Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Luk@s raczej to nie wina biosu bo u mnie nie sprawial zadnych problemow, raczej kaprysy plyty,

Możliwe, ale u mnie BSODy i inne problemy zniknęły po powrocie do F12, ale w sumie kto wie - równie dobrze mogłem clear CMOS zrobić, no ale lepsze jest wrogiem dobrego, więc zostaję przy sprawdzonym BIOSie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie patrze ze tyle mniej wiecej wynosi vdrop, czyli mowisz ze spokojnie mozna dac w biosie ~1.39v bo realnie bedzie ~1.35? (mniej wiecej tyle pokazuje cpuz). chodzi mi o to aby nie wrzucic za duzo na v cpu, te 1.36 podawane przez intela to pewnie luzna bezpieczna granica ale chyba lepiej nie podnosic do okolo 1.4? (cpuz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta plyta nadaje sie do quada ~4ghz ??

 

 

Bo mam zamiar po nowym roku sprzedac e7200 i kupic jakiegos quada 4ghz...

 

Obecnie testuję q6600 na p35-ds3r rev 1.x, ponoć nieco mocniejsza wersja od 2.x. Dobrze sobie radzi z q6600 @ 3.6Ghz 1.8v z biosu, wg. cpu-z 1.73v, takie wartości oczywiście tylko do testów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo masz Quada. A więc Quady robią po pierwsze mniejsze FSB niż dwu jajowce i wymagają dobrej sekcji zasilania (do Quada lepsza by była DS3 z 6 fazową sekcją a nie L z 4 fazową sekcją zasilania) Na dwu jajowcu DS3L powinna zrobić w okolicach 500mhz FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa z tym mobo jakies dziwne problemy czy anomalie?

Czy tez mozna spokojnie brac ds3L do prockow pokroju e5200/e7200 bo widze cena na mobo bardzo przywoita sie zrobila (tansza niz asrocki :) ) a w sumie do gigabyte'a mam sporo zaufania po P965-s3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 ciezko, mi sie DS3L skończyła na okolicach 435-440 :/

miałes albo walle na procach albo uwalone mobo jakieś, lub zły bios do niej, lub inne względy ograniczały Cie w oc np ramy.

 

DS3L chodzi bez problemu na około 465 FSB na E6600 a wczesniej robił 449 FSB na E2160. Jak ktos wpadnie do mnie z procem robiącym >550FSB to sprawdze sam na ilu sie płyta kończy.

 

Michaelius możesz brać spokojnie DS3L

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz lepiej niż ja, jaką sytuację mam na mobo? Poza tym nie pisz o E2160 czy E6600, bo to trochę inny typ i klasa procesorów niż Q9550, który wymaga o niebo mocniejszej sekcji zasilania.

Edytowane przez i386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej E8400, i teraz E5200 pod reka do dyspozycji - nie pisz więc, że to wina 'kłada'.

Napisałem mając na uwadzę Twój powyzszy post

 

mój stareńki E6600 B2 bierze więcej prądu niż 45nm E8400

 

 

.. próbowałes zrobic Vdroop moda na niej, przytoczę informacje z VRZone i OCForums po VDroop modzie sie o niebo lepiej kreciły Quady na naszej płycie. Sekcja zasilania z Vdroop modem sobie nawet radziła wiekszośc na tqamych forach uznała że to była wina duzych spadków napięć na Quadzie, które zniwelował Vdroop mod własnie.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Vmodzie myślałem, ale jakoś nigdy się nie mogłem zmusić do tego. Jeśli masz pod ręką jakieś linki przydatne - byłbym wdzięczny, swoje juz pogubiłem. Wcześniej się źle wyraziłem w sumie, E8400 poszło ładniej, bo wyciągnął okolice 450 z tego co pamiętam - do 500 jednak wciąż daleko.

Edytowane przez i386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Vmodzie myślałem, ale jakoś nigdy się nie mogłem zmusić do tego. Jeśli masz pod ręką jakieś linki przydatne - byłbym wdzięczny, swoje juz pogubiłem. Wcześniej się źle wyraziłem w sumie, E8400 poszło ładniej, bo wyciągnął okolice 450 z tego co pamiętam - do 500 jednak wciąż daleko.

 

Prosze bardzo (dla leniwych :razz: )

 

GIGABYTE GA-P35/P31-DS3L Vdroop Mod (Hard Mod i Pencil Mod)

 

http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...07#entry3147907

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciężko jest się przebić tak od razu przez tyle stron a potrzebuję szybko kupić jakąś niedrogą płytkę.

Proszę powiedzcie czy się różni model „GA-P35T-DS3P” od tego z tytułu tematu?

Można się pogubić przez te dodatkowe literki

Ilu ona ma fazowe zasilanie i jak wygląda na niej OC?

Edytowane przez kiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Planuje zakupić nowe "pamiątki" do mojego P35-DS3R.

Trochę ostatnio inwestuję w mojego PC'ta

Wstępnie myślałem o czymś z DDR2 2x 2GB 1066 MHz CL5-5-5-15.

Tylko jakie, żeby bezproblemowo działały z moją MOBO ?

Proszę o sugestie i Radę (przydałaby sie WUJEK DOBRA RADA :lol2: )

Edytowane przez lomzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...