Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

teraz mam już zamontowanego, true blacka, a nie chce z powrotem zmieniać, chociaż mam wątpliwości czy nie mam uszkodzych czujników temp jak w większości E8xxx, ale mniejsza z tym. Potrzebuje pilnie jakiegoś vdimm moda, bo max ile mogę dawać na moje pamięcie to 2,1 V, chociaż ustawiam im 2,5 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę p35-ds3 i E2160 z boxowym chłodzeniem. Temperatura procesora wg everesta 35-37st w 2D i 42-45st w 3D. Podkręciłem procesor do 2,88MHz zmieniając mnożnik pamięci tak aby miały tak jak w standardzie 800MHz. W 2D temperatura procesora się nie zmieniła a w grach skoczyła o ok 3 stopnie, obroty wentylatora max 1800. Prime95 rozgrzał go do 62st, 65 na rdzeniach, wentylator miał 2800obr/min. System testowany, stabilny. Chciałbym dalej kręcić ale trochę jestem w tym słaby, nigdy nie zmieniałem żadnych napięć. Mam kilka pytań z tym związanych.

1 Kiedy powinienem zmienić napięcia na procesorze lub inne?

2 Czy zmiany napięć pociągają za sobą duże skoki temperatury CPU?

3 W jaki sposób to robić? W biosie jest aż 6 regulacji napięć i nie wiem, które zmieniać. Czy tylko CPU voltage control, czy DDR2 czy coś jeszcze?

4 Wiem,że napięciom odczytywanym w biosie czy w programach nie warto wierzyć, ale zastanawia mnie dlaczego everest pokazuje skoki Vcpu od 1,136 przez 1,152 1,84 do 1,2. Skąd te skoki się biorą? Czy mam się czym przejmować?

Proszę o mini poradnik. Z góry przepraszam, że nie przeczytałem całego tematu i być może ominąłem odpowiedzi na moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Gdy będą oznaki niestabilności procesora - bsod/reset/zawias itp. (vcore, innych nie trzeba ruszać).

2. Tak.

3. Patrz 1.

4. Płyty Gigabyte mają to do siebie, że napięcie im lata (spada pod obciążeniem itp). Lepiej wierzyć CPU-Z, niż Everestowi. A do temperatur Coretemp.

 

Najlepiej dowiedzieć się gdzie jest punkt pomiarowy VCORE i mierzyć miernikiem. Ja nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc- u mnie GA-P31-DS3L rev.1.1 też nie trzymała ustawień- do czasu- kiedy to (może to i trywialne) wyłączyłem w BIOS`ie opcje szybkiego wykrywania sprzętu USB. Jeżeli u mnie dysk zewnętrzny nie wystartował za wczasu- reset ustawień. Sprawdzcie- może u Was pomoże.

AHA- bios F9

Bylo kilka razy...

Nalezy wylaczyc "legacy usb storage detect".

No więc miałem podobny przypadek choć nieco dziwny, ale z racji tego że na tym forum uzyskałem pomoc (bo niby gdzie indziej :)), chociaż w innym temacie to go opisze, może kiedyś się komuś przyda.

 

Płyta gb ep35-ds3

 

e2180 2.0GHz @ 3.0

 

2x2 GB Apogee ddr2 800

 

Wszystko chodziło ładnie pięknie grubo ponad rok bez najmniejszych problemów, aż pewnego razu zahaczyłem nogą o "budę" i reset. Komputer wstaje i zegar na default 2000 MHz, no to ładujemy ustawienia po OC, dual boot i znowu default. Kilka godzin zabawy w biosie i jedyne co to moge na fsb puścić 256 MHz i ani jednego więcej. Ja rozumiem że albo wcale nie idzie podnieść, albo kręcę tyle ile zawsze żeby było czyli 300, a tu nagle się zatrzymało na 256 i koniec, a wszystko z powodu małego wstrząsu w obudowie jakby miał jakikolwiek wpływ na elektronike, dlatego też w tym momencie zgłupiałem. No to rozbiórka części, zamiana pamięci, reset biosu, wyjęcie baterii i w dalszym ciągu to samo.

 

Pozostało szukać odpowiedzi na jedynym, słusznym ;) forum, gdzie odpowiedź znalazłem.

 

Wyłaczenie w BIOS'ie "USB Legacy" i wszystko śmiga jak dawniej.

 

Tylko w dalszym ciągu nie pojmuje jak "uraz mechaniczny" mógł wpłynąć na to wszystko...

 

Szkoda gadać, najważniejsze że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos z was moze czy na plytce GA-EP35-DS3 (Rev. 2.1) jest mozliwosc wylaczenia napiecia na usb/ps2 gdy komputer jest wylaczony ? Swieci mi sie po wylaczeniu bluetooth wpiety do usb oraz mysz optyczna. Powylaczalem w biosie wszystkie wlaczniki komputera za pomosa myszki i klawiatury i problem dalej wystepuje.

Na stronie Gigabyte znalazlem tylko tyle:

 

This is Gigabyte design spec, allows rechargeable mouse or cell phone can still be charged even the PC is turned off. 2. This also allows PC to wake up by USB or PS2 mouse and keyboard, without further setting of jumper on the motherboard. 3. Users can use some optical mouse which has power management feature, the LED can be turned off when PC is at off state, or remove the AC power cord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Gigabyte jest najnowszy bios F14 do p35-ds3. W biosie pojawiła się opcja backup bios to hdd - wie ktoś co to i jak działa? Kolejne udogodnienie to nowszy bios ACHI - nareszcie nie trzeba oglądać kropeczek!

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Mam P35C-DS3R i to co w podpisie, zrobiłem już na niej 4,11Ghz na napięciu 1,53V, poniżej podaje moje ustawienia wszystkie z biosu:

FSB: 515 MHz

SPD: 2.0

Mem Freq: 1030MHz

Vdimm: +0,7(max, i wychodzi wtedy koło 2,11V ;()

VFsb: +0,2V

Vpcie +0,1V

VMCH +0,2V

Vcore 1,56V (mam Vdropa)

Ile mogę jeszcze wyciągnąć z mojej E8200'ki, czy napięcie dalej będzie w miare bezpieczne, co muszę zwiększyć/zmniejszych, i jak ew. zrobić jakieś vmody na vcore lub vdimm (w końcu mam cruciale które robią powyżej 600MHz, a ja im daje tylko 2,1V :( )

mam tą samą płytę i tego samego proca. Może mi ktoś wyjaśnić po co podnosić v na pcie??? i co to jest to vdimm? i Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Vpcie - napięcie na slocie PCI-E

Vcore - napięcie podawane na złącze procesora

Vdimm - napięcie na RAM

dobrze rozumiem już tylko po co przy podkręcaniu proca podnosić napięcie na pcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

możecie mi poradzić co zrobić żeby uzyskać wyższe stabilne fsb??

mój sprzęt to:

c2d e8200, chłodzenie karakorum, obudowa nzxt tempest

ga ep35-ds3 bios f4

4razy 1gb adata extreeme 800mhz cl4

8800gts512

mode com mc 400.

 

max stabilne to 475mhz na takich ustawieniach

 

3,8ghz, 3,1250v

fsb +0,2v

mch +0,2v

pcie + 0v

ram 950mhz 5-4-4-12 +0,4V

 

tem są ok.

post-174386-1260885881_thumb.jpg

 

co powinienem zmienić w ustawieniach aby osiągnąć stabilne fsb 500?

 

ja robiłem to tak że zmniejszałem mnoznik proca z 8 na 6 i domyślne v proca bo wtedy przy fsb 500mhz ma tylko 3ghz i i ramy miały 1000mhz więc dałem im 5-5-5-15. po dłuższej zabawie w windowsie lub po 10minutach gry leci blue screen:( nie pomaga zwiększenie v fsb i mch gdy zwiększe vpcie np o +0,1 to zamiast blue screena gra po kilku minutach się zawiesza lub cały system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po:

- 1 poczytaj trochę o podkręcaniu a jak poczytasz i dalej będziesz zadawał te pytania poczytaj jeszcze.

- 2 FSB 500MHz to sporo i nie każda płyta/procesor tyle pociągnie.

- 3 czasami w FSB są dziury i niektóre ustawienia są niestabilne - spróbuj dołożyć kilka-kilkanaście MHz może zadziała

- 4 daj większe napięcia na proca i mostek - może pomóc

- 5 ustaw dzielnik pamięci tak, żeby miały mniej MHz - wyeliminujesz możliwość zwisów spowodowanych przez RAM

- 6 zostaw tylko 1 kość RAM - to powinno pomóc

- 7 w biosie powyłączaj wszystkie zintegrowane urządzenia/porty itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi poradzić co zrobić żeby uzyskać wyższe stabilne fsb??

mój sprzęt to:

c2d e8200, chłodzenie karakorum, obudowa nzxt tempest

ga ep35-ds3 bios f4

4razy 1gb adata extreeme 800mhz cl4

8800gts512

mode com mc 400.

 

max stabilne to 475mhz na takich ustawieniach

 

3,8ghz, 3,1250v

fsb +0,2v

mch +0,2v

pcie + 0v

ram 950mhz 5-4-4-12 +0,4V

 

tem są ok.

post-174386-1260885881_thumb.jpg

 

co powinienem zmienić w ustawieniach aby osiągnąć stabilne fsb 500?

 

ja robiłem to tak że zmniejszałem mnoznik proca z 8 na 6 i domyślne v proca bo wtedy przy fsb 500mhz ma tylko 3ghz i i ramy miały 1000mhz więc dałem im 5-5-5-15. po dłuższej zabawie w windowsie lub po 10minutach gry leci blue screen:( nie pomaga zwiększenie v fsb i mch gdy zwiększe vpcie np o +0,1 to zamiast blue screena gra po kilku minutach się zawiesza lub cały system.

Pozbylem sie plytki na p45 ( :kijem: asusa p5qc ) i kupilem uzywke ep35-ds3r miesiac temu ( przed tym asusem tez taka mialem )

 

Dołączona grafika

 

Ustawienie 8x 500 , zmienione w biosie napiecie TYLKO na procku (1.393) i ram oraz static t read czyli performance level 8 , a takze zamontowany wentylator na mostku północnym - cala reszta auto. Ramki to g.skille 2x2 1066 CL5 i dzialaja 5-5-3-11-47 1.9v @500 (1000). Booooli v-droop ale jestem zadowolony z tego co jest, bo juz (!) nie przezywam HORRORU z p5qc... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Pozbylem sie plytki na p45 ( :kijem: asusa p5qc ) i kupilem uzywke ep35-ds3r miesiac temu ( przed tym asusem tez taka mialem )

 

Dołączona grafika

 

Ustawienie 8x 500 , zmienione w biosie napiecie TYLKO na procku (1.393) i ram oraz static t read czyli performance level 8 , a takze zamontowany wentylator na mostku północnym - cala reszta auto. Ramki to g.skille 2x2 1066 CL5 i dzialaja 5-5-3-11-47 1.9v @500 (1000). Booooli v-droop ale jestem zadowolony z tego co jest, bo juz (!) nie przezywam HORRORU z p5qc... :-P

oraz static t read czyli performance level 8- do czego ta opcja jest i gdzie ją znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam mały problem przekręciłem swego E8200 @ 3.6 Ghz prime dziala bez problemu nawet przez 3-4 H , ale jedna gra sie wysypuje ( Lord of The Rings Online )

Generalnie chciałem z nim osiągnąć 4 GHz , no ale nie daje sam rady. Zmniejszyłem mnożnik i dałem FSB 500 prime chodzi z 10 min i się wysypuje jednak nie sądze aby FSB było przyczyną raczej ustawienia ramów.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

E8200 @ 3.6 Ghz ( narazie )

Scythe Mugen II

Gigabyte P35 DS3L

4x OCZ TITANIUM ALPHA VX2 - PC8000 (4-4-4-15)

Asus Xonar DX

Gigabyte 9600GT 730/2100

Monitor Samsung 46' Le46a656

Edytowane przez Salah Ad-Din

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jak z podpisu, ale innego tematu nie znalazłem więc pisze w tym. Mam karte wifi usb od liveboxa. Po podwyższeniu fsb i włączeniu BOINC-a (czyli obciążenie 100% procesora i gpu) zanika połączenie wifi. Po wyłączeniu powraca połączenie. O co może chodzić? Spotkał się ktoś z takim czymś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem z płytą Ga-p35-ds3p (BIOS - F12), stwierdziłem, że to dobre miejsce, żeby o tym napisać. Mam problem z przekroczeniem bus 350 Mhz. Oprócz płyty mam na pokładzie:

-CPU: C2d e4400 @2Ghz (@Mugen II rev. B)

-RAM: Patriot LLK 6400 2x1Gb @800 Mhz 4-4-4-12 (5-5-5-16)

-GPU: Gigabyte GeForce 7300GT 256MB DDRII

-PSU: OCZ ModXtream Pro 700W

 

Po przestawieniu BUS na ponad 350 MHZ płyta się resetuje, żadnych komunikatów o błędzie, nic. Na co dzień spokojnie chodzi na 350 MHz, proc na mnożniku 9x wyciąga 3.15 GHZ (testowane ponad 6 godzin pod LinX na maksymalnym obciążeniu i temp na przekraczał 72 C, na codzień nie przekracza 55 w stresie i 35 w idle), RAM chodzi na 700 MHZ (mnożnik 1:1, przerwania 4-4-4-12, TrFC na auto (w windzie pisze, że 38), reszta ustawień na auto. Napięcia: +0,4 V na RAM (co daje na wyjściu koło 2.24V) i 1.5 V na CPU (na wyjściu 1.488V). Próbowałem wszystkich mnożników, podnosiłem napięcia na nb, fsb i pci-e o 0.1V, napięcie proca nawet do 1.6V, pamięci +0,5V, zmieniłem przerwania pamięci (mnożnik dalej 1:1) na 5-5-5-16, trFC 42(próbowałem też 56), reszta na auto) - nic mi to nie pomaga. Na żadnym mnożniku nie chce mi płyta wyciągnąć ponad 350 Mhz. Dodam jeszcze, że wszystkie opcje typu EIST, C1 czy kontrola temperatury są cały czas wyłączone. A boost performance jest ustawione na standard (chociaż próbowałem i turbo, i extreme i nic mi to nie pomogło poza minimalnym zmniejszeniem v-dropa). Podejrzewam, że to te nieszczęsne pamiątki blokują mi OC płytki. Czy ktoś może mi coś doradzić, może da się jakoś przeskoczyć ten problem i osiągnąć wyższy BUS. Pomóżcie, bo nie wierzę, żeby ta płyta była aż taką padaką :P

Edytowane przez Leonzio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, zabawne, właśnie tego próbowałem wczoraj i rzeczywiście płyta nie wstała :D Czyli więcej nie da rady i na tym configu to już szczyt możliwości ? Szkoda, liczyłem na jakieś 3,5 GHz chociaż :P

 

-CPU: C2d e4400 @2Ghz (@Mugen II rev. B)

E4400 - 200 x 10

350x10 = 3500

WTF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie żadne wtf, tylko moja procina mi nie wyciąga mnożnika 10 na bus 350 i tyle - płyta wstaje ale winda się nie ładuje :/ Nawet na napięciu 1,6V. Jak ktoś ma jakiś pomysł jak ten 350x10 wyciągnąć to jestem otwarty na wszelkie sugestie :D A swoją drogą to 300x10 miało u mnie niższą wydajność niż 9x333 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...