Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam takie pytanie bo ostatnią aktualizację jaką robiłem biosu to do F3. I pytanie moje brzmi czy warto, oraz do której wersji teraz zaktualizować? czy do F11 czy do F12f Beta ? Jakie korzyści to daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę różnic między BIOSami, ale moim zdaniem tej płycie to nie pomoże nic. Patrz wyżej problemy z RAMem jakie miałem. Do tego potężny drop, tak wszyscy mówią - o super 6 faz, a płyty z 4 fazami mniejszego dropa mają. Kolejna sprawa, ostatnio kręciłem trochę i zaczynałem chyba od 1.2V BIOS przy 3.6GHZ, potem chyba kombinowałem coś przy grafice (chyba wentylator zmieniałem czy cosik), włączam znowu kompa a płyta zastartowała dopiero na 1.3V i to ledwo ledwo bo się zwiesiło. Myślałem, że coś procowi się stało, wyłączyłem zasilanie, nagle znowu startuje przy 1.2V nawet. Ogólnie nie jestem zadowolony...

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę różnic między BIOSami, ale moim zdaniem tej płycie to nie pomoże nic. Patrz wyżej problemy z RAMem jakie miałem. Do tego potężny drop, tak wszyscy mówią - o super 6 faz, a płyty z 4 fazami mniejszego dropa mają. Kolejna sprawa, ostatnio kręciłem trochę i zaczynałem chyba od 1.2V BIOS przy 3.6GHZ, potem chyba kombinowałem coś przy grafice (chyba wentylator zmieniałem czy cosik), włączam znowu kompa a płyta zastartowała dopiero na 1.3V i to ledwo ledwo bo się zwiesiło. Myślałem, że coś procowi się stało, wyłączyłem zasilanie, nagle znowu startuje przy 1.2V nawet. Ogólnie nie jestem zadowolony...

Akurat ja jestem bardzo zadowolony z płytki, i pytam się tak ogólnie o zmianę biosu. A w Twoim wypadku to pewnie dlatego że masz 45nm procka, co jest wspierany chyba dopiero po którymś biosie. Ja wychodzę z założenia żeby w takich przypadkach kupować odpowiednie rzeczy (czyli od razu płytę obsługującą 45nm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie problemy, które opisałem miałem na BIOSie pod swój procek to po pierwsze, a po drugie ta płyta obsługuje ogólnie 45nm bez problemu. Może i nie jest tak źle, ale ogólnie mieszane uczucia mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytajac prawie całą sobotę testy, recenzje, przeglądając fora i cał ten wątek wybrałem z wszystkich GA na P35 model P35-DS3R jak najbardziej optymalny. Tylko pojawia się pytanie jaki revison? :) Ja nie lubię kompromisów i mnie takie rzeczy by denerwowały jak świadomość użycia gorszych komponentów w nowszej Rev. mojej płyty. Zaletą ver. 2.0 i 2.1 jest wywalenie LPT i COM. Ale przyglądając się zdjęciom tych płyt w różnych rev. widać różnice w użytych komponentach jak i ich rozmieszczeniu.

 

 

 

Rev. 1.0

Dołączona grafika

 

 

Rev. 2.0

Dołączona grafika

 

Rev. 2.1

Dołączona grafika

 

 

A więc tak, w rev. 2.0 w porównaniu do 1.0 widać że wymienili część kondensatorów na innego koloru czyli zapewne tańsze/gorsze :D . Zmieniło się też trochę pod ostatnim portem PCI, oraz prócz innych drobnych zmian, najbardziej widać jak płyta "wyłysiała", zrobiło sie na niej w porównaniu do 1.0 pustawo, zniknęło setki oznaczeń, nadruków itp. ALe to nie wiem czy dobrze czy nie, lecz Rev. 1.0 na pierwszy rzut oka wygląda na płytę wyższej klasy, z wyższego przedziału cenowego...

A co do różnic pomiędzy 2.0 a 2.1 to kondziorki przy procku sa bardziej krzywo poustawiane :D ;) ,... nie no żartuję... widać że hmm. mofsety koło portu PCI-E, oraz za slotami RAMU zmieniły się z eleganckich czarnych na jakieś tandetne szare :D oraz kilka drobnych zmian.

 

W każdym razie nikt tu jeszcze nie napisał o osiągach mocniejszego podkręcania na Rev 2.0 i 2.1 więc nie można powiedzieć czy są rzeczywiście zubożone jakościowo czy nie. Recenzje spred roku na różnych portalach były robione na Rev. 1.0

Może ktoś z Was zna jakiś temat w tej sprawie na innym forum polskim lub zagranicznym?

Edytowane przez Cllaymenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A więc tak, w rev. 2.0 w porównaniu do 1.0 widać że wymienili część kondensatorów na innego koloru czyli zapewne tańsze/gorsze :D . Zmieniło się też trochę pod ostatnim portem PCI, oraz prócz innych drobnych zmian, najbardziej widać jak płyta "wyłysiała", zrobiło sie na niej w porównaniu do 1.0 pustawo, zniknęło setki oznaczeń, nadruków itp. ALe to nie wiem czy dobrze czy nie, lecz Rev. 1.0 na pierwszy rzut oka wygląda na płytę wyższej klasy, z wyższego przedziału cenowego...

A co do różnic pomiędzy 2.0 a 2.1 to kondziorki przy procku sa bardziej krzywo poustawiane :D ;) ,... nie no żartuję... widać że hmm. mofsety koło portu PCI-E, oraz za slotami RAMU zmieniły się z eleganckich czarnych na jakieś tandetne szare :D oraz kilka drobnych zmian.

A dlaczego dali tańsze/gorsze kondensatory? Od razu zakładasz że musieli pogorszyć, a może dali lepsze/droższe? Pozostały w dalszym ciągu polimerowe więc po prostu dali lepiej dopasowane do potrzeb płyty.

Pod ostatnim portem PCI pojawiły się szpilki dla portów COM i LPT także to normalna zmiana. Natomiast zbędne oznaczenia i nadruki są chyba nikomu nie potrzebne więc dobrze że zniknęły. A że płyta wyłysiała też niekoniecznie oznacza pogorszenie... porównaj sobie skomplikowaną budowę analogowego tunera TV oraz cyfrowego gdzie wszystko robi w zasadzie 1 scalak - a czy przez to jest gorszej klasy? Raczej odwrotnie - to się nazywa postęp ;)

Tak czy siak to jest gdybanie lepiej/gorzej więc nie ma co krytykować dopóki ktoś nie potwierdzi gorszej jakości nowszej rewizji.

Z drugiej strony rozumiem Twoje obawy, miałem kiedyś płytkę Foxconna na P965 która mi padła i serwis wymienił na nowszy rev bo tylko takie już mieli.. No i cóż, zyskałem lepszy kodek audio ale straciłem na możliwościach OC i stabilności płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze szukasz dziury w calym. plyta spisuje sie bardzo dobrze i jak dotad mnie nie zawiodla. mam najnowsza wersje GA-EP35-DS3R (rev. 2.1)

heh, ja wiem że Cięzko byłoby mi dziś dostać nową Rev 1.0. Więc jak nie natrafię w ciągu najbliższych dni na negatywne opinie o nowych rewizjach to zdam się na los, wezę tą którą mi sprzedawca da do ręki :)

 

A dlaczego dali tańsze/gorsze kondensatory? Od razu zakładasz że musieli pogorszyć, a może dali lepsze/droższe? Pozostały w dalszym ciągu polimerowe więc po prostu dali lepiej dopasowane do potrzeb płyty.

Pod ostatnim portem PCI pojawiły się szpilki dla portów COM i LPT także to normalna zmiana. Natomiast zbędne oznaczenia i nadruki są chyba nikomu nie potrzebne więc dobrze że zniknęły. A że płyta wyłysiała też niekoniecznie oznacza pogorszenie... porównaj sobie skomplikowaną budowę analogowego tunera TV oraz cyfrowego gdzie wszystko robi w zasadzie 1 scalak - a czy przez to jest gorszej klasy? Raczej odwrotnie - to się nazywa postęp ;)

Tak czy siak to jest gdybanie lepiej/gorzej więc nie ma co krytykować dopóki ktoś nie potwierdzi gorszej jakości nowszej rewizji.

Z drugiej strony rozumiem Twoje obawy, miałem kiedyś płytkę Foxconna na P965 która mi padła i serwis wymienił na nowszy rev bo tylko takie już mieli.. No i cóż, zyskałem lepszy kodek audio ale straciłem na możliwościach OC i stabilności płyty.

ANo rzeczywiście jak się tak pomyśli, mineło pomiędzy wprowadzeniem Rev. 1.0 a 2.1 jeśli sie nie myle ok roku.. Więc konstruktorzy Gigabyte widząc wielkie zainteresowanie tą płytą i narastającą konkurencją , popracowali jeszcze nad nią wprowadzając ulepszenia jakie wygłówkowali w ciągu tego roku, jeszcze zwiększjace jej jakość. Oby tak było :)

 

Reasumując, wrtując różne zagraniczne fora itp, dogrzebałem się do informacji że w porównaniu do Rev. 10. w 2.0 i w 2.1 zmieniono dodatkowo chipset sieciówki oraz kodek audio. A mianowicie, LAN z Realteka 8111 na 8111b zmieniono oraz kodek audio z ALC888 na ALC889A :)Mam nadzieję że na lepsze a nie gorsze. Jakiś gość na jakimś forum napisał że ten ALC889A daje mu lepszy dzwięk niż jego Audigy :D ;)

 

PS: Tak poza tym to Witam, jestem i nie jestem tu nowy :D, Siedziałem na Tweak.pl już w 2002r pod ksywką Kllaymenn , może ktoś pamięta ;)

Z jakichś osiągnięć na forum mogę wylegitymować się pierwszym na forum przebiciem bariery 10K 3dmark2001 na procesorze Celeron Tualatin(tzw. CelT) ;)

LINK do archiwum > http://forum.purepc.pl/temat/Socket-370-Sl...rku-2001/18736/

Edytowane przez Cllaymenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, wrtując różne zagraniczne fora itp, dogrzebałem się do informacji że w porównaniu do Rev. 10. w 2.0 i w 2.1 zmieniono dodatkowo chipset sieciówki oraz kodek audio. A mianowicie, LAN z Realteka 8111 na 8111b zmieniono oraz kodek audio z ALC888 na ALC889A :)Mam nadzieję że na lepsze a nie gorsze. Jakiś gość na jakimś forum napisał że ten ALC889A daje mu lepszy dzwięk niż jego Audigy :D ;)

Posiadam rev 1.0 i na płycie jest alc889a(gra naprawdę ok) więc z tą wymianą kodeków audio to jakaś bujda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam rev 1.0 i na płycie jest alc889a(gra naprawdę ok) więc z tą wymianą kodeków audio to jakaś bujda.

Aha, no to spoko. :D

 

A ta w ogóle, to zauważyłem że dziś cięko znaleźć P35-DS3R , wiekszość sklepów(przynajmniej w 3City) nie ma ich w ofercie już tylko zastapili je EP35-DS3R :/ .. A ja jednak wolałbym mieć płytę "czystą" bez tego niepotrzebnego bajerku DES który umieścili na torze na płycie pomiędzy Mofsetami a procem. Jeszcze pewnie dodatkowo ma jakiś wpływ na stabilność/jakość "papu" dla proca, ;) (może i minimalny ale pewnie ma)

 

 

Przy okazji odkryłem COś, ;)

Okazuje się że P35-DS3R Rev 2.1 to dokładnie ta sama płyta co EP35-DS3R Rev 2.1 (zresztą ta płyta na stronie producenta wystepuje własnie tylko w tym Revisonie). Zmienili tylko nadruk modelu na płycie, i przy modelu dopisali DDR2 1200OC oraz FSB1600OC :) WIęc użytkownicy P35-DS3R chcąc niechcąc kupując tą płytę ,producent wcisnął im po kryjomu EP35-DS3R czyli DESa na siłę :D ....

 

 

P35-DS3R Rev 2.1

 

Dołączona grafika

EP35-DS3R Rev 2.1

Dołączona grafika

 

zdjęcia różnią się jedynie opisem modelu i innym odcieniem szarości zaślepki na CPU i wyjścia elektrycznego audio... reszta 100% to samo.

Edytowane przez Cllaymenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja "DESa" o której prawdopodobnie piszesz jest na mostku ICH9 a "eRki" na ICH9R, więc to nie te same płyty. :)

 

Natomiast wersja z przedrostkiem E posiada diody sygnalizujące pracę faz zasilania, czego pierwotna wersja nie posiada.

W nowym bios w p35 rev 2.x mamy opcje, która zarządza zasilaniem tak, że w sytuacji gdy procesor nie potrzebuje wszystkich 6 faz, część z nich jest wyłączana, niestety nie ma świecących diod przez co zwykła uboższa jest o wizualne doznania. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz do DES'a? Jak potrzebujesz oszczędnej platformy to ładujesz jakiegoś 45nm Wolfdale'a i odpadasz DES. Ta technologia nie działa autonomicznie tylko zarządzasz nią przez oprogramowanie (chociaż jak najbardziej opiera się ona o warstwę sprzętową). Wada DES jest to, ze nie działa po OC. No i do osiągnięcia naprawdę wymiernych korzyści potrzebna jest zasilka o wysokiej sprawności:

 

http://www.80plus.org/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja "DESa" o której prawdopodobnie piszesz jest na mostku ICH9 a "eRki" na ICH9R, więc to nie te same płyty. :)

 

Natomiast wersja z przedrostkiem E posiada diody sygnalizujące pracę faz zasilania, czego pierwotna wersja nie posiada.

W nowym bios w p35 rev 2.x mamy opcje, która zarządza zasilaniem tak, że w sytuacji gdy procesor nie potrzebuje wszystkich 6 faz, część z nich jest wyłączana, niestety nie ma świecących diod przez co zwykła uboższa jest o wizualne doznania. :P

 

hmm

"Wersja "DESa" o której prawdopodobnie piszesz jest na mostku ICH9 a "eRki" na ICH9R, więc to nie te same płyty" - nie no piszę w obu przypadkach o płytach z ICH9R czyli modelach DS3R przecież :) No chyba że chodzi o jeszcze jakiegoś innego DESa :D

 

A więc tak, wersja z przedrostkiem E posiada diody które wiedziałem na fotkach itp, więc widać że graficy Gigabyte poszli na skróty i przerobili leciutko fotkę P35-DS3R Rev. 2.1 :D zmienijać opis i odcień czarnych częsci :D. DO tego w recenzjach płyty EP35 można było czytać że płyty te posiadają 12 faz, ale to własnie podobno 6 prawidzych faz ale z jakimś Gigabyteowym bajerem ;) Więć zapewnie identycznie to wygląda jak u P35.

 

A co masz do DES'a? Jak potrzebujesz oszczędnej platformy to ładujesz jakiegoś 45nm Wolfdale'a i odpadasz DES. Ta technologia nie działa autonomicznie tylko zarządzasz nią przez oprogramowanie (chociaż jak najbardziej opiera się ona o warstwę sprzętową). Wada DES jest to, ze nie działa po OC. No i do osiągnięcia naprawdę wymiernych korzyści potrzebna jest zasilka o wysokiej sprawności:

 

http://www.80plus.org/

JA mam do DESa to , że nie potrzebuję tego typu oszczędnej platformy która działa tylko przy braku OC. Przecież te płyty sie kupuje by kręcić proce. WIęc to dla mnei zbędny bajer do tego umieszczony w warstwie sprzętowej dodając kolejne elementy na torze zasilania procesora którego(zasialania) stabilnośc przy @ jest tak ważna. Więc każdy dodatkowy elektroniczny bajer po drodze od mofsetów do proca czy to kolorowe diody czy coś innego, dodaje kolejny opór elektryczny i jakieś zawirowania itp :rolleyes: ;) Mam nadzieję że rozumiecie o co chodzi. No chyba że się mylę i na drodze od Mofsetów do Proca nic nie przybyło , a Gigabyte rozwiązał DESa w sposób idealny nie wpływając nic a nic na jakość zasilania proca.. :D

Edytowane przez Cllaymenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to DES, czy nie DES, ale biorąc pod uwagę dropa to zasilanie proca pozostawia wiele do życzenia. Ja też nie chciałem DESa, kupiłem P35 DS3R, zamiast EP35 no i oczywiście okazało się, że dostałem rev. 2.1 czyli to samo... No cóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to DES, czy nie DES, ale biorąc pod uwagę dropa to zasilanie proca pozostawia wiele do życzenia. Ja też nie chciałem DESa, kupiłem P35 DS3R, zamiast EP35 no i oczywiście okazało się, że dostałem rev. 2.1 czyli to samo... No cóż.

Cześć. A masz na tej swojej płycie świecące diody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś diody koło RAMu mniej więcej, ale co to i po co to nie zwracałem uwagi :)

jest ich pewnei 12 zielone żółte i czerwone i palą sie żadne lub wszystkie lub tylko pierwsze 4 na zielono ;)

 

BYłem dziś w Trójmiejskim Gralu i sprzedawca powiedział że te Gigabyte'y z P35 mają problemy z obsługa 4x1GB i jak juz to poleca na ta płytę Kingstony :D Nie wiem ile ma w tym racji, ale dalej sie trzymam planu 4x Kingmax 1GB 1066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawcy moze sie pomylilo z P31, u mnie nie ma zadnych problemow z 4x1G

Całkiem możliwe :) Zauważyłęm że musze się pospieszyć z zakupami bo proce E2160 ribią się z dnia na dzień coraz większym rarytasem w 1 na 10 sklepów są dostępne na zamówienie! Częściej mają E2180 , ale nie wiem czy ten się tak dobrze kręci jak 2160, przynajmniej gdzięs się to mi obiło na jakimś forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, w rev. 2.0 w porównaniu do 1.0 widać że wymienili część kondensatorów na innego koloru czyli zapewne tańsze/gorsze :D . Zmieniło się też trochę pod ostatnim portem PCI, oraz prócz innych drobnych zmian, najbardziej widać jak płyta "wyłysiała", zrobiło sie na niej w porównaniu do 1.0 pustawo, zniknęło setki oznaczeń, nadruków itp. ALe to nie wiem czy dobrze czy nie, lecz Rev. 1.0 na pierwszy rzut oka wygląda na płytę wyższej klasy, z wyższego przedziału cenowego...

A co do różnic pomiędzy 2.0 a 2.1 to kondziorki przy procku sa bardziej krzywo poustawiane :D ;) ,... nie no żartuję... widać że hmm. mofsety koło portu PCI-E, oraz za slotami RAMU zmieniły się z eleganckich czarnych na jakieś tandetne szare :D oraz kilka drobnych zmian.

 

W każdym razie nikt tu jeszcze nie napisał o osiągach mocniejszego podkręcania na Rev 2.0 i 2.1 więc nie można powiedzieć czy są rzeczywiście zubożone jakościowo czy nie. Recenzje spred roku na różnych portalach były robione na Rev. 1.0

Może ktoś z Was zna jakiś temat w tej sprawie na innym forum polskim lub zagranicznym?

Człowieku o czym Ty pierniczysz....na podstawie kolorow oceniasz jakosc elementow ? Smiac mi sie chce...czy Ty wiesz czym jest MOSFET i co wplywa na jego parametry ? Z kondziorkami to w ogole wymieklem...Posiadam ta plytke i co moge powiedziec, ze wstaje na 581Mhz. Czasu wiecej nie mialem na testowanie, ale jak sie sesja skonczy to potestuje. Troche mnie wkurzyles swoimi "smiesznymi" komentarzami...fachowiec od elektroniki sie znalazl :P

Ponioslo mnie troche ;-)

Pozdrawiam

ps. a co ma ilosc nadrukow, oznaczen na laminacie do dziala plyty ?

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz racje, ale kolega również nieświadomie miał trochę racji, bo znając życie ten nowszy rev. jest gorszy. Czemu MSI, które ma 4 fazy ma mniejszego dropa niż ta Gigabyte? To moja pierwsza i ostatnia mobo tej firmy. I cholerny strap... procek na 3.86GHZ (wtedy mam FSB 415Mhz), ma podobną wydajność jak na ponad 4GHZ. Ogólnie płyta jest udana, ale do porządnego OC, to się nie nadaje.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku o czym Ty pierniczysz....na podstawie kolorow oceniasz jakosc elementow ? Smiac mi sie chce...czy Ty wiesz czym jest MOSFET i co wplywa na jego parametry ? Z kondziorkami to w ogole wymieklem...Posiadam ta plytke i co moge powiedziec, ze wstaje na 581Mhz. Czasu wiecej nie mialem na testowanie, ale jak sie sesja skonczy to potestuje. Troche mnie wkurzyles swoimi "smiesznymi" komentarzami...fachowiec od elektroniki sie znalazl :P

Ponioslo mnie troche ;-)

Pozdrawiam

ps. a co ma ilosc nadrukow, oznaczen na laminacie do dziala plyty ?

 

Spoko , przecież większość pisałem półżartem :rolleyes: , zwłaszcza o tych kolorach kondziorków i nadrukach :D , zresztą historia produktó Gigabyte byłą taka że w nowszych rev. swoich płyt wprowadzali różne oszczędności, stąd w ogóle ten wątek o różnicach pomiędzy nimi. Ale nei znalazły się żądne konkrety więc spoko. Pozostaje dać se spokój i kupienie EP35-DS3R :)

 

 

Przy okazji, czy mógłby ktoś polecić dobry radiatorek na chipset tej płyty? CZy może to zbędne w przypadku tego modelu i chłodzenia CPU typu Tower?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rev 2.1 EP-35DS3...sadzilem, ze bedzie chodzic na 520Mhz, a tu [gluteus maximus]. Maksymalne FSB przy jakim odpala to 585Mhz, przy 500Mhz zazwyczaj stabilnie, ale ma swoje odchyly. Przy takiej czestotliwosc kontroler dyskow fiksuje...Kupilem ja bo polece mi w sklepie, sprzedawca wlaczyl przy mnie i zrobilismy test szybkiego podkrecania. Ja niestety na 4,2Ghz potrzebuje te 525Mhz... Staram sie wywalczyc ta czestotliwosc, ale cos czuje, ze bede musial jej pozbyc...

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rev 2.1 EP-35DS3...sadzilem, ze bedzie chodzic na 520Mhz, a tu [gluteus maximus]. Maksymalne FSB przy jakim odpala to 585Mhz, przy 500Mhz zazwyczaj stabilnie, ale ma swoje odchyly. Przy takiej czestotliwosc kontroler dyskow fiksuje...Kupilem ja bo polece mi w sklepie, sprzedawca wlaczyl przy mnie i zrobilismy test szybkiego podkrecania. Ja niestety na 4,2Ghz potrzebuje te 525Mhz... Staram sie wywalczyc ta czestotliwosc, ale cos czuje, ze bede musial jej pozbyc...

 

585Mhz FSB to chyba nietuzinkowy wynik ;) Możesz ją sprzedać ale z tego co widzę w recenzjach i forach to właśnie ta płyta na rynku najwyższe FSB osiąga.

Edytowane przez Cllaymenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK , mam już tą płytę w domu czyli EP35-DS3R Rev 2.1... i mam parę pytanek.

 

1. Czy mostek ICH9/ICH9R też się u Was na tej płycie grzeje? U minie w fazie instalacji systemu na nie podkręconym sprzęcie ten mały złoty radiatorek parzy w moje wskazujące palce ;) Podobnie było w przypadku północnego mostu, ale jego większy radiator trochę chłodniejszy był lecz też ok 50C.

 

2. Czytało się na temat tej płyty i wsadzonym na niej np. E2160, nawet gdzieś na tym forum nieraz, że wentylek na procku często przy nieobciążonym systemie się wręcz zatrzymuje, by ponownie ruszyć jak zwiększy się napięczy i/lub temp na nim. Może Ktoś z Was to potwierdzić? U mnie od pierwszego uruchomienia kompa z biosem F2 wentyl Arctic Freezer 7 Pro z 4 pinową wtyczką pracuje z ponad 1200RPM i mimo włączonej opcji CPU Smart FAN Control ani myśłi zwolnić czy co więcej zatrzymać się :/ A temp na rdzeniach wynosi 28/29C( w fazie przygotowywania systemu bez @)

 

3. Czy u Was też nie ma możliwości wyboru trybu pracy tej opcji CPU Smart FAN Control a jedynie Enabled/Disabled?

 

OK to tyle narazie, bardzo byłbym wdzięczy za jakiekolwiek odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...