Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Moze na razie po prostu zostawie wlaczona listwe na noc - jak to nie pomoze to dopiero wtedy bede kombinowal.

 

EDIT: Zanlazlem ta opcje, jakby co to sprobuje moze tak jak u Ciebie przestawic na 62 bo mam teraz 42.

Edytowane przez FireWire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie zajawki mialem na P31, ostatnio komp stal ponad tydzien odlaczony od zasilania i normalnie sie uruchomil z moimi ustawieniami, byl podwojny start ale to chyba normalne w chipsecie intela ze po odlaczeniu zasilania 2x startuje,

 

sproboj z tymi timingami pokombinowac, poluzuje je troche,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie bo chyba zamówie na dniach płytkę EP35-DS3 i e7200, na stronie wyczytałes że działa przy biosie F3, da się jakoś zaktualizowac bios jesli E7200 nie będzie działał, czy powiedziec w sklepie zeby od razu zaktualizowali (chociaż nie wiem czy to zrobią bo zestaw chce złożyć sam, a zamowić chce w esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzonko polecacie na EP35-DS3R ? Chce wydać jakieś 80-100zł. Podoba mi się Pentagram Karakorum albo Freezone HP-120 AlCU (ten ala Big Typhoon). Chodzi mi, żebym czegoś głupio nie kupił i nie piłował później brzeszczotem radiatora na chipsecie.

 

Pzdr.

 

P.S. wiadomix ma być cichy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Triton 75 + Acutake FAN 120 mm PWM.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838-13

Super prosta instalacja, wydajność może nawet lepsza niż Freezone HP-120 AlCU, porównywalna z Karakorum, na pewno lepszy niż Pentek HP100 AlCu Lite. Owiewa sekcję zasilania, mostek oraz pamięci.

Dobrze by było, aby w obudowie na boku były otwory - wtedy wentyl częściowo zasysa chłodne powietrze z zewnątrz budy.

Ważne jest też mocowanie - heatpipy mają być z lewej lub z prawej, ALE nie od dołu czy od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w miare małe to Ultima 90I jak większe to Ultra 120A sam mam tę Ultre z allegro i podstawke mam prostą.

 

Edit: Mam pytanie do posiadaczy P35-DS3L, jak z wyższym FSB na tej płycie. Mam teraz 1516, na plycie jest niby 1333 (nie ma nic o oc jak np. na EP35-DS3). Działa wam bezproblemowo długi czas? bo chodzi mi o trwałość płyty

Edytowane przez einar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W programie @BIOS jest do pobrania najnowsza beta biosu oznaczona F14A, przeznaczona do GA-P35-DS3.

Z ciekawostek - menu odpowiedzialne za opcje do podkręcania jest na pierwszaej pozycji po wejściu do BIOSu.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, a na ile wiarygodny jest pc health z easy tune pro 5, chodzi o wskazania temp procesora bo pokazuje mi 34 stopnie w spoczynku gdzie core temp wskazuje 44 co raczej jest niemozliwe gdyz radiator jest praktycznie zimny (tym bardziej teraz w te chlodne dni) nawet u podstawki gdyz mam tam naklejona sonde ze scythe kama meter i wskazuje mi 33stopnie,

karakorum jest dobrze docisniety i ma rowna powierzchnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania do posiadaczy - do czego służa w biose dwa ostatnie timingi static tREAD i tWRITE oraz jakie napięcie pokazuje wam everest przy ustawieniu na pamięci 2.2 V ? - co ciekawe czujnik napięcia płyty jest dosyć zgodny z rzeczywistymi wartościami - sprawdzałem miernikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczy P35-DS3R 2.1 ostrzegam przed tym nowym beta BIOSem - F13A. Miałem go wgranego i jakoś ostatnio łapałem często bsody, co w ogóle mi się nie zdarzyło. Myślałem, że to RAM, bo mobo srednio sie z nim lubi, wiec zjechalem na 800Mhz i wszytsko z SPD i dalej sie sypalo, Orthos błędy wywalał (proc stale na 1.25V BIOS i 3.6GHZ), wkurzyłem się i wgrałem z powrotem F12. Te same ustawienia co wcześniej i nocka Orthosa bez problemu zaliczona. Nie wiem czy to na 100% BIOS czy kaprys płyty, ale tak czy siak lepiej dmuchać na zimne - nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy plytka ep35 DS3 tez ma problemy z 4 obsadzonymi bankami pamieci dwustronnych ? Tak jak ma to miejsce na ep31 ds3l ?

Testowal ktos ?

 

nie ma problemu

 

Luk@s raczej to nie wina biosu bo u mnie nie sprawial zadnych problemow, raczej kaprysy plyty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...