Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tę płytę i mam problem z zainstalowaniem sterowników do karty dźwiękowej....

Raz mi się udało.... wszystko działało OK.. potem aktualizowałem bios płyty... i zrobiłem format... i system od nowa....I za nic nie mogę zainstalować urzędzenia Audio....

Po systemie wkładam płytkę ze strami do płyty głównej i daję instal expres i wszystko zainstaluje oprócz dźwięku....

Jak to zrobić ... Kto miał podobny problem..

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mam parę pytanek:)

Po pierwsze jak z tym strappem? Jakiś Bios wreszcie coś na to pomógł czy nadal to samo jest??:)

 

 

Dzięki za odpowiedzi i pozdro;D

Strap strapem, ja juz sobie z nim poradzilem. Zmieniajac timingi i patrzac w memsecie jak sie zmienia 'performance level', doszedlem do 2 timingow ktore praktycznie ZAWSZE bez znaczenia na inne parametry /fsb, dzielniki, itd/ sa ze strapem powiazane bardzo scisle, i je zmieniajac moge sobie 'performance level' ustawiac dowolnie z biosu :) u mnie to trd i jeszcze jakis obok.

Edytowane przez eubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję info od użytkowników tej płytki. Otóż jak jest sprawa rozwiązana zasilania USB? Normalnie na płytach jest zworka, a tutaj nic nie mogę znaleźć. Dodam ze nie miałem jej w ręku, a posiłkowałem się manualem.

 

Bez tego 5v poprostu nie ruszą mu dodatkowe USB na klawiaturze ktróre sa bardzo potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam płytkę jak w sigu od jakiegoś czasu. Generalnie nie mam z nią problemów oprócz faktu, że nie wiem jakim programem można ją dobrze monitorować (w sensie obrotów, temperatur, czy napięć). Jakie programy używacie do tej płyty? Gdy zainstalowałem fanspeed v4.32 to obroty mam w setkach tysięcy, a napięcia dla +12V, -12V, -5V są beznadziejnych wartościach (1,2V, -16,97, -8,58).

Oryginalny program do tej płyty nie ma historii monitorowanych wartości, dlatego jak dla mnie odpada (z wielu innych przyczyn też).

 

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gotik: Everest pewnie nie bedzie mial problemu z prawidlowym rozpoznaniem wszystkiego.

 

btw. na P965-DS3P, pomimo podobnie absurdalnych wartosci RPMow etc. speedfan nadal byl w stanie kontrolowac predkosc wentylatorow; do tego temp CPU jest chyba tak samo dokladnie podawana jak w CoreTemp, wiec mozna to zautomatyzowac.

 

 

edit: ktos wie co wykastrowali z P31, i czy taki P31-S3L znosnie sie podkreca?

Edytowane przez robaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam mały problem z dźwiękiem. Otóż na początku był czysty, a teraz lekko trzeszczy. Nie słychać tego w każdym utworze ale w dosyć dużej ilości, w grach także. Sprawdzałem na głośnikach i słuchawkach i tak samo. Co o tym myślicie?

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam mały problem z dźwiękiem. Otóż na początku był czysty, a teraz lekko trzeszczy. Nie słychać tego w każdym utworze ale w dosyć dużej ilości, w grach także. Sprawdzałem na głośnikach i słuchawkach i tak samo. Co o tym myślicie?

 

Podlaczone analogowo, czy cyfrowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba anologowo. Pod cyfrowym tak samo. Hmm sam nie wiem czy nie jest to czasami spowodowane przez mp3. No ale dzieje się to na paru takich co kiedyś było ok. Bo w grach ogólnie rzecz biorąc jest dobrze. Jedynie jak dam mute to jakieś lekkie trzaski słychać. Sam nie wiem czy się coś zjarało, przydałaby się jakaś zewnętrzena dźwiękówka żeby sprawdzić czy to przez sprzęt czy oprogramowanie. Na dobry początek reinstalne stery, później może bios zmienię. Ostatnio chyba jak podłączałem słuchawki do przedniego panelu to coś zaśmierdziało, czy mogła się tak w malutkim stopniu przypalić? :D.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kurde nie wie nikt przez co to może być, przedtem nic nie trzeszczało, a teraz coś mi burczy jak muzyka idzie, nie wszędzie ale w pewnych momentach(odpowiednia mieszanka dźwięków) da się wyraźnie wyczuć. Reinstalowałem stery z płytki, jeszcze spróbuję ze stronki realteka. A np do 150 zł jaką polecalibyście karcioszkę?? Tak żeby nie było problemów i dźwięk był lepszy niż na integrze. Warto dopłacać do x-fi jak nie mam jakiś super głośników??.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy Gigabyte, ciekawe jak to z nią bedzie:)

Moze mi ktoś przypomnieć kombinacje klawiszy do wejscia w ustawienia timing'ow.

Z gory dzieki :D

 

ctrl+F1 na stronie glownej rozwija dodatkowe menu w podstronach,tam ustawisz timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich : )

 

Na egieldzie pojawiła się recenzja płytki Gigabyte P35C-DS3R. Ogólnie recenzja bardzo pozytywna i co ciekawe pomimo strapu przy 417 Mhz wydajność spada jedynie w syntetykach, natomiast w realnych zastosowaniach płyta nawet przy FSB 500 Mhz osiąga co najmniej taką samą a nawet lepszą! wydajność niż np. Foxconn P35A czy też Abit IP-35E.

 

Link do recenzji:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-20

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanei odnosnie dq6, nie znalalem watku o nim wiec pytam tutaj :) Chodzi mi o napiecia na procesorze. W biosie ustawiam na przyklad 1.35v, a w win pokazuja mi programy (cpu-z, everest) kolo 1.31v. Chociaz wiadomo ze napiecia mierzy sie miernikiem, nie programem. Chyba sam sobie odpowiedzialem na pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte P35-DS3R VER. 1.0

Dołączona grafika

 

Gigabyte P35-DS3R VER 2.0

Dołączona grafika

 

Czy gdzieś można w PL dostać tą płytę w rewizji 2.0? Obecnie tylko są w 1.1 i 1.0. Jak widać po fotkach 1.0 od 2.0 różni się głównie brakiem portów COM i LPT, zamiast nich dodatkowe 2xUSB, inaczej też wyglądają wyprowadzenia pod ostatnim portem PCI oraz inaczej pomalowane kondensatory. Warto czekać czy kupić 1.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte P35-DS3R VER. 1.0

[ciach!]http://www.gigabyte.com.tw/FileList/Image/motherboard_productimage_ga-p35-ds3r_big.jpg[ciach!]

 

Gigabyte P35-DS3R VER 2.0

[ciach!]http://www.gigabyte.com.tw/FileList/Image/motherboard_productimage_ga-p35-ds3r_2.0_big.jpg[ciach!]

 

Czy gdzieś można w PL dostać tą płytę w rewizji 2.0? Obecnie tylko są w 1.1 i 1.0. Jak widać po fotkach 1.0 od 2.0 różni się głównie brakiem portów COM i LPT, zamiast nich dodatkowe 2xUSB, inaczej też wyglądają wyprowadzenia pod ostatnim portem PCI oraz inaczej pomalowane kondensatory. Warto czekać czy kupić 1.1 ?

"UWAGA: Powoli do sklepów może już spływać płyta w rewizji 2.0. Jak uczy historia modeli K8NS, K8NE, K8NF-9, należy zachować daleko idącą ostrożność, ponieważ może być po prostu produktem gorszym. Gdy w sklepie zauważymy, że płyta jest w rewizji 2.0, od razu zwróćmy uwagę na sekcję zasilania procesora, pamięci oraz kodek dźwięku. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy bowiem w stanie stwierdzić, czym faktycznie może się różnić od wcześniejszej wersji." .......To cytat z samego konca tetu na tej stronie http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-20

ja sie z nim zgadzam bo mialem k8nf9 w 1 rewizji i nie mialem najmniejszych problemow z oc ! Czego nie mogli powiedziec posiadacze nowszych rewizji. Jak wiadomo nowe rewizje dajesie glownie po to by obnizyc koszty produkcji.

 

Edited by Sikor:

Obrazków nie cytujemy.

Edytowane przez Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy maja problemy z instalka sterow od audio. Ja to robie tak:

1. Instaluje sterowniki z plytki zalaczonej do mobo

2. instaluje ten plik sciagniety ze strony gigabyte

http://gigabyte.pl/download/mb/driver/73/

 

A co do jakosci ja nie narzekam. Zresztą na egieldzie ta integra byla bardzo chwalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiadomo coś wam o problemach we współpracy P35C-DS3R z zasilaczami silverstone ?

 

mam taką zagwostkę - zasilacz silverstone DA850 działał sobie bez problemu z IP35-E, kupiłem dzisiaj P35C-DS3R i nie wstaje na nim - podepne zasiłkę z drugiego kompa - działa, podepne da850 do drugiego kompa działa a da850+p35c-ds3r nie wstanie razem - ba nawet coś dziwnego sie dzieje z napieciami na liniach 5 i 3.3V - na pierwszej jest 4.21V a z 3,3 tylko 2.8V - odepne gb podepne sam dysk czy drugiego kompa napiecia są ok :blink: :mur:

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiadomo coś wam o problemach we współpracy P35C-DS3R z zasilaczami silverstone ?

 

mam taką zagwostkę - zasilacz silverstone DA850 działał sobie bez problemu z IP35-E, kupiłem dzisiaj P35C-DS3R i nie wstaje na nim - podepne zasiłkę z drugiego kompa - działa, podepne da850 do drugiego kompa działa a da850+p35c-ds3r nie wstanie razem - ba nawet coś dziwnego sie dzieje z napieciami na liniach 5 i 3.3V - na pierwszej jest 4.21V a z 3,3 tylko 2.8V - odepne gb podepne sam dysk czy drugiego kompa napiecia są ok :blink: :mur:

 

 

Napisz w tej sprawie do GRIMLOCK'a. Na zasilkach to On sie zna, ze hejjj!!1 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, podajcie jakie macie ustawienia biosu na funkcjach:

1. SATA RAID/AHCI Mode

2. Onboard SATA/IDE Device

3. Onboard SATA/IDE Ctrl Mode

chodzi mi działanie dysku z NCQ i sprawna obsługę DVD na IDE.

Witam na ten post nie bylo odpoiwedz a ja ma podobny problem.

 

1. Jak ustawic, by poprawnie dzial dysk SATA i SATA II razem ? ( w celu przerzucenia danych)

2. Tak ja w cytacie ? ( rozumiem ze mozna wtedy spokojnie ustawic tryb AHCI dla 1 dysku SATA II)

czy moze lepej podlaczyc pod kontroler Gigabyte ?

 

Zworki nie ma na plycie do przstawiania miedzy SATA i SATA II.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , przymierzam sie do tej plytki , tylko narazie chce zamontowac tam e21xx a w styczniu / lutym przesiasc sie na penryna (najprawdopodobniej jakiegos quada ) , czy nie bedzie z tym problemow ? gigabyte niby zapewnia ze bedzie ok , ale ... :P a nio i jak plyta radzi sobie z 4x1gb kostkami ?

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...