Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Co możecie powiedzieć o systemie zasilania procka na tej płycie ?? wiem że jest 6 fazowe ale chodzi mi o jego jakość , jakie ma V-Dropy , potrzebuje dobrej płyty do Quada ??

u mnie vdrop na poziomie 0.05v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem vdrop moda do tej plyty, probowal juz ktos robic?

 

link do moda

Robiłem to jakiś miesiąć temu na p35-ds3r v2.0 - nie działało, myślę że winą był tutaj słaby ołowek którego grafit nie przewodził dostatecznie prądu. Na necie ludzie piszą zę działa na wersji 1.0 i 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzył ktoś jaka jest różnica między napięciem vcore podawanym z biosu w stosunku do napięcia jakie w rzeczywistości idzie na procka?

 

 

Szelest, Jakim ołówkiem malowałeś? Może za słabo pomalowałeś?

W sumie skusiłbym się na tego moda może bo płyta ma sporego vdrope'a i ostro procka trzeba voltować.

 

PS. Jaki najlepszy bios do P35-DS3?

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobic tego moda jestem ciekawy czy to działa na gigabytach. Kup ołówek 2B , 4B i 6B i maluj wytrwale az rezystor bedzie cały czarny. Ja sie troche nameczyłem z ty na p5kr nie bardzo chciało złapac ale teraz jest ok. Zadziałał u mnie 2B wbrew pozorom. Nie zdmuchuj grafitu tylko go ubij koncówka ołówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też p35-ds3l ale nie wiem czy to będzie działać na mojej musze poczytać porównać układy najpierw. Nie mam na razie czasu. Malujesz na wyłączonym tylko rezystor więc nie powinno się nic stać ale gwarancji nigdy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem prawie zdecydowany na to mobo. Mam tylko kilka pytań do ich właścicieli:

1) jak często występuje Dual Boot??

2) ustawienia O/C - czy się resetują??

3) czy nie ma niespodzianek typu - na zimno komp nie startuje, jak np. w ABICIE??

4) temperatury chipsetów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dual boot wystepuje jedynie przy probie odpalenia przy mocnym oc ... to raczej zabezpieczenie a nie wada... resetuja sie tylko funkcje mnoznika, pamieci i magistrali tak aby wejsc do biosu i dalej sie bawic

jeszcze nie bylo sytuacji zeby komp na zimno nie odpalil

tempy w zaleznosciod oc ale 30-35 stopni czyli normal

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby doprecyzować - chodzi o przesadzone OC. J.w. - resetują się tylko opcje służące do OC, reszta zostaje bez zmian. Mobas pod tym względem przyjaźnie się zachowuje. U siebie dodatkowo zaobserowałem, że wentyl procka nie chce się rozkręcić na normalne obroty. Wtedy już wiem, że przegiąłem i zaraz mobas zrobi drugie odpalenie.

Dual boot wystepuje u mnie równeż po odcięciu zasilania i czasami po zapisaniu zmian w biosie. W sumie pryszcz. Nie robi fochów, że dzisiaj na danych ustawieniach chodzi, a jutro rano już nie.

A, zdażyło mi się parę razy, że zrobił podwójny start przy restarcie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem prawie zdecydowany na to mobo. Mam tylko kilka pytań do ich właścicieli:

1) jak często występuje Dual Boot??

2) ustawienia O/C - czy się resetują??

3) czy nie ma niespodzianek typu - na zimno komp nie startuje, jak np. w ABICIE??

4) temperatury chipsetów

AD 1 czasem sie zdarza, jak wylacze listwe. 3 sekundy ekstra to raczej nie problem...

AD 2 same z siebie nie, chyba ze przesadzisz z oc i komp niechce odpalic, ale to juz rozwiazanie gigabyte - dual bios - bardzo mile i skuteczne!

AD 3 Nie

AD 4 68 oC to maks co osiagam po kilku godzinach orthosem - wiecej niz na procku. Tym nie ma co sie przejmowac, na palucha radiator jest akceptowalnie cieply...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na vrzone pisali, ze dziala zarówno na P35-DS3R i na P35-DS 3 rev. 1 i 2. Moze sprobuje, chociaz troche sie boje, zeby plyty nie ubic ;).

Na innych stronach też piszą że działą na wersji 1 i 2 obu płyt. Małowałem 2 ołówkami 2b tj grafitami do ołowka automatycznego ale widocznie nie jestem za dobrym malarzem skoro nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1 razem tez nie dzialalo. Zdmuchnalem olowek i zaczalem malowac jeszcze raz i dziala;). Tylko, ze i tu jest haczyk: na def ustawieniach proca, vdrope mod dziala. Natomiast przy 300 x 9 juz napiecie na procku w stresie spada :/. Mysle, ze jest to spowodowane tym, ze moda robilem olowkiem i grafit srednio przewodzi. Gdybym pomalowal rezystor lakierem przewodzacym prad albo zlutowal to bylby lepszy efekt tylko, ze na ExtremeSystem ktos pisal, ze ten mod moze uszkodzic plyte, wiec chyba jednak zostane przy olowku, ktory jakas tam rezystancje ma w przeciwienstwie do lakieru przewodzacego prad.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem podczas wylaczania Visty system sie zamyka prawidlowo gasnie monitor ale plyta nadal cos robi! mieli dyskiem kilka-kilkadziesiat sekund potem co kilka sekund dvdrw(sata) dziwnie pyka jak by szukal plyty i tak kilka minut zanim wylacza sie dyski(2x320GB sata) i wiadraki ;] dodam ze mam raid1. Moze jakies opcje trzeba przestawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

Z góry przepraszam, że mój problem nie jest związany z podkręcaniem ale problem dotyczy tej płyty głównej : ) rozchodzi sie o to ze testowałem już masę sterów do audio ale w każdej wersji przy próbie wzmocnienia mikrofonu opcja "sterowniki zaawansowane" w regulacji nagrywania jest nieaktywna... ;/ bardzo mi na tym zależy bo dużo czasu spędzam na ventlu i ts... a teraz jestem uziemiony : (

:help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do niedawna bylem zdecydowany co do zakupu Foxconna P35A-S, ale dzisiaj zaczalem sie wahac czy nie kupic

 

Naczytalem sie troche o problemach z tymi BIOS-ami, a bylem ju zprawie zdecydowany na tego Foxconna.. Ale chyba jednak zdecyduje sie na:

 

Gigabyte P35C-DS3R (Intel P35 + ICH9R) rev. 1.1:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-20

 

Powody decyzji:

- dopracowane BIOS-y

- tez sie dobrze kreca, nie zamierzam proca (2160) krecic szybciej niz do 3.0

- komp ma dzialac bez problemow i nie wkur.... uzytkownika...

- FOX co prawda ma FireWire, ale na chwila obecna nie jest mi koniecznie potrzebny.. Jak bede musial, to sobie kupie karte Adapter na allegro za 25-30 zl

- obsluga DDR3... Narazie to ciekawostka, ale po zlozeniu kompa nie zamierzam go przez najblizszy czas modernizowac. Moze teraz nie sa popularne, ale pewnie ich ceny potanieja i za jakis czas beda duzo tansze od ddr2, tak jak teraz jest z ddr2 i ddr

- oba maja ta sama ilosc PCI, Gigabyte ma 3 PCI exp, a fox tylko 1.. Jak Kupie GF8600 Sonic, to nawet to 1 gniazdo mi odpadnie, bo je grafa zasloni, i nic mi po tym gniezdzie nie bedzie

- to gniazdo od PATA na plycie jakos scierpie.. chce brac bude chiefteca LBX, wiec z tym problemow nie bedzie..

- ponoc mniejsza wybrednosc pracy z pamieciami

 

Co sadzicie o tym gigabyte ?

Szukalem o nim w google i pisza o nim duzo mniej niz o tym FOxie...

Pewnie dlatego ze sprawia mniej problemow...?

 

Ktora rewizja tej plyty ma COMa i LPTa na plycie a nie panelu ? 1.0 i 1.1 ? Czy jakies jeszcze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja tak samo po dylematach wziąłem tego Gigabyte'a, bo mało wypowiedzi było. Znaczy mało problemów :lol:

U mnie jest zero problemów. Płyta bez kwękania odpaliła za pierwszym razem z 4-ma modułami pamięci (w podpisie). Podobno coś może brzęczeć przy OC lepszych procków. Ja tego zweryfikować nie mogę, bo mam E2140.

Tej rev. 1.1 to nie wiem czy dostaniesz. Ja mam 2.0 (COM i LPT na płycie do wyprowadzenia na śledzia, tak samo 2.1). Teraz jeszcze jest nowsza wersja EP.

Wg. egiełdy to nie jest najlepsza płyta do OC w swojej klasie cenowej, ale dla mnie jest spoko. Złożyłem, lajtowo podkręciłem i sobie chodzi 24/7 bez fanaberii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej rev. 1.1 to nie wiem czy dostaniesz. Ja mam 2.0 (COM i LPT na płycie do wyprowadzenia na śledzia, tak samo 2.1). Teraz jeszcze jest nowsza wersja EP.

Z tego co widze to mozna je jeszcze dostac:

 

http://www.allegro.pl/item313302464_gigaby...fv_gw_lodz.html

COM i LPT sa czyli to raczej 1.1.. Moze to ktos zweryfikowac ? CHyba ze to co sprzedaja to niekoniecznie to co na obrazku.. Musialbym sie dopytac...

 

Jeszcze jedno pytanie - czy jest jakas wersja, albo rewizja, ktora posiada zarowno COM i LPT na panelu , a nie sledziu i poza tym obsluguje 8GB DDRów 3 ?

Czym sie roznia plyty z R w koncowce nazwy? Ze maja ICH9R? Czyli ze maja RAID i NCQ?

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w instrukcji, to ta płyta obsługuje 8GB DDR2. DDR3 obsługuje do 4GB.

Co do tej aukcji, to lepiej się zapytaj (jeśli ci zależy). Jak zamawiałem swoją w sklepie, to na zdjęciu była rewizja 1.1, przyszła 2.0. Potem zdjęcie zmienili. Z tym że mi to nie zależało. Nawet lepiej, że więcej portów USB wyprowadzonych z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie objaśnienie nazw płyt GB na przykładzie P35(z x-bit labs) .

-S series, co oznacza Smart, Speed, Safe w skrócie : 3S-> GA-P35-D S3

- w przypadku obecności literki D w nazwie, D jak "durable" , płyta posiada -między innymi- polimerowe kondensatory na całej płycie ->GA-P35-DS3

-litera S może być użyta z cyfrą 4 oznacza użycie do chłodzenia rurek Heat-pipe( płyty oznaczane S4) -> GA-P35-D S4

-litera P od "pair" oznacza obecność 2 złączy PCI-E do kart grafiki->GA-EP35-DS3P

-litera R na końcu nazwy oznacza obecność RAID( czyli chipsetu ICH9R) -> GA-P35DS3 R

-C z kolei od "combo" ,oznacza obecność slotów DDR3-> GA-P35 C -DS3R

-obecność litery T od. "three" oznacza ,kompatybilność z modułami DDR3

-płyty z oznaczeniem L od "lite" , to najprostsze wersje(obcięte zasilanie CPU, porty SATA)

 

Jeśli chodzi o Rev 1 i 2 ,to rev 1 mają porty LPT i COM z tył płyty, oraz dodatkowo śledź e-Sata. Natomiast rev2 zamiast tego mają USB(imho lepsze rozwiązanie, oczywiście o ile ktoś nie potrzebuje tych starych portów).

Teraz ,pojawiły się najnowsze rewizje ,które potrafią -dzięki załączonemu oprogramowaniu-wyłączać fazy zasilania CPU.Pozwala to na niewielkie oszczędności energii w IDLE,rzędu 6-9W-czyli tak naprawdę, to bardziej marketing niż przydatna funkcja,ale IMO ciekawa rzecz.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marlutowski i MariuszDW czy ta plyta Gigabyte GA-EP35C-DS3R to nowsza wersja tej co wymieniliscie obslugujaca nowe procki w technologii 45nm? ma ktos to? moze polecic?

Moja rewizja obsługuje (podobno) 45nm od biosu F10. Ta nowsza EP to chyba prosto z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie, jestem zdecydowany na nia w 100%. tylko teraz jakie pamieci do tej plyty dobrac i do e8200? chyba ddr2 jeszcze?

OCZ Technology 2x 512MB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

 

nie znam sie na oc jeszcze, ale zeby to jakos ladnie (lajtowo, bo komp chodzi 24/dobre) podkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zanim postaram się opisać mój problem, przedstawię moją konfigurację sprzętową:

 

INTEL Core 2 Quad Q6600 2.40 GHz

Płyta Głowna Gigabyte GA-P35C-DS3R IP35 rev 2.1 BIOS F10

Dysk twardy WD WD2500AAKS(SATA) oraz WDC WD1600JB(ATA)

Zasilacz : Corsair 520W

Karta graficzna: Galaxy 8800GT 512 MB

RAM KINGMAX Dual Channel PC6400 DDR2-800 2x1 GB

Karta muzyczna Audigy 2 ZS

 

Teraz mój problem. Po uruchomieniu komputera wszystko ok. System (windows xp sp2) wgrywa się prawidłowo, do chwili gdy powinien zakończyć ładowanie i przełączyć się na tą grafikę z napisem 'witamy'. Właśnie w momencie, gdy powinna pojawić grafika, nic się nie dzieje, monitor się wyłącza. Konieczne jest wtedy reset, czasami wielokrotny, aby system uruchomił się normalnie. Zagadką jest czemu nie zawiesza się za każdym razem. Gdy system już się uruchomi, działa prawidłowo, przechodzi przez wszystkie testy. Wszystkie urządzenia zainstalowane są na najnowszych sterownikach, sam windows również jest zaktualizowany. Niekiedy po poprawnym uruchomieniu windowsa pojawia się okno "System odzyskał sprawność po poważnym błędzie". Na forum technicznym gigabyta jest wiele podobnych wątków dotyczących tej płyty w połączeniu z quadem, ale żadnych konkretnych odpowiedzi. Zna ktoś może rozwiązanie? Dodam tylko, ze zaktualizowałem bios z F7 do F10 i nadal to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu sprawdziłbym pamięć -najpierw Memtest ,do wstępnej oceny(z reguły na testach 4-6-8 wypadają błędy), potem GoldMemory do gruntownego przetestowania.

Generalnie, takie dziwne zachowania są trudne do zdiagnozowania,bo to może być wszystko.W takich przypadkach, na pierwszy ogień sprawdzałem zawsze DRAM.

Jak coś wyjdzie (choćby jeden błąd) ,to wiadomo -żonglerka modułami w slotach ,podwyższanie napięcia itd.

Musisz po prostu po kolei zdiagnozować kompa.Gdy okaże się, że moduły są ok.sprawdź CPU-może podnieś nieco Vcore,ewentualnie przestaw z auto na manual(nie zmieniając wartości V).

Wyłącz wszystkie nieużywane rzeczy na płycie -porty LPT/COM, dodatkowy kontroler SATA(ten od GB/Jamicrona).

Najgorzej będzie z grafiką,ale tę zostaw na koniec jak już wyeliminujesz wszystko po kolei.

tyle na szybko-przed snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu sprawdziłbym pamięć -najpierw Memtest ,do wstępnej oceny(...)

Jak już napisałem wszystko sprawdzone i żadnych błędów. Jeśli chodzi o inne urządzenia czy programy były to rzeczy, które sprawdziłem jako pierwsze. Napisałem na forum głownie aby zakomunikować osobom zastanawiającym się nad kupnem tej płyty, że potrafi sprawiać problemy, szczególnie z quadem. A tu do poczytania http://forums.tweaktown.com/showthread.php?t=25051

Edytowane przez lordbobstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...