Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil2201

A jakie masz takty teraz? BTW nie zrobisz WR na wc po drugie nie można zrobić małego wr bo albo jest word record albo i nie.. To tyle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez napisałem a'la małego wr

uzylem tkaiej przenosni

 

az takim noobkiem nie jestem zeby chec zrobic wr na wc hihi

przynajmniej do czasu

 

wierzyłem w mojego procka do konca sciagnalem ihsa przmalowałem ia na chwile obecna doszedłem do 450 jupi

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Niech Ci co kupili tą płytke niech piszą jake FSB uzyskali. Zależy mi na tym bo fsb 500 mnie interesuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci co kupili tą płytke niech piszą jake FSB uzyskali. Zależy mi na tym bo fsb 500 mnie interesuje ;]

Moje FSB max 510 ale ja mam zwalony zasilacz mocno sfatygowany w serwerku (450w) i trochę napięciami rzuca :sad: wcześniej miałem zasilacz nówkę 380w to na nim max fsb 480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poki co maks FSB-498 ale mam wrazenie ze to procek (E6420), bo przy wyzszym mnozniku jedzie dalej :/

Walcze caly czas z timingami, a ile czasu zajelo mi dojscie do tego ze TRD musi byc na auto ;/

Zajdzik - akurat E6420 wlasciwie wszystkie robia 3.0ghz. Moj na defaultowym robi 3.36... Dalej zaczynaja sie schody no i goraco - Infinity nie wystarcza.

Ciekawi mnie jeszcze jak sie maja odczyty wartosci napiec z plyty do rzeczywistych, nie mam w tej chwili miernika pod reka zeby to sprawdzic. Jedno jest pewne - w biosie 1.4v=1.35v w odczytach pod obciazeniem a 1.375 w idle. Nie jest to raczej kwestia zasilki (BQ DP 530W)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Napięcia mierzymy miernikiem i nigdy nie sugierujemy się jakimiś odczytami z programów.. 8x498 robi Ci na jakim v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia mierzymy miernikiem i nigdy nie sugierujemy się jakimiś odczytami z programów.. 8x498 robi Ci na jakim v?

taaa miernikiem? ;)

A powaznie - nie robi 8x498 tylko 7x498... Napiecia default :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym chlodzicie chipset i cpu na tej plycie? ja mam freezera na cpu (nie owiewa radiatora NB) i mimo obudowy wypchanej wiatrakami chipset nie wytrzymuje temperatur przy fsb 333 - orthos na "stress cpu" moze leciec w nieskonczonosc ale na ustawieniu "stress some ram" 1,5-2,5h i jest error lub nawet restart kompa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwalilo im z zasilaniem :mur: :lol2:

Nieeee

Takie powinny mieć już płyty budżetowe :wub:

 

czym chlodzicie chipset i cpu na tej plycie? ja mam freezera na cpu (nie owiewa radiatora NB) i mimo obudowy wypchanej wiatrakami chipset nie wytrzymuje temperatur przy fsb 333 - orthos na "stress cpu" moze leciec w nieskonczonosc ale na ustawieniu "stress some ram" 1,5-2,5h i jest error lub nawet restart kompa :/

Tak trochę nie na temat: Czy cpu+ram w orthosie jest wystarczającą wykładnią stabilności czy warto zapuścić osobno cpu i ram?

EDIT: Poradziłem sobie z tym dylematem. Puściłem wszystkie standardowe testy (bez custom) równocześnie B-)

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość. :-) Mam zamiar nabyć GA-P35C-DS3R oraz E4300, i tu pytanko. Czy ktoś na tej mobo sadzał już taki wentyl?? "Scythe Ninja PLUS Rev.B" http://www.scythe-eu.com/en/support.html Troszkę się boję że przez ten radiator na mostku, to cudo nie wejdzie... Ma ktoś doświadczenia w tym kierunku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YYYyyy. Czy powinienem się martwić? Zamówiłem kompa z tą płytą główną i chłodzenie Pentagram HP-120 AlCu. Czy to chłodzenie wejdzie? Przecież specjalnie dla chłodzenia nie wybrałem Abita IP35-E :blink: . Ma mi wejść to chłodzenie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość. :-) Mam zamiar nabyć GA-P35C-DS3R oraz E4300, i tu pytanko. Czy ktoś na tej mobo sadzał już taki wentyl?? "Scythe Ninja PLUS Rev.B" http://www.scythe-eu.com/en/support.html Troszkę się boję że przez ten radiator na mostku, to cudo nie wejdzie... Ma ktoś doświadczenia w tym kierunku??

Nie wiem o ile Infinity jest większe lub mniejsze od Ninjy, ale wielkich problemów z instalacją Infinity na tej płycie nie miałem. Cooler montowałem na płycie przed włożeniem do obudowy i poszło szybko, w obudowie podejrzewam że byłoby cięęężko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Ninja jest mniejsza od Infinity, więc nie powinno być problemu. Ale jeżeli Infinity wchodzi bez większych przeszkód, a różnica w cenie między nimi niewielka, to raczej zapodam Infinity ;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wam powiedzieć, że na tej płycie Pentagram HP-120 AlCu śmiga bez najmniejszych problemów :). Ale tak jak na stronie 2 lub 3 mam problem z dźwiękiem. Właśnie idę go rozwiązać tak jak tam radzono :).

 

EDIT

Znów problem z dźwiękiem... Zainstalowałem te stery Microsoftu, później Realtek i słyszę strzelanie głośników przy starcie systemu, ale dźwięku nie ma :mur: .

 

EDIT 2

Czy ten sterownik Microsftu nazywa się w Dodaj/Usuń: High Definition Audio Driver Package - KB835221?

Edytowane przez Szczuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten sterownik Microsftu nazywa się w Dodaj/Usuń: High Definition Audio Driver Package - KB835221?

chyba tak :)

 

U mnie dzwiek smiga bez problemu, ale instalacja Infinity z plyta w obudowie jest szalenstwem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z dźwiękiem, lecz nie do końca. Mam obudowę Cooler MAster Elite 330 i we fornt panelu jest wyjście audio, ale przez nie dźwięk nie działa, ale jak podepnę głośniki do płyty głównej z tyłu obudowy to dźwięk jest :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z dźwiękiem, lecz nie do końca. Mam obudowę Cooler MAster Elite 330 i we fornt panelu jest wyjście audio, ale przez nie dźwięk nie działa, ale jak podepnę głośniki do płyty głównej z tyłu obudowy to dźwięk jest :blink:

To jest znany błąd tego układu muzycznego a mianowicie nie działa z większością podpinanych paneli. Przeważnie pomaga wyłączenie autodetekcji w sterowniku panela przedniego (u mnie pomogło :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest znany błąd tego układu muzycznego a mianowicie nie działa z większością podpinanych paneli. Przeważnie pomaga wyłączenie autodetekcji w sterowniku panela przedniego (u mnie pomogło :) )

Y a gdzie się wyłącza tą funkcję? OK znalazłem i pomogło :). Już działa przednie wyjście audio :).

Edytowane przez Szczuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym się różni ta płyta od GA-P35-S3 ???

różnica(chyba) jedyna jest taka, że P35-S3 ma ICH9 a P35-DS3R ma ICH9R, czytałem, że podobno to "R" na końcu to odnosi się do obsługi RAIDA, ale przecież wg. producenta RAIDA mają obie płytki....

 

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...uctID=2543,2546

 

więc jak to jest?

bo chyba różnic w OC nie będzie?

Edytowane przez manieczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

S3 jak kazda zapewnie ma polimerowe kondziory (Solid State Capacitors > SSC) ale tylko na procu , gdy DS3 w calosci. Zobacz na zdjecia , tak wlasnie jest SSC na procu vs SSC wszedzie. :)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.

Jaki polecicie procek do GA-P35-DS3, czy E6750 będzie odpowiedni?

Jeśli wybiorę E6750 to będzie on podkręcany, szyna max do 450MHz. Czy dokuczliwości związane ze strapem można pominąć i nie przejmować się nimi ? Obawiam się spadku wydajności, a dokładniej jak bardzo będą odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R oznacza wsparcie na NCQ w nowych dyskach twardych.

skucha :D

R oznacza, że płyta obsługuje RAID przez mostek południowy ICH9R.

Na P35-S3 RAID jest obsługiwany przez dodatkowy kontroler JMicron.

Zarówno ICH9 jak i ICH9R obsługują NCQ gdy dyski pracują w trybie AHCI (również w trybie RAID w przypadku ICH9R).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

skucha :D

R oznacza, że płyta obsługuje RAID przez mostek południowy ICH9R.

Na P35-S3 RAID jest obsługiwany przez dodatkowy kontroler JMicron.

Zarówno ICH9 jak i ICH9R obsługują NCQ gdy dyski pracują w trybie AHCI (również w trybie RAID w przypadku ICH9R).

sorry za maly ot ale w temacie o abicie ip35 czytalem ze ich9 nie obsluguje NCQ ani nie ma AHCI wiec jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...