Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

niestety moja DS3 padła w sobote po włożeniu karty WiFi pod pci... resza sprawna jedynie płyta odeszła w niepamieć ... ale jest gwara więc pewnie załapie się na p43/45... bo raczej nówki takiej samej nie dostanę. :P

p.s.

uważajcie na ładunki elektrostatyczne :P

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

niestety moja DS3 padła w sobote po włożeniu karty WiFi pod pci... resza sprawna jedynie płyta odeszła w niepamieć ... ale jest gwara więc pewnie załapie się na p43/45... bo raczej nówki takiej samej nie dostanę. :P

p.s.

uważajcie na ładunki elektrostatyczne :P

Kupisz nówke, ale rev. 2.1 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może i Panie !

Zmieniłem memki z 2x1 GB DDR2 800 4-4-4-12 Patriot

na 2x2GB DDR2 1066 5-5-5-15 też Patriot

I spróbowałem trochę procka podkręcić na z 3.0 na 3.2 BUS Speed na 356 i już nie wstaje. :mur:

Na starych pamiątkach kręcił się aż miło.

Proszę o wszelkie sugestie.

Prosiłbym o konkretne ustawienia w biosie (Tweakerze) przy podobnych pamięciach z OC procka.

 

Poniżej moje ustawienia - tylko się nie śmiejcie :sad:

post-108626-1236122506_thumb.jpg

post-108626-1236122518_thumb.jpg

Edytowane przez lomzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy od gory

 

clock ratio 8 na poczatek

host - enabled

cpu host freq - 400

 

performance enhance - tu dobrze miec turbo badz extreme

 

mnoznik pamieci 2.5 by bylo 1000

cas 5

5

5

18

 

W kolejnej tabelce tam gdzie masz 50 zmien to na te 68

 

Static tread value - czyli performance level - jezli dalej sa problemy ustaw np 12 i zaczni zjezdzac w dol by osiagnac najlepsze wyniki przy zachowaniu pelnej sabilnosci .

 

Pozniej takze powalcz z tymi wartosciemi gdzie same 4 na 3 w drugiej czesci tabeli pamieci.

 

Napiecie dla pamieci przetestuj poziom +2.0 do +2.2

Napiecie dla procka na testy takze podbij do powiedzmy 1.4125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem te pamięci do sklepu (2x2GB DDR2 1066 5-5-5-15 Patriot Viper).

Wcale nie chciały się kręcić. Chodziły tylko na standardowych ustawieniach.

Nic nie pomagało - Generalnie nie polecam tych kości do O/C z tą MOBO.

 

Pytanie mam jedno - 4 takie same kości RAMu będą ganiały w dualu ?

Edytowane przez lomzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam jedno - 4 takie same kości RAMu będą ganiały w dualu ?

Jak najbardziej. Ważne jest tylko żeby w każdym banku były po 2 i to takie same kości. Może więc być i mieszanka np 2x512 + 2x1024 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś pomysł czemu płyta nie chce bootować na innych ustawieniach fsb niż 200? Komp sobie brykał na 9x325, aż do dzisiaj. Probowałem już CLR_CMOS, zmieniłem biosa na F12 i nic. Zmiana fsb z 200 na 210 (dzielnik na memki 3.33 wszystko inne na auto) i komp po restarcie ma ustawienia defaultowe. Oprócz tego od jakiegoś czasu płyta notorycznie po resarcie z systemu ma dual boota. Też tak macie? Moja płyta to Gigabyte P35-DS3 rev. 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gigabyte.de/forumdownload/bet...s/betabios2.htm

BIOS'y beta do płyt Gigusia których nie ma na oficjalnych stronach

 

Mam EP35C-DS3R, oficjalnie na stronie jest BIOS F4a, tu mamy F4c z 5 maja 2009, który przede wszystkim uaktualnia (także w innych płytach serii (E)P35) AHCI ROM do wersji 1.20E dający mu niezłego kopa, koniec z kropeczkami przy starcie :]

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Lista płyt i BIOS'ów"
GA-EP35-DS4 - F6e

GA-EP35C-DS3R - F4c

GA-EP35-DS3 - F4b

GA-EP35-DS3L - F6b

GA-EP35-DS3P - F6c

GA-EP35-DS3R - F4b

GA-P35T-DQ6 - F7b

GA-P35T-DS4 - F7a

GA-P35T-DS3P - F7a

GA-P35C-DS3R - F12g

GA-P35C-DS3 - F7b

GA-P35C-S3 - F7b

GA-P35-DQ6 - F9c

GA-P35-DS4 - F14d

GA-P35-DS3L - F9d

GA-P35-DS3P - F12c

GA-EP35-DS4 - F6e

GA-EP35C-DS3R - F4c

GA-EP35-DS3 - F4b

GA-EP35-DS3L - F6b

GA-EP35-DS3P - F6c

GA-EP35-DS3R - F4b

GA-P35T-DQ6 - F7b

GA-P35T-DS4 - F7a

GA-P35T-DS3P - F7a

GA-P35C-DS3R - F12g

GA-P35C-DS3 - F7b

GA-P35C-S3 - F7b

GA-P35-DQ6 - F9c

GA-P35-DS4 - F14d

GA-P35-DS3L - F9d

GA-P35-DS3P - F12c

GA-P35-DS3R - F13e

GA-P35-DS3 - F14e

GA-P35-S3 - F8b

GA-P35-S3G - F5c

GA-P35-S3L - F8b

GA-P35-DS3R - F13e

GA-P35-DS3 - F14e

GA-P35-S3 - F8b

GA-P35-S3G - F5c

GA-P35-S3L - F8b

Edytowane przez kicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy te biosy wprowadzają coś więcej w stosunku do tych ze strony Gigabyte (do mojej p35-ds3 na stronie jest F14c,a tu mamy F14e). Ja już raczej się nastawiłem do tego, że dual boota po resecie żaden bios nie naprawi :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kicek

 

Zasłużyłeś na browara. Dzięki za info. Teraz AHCI wykrywa dyski w mgnieniu oka. Spadku wydajności przy testach pamięci nie ma jak w F3. Po testuje jeszcze DES Advance. Może już lepiej działa. :banana:

 

 

//EDIT

 

jednak procek mam za dużo podbity jak na DES :P

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już nowe oficjalne BIOSy do całej serii (E)P35 do pobrania ze strony Gigabyte :lol2: .

 

Zmiany:

- AHCI-ROM Version V1.20E (02102009).

- Support Xpress BIOS Rescue function

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Lista płyt i BIOS'ów"
GA-P35-DS4 - F14

GA-P35-DS3 - F14

GA-P35-DS3P - F12

GA-P35-DS3L - F9

GA-P35-DS3R - F13

GA-P35-S3 - F8

GA-P35-S3G - F5

GA-P35-S3L - F8

GA-P35T-DQ6 - F7

GA-P35T-DS3P - F7

GA-P35C-DS3R - F12

GA-P35C-DS3 - F7

GA-P35C-S3 - F7

GA-EP35-DS3L - F6

GA-EP35-DS4 - F6

GA-EP35C-DS3R - F4

GA-EP35-DS3 - F4

GA-EP35-DS3R - F4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie od F4b (beta) nic nie zmienili, ale z drugiej strony nie było czego. BTW wydaje mi się, że dzięki F4b zniknął problem dualboot'ów :)

 

Na EP35-DS3 FSB = 500MHz spokojnie na "normal" [oba: FSB i (G)MCH], ale też jestem ciekaw jak wyżej i jak się to ma do temperatur na mostkach.

Ośmiele sie nie zgodzić. U mnie przy FSB 475MHz muszę mieć podbite FSB +0,1V i (G)MCH +0,2V. Na default przechodzi IntelBurnTest na Standard, na High już nie. Po podbiciu do wartości które podałem przechodzi oba testy. Takie ustawienia mam od przeszło roku i wszystko jest stabilne nawet podczas turboupałów. Co prawda radiator na mostku północnym parzy jak jasna cholera, ale to niczemu nie pzreszkadza :]

 

Pzdro i chwała gigabytowi za stałe rozwija nie biosów do naszych płyt. Dualboot is gone :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem panowie... mianowicie gdy wlaczam komputer to nie chce sie uruchomic ;/ tzn. wentylatory sie kreca (oprocz tego na procesorze), swiruje dioda od dvd, tacka tez nie chce sie wysuwac i nie reaguje dysk twardy, do tego nie ma sygnalu na ekranie (resety i ponowne wlaczanie/wylaczanie komputera nie pomaga)

 

myslalem, ze zasilacz mi padl i przez to komputer nie chcial sie odpalac, lecz jednak po glebszym testowaniu wydaje mi sie, iz winowajca jest plyta glowna bowiem, gdy wylacze komputer w ogole z gniazdka, chwile odczekam i podlacze ponownie to sie odpala...

 

gdy odpalil sie Windows to testowalem komputer smarkami, grami itp. i nic sie nie wysypuje... jednak gdy znowu wylacze komputer to sie ponownie nie uruchamia (do czasu az nie wylacze go z gniazdka)

 

do tego testowalem komputer na jakims zasilaczu Mercury 400W i jest dokladnie to samo (chociaz nie wiem czy czasem ten zasilacz nie jest za slaby do mojego PC)

 

 

spotkal sie moze ktos z takim problemem? lub ma pomysl co jest uwalone? zaczelo sie to od dzisiaj, wczesniej komputer chodzil bez problemow ;/

 

dodam tez, ze pamieci, grafe, dysk, dvd testowalem na inny kompie i tam smigaja bez problemu... wiec zostaje mobo lub zasilacz, ale jednak mysle, ze cos mobo swiruje ;

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Tak opłaca sie zaktualizować płyty z serii P35 do tego finalnego biosu z czerwcowej aktualizacji. Juz myślałem ze zapomnieli o tych płytach bo od pnad pół roku widniały wersje alpha na oficialnej..

 

Mam płytę EP35-DS3R i zauważyłem ze przy nowym BIOSie szybciej AHCI startuje, i ogólnie nie ma dual bootów inaczej sie zachowuje troszeczkę komp przy kręceniu, (jakby łatwiej ustawienia wchodzą) :)

 

Świetną wydajnośc udało mi sie uzyskać na Q9550 na tej płytce i jakichś tanich pamięciach Kingstona 2x2GB >

 

http://img200.imageshack.us/gal.php?g=cryptob.jpg

 

Pochodzą z testów >

 

WinRAR 3.90

 

Everest Ultimate 5.02.1750

 

i Sandra Lite 2009

 

 

WYniki pochodzą kolejno z testów >

 

Sandra - Cryptography, Cache & Memory, Memory Latency

 

Winrar oraz teścik z Everesta

Edytowane przez Cllaymenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kodekiem na EP35-DS3L. Mianowicie ucieka mi kanał centralny. Krótko po wgraniu kodeka wszystko jest OK a potem z nienacka kanał ucieka i nie mam pojęcia gdzie szukać błędu. Sprawdzałem czy moze to nie głośniki i odwracałem kanałami z sub'em i wtedy gra. Więc pytam: gdzie cośmoze byc namieszane bo mnie k$%%$ bierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P35C-DS3R i to co w podpisie, zrobiłem już na niej 4,11Ghz na napięciu 1,53V, poniżej podaje moje ustawienia wszystkie z biosu:

FSB: 515 MHz

SPD: 2.0

Mem Freq: 1030MHz

Vdimm: +0,7(max, i wychodzi wtedy koło 2,11V ;()

VFsb: +0,2V

Vpcie +0,1V

VMCH +0,2V

Vcore 1,56V (mam Vdropa)

Ile mogę jeszcze wyciągnąć z mojej E8200'ki, czy napięcie dalej będzie w miare bezpieczne, co muszę zwiększyć/zmniejszych, i jak ew. zrobić jakieś vmody na vcore lub vdimm (w końcu mam cruciale które robią powyżej 600MHz, a ja im daje tylko 2,1V :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...