Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mały ruch w tym temacie <_<

 

Tymczasem uporałem się ze źle działającą kontrolą obrotów wiatraka CPU na tej płycie - wgranie najnowszego BIOSa F10 rozwiązało problem, teraz wentyl wieje zależnie od ustawień, a nie tak, jak chce :)

 

W ogóle dziwna sprawa, bo tak, jak wcześniej (BIOS F4) miałem do wyboru opcje AUTO/Disabled/INTEL® QST/Legacy, tak teraz zostały jedynie te dwie pierwsze - no ale najważniejsze, że działa poprawnie.

 

Poza tym nowy BIOS pokazuje teraz wartości napięć, a nie jedynie enigmatyczne 'OK' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PILNE: kupiłem płytę DS3 (bez R) rev.2.0. Oprócz 4-pinowego 12V przy procku, które już podłączyłem, ma ona 24-pinowe główne gniazdo na zasilanie, mój zasilacz ma wtyczkę 20 pinów ale można dołączyć do niej kolejną wtyczkę 4-pinową. I teraz nie wiem - podłączyć tylko tę 20-pinową, czy 20+4?

 

Pomocy, pls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PILNE: kupiłem płytę DS3 (bez R) rev.2.0. Oprócz 4-pinowego 12V przy procku, które już podłączyłem, ma ona 24-pinowe główne gniazdo na zasilanie, mój zasilacz ma wtyczkę 20 pinów ale można dołączyć do niej kolejną wtyczkę 4-pinową. I teraz nie wiem - podłączyć tylko tę 20-pinową, czy 20+4?

 

Pomocy, pls.

20+4 ;)

 

 

A ja mam pytanko pod ktory port SATA najlepiej podlaczyc twardziela, a pod ktory nagryware? Jutro bede mial ta plytke i tak sie zastanawiam wlasnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to wydawało bez znaczenia ale gdy podpiąłem nagrywarkę pod pierwszy napęd SATA a dysk pod drugi to podczas nagrywania płytek miałem dziwne "zamrożenia" systemu. Dopiero po nagraniu płytki system "ożywał". Przepiąłem dysk pod 1 kanał SATA a nagrywarkę pod 2 i wszystko śmiga.

Z drugiej strony to trochę dziwne bo kanały SATA są równoważne; nie ma tam master i slave jak w ATA IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to wydawało bez znaczenia ale gdy podpiąłem nagrywarkę pod pierwszy napęd SATA a dysk pod drugi to podczas nagrywania płytek miałem dziwne "zamrożenia" systemu. Dopiero po nagraniu płytki system "ożywał". Przepiąłem dysk pod 1 kanał SATA a nagrywarkę pod 2 i wszystko śmiga.

Z drugiej strony to trochę dziwne bo kanały SATA są równoważne; nie ma tam master i slave jak w ATA IDE.

Chodzi o to ze niektore porty sterue ICH9R a inne inny kontroler i wlasnie nie wiem co lepsze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20+4 ;)

Dzięki :) Już dawno podłączyłem 20+4, gdzieś na google znalazłem, gdybym czekał na odpowiedź tu na forum, to tydzień bym bez kompa siedział :wink:

 

Napędów SATA nie mam żadnych tak więc pomóc nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co przez ICH9R gorzej? Dlaczego tak jest?

Oczywiście, że przez ICH9R jest LEPIEJ. A dlaczego? Dlatego, że Gigabyte RAID to najzwyklejszy JMicron, który jest zwykłym nieporozumieniem, a nie kontrolerem IDE/SATA... Straszne z nim problemy i w ogóle. Ogólnie polecam konfigurację w postaci dysku SATA podłączonego do Portu 0 pomarańczowego i napędu SATA do Portu 1 (również pomarańczowego) i wyłączenie kontrolera Gigabyte RAID w biosie. Oprócz tego kontroler ICH9R polecam ustawić w tryb AHCI i koniecznie zainstalować Intel Matrix Storage Driver, bo bez tego to nie ma co mówić o wydajności dysku twardego w trybie AHCI/RAID.

Edytowane przez tom3q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przez ICH9R jest LEPIEJ. A dlaczego? Dlatego, że Gigabyte RAID to najzwyklejszy JMicron, który jest zwykłym nieporozumieniem, a nie kontrolerem IDE/SATA... Strasze z nim problemy i w ogóle. Ogólnie polecam konfigurację w postaci dysku SATA podłączonego do Portu 0 pomarańczowego i napędu SATA do Portu 1 (również pomarańczowego) i wyłączenie kontrolera Gigabyte RAID w biosie. Oprócz tego kontroler ICH9R polecam ustawić w tryb AHCI i koniecznie zainstalować Intel Matrix Storage Driver, bo bez tego to nie ma co mówić o wydajności dysku twardego w trybie AHCI/RAID.

Dzieki kolego! Takiej odpowidzi oczekiwalem :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jesli to juz bylo, ale nie bardzo chce mi sie przegladac 11 stron topicu w poszukiwaniu odpowiedzi.

 

Czym różnią sie Gigabyte P35-ds3 od Gigabyte P35-ds3R ?

 

P35-DS3 - mostek ICH9 - (nie posiada raid intela)

P35-DS3R - mostek ICH9R (posiada raid intela)

 

Myslę że warto dopłacić te 20-30zł do lepszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam plyte Gigabyte P35C-DS3R i w pewnym momencie umarla mi karta sieciowa. Po prostu po ktoryms restarcie komp wstal i Winda zaczela probowac od nowa instalowac karte sieciowa...tyle ze nie moze dokonczyc instalacji sterownika no i karta nie dziala. Dodam ze karta sieciowa oczywiscie w BIOSie jest wlaczona. Probowalem ja wlaczac/wylaczac, resetowac CMOS, wyjmowac baterie, robic upgrade/downgrade BIOSu i dalej to samo. Z moich obserwacji wynika jeszcze ze w zakladce informacyjnej w BIOS (pod klawiszem F9) nie ma podanego adresu MAC karty sieciowej mimo ze jest wlaczona (czy moglibyscie podac czy u Was wyswietla sie adres MAC) ?), a takze SmartLAN nie wyswietla zadnych informacji. Jak kabel sieciowy jest wpiety to w gniazdku na tylnym panelu swieci sie jedna dioda na zielono i tyle. Probowalem jeszcze odpalac jakiegos Liuxa LiveCD ale nie ma nigdzie nowego ktory by mial obsluge P35 i tej gigabitowej karty sieciowej albo zle szukalem odpowiedniej dystrybucji. Wlozylem karte sieciowa na PCI i wszystko smiga jak trzeba wiec kabel/modem/router odpadaja. Wszytko chodzilo jak nalezy przez 2-3 tygodnie...a potem jeden restart i kiszka. Czy zostaje juz tylko serwis czy moze jednak jest to jakis kaprys plyty ktory da sie zwalczyc? :)

Z gory dzieki za pomoc!

Pozdrawiam!

 

PS: Plyta sama w sobie calkiem OK. Moj E2140 chodzi na niej na 3.4GHz (8x425MHz) przy vcore 1.45V z BIOSu czyli 1.38-1.41V po uwzglednieniu vdropa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam plyte Gigabyte P35C-DS3R i w pewnym momencie umarla mi karta sieciowa. Po prostu po ktoryms restarcie komp wstal i Winda zaczela probowac od nowa instalowac karte sieciowa...tyle ze nie moze dokonczyc instalacji sterownika no i karta nie dziala. Dodam ze karta sieciowa oczywiscie w BIOSie jest wlaczona. Probowalem ja wlaczac/wylaczac, resetowac CMOS, wyjmowac baterie, robic upgrade/downgrade BIOSu i dalej to samo. Z moich obserwacji wynika jeszcze ze w zakladce informacyjnej w BIOS (pod klawiszem F9) nie ma podanego adresu MAC karty sieciowej mimo ze jest wlaczona (czy moglibyscie podac czy u Was wyswietla sie adres MAC) ?), a takze SmartLAN nie wyswietla zadnych informacji. Jak kabel sieciowy jest wpiety to w gniazdku na tylnym panelu swieci sie jedna dioda na zielono i tyle. Probowalem jeszcze odpalac jakiegos Liuxa LiveCD ale nie ma nigdzie nowego ktory by mial obsluge P35 i tej gigabitowej karty sieciowej albo zle szukalem odpowiedniej dystrybucji. Wlozylem karte sieciowa na PCI i wszystko smiga jak trzeba wiec kabel/modem/router odpadaja. Wszytko chodzilo jak nalezy przez 2-3 tygodnie...a potem jeden restart i kiszka. Czy zostaje juz tylko serwis czy moze jednak jest to jakis kaprys plyty ktory da sie zwalczyc? :)

Z gory dzieki za pomoc!

Pozdrawiam!

 

PS: Plyta sama w sobie calkiem OK. Moj E2140 chodzi na niej na 3.4GHz (8x425MHz) przy vcore 1.45V z BIOSu czyli 1.38-1.41V po uwzglednieniu vdropa :)

 

Kiedyś miałem podobny problem ale na innej płycie Gigabyta. Po porządnej burzy poszedł router no i sieć na płycie. Poszło przez linię telefoniczną i router. Niby karta jest ale nie działa. Musiałem dać dodatkową sieciówkę. Reszta płyty w porządku.

 

Może miałeś jakąś burzę? Lub przepięcie na linii telefonicznej od TPSA. Mogło pójść przez modem lub router, drugi komputer lub inaczej zależy jak jesteś połączony z internetem. Teraz mam kabel telefoniczny puszczony przez listwę i dodatkowo takie zabezpieczenie z Allegro do sieci między routerem a komputerem no i długo już nie ma żadnych problemów.

 

Listwę mam Lestar 2001A kupiłem za 47 zł chyba. Uważam, że to jedna z najlepszych listw. Mam ich kilka do różnych sprzętów i drugiego komputera. Tu jest podobna ale troche drogo i szara (ja mam czarną).

2815372[/snapback]

Miałem i mam identyczny ze swoim GB GA-K8NF-9. Sieciówka padła parę miesięcy temu i już nic jej nie pomogło. Chyba jednak daruję sobie modele GB.

 

To nie musi byc koniecznie problem Gigabyte. Przeczytaj co napisałem powyżej.

 

Płyta była (i jest dalej) ta sama co u ciebie GB GA-K8NF-9.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...burza to raczej odpada...wiele sieciowek juz bylo podlaczane do tej konfiguracji modem kablowy+router i zadna nie padla do tej pory...a komp stoi i mieli 24/7 wiec wiele burz juz przezyl ;) Jakby poszlo przepiecie to musialby sie najpierw zjarac modem kablowy od ASTERa...potem router...no i sieciowka na koncu. Jednak wydaje mi sie ze odpada taki scenariusz bo tak jak pisalem wczesniej...komputer sobie chodzil normalnie...nawet go pare razy restartowalem tego dnia bo zmienialem ustawienia OC...az tu nagle po jednym restarcie sieciowka zamilkla :(

 

Nie chce mi sie od nowa systemu stawiac bo moze po prostu ja system zamulil w taki sposob ze sie obudzic nie chce...jak mozecie to napiszcie czy u Was w BIOSie w zakladce informacyjnej o systemie (F9) wyswietla sie MAC sieciowki...u mnie wyswietla sie napis "NA" czyli tak jakby jej nie bylo mimo ze jest wlaczona w BIOSie...a co lepsze to Everest jak ja wylacze w BIOSie to pokazuje ze do szyny PCIE mam podlaczony tylko kontroler RAID...a jak ja wlacze w BIOSie to Everest pokazuje ze jeden slot PCIE zajmuje wlasnie Gigabitowa sieciowka :)

 

Po prostu chce sie zabezpieczyc przed taka sytuacja ze oddam plyte na serwis...nie bede jej mial 2 tygodnie po czym mi powiedza ze u nich dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...burza to raczej odpada...wiele sieciowek juz bylo podlaczane do tej konfiguracji modem kablowy+router i zadna nie padla do tej pory...a komp stoi i mieli 24/7 wiec wiele burz juz przezyl ;) Jakby poszlo przepiecie to musialby sie najpierw zjarac modem kablowy od ASTERa...potem router...no i sieciowka na koncu. Jednak wydaje mi sie ze odpada taki scenariusz bo tak jak pisalem wczesniej...komputer sobie chodzil normalnie...nawet go pare razy restartowalem tego dnia bo zmienialem ustawienia OC...az tu nagle po jednym restarcie sieciowka zamilkla :(

 

Nie chce mi sie od nowa systemu stawiac bo moze po prostu ja system zamulil w taki sposob ze sie obudzic nie chce...jak mozecie to napiszcie czy u Was w BIOSie w zakladce informacyjnej o systemie (F9) wyswietla sie MAC sieciowki...u mnie wyswietla sie napis "NA" czyli tak jakby jej nie bylo mimo ze jest wlaczona w BIOSie...a co lepsze to Everest jak ja wylacze w BIOSie to pokazuje ze do szyny PCIE mam podlaczony tylko kontroler RAID...a jak ja wlacze w BIOSie to Everest pokazuje ze jeden slot PCIE zajmuje wlasnie Gigabitowa sieciowka :)

 

Po prostu chce sie zabezpieczyc przed taka sytuacja ze oddam plyte na serwis...nie bede jej mial 2 tygodnie po czym mi powiedza ze u nich dziala...

U mnie też wiele burz przedtem komp przeżył. :D Wszystko do czasu. Co do scenariusza zniszczeń burzowych to różnie bywa. U kolegi po tej samej burzy poszła cała płyta a router ocalał, więc nigdy tak samo... Poza tym okazało sie, że w Tepsie też im pojarało coś z ich strony w tej burzy. Naprawde warto kupić te zabezpieczenia, które podawałem lub podobne.

 

To jedna z opcji, może u ciebie pomoże to co tutaj:

 

Podobny problem

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze dzis jak wroce do domu to przeinstaluje system...moze cos pomoze...a jak nie to oddam plyte na gwarancji...

 

Co do zabezpieczen to masz racje...uzywam takowych...pozatym mieszkanie jest nowe wiec siec elektryczna tez jest dobrze zabezpieczona. Nie uzywam tylko zabezpieczenia na polaczenie sieciowe (mze to byl blad ;) )...modem kablowy jest podpiety kablem sieciowym do routera a potem od routera do kompa idzie drugi kabel sieciowy. Tylko ze tego dnia w ktorym to wszystko padlo nie bylo burzy i nie bylo mowy o burzy w calej Warszawie bo byla "nieburzowa pogoda" ;)

 

EDIT:

E tam...raczej sieciowka poszla do piachu...dzis zainstalowalem od nowa Viste a potem XP i sieciowka dalej nie dziala...udaje sie zainstalowac do niej sterowniki Realtek 8129...tyle ze na plycie jest Realtek 8111B...wiec tak czy siak nie dziala...kiedys oddam plyte do serwisu...

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze dzis jak wroce do domu to przeinstaluje system...moze cos pomoze...a jak nie to oddam plyte na gwarancji...

 

Co do zabezpieczen to masz racje...uzywam takowych...pozatym mieszkanie jest nowe wiec siec elektryczna tez jest dobrze zabezpieczona. Nie uzywam tylko zabezpieczenia na polaczenie sieciowe (mze to byl blad ;) )...modem kablowy jest podpiety kablem sieciowym do routera a potem od routera do kompa idzie drugi kabel sieciowy. Tylko ze tego dnia w ktorym to wszystko padlo nie bylo burzy i nie bylo mowy o burzy w calej Warszawie bo byla "nieburzowa pogoda" ;)

 

EDIT:

E tam...raczej sieciowka poszla do piachu...dzis zainstalowalem od nowa Viste a potem XP i sieciowka dalej nie dziala...udaje sie zainstalowac do niej sterowniki Realtek 8129...tyle ze na plycie jest Realtek 8111B...wiec tak czy siak nie dziala...kiedys oddam plyte do serwisu...

To nie musi być burza. Jeżeli np. "fachowcy" w Tepsie coś "reperują" to różnie może się dziać itd. Lepiej miec zabezpieczenia. Telefonia, sieć to też prąd i jak to z prądem, przepięcia, napięcia, brak napięcia itp. Casem odłączają prąd a przy włączaniu mogą być skoki dużo ponad 230V, podobnie na linii telefonicznej itp. Byle krótkie spięcie może oznaczać śmierć sprzętu, nawet wyładowania statyczne z ręki, dywanu itp. Coś pójdzie po kablu lub z ręki w gniazdko i koniec. Rzadkie ale możliwe.

 

Jak masz na gwarancji to się nie zastanawiaj tylko oddawaj do wymiany lub naprawy.

 

Ps. Sterowniki raczej poszukaj właściwe dla karty jaka jest na płycie.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na gwarancji to się nie zastanawiaj tylko oddawaj do wymiany lub naprawy.

 

Ps. Sterowniki raczej poszukaj właściwe dla karty jaka jest na płycie.

O sterownikach to napisalem taka ciekawostke na ktora natrafilem probojac zainstalowac stery do tej sieciowki...wlasnie tak smiesznie sie cos popierniczylo ze plyta mysli ze jest to karta 8129 a nie 8111B ::lol:: nawet w tablkach przed bootowaniem systemu Vendor ID jest podawane jako 8129 zamiast 8111. Smieszna sprawa i tyle...

 

Juz wiecej nie kombinuje bo szkoda mi na to czasu...moim zdaniem sieciowka jest uwalona na amen i niech sie serwis tym martwii...a jak oni ja ozywia to mnie nie obchodzi...moga ozywic ta albo wymienic plyte...

 

Kiedys oddam na gwarancje...mam jeszcze troche czasu bo plyte kupilem w listopadzie a gwarancja trwa 2 lata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh może ktoś mi pomoże... problem polega na tym że obojętnie jakie ustawie fsb (205 czy 333) po zapisaniu ustawień w biosie po restarcie powraca fsb 200 ;/ za żadne skarby nie mogę go przetaktować ;/ kiedyś chodziło normalnie a teraz na każdym biosie robi takie szopki :( miał to ktoś kiedyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh może ktoś mi pomoże... problem polega na tym że obojętnie jakie ustawie fsb (205 czy 333) po zapisaniu ustawień w biosie po restarcie powraca fsb 200 ;/ za żadne skarby nie mogę go przetaktować ;/ kiedyś chodziło normalnie a teraz na każdym biosie robi takie szopki :( miał to ktoś kiedyś?

 

Wyłacz komputer na pare minut od prądu, jeśli to nie pomoże to zrób clear cmos (zworka koło baterii).

Edytowane przez szelest33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nie wiem, czy zauwazyliscie, ale pojawil sie nowy bios do naszej plytki, F10.

 

http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga-p35-ds3r_20.html

 

Sciagnalem z tej strony biosik i chcem go wgrac przez ETC, a ten pokazuje mi ze dostepny jest najnowszy bios F11 :blink: Nie odważylem sie pobrac, wgralem F10... Co o tym myslicie, co to ten F11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ja posiadam podobna plyte, tylko ze z "C"- P35C-DS3R i po updatowaniu wczoraj biosu do wersji F10 poprzez narzedzie @Bios Gigabyte...wentyl podlaczony do gniezada "CPU Fan"- zwariowal i chodzi na najwyzszych obrotach. Mam Fandera wiec go manualnie skrecilem ale nie mam pojecia w czym rzecz. Niczego nie zmienialem w Biosie, temperatury normalne... Moze mi ktos moze podpowiedzic o co chodzi? Dziekuje,Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszła do mnie ta płytka z "C" rev. 2.0. Na pudełku świeci 45nm Optimized. Nie muszę się więc martwić, że będzie problem z E8xxx? Bo jak kupię takiego procka, to nie będę miał nic na podmianę do ewentualnej aktualizacji biosu...

Miał być Quad albo E6750, ale widzę, że jest już pierwsza aukcja z nowymi prockami, to chwilę poczekam.

 

Tak poza tym, mam do tego 2 komplety 2x1GB Transcend aXeRAM. Pierwszy w życiu intel. Mam nadzieję, że będzie hulać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ja posiadam podobna plyte, tylko ze z "C"- P35C-DS3R i po updatowaniu wczoraj biosu do wersji F10 poprzez narzedzie @Bios Gigabyte...wentyl podlaczony do gniezada "CPU Fan"- zwariowal i chodzi na najwyzszych obrotach. Mam Fandera wiec go manualnie skrecilem ale nie mam pojecia w czym rzecz. Niczego nie zmienialem w Biosie, temperatury normalne... Moze mi ktos moze podpowiedzic o co chodzi? Dziekuje,Pzdr.

Tak mialem, ustawiasz w opcjach wiatraczka w biosie na voltage i znowu jest cicho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...