Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

ja niestabilnosci zadnej nie zaobserowalem - kontrolnie e8200 na szynie 400 dajacy 3.2ghz - lekko tylko o stopien napiecie proca i nb i ramki 1:1 na 2v - tempy podskoczyly o 1 stopien w idle i 2 na max obciazeniu

 

co do biosu i profili to chyba najlepiej nie na pusty tylko na pierwszy bo on jest defaultem - i czasem zdazaja sie dualboty szczegolnie po restarcie z palca ale wiadomo ze zmian w konfiguracji nie bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestabilnosci zadnej nie zaobserowalem - kontrolnie e8200 na szynie 400 dajacy 3.2ghz - lekko tylko o stopien napiecie proca i nb i ramki 1:1 na 2v - tempy podskoczyly o 1 stopien w idle i 2 na max obciazeniu

 

co do biosu i profili to chyba najlepiej nie na pusty tylko na pierwszy bo on jest defaultem - i czasem zdazaja sie dualboty szczegolnie po restarcie z palca ale wiadomo ze zmian w konfiguracji nie bedzie :)

 

U mnei wyraźnie pojawiał sie niestabilność, i wydłużył czas liczenia PI i nie tylko.. ODpuśiłem sobei tego DESa, zapewne rożnicę jaką zaoszczędzi pobiorą te świecące diody :D. Co do zapisu profilu, to tak najlepiej na 1 pozycję.. i od tej pory nie mam dualbootów, pzy restartach na miękko i twardo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nic takiego nie mam ale w sumie moja dioda jest zasilana z zasilki nie z płyty :)

 

peve nie mam pojecia ale u mnie każdy połówkowy ustawiany na płycie kończył sie zwisem więc olałem - 3.2 ghz mi styka..2.66 tez stykało - pracuje na kompie a nie bije rekordy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he, bardzo ciekawa rzecz u mnie ma miejscu po zamontowaniu E8500 i wgraniu biosu F3,

 

nie chca dzialac 4giga pamieci z tym ze 1szy bank od prawej przed wymiana i wgraniem biosu byl obsadzony koscia corsair, nastepny byl ocz, kolejne 2 banki tak samo,

teraz plyta nie wstaje z kosciami obsadzonymi jak w/w (dotyczy tylko pierwszych 2 slotow od prawej), musze zmienic na ocz, a pozniej corsair, jezeli tego nie zrobie non stop sie resetuje i nawet nie wlacza monitora :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wgrałem F3 z myślą by potestowac DES Advanced przy OC. No i chwile pochodził i BSOD. Także panowie z gigabyte muszą jeszcze nad tym popracować. Z wyłączonym OC nie zauważyłem różnic względem F2, ale jak ktos wczesniej wspominal nizsze sa wyniki w everescie i to znacznie niekiedy. Szczególnie te dotyczace cache. Chyba wracam do F2

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mój sprzęt mam jak w podpisie (obecnie chodzi na 10x225=2250 MHz). Ponieważ często zostawiam komputer włączony na noc, mam pytanie jak zrobić żeby pobierał jak najmniej energii? Teraz mam ustawione że obniża mi mnożnik do najniższego - x6 (procesor obniża taktowanie z 2250 na 1350). Czy można jeszcze coś zrobić żeby komp pobierał jak najmniej energii? Jak sprawdzić ile pobiera W (nie chodzi mi o kalkulatory mocy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z moją płytą - Gigabyte P35-DS3 rev. 2.0. Przez ostatni miesiąc komp chodził na def ustawieniach. Dzisiaj się zabrałem za podkręcanie (bios F13) i o ile bym nie zwiększył fsb, zawsze płyta wstaję na def ustawieniach. Nie ważne czy dam FSB 300 czy 205 zawsze uruchamia się z FSB 200. Dawałem timingi pamięci na auto, próbowałem też ustawiać je ręcznie, podnosiłem V na chipset, pamięci i nic. Później zmiana biosu na F9 i taka sama sytuacja.

Czego to może być wina?

 

EDIT: problem już rozwiązany. Wystarczyło zrobić CLR_CMOS.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

Też mam wgrany bios F13i na mojej P35-DS3 i co następujące jest:

timingi pamięci nie moga być na "auto" - tylko na "manual" z ręcznym ustawieniem timingów = to 1 zła rzecz przy twoim OC procka. Wiadomo - funkcja EIST na "disabled". Napiecie na ramy - nominalne lub wyższe - nie niższe bo płyta może nie ruszyć [ja na swoich patriotach LLK 800 mam 2.2v bo na 1.8v nie wstawala płyta - a takie "vcore ram" ustawiła sobie na ramy właśnie].

Po drugie - ja u siebie nie stwierdziłem większych problemów z OC procka - a jestem wręcz zadowolony z płyty - bo na razie max OC z E2160 jakie wyciągnąłem na słabym chłodzeniu to 3.5GHz. Zobaczymy jak będzie szło dziś dalsze OC jak założe dziś właśnie HP-120 Karakorum.

Cos źle robisz w biosie i dlatego masz problemy z OC.

Ja swojego E2160 3mam na codzień na 3.3GHz i nie mam żadnych problemów.

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos źle robisz w biosie i dlatego masz problemy z OC.

Czytamy ze zrozumieniem, kolega już rozwiązał problem

 

Wiadomo - funkcja EIST na "disabled".

Możesz rozwinąć? Ja nie widzę potrzeby by mi procek działał non stop na 3,8GHz i marnował energię kiedy np. przeglądam www. U siebie mam powłączane wszystkie opcje C1E, EIST, etc i nie przeszkadza mi to w OC. Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C1E, EIST i jeszcze dynamiczny oc na maxa !!

Mam tak od jakiegoś czasu i wszystko w pełni stabilnie. Fsb można ręcznie ustawić na 400MHz, dynamiczne o/c przy potrzebie podbije fsb o 25% -> 500MHz. Po co fsb cały czas trzymać na wysokim o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szaraczek: Dokładnie to odłączyłem kompa od prądu, zwarłem śrubokrętem piny od clr_cmos, następnie włączyłem zasilanie i odpaliłem kompa. Obecnie mam bios F9.

@23latek: timingi do pamięci wpisujesz ręcznie takie jak wykryje płyta czy coś zmieniasz? bo albo ja coś robię nie tak albo max mojego proca to 2.8GHz przy 350x8. Próbowałem odpalać na 9x333 ale to nie dość, że trzeba z biosu dać napięcie ponad 1.4V, żeby w ogóle wszedł do windowsa to jeszcze przy orthosie następuje reset kompa. Może mój proc to mega padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie pomaga:/ Czy ktos spotkal sie jeszcze z podobnym problemem? Szukam info w necie, i znalazlem tylko wzmianki o problemie ale nic o jego rozwiazaniu:/ Sprawdzalem wersje biosa od F5 do F8. Moja plyta to P35 DS3L i procek E7200. Pozdrawiam i czekam na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C1E, EIST i jeszcze dynamiczny oc na maxa !!

Mam tak od jakiegoś czasu i wszystko w pełni stabilnie. Fsb można ręcznie ustawić na 400MHz, dynamiczne o/c przy potrzebie podbije fsb o 25% -> 500MHz. Po co fsb cały czas trzymać na wysokim o/c.

Wszystko spoko, ale nie budzi to strachu, bo przecież EIST i C1E bardzo zjeżdżają z napięciem, a jak mamy ostro podkręconego proca, to nawet na mnożniku 6x, będzie dośc wysoka częstotliwość i nie będzie proc błędów walił w idle? A druga sprawa skąd mobo wie, jak napięcie podbić, żeby dynamiczny OC sprawnie działał. Bo to wszystko ma duży sens, ale też mnie bardzo zastanawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam plyte Gigabyte GA-EP35-DS3 - i problem z podwojnym startem systemu. Wiem ze to normalne na chipsecie p35, ale u mnie wyglada to troche inaczej. Mam C2D e7200 @ 3.5 GHz (1.25V) i kiedy wylacze kompa na noc z zasilania to z rana z reguly komp sie wlacza 2, 3, lub nawet 4 razy po czym ustawienia przywracaja sie do standardowych. Rozumiem gdyby byl niestabilny, ale przeciez testowalem 4,5h Orthosem i wszystko bylo ok. Kiedy przywroce normalne ustawienia podwojne starty znikaja. Pomocy. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na kiego grzyba wyłączasz z zasilania?

Na P35-DS3R raz miałem to samo, jak mi lista trzasła w trakcie burzy. Rano odpaliłem to miał double boota.

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam plyte Gigabyte GA-EP35-DS3 - i problem z podwojnym startem systemu. Wiem ze to normalne na chipsecie p35, ale u mnie wyglada to troche inaczej. Mam C2D e7200 @ 3.5 GHz (1.25V) i kiedy wylacze kompa na noc z zasilania to z rana z reguly komp sie wlacza 2, 3, lub nawet 4 razy po czym ustawienia przywracaja sie do standardowych. Rozumiem gdyby byl niestabilny, ale przeciez testowalem 4,5h Orthosem i wszystko bylo ok. Kiedy przywroce normalne ustawienia podwojne starty znikaja. Pomocy. :(

Jaki masz RAM i jak ustawiony? Bo u mnie jeden timing alpha to powodował. Teraz już praktycznie dual bootów nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy tak jak w sygnaturce zmienialem tylko CL, tRCD, tRP, tRAS, szybkosc no i napiecie, reszta standardowo...

 

EDIT: Dzieki za szybka odpowiedz

 

EDIT2: A jak powinien byc ten alpha tminig ustawiony? I gdzie to sie ustawia? Dodam jeszcze ze mam wlaczone opcje EIST i C1E jezeli to ma znaczenie...

Edytowane przez FireWire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w zaawansowych timingach. Jeśli nie możesz ich zmieniać, to Ctrl - F1 wciśnij po wejściu do BIOSu w głównym jego ekranie i tam jest coś takiego jak Refresh to ACT Delay i na przykład dla moich RAMów musiałem poluzować z 42 na 62, ale nie wiem czy akurat Tobie to pomoże...

PS. A EIST i C1E również mam włączone i tak jak pisali inni - zero problemów :)

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...