Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

dzis dostalem go razem z E6420. Pierwsze co sie rzuca w oczy to bardzo wysoki radiator na NB, nie wiem czy nie bede mial problemu z Infinity. Czekam na pamieci i porobie testy, zobaczymy jak duzy wplyw ma strap ;) Tak czy tak, przepustowosc pamieci nawet ze strapem jest wystarczajaca do normalnej pracy, jedyne na co realnie wplywa to syntetyki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czekam na pamieci i porobie testy, zobaczymy jak duzy wplyw ma strap ;) Tak czy tak, przepustowosc pamieci nawet ze strapem jest wystarczajaca do normalnej pracy, jedyne na co realnie wplywa to syntetyki ;)

Może nie dokońca - bo większość testerów robi tylko SuperPI i MemTesta, a możnaby się pokusić:

- o gierki cos na Open GL oraz DX - np jakąś grę zoptymalizowaną pod NV jak Doom3,

- o winrar'y itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

horac zamawiam dokładnie to samo co Ty i jestem ciekaw ile zrobi fsb ta mobo. Jeśli dostaniesz te memki to napisz co kolwieg o tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nei vista - xp z SP2. Costam sie dowiedzialem ze moze to byc wina albo tego ze w zlej kolejnosci stery byly instalowane - najpierw trzeba bylo dac ten driver Microsoftu do UAA /restart/ stery do dzwieku . Mozliwe ze jak nei bylo restartu to sie zrypalo. Teraz nic nei daje rady - nawet nei moge odinstalwoac tej zle zainstalowanej dzwiekowki bo wywala info ze jest potrzebna do uruchomienia kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem miałem. Wejdż do Panelu sterowania -> Dodaj usuń programy -> wywal oba te stery. Zrestartuj kompa. Zainstaluj ten od MS, zrestartuj kompa, ten Realteka, zrestartuj kompa, i ciesz się dzwiękiem :) Ja sie boje czy mi linux da rade z tą dzwiękówką.

Edytowane przez reborn_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po bojach z Evga 650i postanowiłem sie z nią rozstać i zakupić wyżej wymienioną płytę. Dlaczego ver. "C" z obsługa ddr3... ano dlatego, iż różnica cenowa naprawdę znikoma a moim zdaniem zawsze sie znaleźć może jakiś "nawiedzony" co ją kupi (jak kiedyś będę wymieniał mobo) ze względu na ddr3 ;)

 

Rozmieszczenie elementów na pcb niemal idealne.

Na "+"

- 3 PCI

- Mimo wielgaśnego chłodzenia (Evercool VC-RHC Turbo 2) które zajmuje aż dwa sloty poniżej karty! zostają wolne wszystkie pci :) (zakryte są dwa pci-e) i jeszcze mamy jedno wyżej karty wolne pci-e. SUPER

 

Na "-"

- Złącze IDE (tylko jedno :( ) i w dodatku niemal na samym dole płyty, przy obudowach big tower bez długich taśm nie sie obejdzie

- wada nie wada... piny do resetowania biosa. W moim przypadku przez duże chłodzenie na grafice, można umiejscowienie pinów uznać za wadę. Znajdują sie one koło bateryjki zaraz pod slotem PCI-E (grafiki) Jednak dzięki zastosowaniu przywracania ustawień automatycznie przez płytę (nie wiem jak ta technologia sie nazywa proszę o dopisanie) w przypadku zbyt ostrych ustawień, w sumie nie używa sie ręcznego resetowania ustawień biosa. Zdarza sie to tylko w wyjątkowych sytuacjach gdy ustawi sie np ram_owi "na wpół stabilne taktowanie" Nie resetują sie ustawienia bo komputer odpala ale zawiesza sie na biosie. Wtedy (ja niestety musze wyciągnąć grafikę) trzeba zworka resetować, w innych przypadkach (zbyt agresywne OC) płyta tak jakby odpala na chwile, wyłącza sie próbuje jeszcze raz, jak sie jej nie uda to powraca do defaultowych ustawień :)

 

Możliwości OC

Tu niestety nie napisze zbyt dużo, ze względu na padliniasty procek jaki mam (mój E2140 kończy sie przy 2,9xx MHZ, w każdym bądz razie 3,0GHZ nie zrobi), tak wiec strap_em nie musze sie przejmować ;). Oczywiście napięcia na ram(max +0.7V) jak i proc są w zupełności wystarczające (na proca aż na wyrost można zapodać do 2V!).

 

Vdrop- z tego co zauważyłem, zaniża o jakieś 0,4V :(

 

Wskazania temperatury/napięć- odczyt temperatury wydaje sie ok, wszystkie programy pokazują zgodnie (+/- 2C) na procku (speed fan, everest, core temp). Jedynie napięcie 12V (w biosie jest wyświetlane "OK") w windzie pokazuje 4,5V LOL

Temperatura NB przy dobrze wentylowanej obudowie podchodzi do 60C(po 1,5h obciążenia ORTHOSTEM), dość gorący i tak sporych rozmiarów radiator) to przy napięciach PCI +0,1V/DDR +0,4V/FSB +0,1V/MCH +0.1V/ CPU-Normal co daje pod obciążeniem (wg,cpuz/everest 1,26-1,28v)

 

Przy tych ustawieniach na razie sprzęciocho chodzi na:

proc-364x8=2912mhz

ram-910mhz przy 4-4-4-12 (Corsair XMS2 PC5400)

 

Doszły mnie słychy, o problemach z instalacją zintegrowanej dźwiękówki (nie potwierdzam bo wyłączyłem w biosie, mam X-FI) ale taka ciekawostka, jeśli ram jest choć trochę za bardzo podkręcony (mimo, iż "szybkie testy" nie wykazują niestabilności) zdarzy sie, szczególnie po ponownym uruchomieniu, straszny pisk z głośników w windowsie (muzyczna świruje, mimo, że wszytko inne chodzi ok ;) ) Na wyżej wymienionych ustawieniach na razie jest ok.

 

Tyle ode mnie, mam nadzieje, że ktoś skorzysta z tego co naskrobałem. Ogólnie płyte polecam (zresztą mam sentyment do gigabyte, długo miałem GA-7VAXP :) )

Pozdrawiam Wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc Wodnik ;) (HoRAceR tu ;) )

kamil2201 - dzis dostaje pamieci i instaluje, zdam relacje :)

 

Przestraszyliscie mnie tymi klopotami z integra, bo akurat sprzedalem Audigy (nie mam miejsca na nie, chlodzenie od karty przeszkadza) i zamierzalem podlaczyc optykiem integre :)

 

Czy zauwazyliscie jakies istotne roznice miedzy biosami F3 a F4?

Edytowane przez horac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy jakie wygrzebałem w necie:

http://www.bit-tech.net/hardware/2007/06/0...e_ga-p35-ds3r/1

http://www.legitreviews.com/article/513/1/

 

oraz topic o mobo na Xtremesystems

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...hlight=P35-DS3R

 

hmmm... wie ktoś jak ustawić CR1, ślepy jestem albo co ale w biosie nie widziałem zmiany Comad Rate :( ... wiem wiem.. CTRL+F1. Zainstalowałem memeset 3.3beta obsługuje p35 ale nie da sie tam przestawić na 1T :mur:

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że zdarza się czasami reset, kiedy odpalę np. SuperPI i torture test. Temp proca dojeżdza do 48*C(9x333), więc to raczej nie przez to. I orthos wywalił mi sie 2 razy...Nie wiem co o tym myśleć, czy to raczej dość normalne("zdarza się"), czy jednek przekręcony proc nie działą tak jak powienien.

Wracając do płyty - bardzo fajna, szczególnie interesujący jest powrót do defaultowych ustawień w biosie jak "przekręcimy". Rozmieszczenie elementów idealne, ogólnie wrażenia bardzo dobre. Jutro będę próbował jak najwyżej dojechać z fsb.

Właśnie - jak kręcicie, jedziecie na napięciach na auto, czy ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reborn_p

 

Skoro spuer pi sie wywala i orthost też, to takie ustawinia możesz sobie włożyć w D.. ;) Na oczątek daj +0,1V na FSB +0,1 na MCH na ram... zalezy jak leży, jaki i na ile chcesz puścić ale proponuje na początek +0,3/0,4 V na procka 1,44V (jest vdrop 0,04 wiec wyjdzie jakeiś 1,4 ralnie) i możesz zacząć coś kombinować. Pamiętaj, jakie kolwiek wywalanie błędu w super pi czy orthoście dyskwalifikuje ustawienia (nawet jak ci wyskoczy error powiedzmy po 2 godzinach) bo późneij to może ci w najmniej oczekiwanym momencie zrobić kuku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperPI błedami nie sypie, tylko właśnie Orthos. I jest jeszcze jedna kwestia - czy to ram, czy cpu.

wodnik, powiedz mi, jedziesz na tych biosowych napięciach na auto, czy jednak manualnie. Albo inaczej, czy zabawa w te automatyczne ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reborn_p

 

TYLKO MANUALNE USTAWIENIA, auto to default_owe czyli najniższe, jeśli chcesz coś osiągnąć sensownego to musisz zwiększyć (w granicach rozsądku oczywiście). Najlepiej zostawiaj ram na najmniejszym mnożniku i kręc najpierw "samego proca" aby mieć pewność, iż wrazie wysypywania sie orthosta to wina procka (a nie zgadywać ram czy proc), tylko najniższy mnożńik masz 1:1 więc na dzieńdobry ramkowi też możesz dąc więcej prądzika lub zawyżyć timingi. Jak znajdziesz już max procka to kombinuj z dzielnikami i timingami pamięci (nie zapominajać RĘCZNIE zninić vdimm).

 

PS Powtórze sie, komputer ma być stabilny jak skała! Żadne tam " aaa tamm, wszsytko chodzi tylko orthost (lub inny program) wywala mi errorka po(np) 4 godznianch" Sam właśnie zjechałem z fsb o 1 mhz (a było tak ładnie 910) do fsb364, bo mimo, iż orthost nie wywalał błędów, to był nadal problem z dzwiękówką, małe trzaski w głośnikach. Ustawiłem ram na 908mhz 4-4-4-12 i jest już idealnie :D

-----------------------------------

 

 

Problem z CR1/CR2 rozwiazany (chyba) po konsultacji z użytkownikem " oliwer21 " wnioskuje, iż w płytach intela nie ma zmiany CR. Trudno.

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

@ wodnik może to CR zmienic bios i prawdopodobnie sie pojawi, tak czasami bywało. Ale jak bedzie w tym przypadku? Może rzeczywiscie na p35 nie da rady zmienic CR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto to default_owe czyli najniższe

A widzisz, tego się nie spodziewałem, wydawało mi się że rosną jakoś proporcjonalnie... I ja się dziwiłem że 340mhz to maks.

 

I co do problemów z instalacją dzwiękówki - to nawet nie tyle co problem, ale instalacja jest ciut przekombinowana. Trzeba spojrzeć do manuala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

 

mam p35c-ds3r od wczoraj, z instalacja dzwiekowki nie bylo zadnych problemow, chociaz profilaktycznie robilem to na raty (uaa->restart->realtek) :-)

 

zastanawiam sie jak (czy w ogole?) mozna regulowac obroty pozostalych wiatrakow podlaczonych do plyty glownej? zainstalowalem easy tune center ale tam w zakladce smartfan jest tylko regulacja wiatraka na cpu... poza tym, czy ETC dobrze podaje temperatury czy moze lepiej uzywac jakiegos innego programu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_lukash_

Regulacje coolerka na procku to ustawiłęm w biosie na opcje Voltage, dobrze to działa, jak proc przyśpiesza (zmienia się vcore) wiatrak automatycznie zaczyna sie krecić szybciej.

 

Co do pomiaru temperatury polecam użyć coretemp0.94 lub TAT. U mnie Coretemp jak i speedfan i everest podają takei same temperatury (bios F2) więc raczej wszystko ok. Tylko 12 v pokazuje 4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z regulacja coolera na procku nie ma problemu, dziala ok, chodzi mi tylko o pozostale zlacza zasilajace do wiatrakow znajdujace sie na plycie glownej - podlaczylem do jednego cooler z karty graficznej ale caly czas smiga na wolnych obrotach co w idle jest jak najbardziej ok ale w grach (jeszcze przy o/c) niedopuszczalne:-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy!!!!!!!!!!!

mma bliźniaka tytulowej plyty a mianowicie

ga -35 ds4

ale nie moge wyjsc poza 420fsb!!!!!

bawilem sie napicieami....probowalem przeskakiwac ten punkt mimo ze tutaj niemoze byc mowy o dziurach w qpb..... ale za kazdym razem winda mi sie nie botowala....

 

 

pozatym w biosie co trzeba zrobic aby miec dostep do timingow pamieci? bo na screenach w roznych testach widzialem tą mozliwosc a u mnie jej nie ma....!!!

 

mam kompa takiego jak w sygnaturce

wgralem najnowszego biosa a raz ustawilem napicia niemalze jakbym uzywał kaskady... i ani drgnęło

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanko do posiadaczy P35-DS3R mam tą płytę od ponad miesiąca ale ni cholery nie mogę rozkminić co daje ustawienie w biosie High Speed Dram DLL Setting option 1 lub option 2 testowałem to na rożne sposoby, przy rożnych ustawieniach pamiątek i wyniki w benchmarkach są identyczne. max fsb pamiątek też jest to samo niezależnie od opcji option 1 czy option 2

Pozdr.

Edytowane przez desinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

High Speed Dram DLL Setting:

 

"Provides two different DRAM Timing configurations. If your system becomes unstable after you overclock the DDR2 memory, select option 1 or option 2 to help make your system more stable"

 

"Pomaga" :) w uzyskaniu stabilnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcza zmienilem mnoznik na procku z 8 na 7 i poszło nawet na fsb 450

pod winda udało sie dojechac na 470 i puscic raz super pi na 1M a potem juz sie restartował;/

 

moze ktos mnie oswieci? nawet podvoltowałem płytę prawie do granic mozliwosci w biosie i nic

 

a przeciez to nei jest powod do reklamowania płyty....hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź na mnożniku 6 jeszcze. sam widzisz, że zmiana mnożnika coś daje, czyli to procek się kończy.

 

Mam inne pytanie.

-Sprawdzał ktoś, czy płyta ma jakieś dziury w fsb lub ich nie ma?

-Drugie pytanie, działa kontrola obrotów wentylatora cpu, gdy ten wentylator ma 3 piny (nie 4). W manualu widzę sporo opcji z tym, powinno być ok, pod warunkiem, że działa.

Poważnie rozważam jej zakup, bo na zwrot ab9 to sobie coś czuję, że sporo poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziur z załozenia nie powinno być i werujac wiele for i serwisow nie spotkalem sie z tkaimi prblemami

 

teoretycznie przy 3pin powinienes miec kontrole obrotow-z załozenia...ale jak jest w rzeczywiscotsci trudno mi powiedziec....

 

ale zmartwiliscie mnie pogladem ze moj procek nie wyrabia....myslem ze powinien mi p[ojsc 4ghz....bez problemu;/ :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...