Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd u kolegi taki geniusz (albo dar jasnowidzenia), jeśli wolno spytać, że wie dokładnie jak się zachowuje mój konkretny proc i moja konkretna mobo ??? Czy mam dać screena z 9x350 i 100 pętli linxa, żeby kolega uwierzył, że 9x chodzi i to mega stabilnie ??? Jeśli pisze, że mi winda nie wstaje na 10x350 przy wszystkich opisanych poprzednio szczegółowo ustawieniach, to znaczy, że tak jest, więc jeśli kolega nie ma żadnych interesujących sugestii ani porad jak zmienić ustawienia płyty, żeby wszedł windows na 350x10 to niech lepiej zamilknie, zamiast nabijać puste posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz walla w okolicy 360, to powinieneś się cieszyć, że masz mnożnik 10, a nie 9, a skoro nie odpala to znaczy, że trafiła ci się padaka.

A swoją drogą to 300x10 miało u mnie niższą wydajność niż 9x333

Inaczej ustawione pamięci, oraz to, że FSB również ma wpływ (chociaż marginalny) na ogólną wydajność.

 

moja procina mi nie wyciąga mnożnika 10 na bus 350 i tyle - płyta wstaje ale winda się nie ładuje :/ Nawet na napięciu 1,6V. Jak ktoś ma jakiś pomysł jak ten 350x10 wyciągnąć to jestem otwarty na wszelkie sugestie

1,8V

Sugestia dobra, czyż nie?

 

Co poradzisz na padakę.

 

Ty napisałeś 350x9 mega stabilnie, ja napisałem >350x9.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, witam ponownie, no muszę się ewidentnie pokajać, bo dar jasnowidzenia to kolegi nie zawiódł :D Otóż winda wstała na 1,8V przy mnożniku 10, więcej proc nawet (!) wytrzymał 11 min i 3 pętle w linx :D Temperaturka rzędu 95 C max na rdzeniu oczywiście porządnie wypociła moje małe padło. Skończyła się ta zabawa black screenem i koniecznością "bateryjkowego" resetu mobo, ale co tam - co się popodniecałem, że linx w ogóle idzie to moje :D Super pi 1m mi skoczyło o niecałą (!) sekundę :D, natomiast wydajność mierzona linxem to już dramat - w szczycie było 10,3 Gflopa, a na 9x350 dobijało do 13 (!). Także myślę, że to ustawienie 9x350 jest stabilne i musi wystarczyć. Swoją drogą muszę przyznać, że nie jestem koledze godzien rzemyka u sandałów zawiązać i liczę na ewentualną pomoc, jak już wymienię tą padlinkę na jakieś q8300 albo q8400 (no chyba, że q9xxx jakoś drastycznie potanieją :P) Btw - mógłby mi ktoś polecić jakąś fajną rewizję takiego quada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbowałem tych ustawień i myślę, że podaruję sobie dalsze kręcenie tego procka. Na 10x340 był niestabilny - na linx padł po kilku minutach, na 10x330 było tak: przy napięciu 1,6 V najpierw zrobił 5 cykli z rosnącą wydajnością, potem zrobiłem nieudaną wycieczkę na 10x340, a po powrocie nie dał rady nawet jednego cykla, więc zwiększyłem napięcie do 1.65 V i przeszedł 6 cykli i szedłby dalej, ale stwierdziłem, że to bez sensu, bo z każdym kolejnym cyklem skokowo spadała wydajność i w końcu bardzo mało różniła się od tej na 9x350, taki sam wynik przy temperaturze 72 i 93 w linx to już lekka różnica :P

Mam wrażenie, że na tym 1,65 V to już mi się zaczął po prostu degenerować albo w każdym razie był za mocno przeciążony. Także dzięki za porady, ale jak padło to padło, zresztą proc przekręcony o prawie 60 % to chyba i tak w miarę niezły wynik, a przewoltowywanie tej sztuki najwyraźniej nie daje za dobrych efektów. Ciekawe jak mi pójdzie z quadami, jak już się wdrożę w tajniki kręcenia na 45 nm :)

Edytowane przez Leonzio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie, bo zwariuję z tą płytą. Sprzęt jak w sygnaturce mam oczywiście. Problem polega na tym, że gdy procka mam ustawionego na 9x400, to bardzo często restart komputera kończy się czymś w rodzaju dual-boota, z tym, że płyta wstaje chyba dopiero za trzecim razem z domyślnymi ustawieniami. Myślałem, że to Kingmaxy, dzisiaj je sprzedałem i kupiłem 2x2GB Kingstonów HyperX 1066. Tylko, że problem występuje nadal. Nawet jak RAM ustawię na 800Mhz i wszystko z SPD. Co gorsza procesor testowałem Orthosem wiele razy i NIGDY nie doznałem problemów ze stabilnością. RAM tak samo katowałem wiele razy. Komputer chodzi czasami tygodniami bez wyłączania. Jedyny problem, to ciągłe przywracanie domyślnych ustawień. Mam już dość tej płyty i jestem zły, bo mogłem dokupić 2 kolejne kostki Kingmaxa i byłoby taniej :)

Spotkał się ktoś z tym?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od końca zeszłego miesiąca sukcesywnie pojawiają się nowe BIOS'y w wersji beta do płyt serii (E)P35. Dla mojego modelu jeszcze nie ma więc nie testowałem B-)

Zmiany: Solves SMART Command Fail with OCZ Sandforce FW 1.11, czyli w zasadzie kosmetyka :rolleyes:

Do pobrania tu: GIGABYTE Forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie, bo zwariuję z tą płytą. Sprzęt jak w sygnaturce mam oczywiście. Problem polega na tym, że gdy procka mam ustawionego na 9x400, to bardzo często restart komputera kończy się czymś w rodzaju dual-boota, z tym, że płyta wstaje chyba dopiero za trzecim razem z domyślnymi ustawieniami. Myślałem, że to Kingmaxy, dzisiaj je sprzedałem i kupiłem 2x2GB Kingstonów HyperX 1066. Tylko, że problem występuje nadal. Nawet jak RAM ustawię na 800Mhz i wszystko z SPD. Co gorsza procesor testowałem Orthosem wiele razy i NIGDY nie doznałem problemów ze stabilnością. RAM tak samo katowałem wiele razy. Komputer chodzi czasami tygodniami bez wyłączania. Jedyny problem, to ciągłe przywracanie domyślnych ustawień. Mam już dość tej płyty i jestem zły, bo mogłem dokupić 2 kolejne kostki Kingmaxa i byłoby taniej :)

Spotkał się ktoś z tym?

 

Naprawdę nikt nie spotkał się z czymś takim i jestem odosobniony ze swoim problemem? Skończyły mi się pomysły. Chyba sprzedam proca (niezły egzemplarz przecież) i mobo i wezmę coś na AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem coś podobnego .Procesor przechodził wszystkie testy stabilny jak skała ale od czasu do czasu podczas botowania pstryk i następował restart z domyślnymi ustawieniami płyty , których w dodatku nie dało się zmienić bez twardego resetu biosu .Pomogło banalne podniesienie napięcia na procku.

Moja płyta ma duzego dropa ,napięcie procesora z 1,3V pod obciążeniem potrafi spaść do 1,26V.

Do testów polecam LinX i Intel Burn Test.

Edytowane przez kozioolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, żeby trochę wyżej z napięciem polecieć? Chociaż tak czy siak to śmieszne, nawet jeśli znalazła by się malutka niestabilność, to komputer Orthosa przechodzi po 10h, a restart go wywala :|

Paranoja, ale może coś się dziwnego dzieje. Próbowałem też inny mnożnik (mniejszy, większy), również bez skutku. Podnosiłem też napięcia dla mobo (również bez skutku).

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wyłączyć w biosie "legacy usb storage detect" ? Btw to znalazłem korzystając z szukajki (hasło : reset bios)w tym temacie jako możliwe lekarstwo na twój problem.

 

Nie próbowałem, ale spróbuję :) Tylko kurczę procesor na stock jest i problemu nie ma. Byłby taki problem tylko z podkręconym procem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Z tego co czytałem to te problemy są właśnie tylko po oc i ktoś pisał że wyłączył to co pisałem wyżej i pomogło. Spróbować nie zaszkodzi.  

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

legacy usb storage - nie pomogło wyłączenie

 

Dałem PCI-Express Freq. na 100Mhz zamiast Auto. Może to coś zmieni (piszą niektórzy, że karty graficzne się mogą nie lubić z tym mobo i blokować OC), a jak nie, to spróbuję pożyczyć jakąś inną grafikę na parę dni. A jak i to nie pomoże, to już brak mi pomysłów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat, który mimo ze dotyczy GB P35-DS3R, to myślę że mogę zadań pytanie odnośnie jego brata bliźniaka z dodaną obsługa pamięci ddr3 czyli P35C-DS3R.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś próbował wsadzać do tej płyty kości pamięci w dualu 2x4 GB DDR3?

Edytowane przez baranek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat, który mimo ze dotyczy GB P35-DS3R, to myślę że mogę zadań pytanie odnośnie jego brata bliźniaka z dodaną obsługa pamięci ddr3 czyli P35C-DS3R.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś próbował wsadzać do tej płyty kości pamięci w dualu 2x4 GB DDR3?

 

witam. próbowałem. 2x2GB Kingston hyperX blue 1600 cl9. na e8400 500x8 chodzą bez problemu jak wyżej:-) 4 chyba nie obsługuje płyta. pzdr. Edytowane przez remix7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje, moze ktos pomoze

 

Do wczoraj mialem ta plyte z ramem 2x1GB Corsair Dominator 1066mhz (z reszta jak w opisie). Komp stabilny chodzil na takim Biosie bez problemu (pomijam nieistotne rzeczy)

 

Procek to C2D E8400

Cpu Clock - 3825Mhz

Mnoznik 9x

FSB – 425mhz

Cpu Clock Drive – 800

PCI Express Clock Drive – 900

Cpu Clock Skew – 0

MCH Clock Skew – 50

 

G(MCH) Latch – 400mhz

SPD – 2,66 (czyli wynikowo Ram mi chodzil na 425x2,66 czyli na 1133 MHZ)

 

timingi podstawowe 5-5-5-15 czyli stock dla tych ramów

 

tRRD – 4

tWTR – 4

tWR – 8

tRFC – 56

tRTP – 4

Command Rate – 2

 

Static tRead Value 9

Profil pamieci (nie pamietam jak to pisalo) - oc-1200

 

CPU Vcore – 1,28125

CPU Termination – 1,22

CPU PLL – 1,5

CPU REF – 0,772

 

MCH Core – 1,24

MCH Reference – 0,772

MCH/DRAM Reference – 0,96

ICH I/O – 1,5

 

DRAM Vol – 2v

DRAM Termination – 0,96

Channel A (REF) – 0,96

Channel B (REF) – 0,96

 

tak to z grubsza wygladalo, wszystko stabilnie, memtesty, orthosty, superPi, itd

 

Moze za wiele nie podkrecilem tego ramu ale zwracam uwage ze poszedl na 2v a stockowe bez podkrecania jest niby 2,1v

 

1)procesorom od intela lepiej sluzy wieksze FSB a maly mnoznik, tego dowiedzialem sie niedawno (gdzies to przeczytalem), bo ja mialem maxymalny mnoznik jaki byl (9 z zakresu 6-9) i FSB jak wyzej

2)Ramy na chipsecie Intela podobnie – wola jak sie im podnosi MHZ niz timingi (CL glownie), dlatego nie ruszam tego.

 

Nabylem A-Data 2x2gb Extreme Edition Vitesta 2.1-2.3v 2T 1066+ no i co, wyjalem korsarze i nic nie ruszajac w biosie wsadzilem te adaty. To bylo pobozne zyczenie bo komp nie wstal, na co bylem raczej przygotowany. N oto podnosimy V na ramach - nic nie dalo. Bla bla bla az w koncu zonglowalem w rozny sposob takimi wskaznikami

 

tRFC – zwiekszalem do 88 nawet

Static Tread Value – stock sie zmienial w zaleznosci od czegos co ustawilem gdzies indziej, nie wychwycilem od czego, ale jak sugerowal jakas wartosc np 10 to dawalem o 1 wieksza

profil pamieci – zmienialem raz 1066mhz , raz OC-1200

 

MCH Core – dobijalem do 1.3

MCH Reference – dobijalem do ok 0.8

Dram V – dobijalem do 2,16 – 2,18

 

Dram Termi, Channel A Ref i Channel B Ref zmienialo sie automatycznie w zaleznosci od Dram V

Nic kurna.

 

Po zapoznaniu z 1) zmienilem Mnoznik z 9 na 7, dalem FSB 530 (czyli 1060 n ramach bo SPD zmienilem na 2 i czyli ustawilem Ram niemalze na stock. Z Racji takiego FSB popodnosilem troche V na procku. Ale tez nic. Nie moge cholera dojsc do tego . P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przesiadłem się na GA-P35-DS3 z asusa P5B (wpadł w łapy 2-letniego złoczyńcy, który rozpracował szybkozłączki w obudowie), trochę sobie pokręciłem swojego stareńkiego E6300 i uzyskałem niestety dokładnie to samo co na poprzedniej płycie czyli stabilne 7x466 MHz 1,3750 Vcore, 2,2Vdim przy timingach pamięci 6-6-6-18 i proporcjonalnie podniesionych alfach. Dalsze dokarmianie procka i pamięci nic nie daje a nawet szkodzi.

Co blokuje dalsze o/c? Płyta ma o wiele większe możliwości od starej więc liczyłem że dobiję do 3,5GHz (7X500MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

legacy usb storage - nie pomogło wyłączenie

 

Dałem PCI-Express Freq. na 100Mhz zamiast Auto. Może to coś zmieni (piszą niektórzy, że karty graficzne się mogą nie lubić z tym mobo i blokować OC), a jak nie, to spróbuję pożyczyć jakąś inną grafikę na parę dni. A jak i to nie pomoże, to już brak mi pomysłów :)

 

Sorry, że odkopuje taki stary temat, ale akurat miałem podobny problem z dual-bootami (tyle, że z ga-p35-ds3p) i opisałem rozwiązanie w innym temacie:

który quad pod 775 wybrać ? - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Wypadałoby się też upewnić czy masz ostatni bios - bodajże F13 (ale trzeba by dokładnie sprawdzić, o której rewizji płytki mowa):

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p35-ds3r/download/bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz po pół roku zauważyłem Twoją odpowiedź :)

 

BIOS najnowszy.

Loadline calibration moja płyta na pewno nie ma.

Smartfan nigdy nie używałem.

Zostało przywrócenie do domyślnych i odczyt profilu - tak jak pisałeś. Spróbowałem - zobaczymy, czy to coś da.

 

Cóż - czas na nową platformę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk@s mam dokładnie ten sam problem co Ty, czyli komp chodzi stabilnie po OC ale przy starcie sa niespodzianki, np. gdy odpalam go rano, często ma dual boot i powraca do domyślnych ustawień, jak rozumiem do tej pory nie udało Ci sie rozwiązać tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jakiś sposób żeby odpalić na tej płycie dysk ST500DM002 SATA III ?
Pobawiłem się w biosie i na poście mi go widzi ale podczas instalacji windowsa nie wykrywa żadnych dysków twardych.
Dodam że dysk jest nówka i poprzez przelotkę z sata na usb widzi go bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...