHz na domyślnym Vcore.

4. Vista w końcu się załadowała, zainstalowała sterownik do nowego procka, kazała zrestartować i póki co, śmiaga.

 

Przez parę dni zostawię na takich ustawieniach, a potem dalej będę OCował.

Narazie 40min Orthosa i temperaturki niższe niż E2140 na tych samych taktach.

 

tylko ten 2 razy podwieszony bios mi został w pamięci...

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje boje

Cpu: C2 Quad Q6600

Mobo: Gigabyte GA-P35-DS3R rev 2.1 F9

Hdd: Seagate sataII 500gb 32mb sd15

Psu: Chieftec 560A-12S

Gpu: Gigabyte 8800GTS 512 MB

Ram DDR2-800 4x1gb Patriot Extreme 4-4-4-12 2.2v

 

Zadanie do zainstalowania Vista 64bit

Instalator wykrzacza się praktycznie w tym samym momencie pod sam koniec przy finalizacji instalki, kursor myszki pozostaje, ekran robi się ciemny i zamiera wszystko. Podmieniłem tą samą płytkę na tylko inny egzemplarz, inny zasilacz o podobnej mocy, słabszą grafikę 8500GT, Gigabyte, inny napęd dvd, inny egzemplarz dysku, kilka modeli ramów począwszy od goodrama i kingstona ddr2-800. Niestety znów to samo. Miałem też pod ręką 32 bitową wersję. Bez sukcesu zawsze w tym samym miejscu kończył instalowanie systemu.

Po bojach przyszedł czas na E8200, tu już poszło gładko, system zainstalowany bez sterowników. Nic więcej nie zdążyłem zrobić. Póki co do biosu nie zaglądałem głębiej (wiem, wiem ustawienia ramek musze jeszcze wykonać). W weekend gruntowne testy także na xp. Nie wiem tylko czy uda mi się powrócić do quada 6600. Czy bios f10 coś tu poprawi czy tylko jeszcze pogorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na pewno będę 10osobą, która o to pyta, ale sorki nie chce mi się czytać17 stron.

 

No to tak ...

 

1) Czy warto dopłacić do niej 40zł ? ( w stosunku GIGABYTE P31)

2) Czy spokojnie będzie można na niej kręcić Penryny ?

3) Czy występuje podwójny start (często)?

4) Czy po wyłączeniu na noc zasilania płyta zgubi wszystkie ustawienia ?

5) Czy jest to dobra wydajnościowo płyta?

6) Czy ma RAID , bo jakoś tak nie mogę jednoznacznie znaleźć ?

7) Czy jest dużo funkcji do OC w biosie ?

8) Czy wychodzą ulepszenia biosów ?

9) Ogólne opinie + i - płytki.

 

Dzięki wielkie z góry, na pewno pomożecie mi przy wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na pewno będę 10osobą, która o to pyta, ale sorki nie chce mi się czytać17 stron.

 

No to tak ...

Dzięki wielkie z góry, na pewno pomożecie mi przy wyborze.

1) Czy warto dopłacić do niej 40zł ? ( w stosunku GIGABYTE P31)

tak, to ok godzina/dwie pracy wiec nie ma sie co zastanawiac

2) Czy spokojnie będzie można na niej kręcić Penryny ?

 

3) Czy występuje podwójny start (często)?

czasem jesli jest dlugo nie wlaczany komputer, tj odlaczony calkiem do zasilania, pozatym jesli przekrecisz procesor i system nie bedzie stabilny wtedy beda 2 a nawet 3 booty az dojdzie do ostatniej dobrej konfiguracji - ale to zaleta - nie trzeba resetowac cmosa zworka

4) Czy po wyłączeniu na noc zasilania płyta zgubi wszystkie ustawienia ?

nie - to by byla jakas glupota

5) Czy jest to dobra wydajnościowo płyta?

tak jak reszta plyt na P35, wszystko zalezy od ustawien biosu

6) Czy ma RAID , bo jakoś tak nie mogę jednoznacznie znaleźć ?

te z literka R maja raida a nawet 2 (jeden od intela drugi od jmicron)

7) Czy jest dużo funkcji do OC w biosie ?

duzo

8) Czy wychodzą ulepszenia biosów ?

hmmm, a co tam jest do ulepszania?

9) Ogólne opinie + i - płytki.

dla mnie ok, bezawaryjna, wydajna etc

Edytowane przez szelest33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie zrozumieliśmy się .. mi chodzi o GIGABYTE P35 DS3L

Ona jest troszkę droższa od P31 więc pytam czy warto. Tamte pytania także były do niej. Bo DS3R kosztuje pod 300zł

Czyli czy jednak coś będzie inaczej w odpowiedziach na moje pytania ? I ciekawi mnie ten RAID.

Bo w siriusie pisze tak

 

obsługa RAID

 

* tak (RAID 0, 1, 0+1, 5 i JBOD)

Edytowane przez destroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie zrozumieliśmy się .. mi chodzi o GIGABYTE P35 DS3L

Ona jest troszkę droższa od P31 więc pytam czy warto. Tamte pytania także były do niej. Bo DS3R kosztuje pod 300zł

Czyli czy jednak coś będzie inaczej w odpowiedziach na moje pytania ? I ciekawi mnie ten RAID.

Bo w siriusie pisze tak

 

obsługa RAID

 

* tak (RAID 0, 1, 0+1, 5 i JBOD)

 

I żadnej różnicy pomiędzy P35 DS3L a P31 DS3L nie widzę porównując? To czy warto dopłacić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja dopłaciłem i sądzę, że dobrze zrobiłem - na pewnych dzielnikach mam dual booty ale w przeciwieństwie do P31 płyta nigdy mi jeszcze nie zgubiła ustawień BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili 2x1GB RAM, chciałem dokupić 2x1GB i mam pytanie: czy 4x1GB będzie działać na tej płycie w dualu pod XP 32bit? I ile u Was system widzi pamięci?

 

A może dokupić 2x512MB, skoro system i tak nie zobaczy całej pamięci? A taka konfiguracja w dualu powinna zadziałać.

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosiłbym o wypowiedzenie się osób które mają Gigabyte GA-P35-DS3R rev.2.1 czy działa u nich kontrola wiatraka cpu (głównie mi chodzi o tryb 'napięcie"). Albo czy w wersji, GA-EP35-DS3R -ten tryb u nich działa.

Pamiętam, że jeden z użytkowników miał problem z tym trybem. Jestem ciekaw czy to tylko pojedynczy przypadek czy też norma.

Padł mój Gigabyte na P31 i przymierzam się do tej płyty ze względu na dobrą ceną, sekcję zasilania, Raid i alc889a ;) Jak jest z dźwiękiem w porównaniu do alc888? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk to oba kodeki to kupa na analogach. Wprawdzie mam p35-ds3l ale czemu ma nie działać cpu control voltage mode? Skoro jest w instrukcji napisane, a nie działa to na gwarę sie nadaje bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosiłbym o wypowiedzenie się osób które mają Gigabyte GA-P35-DS3R rev.2.1 czy działa u nich kontrola wiatraka cpu (głównie mi chodzi o tryb 'napięcie"). Albo czy w wersji, GA-EP35-DS3R -ten tryb u nich działa.

Pamiętam, że jeden z użytkowników miał problem z tym trybem. Jestem ciekaw czy to tylko pojedynczy przypadek czy też norma.

Padł mój Gigabyte na P31 i przymierzam się do tej płyty ze względu na dobrą ceną, sekcję zasilania, Raid i alc889a ;) Jak jest z dźwiękiem w porównaniu do alc888? :)

hm...przy rev. 2.1 (czyli to samo co EP35C-DS3R) kontrola wiatrakow jest na dwoch wtyczkach :) tyle ze na wtyczce oznaczonej CPU kontrola jest gdy podepniemy wiatrak z wtyczka 4 pinowa a na drugiej wtyczce (SYS_FAN2) jest kontrola dla wiatraka 3 pinowego...nie ma rozroznienia w BIOSIe na rozne tryby pracy (moze sie wlacza jak podepniemy wiatrak 4 pinowy pod CPU_FAN)...wlacza sie SMART FAN i plyta jakos sobie tym steruje...wydaje mi sie ze w zaleznosci od temperatury...

 

oglonie ja mam wiatrak podpiety do SYS_FAN2 bo mam standardowy z wtyczka 3pin (taki byl w zestawie z chlodzeniem Scythe Mugen) i kontrola obrotow dziala...jak podepne go do CPU_FAN to kontrola nie dziala :)

 

zreszta...najlepiej jak sobie sciagniesz manuala do tej plyty i zobaczysz jak sa wyprowadzone napiecia i inne polaczenia na tych wtyczkach :) w jednej speed control jest na 4 pinie a w drugiej na 3 pinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem zainteresowany bezpośrednio regulacją obrotów wentyli to ściągnąłem manuale do: GA-P35-DS3R, GA-P35-DS3P i GA-P35-DS4.

 

GA-P35-DS3P i GA-P35-DS4 mają ten sam rozkład elementów na płycie oraz wg instrukcji mają mieć regulację wentyla CPU za pomocą PWM oraz Voltage -> 2 opcje do wyboru w biosie. W zasadzie różnice pomiędzy tymi płytami sprowadzają się do portów eSATA oraz uboższego chłodzenia na zasilaniu w GA-P35-DS3P.

GA-P35-DS3R wg instrukcji obsługi ma na CPU tylko regulację PWM.

 

Także obecnie myślę o GA-P35-DS3P -> cenowo pośrodku pomiędzy GA-P35-DS3R a GA-P35-DS4 i funkcjonalnie też.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bajdełej imo lepiej obrotami steruje sobie PWM Mode niż Voltage Mode. PWM daje niższe obroty , podpięty mam tak wentyl od zasiłki i wszystko sobie cicho biega. Jak dałem Voltage Mode to obr w idle były wyższe niepotrzebnie (proc na 1.4v ) przy niższym v pewnie róznice będą mniejsze. Poza tym na PWM przy full obciążeniu daje pełne obroty w przciwieństwie do Voltage an którym jest zawsze kilkadziesiąt rpm mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...