Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

sory ale nie znam sie az tak na tym zeby samemu ocenic po zdjeciach ile plyta ma faz zasilania wiec dlatego pytam,

chce kupic plyte P35-DS3L ze wzgledu na bezproblemowa prace pamieci ddr2 aby nie kombinowac czy sa to jednostronne czy 2 stronne kosci oraz miec mozliwosc upgrade procesora na jakis 4 rdzeniowy w przyszlosci, a doczytalem wlasnie ze ze wzgledu na to zasilanie slabiej sie kreca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem P35-Ds3L to dobra płyta starcza mi w zupełności do e2xxx, do e4xxx też sie nadaje. Ale nie posadził bym na niej Quada mając na myśli spore OC. Nie mówię że nie pójdzie i się nie podkręci, ale dla pewności wybrałbym 6fazowego DS3R (idąc po kosztach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czas serwisowania ga-p31 zamówiłem sobie P35-ds3r rev 1.0 - spotkał się ktoś z tą rewizją płyty? z doświadczenia wiem, że Gigabyte przeważnie pierwsze rewizje płyt ma najlepiej zrobione, ciekawe czy i tym razem tak jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam E4500 i plyte Gigabyte GA-P35-DS3 i mam problem gdy dochodze z FSB do 220 zatwierdzam bios zmienia spowrotem ustawienia na fabryczne. probowalem roznych opcji i nic. jak to zmienic prosze o pomoc

Siemka

Mam ta sama płytę, ale innego procka, moja aktualna wersja biosu to F13i beta, a Ty którą masz ?? Dokładna nazwa mojej płyty to Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 2.0 Problem może rozwiązać aktualizacja biosu. W moim przypadku po kolejnych aktualizacjach biosu było coraz lepiej, Pozdrawiam :P

Edytowane przez Climer26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eureka:D!!!!!!!!!!!!! wszystko gites. nie zmienialem tej opcji SPD i dlatego ne chcial sie wlaczyc :damage_wall: dzieki CI wielkie ale powiedz mi jezcze co to jest za opcja i co ona zmienia

 

 

a jak myslicie napiecie 1,35V nie jest za duze jak podnioslem FSB do 273???

Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czas serwisowania ga-p31 zamówiłem sobie P35-ds3r rev 1.0 - spotkał się ktoś z tą rewizją płyty? z doświadczenia wiem, że Gigabyte przeważnie pierwsze rewizje płyt ma najlepiej zrobione, ciekawe czy i tym razem tak jest. ;)

No a co chcesz wiedzieć o tej rewizji? Tak się składa, że akurat udało mi się trafić na tą rewizję i z tego co tu czytam, to faktycznie jest najlepsza. No ja z nią nie mam problemów. O/C bez problemów, żadnych dual-bootów, stabilna, czego chcieć więcej? Tylko raz przeszła przez serwis, bo zdechła, ale nie wiem z jakiego powodu... Ogólnie jest jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co chcesz wiedzieć o tej rewizji? Tak się składa, że akurat udało mi się trafić na tą rewizję i z tego co tu czytam, to faktycznie jest najlepsza. No ja z nią nie mam problemów. O/C bez problemów, żadnych dual-bootów, stabilna, czego chcieć więcej? Tylko raz przeszła przez serwis, bo zdechła, ale nie wiem z jakiego powodu... Ogólnie jest jak najbardziej OK.

 

Jak jest z ustawieniami Vmem? na p31 były w biosie opcje +0.7v ale tylko do +0.5v działało, jak się ustawiłem więcej niż 0.5v to płyta nie wstawała i trzeba było resetować bios. Jak jest z w/w ustawieniami pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliście te beta biosy z kwietnia, co wyszły do różnych rewizji? U mnie to jest F11e.

Doszła opcja połówki mnożnika Fine CPU Clock Ratio 0/+0.5 Jednak na moim procku nie działa. Znaczy można zmieniać, ale nie ma efektu w żadnym programie.

No i teraz VID mi odczytuje taki, jak na pudełku - 1.225V, wcześniej 1.15V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kontroli wiatraka w płycie ep-35-ds3r: kontrola gniazda cpu TYLKO PWM, domyślnie ustawione 100%mocy przy 65 stopniach, regulacja tego tylko programowa(prog z płyty ), brak pod biosem.

Co do pogłosek o sterowaniu voltażem(3pin) na gnieździe sysfan2: nie jest to żadne sterowanie w zależności od temperatury, po prostu obniża napięcie, stale- wiatrak mający obroty ok 1550 przy 12V na owym gnieździe ma ok 1150-1200 i nie widzę wpływu temperatury na obroty (no chyba że ktoś uzna że ok 1160 przy temp cpu 30 i ok 1195 przy temp 53 to sterowanie obrotami....), nie sprawdzałem jak działa na tym gnieździe PWM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto sciagac radiator z chipsetu i przesmarowac go arctic silver 5, w tej chwili mam max. 42 stopnie (mierzone czujnikiem) :?:

jak ta pasta tam wyglada, jest bardzo tragiczna, spadna temp jeszcze bardziej jak przesmaruje czy nie ma sensu sobie glowy zawracac :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie moze do czego sluzy opcja HPET Mode, znalazlem takie cos:

 

HIGH Precision Event Timer to moduł zastępujący APIC w topowych chipsetach NVIDII. Po prostu z lepszą szybkością przełącza zadania z jednego rdzenia na drugi

ale plyta jest na chipsecie intel,

co w praktyce daje ta opcja i jak ma byc ustawiona, mozna ja wlaczyc lub wylaczyc, po wlaczeniu jest mozliwosc ustawienia na 32-bit mode badz 64 bit, zwiazane jest to z obsluga rozszerzen 64bitowych dla procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam instrukcji (ty chyba na ten pomysl tez nie wpadles ;) ), plyte zamienilem za P31 tj. plyta za plyte

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko. wchodze na linka ktorego dales. klikam na pierwsza instrukcje (to, ze w polskiej nic nie znalazles to nie znaczy ze w angielskiej nie bedzie). zeby ci oszczedzic dalszych lamigowek, prosze:

 

 

HPET Support

Enables or disables High Precision Event Timer (HPET) for Windows® Vista® operating system.

(Default: Enabled)

 

HPET Mode

Allows you to select the HPET mode for your Windows® Vista® operating system. Select 32-bit

mode when you install 32-bit Windows® Vista® ; select 64-bit mode when you install 64-bit

Windows® Vista®. (Default: 32-bit mode)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...